Co go najbardziej podnieca - w wieku 25, 35, 45 lat

Kobieta przytulanie mężczyzna

Dla mężczyzn seks oznacza całe życie pokonywania specyficznych dla wieku niebezpieczeństw, pułapek i obaw związanych z wydajnością. Po dwudziestce martwimy się rozmiarem i przedwczesnym wytryskiem ... po trzydziestce, tym, czy kiedykolwiek jeszcze będziemy uprawiać seks ... po czterdziestce, czy uda nam się to utrzymać tak, jak kiedyś ... i tak na. Oczywiście każdy problem traktujemy jako kosmiczne odzwierciedlenie jakiejś osobistej porażki, ponieważ nie możemy zostawić swojego ego poza czymkolwiek, zwłaszcza w sypialni. I nie, dzięki, nie chcemy o tym rozmawiać.Ale to też twoje życie seksualne. Jak więc masz radzić sobie z fizycznymi zmianami męża na dole i psychicznym szaleństwem na górze? Krok pierwszy to świadomość. Tutaj eksperci i zwykli faceci wyjaśniają, co dzieje się z twoim mężczyzną na każdym etapie i jak sprawić, by był (bardzo) szczęśliwy przez lata.

Ma 20 latWciąż uzbrojeni w młodzieńczą energię i wysoki poziom testosteronu, mężczyźni po dwudziestce często wydają się mieć misję, aby uprawiać jak najwięcej seksu, jak to tylko możliwe. A instytucja małżeństwa - ze wszystkimi jego możliwościami romansowania i spontaniczności - doskonale nadaje się do tego poszukiwania. Podczas gdy samotni kumple twojego męża mogą nadal zbierać doświadczenia seksualne z wieloma kobietami, twój mąż chce odkrywać je z jedną osobą - tobą. `` To czas udowadniania siebie i chociaż kładzie się duży nacisk na ilość seksu, to też dużo na jakość - chce czuć, że jest dobry w łóżku, że wie, jak cię zadowolić '' - mówi Sharyn Hillyer, terapeutka seksualna z Beverly Hills w Kalifornii.

Dobry seks, określany przez tych facetów jako częste, orgazmiczne, wielopozycyjne lekkoatletyka, pozostaje absolutną koniecznością. Mark, 24 lata, szacuje, że uprawia seks z żoną mniej więcej raz dziennie i przyznaje, że gdyby seks nie był mechanicznie tak dobry, jak jest, jego związek byłby trudny do utrzymania. „Myślę, że seks jest bardzo ważny dla zachowania intymności” - mówi. „Jeśli nie jesteś kompatybilny seksualnie, seks stanie się obowiązkiem i nie będziesz do siebie tak pociągać”.

Dla żony próbującej poprawić stosunki seksualne z jednym z tych facetów ilość jest dobrym punktem wyjścia. Nic tak nie polubi młodego męża, jak otwartość na seks o każdej porze dnia i nocy: w samochodzie, na kuchennym blacie, nawet w jednej z tych trafnie nazwanych wind usługowych. „Prawie zawsze jestem na to gotowy” - wyznaje 26-letni Edward. „Jedyną rzeczą, o którą ostatnio się martwię, jest wydłużenie tego doświadczenia.Wydłużenie tego doświadczenia - to wada, w skrócie: co dobrego jest z 17 1/2 orgazmu w nocy, kiedy każdy kończy się w 30 sekund płaskich? Przedwczesny wytrysk jest powszechną klątwą młodych kozłów i jest źródłem wielu niepokojów. „Łatwo się podniecają i nie wiedzą, jak określić moment nieuchronności przed wytryskiem” - mówi dr Richard Cohn, dyrektor Siren Counselling Center i Sex Clinic w Los Angeles.

Problemem jest oczywiście nadmierna stymulacja. Pamiętaj, że w tym wieku wszystko (od reklam bielizny po paski zapachowe w czasopismach) jest podniecające. „Mogę uzyskać erekcję, siedząc i myśląc o seksie” - mówi 27-letni Jason. „Czasami dziewczyna może przejść obok i tylko perfumy mnie pobudzają”.

