Piekarnia została oficjalnie zamknięta po odmowie upieczenia ciasta dla pary lesbijek - Sierpień 2022

W niektórych wiadomościach o wygranych dobrych ludziach piekarnia w Oregonie zaprzestała działalności po długotrwałych kontrowersjach.

Piekarnia Sweet Cakes by Melissa po raz pierwszy ogłosiła zamknięcie, aktualizując swoje zdjęcie na okładceFacebook.zamknięcie na słodkie ciasta Facebook

Piekarnia boryka się z kłopotami, odkąd odmówiła upieczenia tortu weselnego na wesele pary lesbijek w 2013 roku, P13 Fox donosi . Piekarnia również zamknęła swoją działalność w sklepach i od tamtego roku działała tylko u właściciela Melissy i Aarona Kleina. Kleins podobno odmówili parze, Laurel i Rachel Bowman-Cryer, ciasta z powodu ich przekonań religijnych.

Podobno Kleinowie są bardzo, bardzo religijni - biznesowiostatni post na Facebookubył fragmentem z Koryntian. (Tyle ile jest warte,Oregoniandonosi, że prowadzili także kampanię podczas Zjazdu na rzecz Wolności Religijnej w zeszłym roku).Nic dziwnego, że ta historia trafiła w nerwy w społeczności LGBTQ. Nagranie wideo z Q13 Fox pokazuje ludzi protestujących przed piekarnią.

WedługOregonian, Bowman-Cryers złożyli w zeszłym roku skargę do Oregon Bureau of Labour and Industries, a Sweet Cakes od Melissy została oskarżona o 135 000 dolarów odszkodowania w zeszłym roku.

Aby uiścić opłaty, Kleins próbowali zebrać pieniądze za pośrednictwem GoFundMe. „Nasz rząd został ustanowiony, aby chronić ludzi przed karaniem za ich wiarę. Wiele osób prosiło o pomoc, ktoś uprzejmie założył mi fundusz go dla nas. Dziękuję wszystkim, którzy są gotowi walczyć o wolność religijną ”- napisał biznes w aPost na Facebooku w tym czasie.Jednak napotkali pewne problemy -GoFundMe wyciągnął kampanię.

¿La laca para el cabello es mala para tu cabello?

W takim razie Kleinowiepróbował nakłonić ludzi do darowiznróżnymi drogami, w tym przez stronę internetową o nazwieTorebka Samarytanina. Próbowali też skłonić ludzi do wysłania pieniędzy do kościoła. WedługQ13 Fox,W końcu udało im się zebrać ponad 500 000 dolarów za pośrednictwem internetowych zwolenników i spłacić opłaty, ale Bowman-Cryers nie otrzymali jeszcze pieniędzy, ponieważ są one obecnie w posiadaniu osoby trzeciej. Również w tym roku Kleins wydali apel, sugerując, że saga jeszcze się nie skończyła, mimo że Sweet Cakes by Melissa nie jest już funkcjonującym biznesem.

Jednak teraz, gdy piekarnia się zamknęła, niektórzy - ale nie wszyscy - niektórzy komentatorzy na Facebooku się cieszą.

'W Stanach Zjednoczonych prawdziwi biznesmeni rozumieją, czym jest równość. Fakt, że zamykasz, pokazuje, jak bardzo jesteś nieprzygotowany na prawdziwy świat. Religia ma taki wpływ na ludzi ”komentarznapisał.

I możesz się założyć, że gra słów „tylko desery” została stworzona.

`` Myślę, że można powiedzieć, że to jakieś ... * okulary przeciwsłoneczne * ... tylko desery ''jeden komentatornapisał.

(h / tQ13 Fox)