Dlaczego mężczyźni potrzebują przestrzeni w związku i jak sobie z tym poradzić - Grudzień 2021

Kiedy twój znaczący inny mówi, że potrzebuje trochę miejsca, lub zauważysz, że dystansuje się, aby coś zrobić, boisz się najgorszego. Boisz się, że „przestrzeń” oznacza, że ​​ma już dość twojego związku i chce wyjść. Boisz się, że wszystko, czego chce, to z tobą zerwać.

Ale czasami jedynym powodem, dla którego mężczyźni potrzebują przestrzeni w związku i dlaczego ludzie się odsuwają, jest to, że potrzebują okazji, aby zrobić miejsce dla siebie, pozostając z kimś innym.To jest całkowicie normalne. Dwie osoby w związku muszą trzymać się swojej indywidualności i własnego życia, które mają poza związkiem, a nie tylko tego, który razem tworzą. Może to zabrzmieć abstrakcyjnie, ale przyznanie przestrzeni i wolności - czyli czasu spędzonego osobno w związku - przyciąga cię bliżej.

Minusem potrzebnej przestrzeni jest to, że mężczyźni i kobiety postrzegają ją inaczej. Kobiety mają trudności z zaakceptowaniem tego i dlatego, gdy mężczyźni mówią, że potrzebują przestrzeni. Z drugiej strony kobiety zakładają najgorsze i wpadają w stan zmieszania i smutku, podczas gdy mężczyźni nie mieli zamiaru sprawiać, by czuli się w ten sposób.

Aby wyjaśnić sprawę nieco bardziej, spójrzmy na możliwe powody, dla których mężczyźni mówią, że potrzebują przestrzeni i sposoby radzenia sobie z nią, które zwiększą twoje szanse na uratowanie twojego związku i stworzenie jeszcze mocniejszej więzi. Więc zacznijmy!1. Przyleganie

Niektóre kobiety stają się przywiązane, nawet o tym nie wiedząc. To jest jak naturalny odruch. Kiedy związek zaczyna być nieco poważniejszy, mocniej trzymają się partnera, ponieważ boją się rzeczy, które się nie sprawdzą.

Nieumyślnie więc duszą związek, obsesyjnie i nadmiernie analizując każdą sytuację, nalegając na pozostawanie w stałym kontakcie (szczególnie przez SMS-y), spędzanie jak największej ilości czasu ze swoim partnerem i nie dając mu możliwości oddychania.

Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest to, aby móc sobie przyznać, że jesteś przywiązany i zobaczyć, co możesz zrobić, aby go pokonać. Twoje obawy są prawdopodobnie bezpodstawne i nie ma potrzeby wywierania takiego nacisku na partnera.Więc jeśli tak jest, a on mówi, że potrzebuje przestrzeni, daj mu tę przestrzeń. Zajmij się sobą, pracuj nad czymś, co Cię pasjonuje. Stwórz; odkryć; nie pozwól, by twoje uczucia i lęki były tym, co rujnuje twój związek. Ponieważ jeśli przestrzeń jest naprawdę jedyną rzeczą, której potrzebuje, twój związek będzie się rozwijać - nie ma co do tego wątpliwości.

2. Rzeczy idą zbyt szybko

Głównym powodem, dla którego człowiek obawia się zaangażowania, jest to, że gdy wierzy, że coś jest poważniejsze, traci wolność.

Wszyscy mają tego jednego przyjaciela lub kilku z nich, którzy „przestali być sobą” po zaangażowaniu w związek - nigdy nie mają czasu na spędzanie czasu, nie robią rzeczy, które lubią, a ich dziewczyna dzwoni co kilka minut, aby sprawdzić w.

Nie chce dzielić ich losu, więc odsuwa się i szuka miejsca.

Najgorsze, co można tutaj zrobić, to nie dać mu tej przestrzeni. Rób coś przeciwnego. Zachęcaj go do spędzania czasu z przyjaciółmi, wspieraj go, gdy ma nowy cel, daj mu trochę czasu dla siebie, gdy pyta, nie pisz do niego często. Zaufaj Mu. Jeśli dasz mu przestrzeń, on do ciebie przyjdzie; po prostu musi swobodnie robić rzeczy, które lubi.

Widzisz, zrozumienie mężczyzn polega na myśleniu o tym, czego ludzie chcą i czego potrzebują. To, czego chcą i potrzebują, to przestrzeń emocjonalna, która pomoże im poradzić sobie ze swoimi uczuciami i wszelkimi problemami, z którymi mogą się zmagać pod koniec dnia.

A jeśli nie upewnisz się, że dasz temu swojemu człowiekowi, on się cofnie. A kiedy mężczyzna cofa się, oznacza to ukrywanie się w „męskiej jaskini” i ignorowanie wszystkich wiadomości tekstowych i tym podobnych.

Wiem, że trudno jest pozostać obojętnym na twoje uczucia i wiem, że może to brzmieć sprzecznie z intuicją, ale niezwykle ważne jest, abyś przestał go powstrzymywać i zaczął zachęcać go do bycia sobą. Pamiętaj, że potrzebuje miejsca!

Musi czuć, że związek nie oznacza kogoś w łańcuchu. Dając mu wystarczająco dużo miejsca, sprawisz, że będzie za tobą tęsknił, gdy Cię nie będzie w pobliżu. (Zaufaj mi, to jedna z najlepszych porad, jakie kiedykolwiek otrzymałem!)

