7 sposobów na to, by randkowanie było mniej beznadziejne po rozwodzie - Grudzień 2021

Dżinsy, T-shirt, Carmine, Plaid, Boot, Lap, Tartan, Games, Getty

Jeśli minęło tak dużo czasu, odkąd grasz w grę, nadal myślisz, że Netflix i chill oznaczają oglądanie Netflix i cóż, chłodzenie, to sprawiedliwe, aby bać się świata przesuwania palcem w prawo i lewo, w górę iw dół. Tak, powrót do świata randek może być przygnębiający; nie miałeś z tym skończyć? Niestety,randkito naprawdę jedyny sposób na znalezienie (Drugiego) - oto jak uczynić całe doświadczenie bardziej zabawnym.

1. Najpierw kochaj siebie

To stare powiedzenie, ale wciąż się nim rzuca, ponieważ jest prawdziwe: musisz kochać siebie, zanim ktoś inny cię pokocha. `` Wiedz, że dobrze jest być dokładnie tym, kim jesteś '' - mówi Erik Newton, były prawnik rozwodowy i założycielRazem, magazyn i podcast dla par. „Urosłeś i zmieniłeś się; jesteś silniejszy i mądrzejszy, i tak, masz też kilka ran.Rozwód nie jest łatwy, ale wyzwania w życiu powodują, że się rozwijamy. Chcesz, aby nowe randki lubiły cię za to, kim naprawdę jesteś, a nie jakąś fantazją. Więc pozwól sobie zabłysnąć.Trener randkowy i wzmacniającyDom laurowyzgadza się, sugerując, że musisz również czuć się komfortowo będąc sam. „Nie musisz czuć, że„ powinieneś ”robić coś poza domem - mówi. Aby dostać się do tego miejsca miłości własnej, radzi `` spojrzeć sobie w oczy (w lustrze) i powiedzieć sobie pięć rzeczy, które w sobie kochasz, na przykład `` Kocham swój uśmiech '' lub `` Uwielbiam to, jak sprawiam, że inni czują się bezpiecznie '' . ''

2. Wynoś się!

Kiedy będziesz gotowy, pierwszą rzeczą do zrobienia, mówi House, jest fizyczna ucieczka - nikt nie będzie wiedział, że jesteś dostępny na randkę, jeśli będziesz cały czas przebywać w domu! Ale to niekoniecznie oznacza dołączanie do każdego serwisu randkowego i oferowanie siebie na randki w ciemno z sąsiadem przyjaciela kuzyna twojego współpracownika. „Jeśli jesteś fanem siłowni, wyjdź na zewnątrz i naucz się czegoś nowego: wędruj, spaceruj, dołącz do biegającej grupy” - mówi House. Spróbowanie czegoś nowego pomoże Ci na nowo odkryć części siebie, które mogły zaginąć -ipotencjalnie pomóc ci poznać nowe zainteresowanie miłością.

Zaleca również zmianę rutyny, co może oznaczać wszystko, od pójścia inną drogą do biura po wypróbowanie nowej kawiarni zamiast starego trybu gotowości. Wolontariusz. Idź do happy hour. Rozpocznij rozmowę z kimś w kolejce do sklepu spożywczego - cokolwiek, co wydaje ci się najbardziej komfortowe. House sugeruje, aby kopać głębiej niż zwykle w rozmowach, aby dowiedzieć się więcej o ludziach, miejscach i rzeczach. „Zadawaj pytania, jakbyś był turystą - na wakacjach jesteśmy bardziej towarzyscy” - radzi.3. Mów otwarcie o swojej historii

Nie unikaj omawiania faktu, że jesteś rozwiedziony; po prostu podejdź do tego skutecznie. „Mów otwarcie o swoim rozwodzie, ale nie obciążaj nowych randek / partnerów przeszłością” - mówi Newton. „Nie ma się czego ukrywać ani czego się wstydzić, a unikanie tematu nadaje ton temu, że się czegoś boisz”. Odejście od tematu jest równie ważne, jak zajęcie się nim w pierwszej kolejności, dodaje Newton. Wyjaśnij, że chcesz o tym porozmawiać, ale też zostawiłeś to za sobą. Jeśli Twoja randka chce usłyszeć więcej, omów ją. Jeśli pojawi się temat, możesz powiedzieć: „Jestem rozwiedziony. Życzę mu wszystkiego najlepszego i oboje poszliśmy dalej. Możemy o tym porozmawiać, jeśli kiedykolwiek zechcesz, ale chcę się upewnić, że dzisiejszy wieczór będzie o nas.

4. Posiadaj swój status

Bez względu na sytuację, przyznaj się do tego. Niezależnie od tego, czy jesteś „rozwiedziony, jesteś w trakcie pracy, jesteś w długach, czy naprawdę czujesz się inaczej, co może sprawić, że poczujesz się słaby, zepsuty lub niepewny”, nie bój się z tym rozmawiać - mówi House. „Nie chowaj się, nie afiszuj, nie marginalizuj i nie lekceważ tego. Twoje przeszłe doświadczenia uczyniły cię dynamiczną i warstwową osobą, którą jesteś dzisiaj. Pozwala komuś zrozumieć cię i dlaczego jesteś taki, jaki jesteś, a także przyczynia się do trzech ważnych rozmów randkowych: gdzie byłeś, gdzie jesteś i dokąd się wybierasz ”.

5. Postaraj się nie porównywać

Newton mówi, że bardzo ważne jest, aby osoby rozwiedzione nie porównywały swojej daty z byłym małżonkiem. „Zwróć uwagę, kiedy to robisz, i przyznaj sobie, co się dzieje” - mówi Newton. „Następnie weź oddech i zadaj sobie pytanie:„ Kim jest ta osoba tutaj przede mną i jak sprawia, że ​​czuję się w tej chwili? ”. Ta praktyka może sprowadzić cię z powrotem do teraźniejszości. Newton podkreśla, jak ważne jest przełamanie tego nawyku: `` Jeśli utkniesz w trybie porównania, nie możesz docenić swojej randki tym, kim naprawdę są - będą one po prostu odzwierciedleniem tego, co zadziałało lub nie zadziałało w przypadku twojego byłego ”.6. Daj sobie przerwę

Jeśli od jakiegoś czasu nie umawiasz się na randki, możesz być zardzewiały. „Pozwól sobie być początkującym” - mówi Newton. 'Nie możesz oczekiwać, że będziesz profesjonalistą od randek od pierwszej chwili, gdy wskoczysz z powrotem. Spokojnie i podejmij proces w takim tempie, jakie wydaje ci się wygodne.'

Ale, jak mówi Newton, `` jeśli odczuwasz nadmierny strach przed randkami, to jest to całkiem dobra wskazówka, którą maszjakaś nierozwiązana trauma z małżeństwado pracy. A jeśli tak jest, to naprawdę dobra wiadomość, ponieważ masz wielką strzałkę wskazującą, nad czym dalej będziesz pracować emocjonalnie!

7. Nie pozwól, aby przestraszyła Cię idea drugiego małżeństwa

„Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że drugie małżeństwa są często o wiele lepsze niż pierwsze małżeństwa” - mówi Newton. Dzieje się tak, ponieważ „kiedy ludzie są gotowi aktywnie pracować nad emocjonalnymi wyzwaniami rozwodu i uczyć się na podstawie tego doświadczenia, wchodzą w nowe relacje z większą dojrzałością i samoświadomością. Sprawia, żezwiązki po rozwodzienie tylko bardziej udany, ale także przyjemniejszy ”.