Wietrzenie dwutygodniowego oczekiwania po IUI lub IVF - Marzec 2023

Plan zapasowy Peter Iovino / CBS Films / dzięki uprzejmości Everett Collection

14 dni, 336 godzin lub 20160 minut - ale kto to liczy? Cóż, ta dziewczyna. Jestem mniej więcej w połowie mojego `` dwutygodniowego oczekiwania '' po moim ostatnim cyklu IVF i zgodnie z oczekiwaniami czas mija mniej więcej tak szybko, jak audiobookWojna i pokój.

Niezależnie od tego, czy próbujesz naturalnie, czy z niepokojem oczekujesz wyników leczenia IUI lub IVF, przysłowiowe `` dwutygodniowe czekanie '' może być naprawdę potwornym doświadczeniem, ponieważ przewidujesz, co może zmienić życie - zwłaszcza gdy przechodzisz przez to. to miesiąc po miesiącu. (Pamiętasz, że cała rzecz „Cierpliwość jest cnotą”? Tak, ja też nie.) Rozważ wypróbowanie tych umiejętności przetrwania, aby płynniej dojechać do mety:cuánto tiempo para que funcionen la cabeza y los hombros

Staraj się unikać pokusy.Wszechogarniająca potrzeba wykonania testu ciążowego w domu (lub„POAS”, jak to się nazywa w żyznej krainie), jest poza mocą, ale robienie tego zbyt wcześnie może spowodować fałszywie negatywny lub, co gorsza, fałszywie pozytywny wynik. Jeśli próbujesz naturalnie, wielu lekarzy zaleca zaczekanie na spóźniony okres na badanie; możesz także skorzystać z podręcznego kalkulatorajak tenaby dowiedzieć się, jak wcześnie możesz przeprowadzić testy, na podstawie dat z Twojego indywidualnego cyklu.

W przypadku osób kończących leczenie bezpłodności zazwyczaj najlepiej jest poczekać do badania krwi (lub „beta”) w gabinecie lekarskim. W przypadku IUI i IVF większość kobiet wykonuje „strzał wyzwalający” hCG na kilka dni przed zabiegiem, a pozostałości hCG mogą pozostać w systemie do 14 dni, co powoduje, że testy dają wynik fałszywie dodatni. (Lekarze twierdzą, że na każde 1000 jednostek opuszcza się jeden dzieńsystem[JJ1], więc odkąd zrobiłem zastrzyk Novarela na 10000 jednostek, nie byłbym w stanie wykonać dokładnego domowego testu ciążowego przez co najmniej 10 dni po dniu wyzwalania.) Krótko mówiąc, spróbuj zachować zdrowie psychiczne i poczekaj na prawdziwa okazja.

Stwórz specjalny rytuał.Tutaj wkracza kreatywność: co by było, gdybyś wymyślił fajny sposób na spędzenie czasu? Kopię dalejten pomysł od blogera z Eli's Corner, która tworzyła papierowy łańcuszek w stylu adwentowym i każdego dnia zrywała jedno ogniwo, na którym pisała odblaskową „kotwicę”, aby ją przeprowadzić. Możesz też spróbowaćto podejście z ośmioma piłkamiod blogerki z Mommy Needs Vodka, która każdego dnia wyciągała losowy znak „+” lub „-” z papierowej torby, aby przewidzieć wynik. Tak naprawdę nie stworzyłem jeszcze żadnego rytuału, ale zastanawiałem się nad stworzeniem tablicy wizji. (Uwaga dla siebie: brzmi jak dobry projekt weekendowy!)Przestań czytać wszystko.Obecnie minęło pięć dni od mojego transferu zarodków i poza kilkoma skurczami i skurczami praktycznie nie mam żadnych objawów. Za każdym razem, gdy zmartwienie zaczyna się wkradać, przypominam sobie, że wiele kobiet, które znam, nie odczuwało absolutnie żadnych objawów, zanim dostały BFP (`` big fat positive ''). Jak się dowiedziałem, zamartwianie się objawami (lub ich brakiem) jest zasadniczo stratą czasu i energii, ponieważ skutki uboczne leków zawierających progesteron i estrogen, przyjmowanych w tym czasie, często naśladują skutki ciąży. Ból piersi? Zmęczenie? Bóle głowy? Może to lekarstwa i hellip ;.lubmożesz być w ciąży. Nie doprowadzaj się do szaleństwa, myląc jedno z drugim.

Odpręż się.Zasługujesz na przerwę od wstrzykiwania sobie hormonów, rejestrowania podstawowej temperatury ciała lub [wstaw tutaj obsesyjne zachowanie płodności]. Przyjmowanie 14 dni dwutygodniowego oczekiwania jako luksusu, a nie obciążenia, może być właśnie tym, co zalecił lekarz zajmujący się płodnością. Troll Travelzoo na oferty spa (znalazłem świetny w Four Seasons), rozkoszuj się długą drzemką lub umów się na randkę do kina „ja czas” - cokolwiek sprawia, żetyczuć się świetnie. A kto powiedział, że musisz przestać po dwutygodniowym oczekiwaniu? Jest to praktyka, którą możesz kontynuować długo po tym, jak „kij” wyda werdykt & hellip; i to jest pozytywne tak czy inaczej.

Czytaj więcej:
Zestresowany faktem zajścia w ciążę? Przeczytaj to
Unikanie holi-oszołomienia podczas walki z niepłodnością
Cudowna aplikacja, która pomogła zajść w ciążę ponad 20 000 kobietforma más fácil de quedar embarazada rápido