Część tego przeciążenia sensorycznego pochodzi od ciebie. Jeśli chcesz poprawić doznania seksualne swojego męża, ułatw mu powstrzymywanie się. Ogranicz swoją grę wstępną do lekkich szczoteczek w okolicy narządów płciowych. Utrzymuj krótkie posługi - pozostań w jednym miejscu zbyt długo ze zbyt dużą ilością oliwki dla dzieci, a ryzykujesz pęknięcie pinaty przed rozpoczęciem fiesty.Kolejny sposób, aby pomóc mu opóźnić jego wielki seks z tobą na szczycie. Jest mniej bezpośrednio stymulujący, a zatem łatwiejszy do utrzymania na dłuższą metę. Zmiana pozycji może również pomóc mu się przegrupować. Po prostu uważaj na zrobienie czegoś niebezpiecznie erotycznego: poruszaj się powoli i zatrzymaj się, jeśli wskaże, że zbliżyłeś go do krawędzi. Inna strategia: za pierwszym razem w nocy wystrzel go bez konieczności „czekania na ciebie”. Następnie odpręż się i poczekaj pół godziny.

A co, jeśli z jakiegoś powodu Twój entuzjazm pozostaje w tyle (powiedzmy, że właśnie urodziłaś dziecko i Twoje ciało nie wróciło jeszcze do normy lub jesteś po prostu cholernie zmęczony)? Ponieważ apetyt seksualny mężczyzn w wieku 20 lat jest bardziej fast food niż dla smakoszy, nie musisz czuć presji, aby przygotować się do godzinnego seksu za każdym razem, gdy oczy faceta się rozjaśniają. Uwierz mi, sprawisz, że będzie równie szczęśliwy dzięki szybkiemu serwisowi manualnemu lub ustnemu (och, proszę, och, proszę), szczególnie, jeśli jasno powiesz, że nie jest wymagana żadna odwzajemnienie. Wrócisz do swojej powieści, zanim fabuła ostygnie, a on będzie w siódmym niebie. W końcu to faza, w której mężczyźni mówią i mają na myśli takie rzeczy, jak: „Nawet jeśli seks jest zły, jest dobry” i „Nigdy nie spotkałem orgazmu, którego nie lubiłem”.

Dla większości mężczyzn lata 30-te rozpoczynają nową erę, w której coraz większy nacisk kładzie się na karierę i budowanie domu, a nie na doskonalenie tych małych kapeluszy z serwetkami na wieczór kawalerski. Osobiście wskoczyłem do moich trzydziestki obiema stopami: między 29 a 31 rokiem podjąłem wysoko mobilną pracę, kupiłem z żoną dom na przedmieściach i miałem piękną małą dziewczynkę. To duża zmiana, a mimo to, pomimo wszystkich naszych żartów między facetami na temat ustatkowania się, przejście to rzadko jest śmiertelne. „Osiedlenie się na dłuższą metę to swego rodzaju ulga” - sugeruje dr Michael Jolkovski, psycholog kliniczny z Centrum Psychoterapii i Konsultacji Winter Hill w Falls Church w Wirginii. „Następuje złagodzenie, które następuje wraz z upływem lat dwudziestych: rzeczy, które brzmiały ponuro i nudno - takie jak zdobywanie ambicji, budowanie relacji, myślenie o dzieciach - zaczynają mieć swój własny rodzaj satysfakcji”.

Ale praca w godzinach nadliczbowych i malowanie domu dla zbrojarzy w weekendy może fizycznie wyczerpać, a seks często jest pomijany z harmonogramu. `` Jest to znacznie rzadsze i musisz to zrobić po wcześniejszym umówieniu się '' - deklaruje 39-letni Robert. `` Jesteś zbyt wyczerpany, albo dzieci doprowadzają cię do szału, albo jedno z was musi pracować do późna, a drugie musi. wstać wcześnie. Wszystkie planety muszą być wyrównane na jedną chwalebną chwilę, jeśli cokolwiek ma się wydarzyć w łóżku. Moja żona i ja uprawiamy seks mniej więcej za każdym razem, gdy nadciąga kometa Halleya.

