Szokująca prawda dotycząca tego, skąd pochodzą Twoje małe marchewki - Styczeń 2022

Małe marchewki w woreczku zamykanym na suwak Getty Images

Mała marchewka to przekąska z wyboru zarówno dla noworocznych dietetyków, jak i miłośników skrzydeł bawołów. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wszystkie wyglądają tak idealnie dopasowane i jednolite? To dlatego, że małe marchewki nie są tak naprawdę małymi marchewkami.

The Washington Post niedawno odkrył historię młodej marchwi i jest to fascynujące. W latach 80. rolnicy wyrzucali marchewki, które wyglądały zbyt brzydko, by można je było sprzedawać na półkach w sklepach spożywczych. Mike Yurosek, hodowca marchwi z Kalifornii, postanowił pokroić ją na dwucalowe kawałki i sprzedać za worek i pomysł się rozwinął.Od tamtego czasu marchewki dla dzieci są najszybciej rozwijającą się częścią branży uprawy marchwi, ponieważ jest to łatwa przekąska i nie trzeba jej nawet najpierw obierać. Pomogło też hodowcom marchwi pozbyć się odpadów, ponieważ nie wyrzucają już brzydkich odmian. Nadal można kupić rzeczywiste marchewki dziecięce, które wyglądają jak rzeczywiste marchewki z łodygami i tak dalej, ale „małe marchewki”, które pakujesz w plastikową torebkę, mają tylko rozmiar „dziecka”, a nie wiek. I zgodnie zFox News, zostały wyhodowane jako węższe, pozbawione rdzenia i słodsze niż marchewki o standardowej wielkości.

Zobacz, jak są wykonane:

Ta treść jest importowana z YouTube. Możesz znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji w ich witrynie internetowej.