5 przerażających powodów, dla których powinieneś odstawić szklankę soku pomarańczowego - Może 2022

Płyn, Płyn, Żółty, Napój, Składnik, Sok, Bursztyn, Zastawa stołowa, Słomka, Napoje gazowane, Getty

Kiedy czujemy się chorzy lub spodziewamy się nadchodzącego przeziębienia, jaka jest pierwsza rzecz, którą mama zawsze kazała ci zrobić? Wypij szklankę soku pomarańczowego, aby uzupełnić witaminę C. Journal of Clinical Oncology stwierdził, że cytrusowy łyk może zwiększyć ryzyko raka skóry.

alimentos que alivian los gases y la hinchazón

Bummer, prawda? Badania wykazały, że sok pomarańczowy też nie był jedynym winowajcą. Surowy grejpfrut zwiększa również ryzyko rozwoju czerniaka, najbardziej śmiertelnej formy raka skóry. Powodem jest to, że oba zawierają „furokumaryny, które czynią skórę bardziej wrażliwą na światło słoneczne” oraz psoralen ”- wyjaśniają naukowcy. 'Oba oddziałują ze światłem ultrafioletowym, powodując namnażanie się komórek czerniaka.' To powiedziawszy, naukowcy stwierdzili jednak, że jest za wcześnie, aby powiedzieć, że te wyniki są rozstrzygające, więc nie sugerują jeszcze, abyś wyeliminował sok z diety.Jeśli jednak chcesz grać na bezpiecznej stronie, oto cztery kolejne powody, aby zrezygnować z tej szklanki:

Możesz ładować kalorie.Łatwy, często podstępny sposób na przybieranie na wadze = picie kalorii. Niestety, jedna szklanka soku może zawierać tyle, ile puszka Coca-Coli, dzięki dużej ilości cukru, który jest do niej zwykle dodawany. A ponieważ owoc jest pozbawiony błonnika w postaci soku, nie poczujesz się pełny przez bardzo długi czas, zanim poczujesz ochotę na następną przekąskę.

Może to zwiększyć ryzyko chorób serca i wpłynąć na wątrobę.Brak błonnika odgrywa inną poważną rolę w zdrowiu. Ponieważ go nie ma, węglowodany z Twojego soku (około 14g na 1/2 filiżanki) pochodzą w postaci fruktozy, czyli cukru prostego.Badania pokazująże duże ilości fruktozy mogą zwiększać ryzyko chorób serca i cukrzycy, podczas gdywięcej badańsugeruje, że może to również powodować tworzenie się większej ilości tłuszczu w wątrobie, niewrażliwość na insulinę (oznaka cukrzycy) i zwiększać ilość niezwykle niebezpiecznego tłuszczu trzewnego w organizmie.lista de carbohidratos buenos para bajar de peso

Mogą wywołać migreny.Każdy, kto ma doświadczenie, wie, że te frajery są znacznie gorsze niż bóle głowy, ponieważ towarzyszy im nie tylko pulsujący ból głowy, ale często także nudności, wymioty oraz wrażliwość na światło i hałas. Naukowcy to odkryliowoce cytrusowea ich soki mogą wywołać migrenę.

Prawdopodobnie nie pijesz niczego świeżego.Według Atlantycki , „większość komercyjnego soku pomarańczowego jest tak mocno przetworzona, że ​​nie byłby pijalny, gdyby nie dodatek czegoś, co nazywa się pakietami smakowymi ... Oleje i esencje są ekstrahowane z pomarańczy, a następnie sprzedawane producentowi aromatów, który przygotowuje starannie skomponowane opakowanie ze smakiem dostosowane do specyfikacji smakowych firmy. Sok, który był cierpliwie przechowywany czasami przez ponad rok, jest następnie pompowany razem z tymi opakowaniami, aby przywrócić jego aromat i smak, który do tego momentu został całkowicie unicestwiony ”. Brzmi pysznie.