cómo hacer oral mejor para él

W tej gorączkowej fazie życia mężczyzny rzadko kiedy zajmuje się ospałym erotyzmem (bez obrazy), a seks nabiera bardziej pragmatycznej funkcji. „Bardzo często służy do łagodzenia stresu” - mówi Hillyer, co jest w porządku, jeśli twoje rytmy seksualne tykają zgodnie z tym samym zegarem. Ale co, jeśli chcesz seksu częściej niż on? Cóż, seks na spotkanie - ty i ja w słonecznym pokoju o 20:00, BYOB - to skuteczny sposób na romansowanie. Jedyny haczyk: im bardziej jest zajęty, tym mniej romantyczne będzie inne „spotkanie”. (Poza tym możesz zostać uderzony.) Więc nie spodziewaj się, że zmieni bieg w mgnieniu oka: jeśli od razu wskoczysz w romans, prawdopodobnie poczuje presję, a może nawet winę za zaniedbanie twoich potrzeb. Zamiast tego znajdź nieseksualny sposób na wypełnienie przepaści między jego dniem pracy a relaksującym wieczorem nookie. Masaż to jedna ze strategii (nie rodzaj nagiego gorącego oleju - pocieranie szyi jest w porządku). Wegetariańskie wyjście do telewizji to kolejna. Konkluzja: zlikwiduj jego stres, a będzie o wiele bardziej responsywny i entuzjastyczny.

W końcu, biorąc pod uwagę poziom zaabsorbowania na tym etapie życia mężczyzny, seks może służyć jako potężny sposób na ponowne połączenie się z żoną, szybkie zapewnienie, że związek jest nadal silny pomimo niechlujnego utrzymania. „Byliśmy tak, że ledwo ze sobą rozmawialiśmy” - mówi 35-letni Alan. „Wtedy uprawialiśmy dziki, chrząkający seks z gorylem i nagle mogliśmy się z tego wszystkiego śmiać. Powiedzielibyśmy, Boże, to było fantastyczne - dlaczego nie uczynić tego bardziej priorytetem?

Ale nawet dla facetów, którzy zwracają uwagę na harmonogram, sam szybki numerek tego nie zrobi. To, czego mężczyźni na tym etapie desperacko potrzebują, to totalna ucieczka od pracy i presji domu, a szalona noc namiętności może załatwić sprawę jak nic innego. Więc mniej więcej raz w miesiącu odkurz bieliznę i zapal świece. „To dobry czas, by kobieta była szalona i szalona” - mówi Hillyer. „Kobieta musi przypominać swojemu mężczyźnie, że jest kimś więcej niż tylko matką i żoną, że jest też kobietą”.

Ale nie poprzestawaj na świecach i opiekunce do dzieci. Wypróbuj nowe pozycje, rekwizyty i nastawienie, nawet jeśli wcześniej byłeś wyłącznie wanilią. Jest szansa, że ​​będzie zachwycony, ponieważ przełamanie starych nawyków pomaga wyprowadzić to wydarzenie ze zwykłego królestwa i daje mężowi więcej fantastycznych przeżyć. Ponadto mężczyźni odczuwają wielki nostalgiczny ból za swoimi dzikimi kawalerami, a odrobina seksualnej zmienności z twojej strony może częściowo stymulować ten nieskrępowany stan, który sam sobie przekonał, że pamięta.

Zaletą jego prawdopodobnego zainteresowania jest to, że może nie być tak szybki na spuście, co pozwoli ci eksperymentować zrozszerzenie twojej gry wstępnejobejmować zaangażowanie całego ciała. Pamiętaj, kluczem jest wyrwanie go z pracy na jawie, więc zatop go w fantazji doznania dzięki subtelnym perfumom, głębokim pocałunkom, wędrującym dłoniom.

Powinieneś także skorzystać z okazji, aby naprawdę określić siebie jako istotę erotyczną: wsuń jakąś seksowną bieliznę, wyłącz światło, nalej mu kieliszek wina i ... pokaż mu, o czym myślisz. „Kobiety wpadają w myśl, że„ powinien mnie kochać bez względu na wszystko ”, ale to nie znaczy, że zostanie podniecony - mówi Hillyer. Aby upewnić się, że nadal naciskasz wszystkie jego przyciski, od czasu do czasu musisz być trochę oczywisty.

Żaden moment nie jest tak ostro zdefiniowany dla mężczyzn jak „40 lat”. Te urodziny natychmiast w magiczny sposób zmieniają najbardziej przystojnego młodzieńca w bezzębnego, zgrzybiałego starca - w jego umyśle. „Nie ma większej medycznej różnicy między mężczyznami po trzydziestce a mężczyznami po czterdziestce, ale psychologicznie jest duża różnica” - informuje dr Jaime G. Corvalan, seksuolog z Pasadena w Kalifornii. Po raz pierwszy zdają sobie sprawę, że są śmiertelni: mówią: `` Mam 40 lat i umrę ''.