Zobacz także: 5 rzeczy do zrobienia, kiedy się odsunie

3. Potrzebuje czasu, aby poradzić sobie z własnymi problemami

Kiedy ludzie są zestresowani, przepracowani, smutni lub ogólnie kiepscy, będą szukać samotności. Stworzą pewien dystans. Ta „zasada” dotyczy wszystkich ludzi na ziemi i wszystkich rodzajów związków - romansów w szkole średniej, poważnych związków, prawie związków, jak to nazywacie.

I nie, to nie dlatego, że stracili wszystkie uczucia do ciebie lub nie zamierzają cię skrzywdzić. Jedynym powodem, dla którego ludzie potrzebują miejsca i dlaczego się wycofują, jest to, że są zaprogramowani w ten sposób.

Głównym winowajcą nieporozumień są różnice płci. Podczas gdy kobieta natychmiast rozmawia z kimś i wylewa swoje serce w złej sytuacji, mężczyzna robi coś przeciwnego: wycofuje się i wyklucza wszystkich wokół siebie. Nie chce o tym rozmawiać, a nawet sobie z tym poradzić.

Spróbuj zrozumieć, skąd on pochodzi. Nie próbuj z niego wymuszać. Obserwuj go, bo może już wiesz, dlaczego nagle zachowuje się dziwnie i odlegle.

Głównym powodem, dla którego nie przychodzi z tobą otwarcie rozmawiać o swoich problemach, jest to, że nie chce sprawiać wrażenia słabego w twoich oczach. Daj mu tyle miejsca i czasu, ile potrzebuje, aby przyjść i porozmawiać z tobą, ponieważ, zaufaj mi, właśnie tego potrzebuje twój facet!

Pamiętaj, że prawdopodobnie nie ma to nic wspólnego z tobą ani z twoim życiem miłosnym, on po prostu zajmuje się swoimi problemami na swój własny sposób. A kiedy dasz mu trochę miejsca, poczuje potrzebę rozmowy z tobą następnego dnia, pojutrze lub na pewno za kilka dni.

4. Nieporozumienie lub problemy w związku

Ten sam wzorzec zachowania, jak w przypadku, gdy ma on do czynienia z własnymi problemami, powstanie, gdy związek przechodzi pewne problemy lub przeszkody. Zamiast o tym mówić, milczy i zmieni swoje zachowanie.

Nie powie, że czuje, że go nie rozumiesz lub że coś nie działa dobrze, ponieważ nie są to „męskie” rzeczy do powiedzenia. Jedyne rozwiązanie, jakie zobaczy, to zrobić krok do tyłu i dowiedzieć się, dokąd wszystko zmierza.

To jest czas, kiedy musisz zabrać głos. Jeśli masz wrażenie, że coś między tobą nie jest w porządku, musisz znaleźć sposób, aby sobie z tym poradzić.

Zapytaj go, jaki może być problem. Zapytaj go, dlaczego nie mówi ci już „Kocham cię”, dlaczego nie pisze najpierw jako pierwszy, czy cokolwiek innego. I cokolwiek ci powie, nie przesadzaj ani nie przechodź w tryb obrony.

¿Cómo se ve una vagina apretada?

Osiągniesz znacznie więcej, słuchając i próbując zobaczyć rzeczy z jego perspektywy. Jeśli potrafisz go zrozumieć, możesz znaleźć rozwiązanie i pracować nad problemem, unikając robienia jeszcze większych, ignorując je i zamiatając pod dywan. Na pewno wyjdą - to tylko kwestia czasu.

Bez względu na powód, dla którego potrzebuje miejsca, musisz pamiętać, że 95% czasu nie ma nic wspólnego z tobą ani z nim.

Mężczyźni i kobiety są po prostu inaczej połączeni i mają różne sposoby radzenia sobie w określonych sytuacjach. Dlatego uderzają w szorstkie łaty i czasami nie potrafią tak łatwo się komunikować.

Zobacz także: Czy potrzebuje przestrzeni, czy to już koniec? (7 sposobów, aby powiedzieć)

Końcowe przemyślenia

W rzadkich sytuacjach może używać „przestrzeni” jako pretekstu do zerwania rzeczy, a po całkowitym braku zainteresowania tobą lub twoim związkiem będziesz w stanie to stwierdzić. Całkowicie się zdystansuje i wtedy intuicja prawdopodobnie powie ci te trzy słowa: „Puść go!”

Ale nie trzeba się martwić. Najczęstsze scenariusze przypadków to cztery sytuacje wymienione powyżej. Najczęstsze powody, dla których ludzie potrzebują przestrzeni, są takie, że są tak po prostu okablowani i leży to w ich naturze.

Będzie potrzebował trochę miejsca dla siebie, ale to nie musi być coś okropnego. Nadal będzie w pobliżu i uważny, ale może intensywność zostanie zmniejszona, co jest dość normalne, gdy relacje stają się nieco poważniejsze.

Możesz stracić czas spędzony razem, ale jakość będzie znacznie wyższa.

Pewna przestrzeń do oddychania da ci szansę zatęsknienia za sobą, a nowe zainteresowania i działania, które wykonasz w samotnym czasie, sprawią, że twoje wątki konwersacyjne będą szersze i ciekawsze. Więc kiedy naprawdę o tym pomyślisz, przyznanie sobie przestrzeni może być tym, czego od zawsze potrzebujesz.

Zobacz także: Czy go wystraszyłem? (6 sposobów na pewno na pewno)