9 oznak, że jesteś w toksycznym małżeństwie - Grudzień 2022

Warga, Policzek, Żółty, Fryzura, Czoło, Brwi, Pomarańczowy, Rzęsa, Kolorowość, Bursztyn, Getty Images

1. Nie szanujecie się nawzajem.

Kiedy zaczynasz się z kimś spotykać, jesteś po uszy. Ale w końcu odkrywasz ich wady, słabości i całkowicie przypadkowe rzeczy, które doprowadzają cię do szaleństwa. „Trzeba szanować, że ludzie stają się tym, kim są” - mówiMegan Hunter, AutorPrzynęta i zmiana: ratowanie związku po niesamowitym romansie zamienia się w wyczerpujący chaos. „Przypomnij sobie, że Twój mózg jest inaczej podłączony, a proszenie partnera o zmianę jest jak proszenie kogoś o zmianę koloru skóry”. Zbyt łatwo jest uciec się do lekceważącego lub protekcjonalnego tonu, gdy nie idziemy po naszej myśli, ale badania pokazują, że mówienie z pogardą może być głównym powodem rozpadu małżeństwa, dodaje Hunter. „Kiedy widzę, że małżonkowie zaczynają zmieniać ton głosu i naprawdę zwracają uwagę, gdy ich partner mówi, zazwyczaj widzę, że związek znów staje się silniejszy”.2. maszzaświadomie odłączony.

Z biegiem lat pary mogą przekształcić się w bardziej zespół zarządzający niż małżeństwo, dzięki przytłaczającej liście rzeczy do zrobienia, które obejmują wszystko, od zarządzania kredytem hipotecznym po opiekę nad dziećmiistarzejący się rodzice. `` W 10. roku wiele związków przypomina relacje dwóch współlokatorów '' - mówi Debrena Gandy, autorka książki Miłość kłamie . „Wasza komunikacja skupia się na sprawach waszego życia, a nie na znaczących tematach związanych z wami dwojgiem”. Najłatwiejsze rozwiązanie? Randkowa noc. Ale uczynienie tego priorytetem pośród innych zadań może być trudne. „Zalecam, aby pary każdego miesiąca organizowały wieczorne randki na stojąco. Wyłącz planowanie, zablokuj je w swoim kalendarzu i ustal zasadę, że jeśli trzeba zmienić harmonogram, druga osoba musi się najpierw zgodzić ”- mówi Gandy. „Z biegiem czasu staje się integralną częścią relacji, którą oboje partnerzy cenią i wzajemnie wspierają”.

cómo hacer salsa de crianza de plátano

3. Nie wkładasz dodatkowego wysiłku.Pamiętaj, kiedy zacząłeś się spotykać - godzinami przygotowywałeś się, a on oboje się ogoliliipostaw na wodę kolońską. „Zintensyfikowałeś grę, aby być w swoim towarzystwie” - mówi Gandy. „Nazywamy to„ fazą miesiąca miodowego ”, ale fakt, że okres, w którym pasja i zainteresowanie są wysokie, określamy jako fazę, sugeruje, że istnieje ukryte przekonanie, iż oczekuje się, że te rzeczy w końcu ulegną pogorszeniu”. Może to prowadzić do tego, że uznasz współmałżonka za coś oczywistego i stracisz wzajemny szacunek, co z kolei może wywołać emocjonalną lub fizyczną niewierność, urazę i częste konflikty. 'Słowoszacunekopiera się na ponownym zobaczeniu drugiego ”- mówi Gandy. „Dążąc do tego, by każdego dnia widzieć swojego partnera na nowo, zgadzasz się z myślą, że pasja nie musi zanikać, ale może dalej rosnąć głębiej”.

4. Grasz w grę obwiniania.

que es cuchara grande cuchara pequeña

W małżeństwie coś się dzieje - ktoś przegapi rachunek z karty kredytowej, ktoś zapomni o rocznicy i tak dalej. „Ale im bardziej wpadasz w mentalność to wszystko twoja wina, tym bardziej przestajesz brać odpowiedzialność za swoje czyny” - mówi Hunter. „Kiedy nie patrzysz w głąb siebie i nie próbujesz się poprawić, może to doprowadzić do erozji twojego małżeństwa”. W napiętej sytuacji chcesz połączyć się ze swoim współmałżonkiem na dwóch poziomach, mówi Hunter: ustnie, mówiąc coś w rodzaju: `` Myślę, że rozumiem, co próbujesz powiedzieć '' i niewerbalnie, używając spokojnego głosu lub życzliwego oka kontakt - wszystko, co pokazuje, że zwracasz uwagę. „Następnym krokiem jest pomoc drugiej osobie, a może nawet sobie, w przejściu do trybu rozwiązywania problemów. Kiedy uporasz się z aspektem emocjonalnym, możesz powiedzieć coś w stylu: „Jakie masz pomysły, aby rozwiązać ten problem?” - sugeruje Hunter.5. Tam ' nie ma intymności.