Nagle bardzo poważnie traktują swoją kondycję fizyczną, ponownie zwracając uwagę na dietę i ćwiczenia. Starzenie się jest dość ponurą perspektywą, ale kiedy zaczyna wpływać na seksualność, staje się wręcz tragiczne. Mężczyźni mogą czuć się intensywnie wycieńczeni, gdy pojawiają się problemy - problemy z prostatą, brak elastyczności. „Przytyłem i to zdecydowanie wpływa na to, co potrafię” - mówi 44-letni Bill. „Niektóre pozycje faktycznie trochę bolą”.

Mówiąc delikatnie, jest to trudne dla męskiej dumy, a cała ta presja i rozczarowanie może skończyć się wielką zmorą czterdziestokilkuletniego mężczyzny: kryzysem wieku średniego. `` Zaczyna rozpoznawać, że nie ma takiej samej energii fizycznej i nie może tak często uzyskać erekcji ani jej utrzymać - innymi słowy, nie może już funkcjonować jako 18-latek '' - mówi psycholog kliniczny dr Karen Shanor, autorka publikacjiBadanie Shanor: wrażliwość seksualna amerykańskiego mężczyzny.„Może zadać sobie pytanie:„ Co chcę być pewien do zrobienia, skoro jeszcze mogę to zrobić? ”. A to może oznaczać uspokajający bujanie na sianie przy pracy w biurze.

Ale wiadomości nie są złe. „Mężczyźni często stają się lepszymi kochankami po czterdziestce, ponieważ bardziej zależy im na jakości niż na„ zdobywaniu ”jej każdej nocy” - mówi Hillyer. Jeśli ta czysta, nieoszlifowana wytrzymałość ogiera zaczyna słabnąć, gdy idzie w górę i przez wzgórze, przynajmniej zastępuje ją dojrzałość i doświadczenie, kładąc podwaliny pod potencjalną bonanza dla ciebie. Abyś jednak mógł skorzystać z dobrze dojrzałych, doskonale wyszkolonych umiejętności swojego męża, ważne jest, aby zacząć subtelnie dostosowywać swoją grę wstępną, aby dostosować się do jego zmieniającej się fizyczności. „Będzie potrzebował trochę więcej stymulacji i więcej czasu, aby wywołać erekcję” - wyjaśnia dr Cohn. Twój mąż może być niezmiernie zainteresowany prostym, wysportowanym seksem z mężczyzną na górze, ponieważ częścią seksu na tym etapie jest udowodnienie, że nadal może to robić. Więc pobłaż mu, słuchaj cierpliwie jego ryku Tarzana, a potem pochwal jego wytrzymałość. (To sprawa faceta.)

Dużą zaletą dla ciebie jest to, że czterdziestokilkuletni mężczyzna jest teraz bardziej niż kiedykolwiek zainteresowany wzajemnym aktem seksualnym. Chociaż wcześniej mógł być dobrym kochankiem i uważnym, jest to często pierwszy etap w życiu mężczyzny, w którym czerpie on prawdziwą, znaczącą przyjemność z samego dzwonienia. Hillyer mówi: „Nadszedł czas, aby kobieta naprawdę postawiła na jakość, aby seks był wydarzeniem”.

Ty też możesz się w tym miejscu postarać, by przekonać męża do wyjścia poza tradycyjną męską definicję seksu jako sztuki performansu. Na przykład stosunek płciowy nie musi już być głównym daniem; wzajemna masturbacja lubseks oralnyokazjonalnie są dobrymi substytutami. Nawet częstotliwość, niegdyś wyznacznik męskiej potencji, obecnie podlega negocjacji. „Kiedy miałem 30 lat, mogłem wysiadać cztery lub pięć razy w nocy” - mówi 44-letni Richard. „Nie ma mowy, żebym mógł to teraz zrobić. Ale orgazmy są dłuższe, silniejsze i bardziej satysfakcjonujące, więc nie pragnę ich tak często.

Konkluzja: Podczas gdy seks we wcześniejszych latach mężczyzny może być satysfakcjonujący na poziomie czysto fizycznym, teraz przyjemność zależy od miłości, zaangażowania i intymności, która rośnie przez lata ekskluzywnych doświadczeń.