Pieczone Piersi Kurczaka PLUS - Sierpień 2022

Ten przepis na pieczonego kurczaka wykorzystuje tylko jedną trzecią złożonego masła, dzięki czemu można podwoić lub potroić ilość kurczaka i nie trzeba zwiększać przepisu na masło. Resztki masła przechowuj w zamrażarce do wykorzystania w przyszłości na gotowanych na parze warzywach, rybach, a nawet stekach. Reklama - czytaj dalej poniżej Cal / Serv:235Plony:4Czas przygotowania:0godzinydwadzieściamin Czas gotowania:0godzinydwadzieściamin Czas całkowity:0godziny40min SkładnikiMasła złożone (patrz wskazówki poniżej) 1 łyżeczka. suszony rozmaryn lub estragon 3/4 łyżeczki. Sól 1/2 łyżeczki świeżo zmielony czarny pieprz 2 łyżki stołowe. Oliwa z oliwek 4 Połówki piersi z kurczaka z kościąTen moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. Przygotuj wybrane masło złożone (patrz poniżej); owinąć i schłodzić przez co najmniej 2 godziny, aby utwardzić.
  2. Rozgrzej brojlera.
  3. W małej misce wymieszaj rozmaryn, sól i pieprz. Dodaj olej i dobrze wymieszaj. Ostrożnie przeciągnij palcami pod skórą kurczaka, nie rozrywając jej ani nie usuwając. Wetrzyj trochę mieszanki pod skórę, a pozostałą mieszankę wetrzyj na zewnątrz kurczaka.
  4. Ułóż kurczaka skórą do dołu na patelni brojlerów i usmaż około 8 cali od ognia 10 minut. Odwróć i smaż jeszcze 6 do 8 minut lub do momentu, aż skończysz. Przełóż kurczaka na talerze obiadowe i na każdą połowę piersi połóż masło złożone o grubości 1/2 cala. JEŚLI Ty lub Twoi goście wolelibyście zjeść kurczaka bez skóry, przynieście na stół plastry złożonego masła, aby każdy gość mógł usunąć skórę, a następnie kurczaka z masłem.

    Wielkość porcji = 1 pierś z kurczaka bez skóry i masła

  5. Masło chili:Mikserem elektrycznym na średnich obrotach ubij 1 patyk (8 łyżek) zmiękczony niesolony, masło, 2 łyżeczki chili w proszku, 1/2 łyżeczki mielonego kminku, 1/2 łyżeczki mielonej kolendry, 1/2 łyżeczki startej skórki z limonki, 1/4 łyżeczki sól i 1/4 łyżeczki świeżo zmielonego czarnego pieprzu, aż dobrze się połączą. Na arkuszu woskowanego papieru uformuj 6-calową kłodę. Owinąć i schłodzić lub zamrozić.
  6. Masło Ziołowe:Mikserem elektrycznym na średnich obrotach ubij 1 patyk (8 łyżek) zmiękczonego niesolonego masła do uzyskania kremowej konsystencji. Dodaj 2 łyżki posiekanej natki pietruszki, 1/2 łyżeczki suszonego tymianku, 1/2 łyżeczki suszonego pokruszonego rozmarynu, 1/4 łyżeczki soli i 1/4 łyżeczki świeżo zmielonego czarnego pieprzu i ubij, aż dobrze się połączą. Dziennik 6-calowy. Owinąć i schłodzić lub zamrozić.
  7. Masło Scallion z czerwonego wina:Na małej patelni rozgrzej 2 łyżeczki oliwy na małym ogniu. Dodaj 1/4 szklanki mielonej cebuli (tylko biała część) i gotuj, często mieszając, około 7 minut lub do miękkości. Dodaj 2/3 szklanki pełnego czerwonego wina (takiego jak Pinot Noir), podnieś ogień i gotuj około 5 minut, aż cebula wchłonie prawie całe wino. Schłodzić w temperaturze pokojowej. Mikserem elektrycznym na średnich obrotach ubij 1 patyk (8 łyżek) zmiękczonego niesolonego masła i 1/4 łyżeczki soli do miękkości. Ubij cebulki, aż dobrze się połączą. Na arkuszu woskowanego papieru uformuj 6-calową kłodę. Owinąć i schłodzić lub zamrozić.
  8. Tostowe Masło Orzechowe:W piekarniku 350 stopni F na blasze upiec 1/3 szklanki orzechów laskowych, aż skórki się poluzują, a orzechy będą pachnące, około 10 minut. Wcieraj orzechy w ręcznik kuchenny, aż odpadną skórki (niektóre kawałki pozostaną). Przełóż do robota kuchennego, dodaj 1 patyk (8 łyżek) zmiękczonego niesolonego masła, 1/4 łyżeczki soli, 1/4 łyżeczki startej gałki muszkatołowej i 1/8 łyżeczki pieprzu cayenne i zmiksuj, aż dobrze się połączą. Na arkuszu woskowanego papieru uformuj 6-calową kłodę. Owinąć i schłodzić lub zamrozić.
rozmaryn Getty Images / StockDiscGetty ImagesTen przepis na pieczonego kurczaka wykorzystuje tylko jedną trzecią złożonego masła, dzięki czemu można podwoić lub potroić ilość kurczaka i nie trzeba zwiększać przepisu na masło. Resztki masła przechowuj w zamrażarce do wykorzystania w przyszłości na gotowanych na parze warzywach, rybach, a nawet stekach.