peinados cortos que crecen bien

Jeśli twoje małżeństwo zostało zredukowane do zarządzania, jedną z pierwszych rzeczy jest intymność. „Małżeństwo to nie tylko dzielenie się swoim ciałem, ale także otwieranie serca” - mówi Gandy. „Kiedy te chwile bliskości - zarówno pod względem fizycznej bliskości, jak i więzi emocjonalnej - zanikają, konsekwencją może być oskarżenie partnera o niespełnienie twoich potrzeb, co można następnie wykorzystać do usprawiedliwienia niewierności.” Ale jeśli nie dostajesz tego, czego potrzebujesz w którymkolwiek z obszarów, naprawa może być tak prosta, jak zabranie głosu. „Jako kobiety nie możemy prosić o to, czego chcemy, ponieważ nasze błędne programowanie płci mówi nam, że nasi mężowie powinni to robić bez pytania” - mówi Gandy. „Mężczyźni dobrze reagują na prośby oparte na działaniu - nawet jeśli chodzi tylko o dodatkowe uściski lub poświęcenie czasu każdej nocy na prawdziwą rozmowę”.

6. Twój związek nie jest centralnym elementem twojego małżeństwa.

Oczywiście twoje dzieci są dla ciebie niezwykle ważne. Ale jeśli jesteś w stanie uczynić swój związek z mężem najważniejszym priorytetem twojego małżeństwa, oni również na tym skorzystają. „Zdrowie i witalność tego partnerstwa tworzy środowisko domowe, w którym dzieci są karmione emocjonalnie” - mówi Gandy. Łatwo jest dać się wciągnąć w odwieczny konstrukt społeczny, w którym kobieta wykonuje całą pracę w domu, a mężczyzna zostaje zepchnięty na margines. „W rezultacie mąż staje się coraz bardziej pozbawiony zaangażowania i bierny, a żona czuje się urażona przemęczaniem się” - wyjaśnia Gandy. `` Spróbuj zignorować instynkt ciągłego przyjmowania więcej i zamiast tego pracuj nad budowaniem mięśni proszących. Ludzie wokół ciebie - zwłaszcza twój mąż - będą czućbliższydo ciebie, kiedy pozwolisz im pomóc. Przekonasz się, że masz czas dla swoich dzieci i swojego związku ”.

7. Ktoś ma problemy ze sterowaniem.

cómo aumentar el metabolismo pérdida de peso rápida

„Znakiem numer jeden toksycznego związku jest to, że jeden z partnerów uważa, że ​​ma prawo sprawdzić e-maile, SMS-y i wiadomości na Facebooku od drugiego” - mówi Hunter. To nowoczesna wersja wypróbowanego i prawdziwego problemu - poczucia, że ​​nie możesz rozmawiać z przyjaciółmi lub rodziną albo że musisz przez cały czas informować o tym, co robisz i gdzie jesteś. „Kiedy ktoś czuje się uwięziony lub uwięziony w małżeństwie, jakby chodził po skorupkach jajka, jest to bardzo toksyczna sytuacja”. Jeśli to brzmi znajomo, ważne jest, aby natychmiast zaangażować profesjonalistę.

8. Nie chcesz się przystosować.

Według Gandy'ego między siódmym a dziesiątym rokiem życia jest wiele małżeństw. „To wtedy małżeństwo wzywa do transformacji, a my nie wiemy, jak przez nią przejść”. Ale tak naprawdę jest to idealny czas, aby przyznać, że nastąpiła zmiana i rozwinąć umiejętności, aby iść do przodu. „Znakiem zdrowego, silnego małżeństwa jest to, że jesteście gotowi je dostosować, uznając, że są etapy, w których możecie się nudzić lub irytować; Jednak w takich chwilach musisz sobie przypomnieć, dlaczego wyszłaś za mąż za męża, jak się wzajemnie wspieracie i jakie uczucie miałaś, kiedy się zakochałaś ”- mówi Hunter. - Zaakceptowanie tego małżeństwa nie jestzawszebycie tęczą i słońcem pomaga zachować realistyczną perspektywę na rozwój związku ”.

9. Istnieje chroniczna przemoc emocjonalna.

Przemoc emocjonalna jest tak samo poważna jak przemoc fizyczna - i jest niedopuszczalna. Ale jako kobiety czasami zbyt długo lekceważymy naszą wewnętrzną wiedzę w nadziei, że przywrócimy sprawy do poprzedniego stanu. Jeśli brzmi to znajomo, nie jesteś w dobrym miejscu, aby podjąć najlepszą dla siebie decyzję lub wyrwać się z sytuacji. Jeśli jednak jesteś w toksycznym małżeństwie i trwa to od lat, potrzebujesz pomocy wyszkolonego profesjonalisty i sieci wsparcia, które pomogą Ci skierować Cię na jasną, bezpieczną ścieżkę.


7 rzeczy, które każda para powinna zrobić przed rozważeniem rozwodu
Czy matchmakers w prawdziwym życiu powracają?
Zobacz zdjęcia ślubne Jenny McCarthy