Jak radzić sobie z negatywną małżonką na 12 sprytnych sposobów?

Jak radzić sobie z negatywną małżonką na 12 sprytnych sposobów?

Witamy w przewodniku krok po kroku, jak radzić sobie z negatywnym współmałżonkiem, napisanym przez kogoś, kto przeżył, by o tym opowiedzieć.Powiedzieć, że życie z negatywną osobą i chodzenie po skorupkach jajek jest wyczerpujące, jestolbrzyminiedomówienie.

Kilka lat temu, kiedy jeszcze byłem z moim byłym, byłem w podobnej sytuacji. Osoba, którą spotkałem, zniknęła całkowicie w ciągu kilku miesięcy od naszego bycia razem.Jego początkowa pozytywność i wszystko, czym się pasjonował, przerodziło się w niekończący się zły nastrój, przepełniony negatywną energią i był to dla mnie naprawdę trudny czas.

Jedyne, o czym mogłem pomyśleć, to:Co ja robię? Co się dzieje z osobą, z którą miałam nadzieję, że pewnego dnia będę miała szczęśliwe małżeństwo?

Nie mogłem poradzić sobie z własnymi myślami, jak regularne przebywanie ze swoim negatywnym małżonkiem (lub partnerem życiowym) i brak kłopotów ze zdrowiem psychicznym WIELKI czas.Jednak nie zamierzałem się po prostu poddać.

Zawsze byłem perfekcjonistą, co oznacza, że ​​dałem z siebie wszystko, aby znaleźć wyjście z tej czarnej dziury.Chodzi mi o to, co robisz, gdy ukochaną osobę nieustannie przytłaczają negatywne emocje?

Jeśli chcesz, żeby to zadziałało, przepychasz się przez to. Idziesz do poradni małżeńskiej. Bardzo się starasz, aby jego negatywne nastawienie nie odbiło się na tobie.Poniżej omówię, w jaki sposób najlepiej wykorzystałem złą sytuację. Ostatecznie nam się nie udało (Z różnych powodów), ale te wskazówki były OGROMNYM przełomem.

Zobacz też: Nie masz pewności co do małżeństwa? 7 zalet i wad, aby to rozgryźć

Poręczny przewodnik, jak radzić sobie z negatywnym współmałżonkiem

Nie pozwól, aby ich negatywność zrujnowała Twoje samopoczucie. Odzyskaj pozytywną energię i postaw się w NAJLEPSZEJ sytuacji, aby pomóc współmałżonkowi dzięki tym zmieniającym życie wskazówkom.

Nigdy nie bierz ich negatywności do siebie

zdenerwowana para siedząca na kanapie po kłótni

Rzadko chodzi o ciebie. Prawie zawsze chodzi o ich wewnętrzne zmagania. Kierują to na ciebie, tak jak z nimi mieszkasz, ale nigdy nie jest to coś, co można wziąć do siebie.

To pomogło mi pozostać przy zdrowych zmysłach. Skupiłem się na sobie i na wszystkich sposobach, w jakie mogłem pomóc sobie poczuć się lepiej.

Jeśli mój partner wybierze negatywność, w porządku. To nie musi być moja rzeczywistość.Chociaż życie z kimś takim może być trudne, zawsze możesz wybrać, jak bardzo pozwolisz im na siebie wpłynąć.

To prawda, jest to rozwiązanie tymczasowe, ale poniższe kroki szczegółowo opisują sposób postępowania z negatywnym współmałżonkiem.

Niech Twoja pozytywna energia zwycięży

kobieta gotująca obiad uśmiechnięta i radośnie siekająca warzywa w kuchni

Jeśli jesteś z natury pozytywną osobą, niech to zwycięża każdego dnia. W chwili, gdy twój współmałżonek wraca do domu i przynosi negatywną energię, skup się na czymś pozytywnym.

Powiedzmy, że mieli zły dzień w pracy (niespodzianka, niespodzianka!) i narzekali od momentu, gdy przeszli przez drzwi. Powiedz, że to jest dla nich do bani, ale właśnie zrobiłeś ich ulubiony posiłek, co na pewno sprawi, że poczują się lepiej!

calambres y manchado 6 semanas de embarazo

To tylko jeden przykład, który może działać lub nie.Chodzi o to, aby zastąpić ich negatywne wzorce swoimi pozytywnymi. Bądź szczęśliwy i spróbuj dać im powód do uśmiechu.

Mam nadzieję, że to wystarczy, przynajmniej do czasu, aż wymyślisz następny kierunek działania.

Dowiedz się, co się dzieje, zanim je ocenisz

zamyślona kobieta gryząca czubek okularów przeciwsłonecznych

Czy ostatnio wydarzyło się coś, co mogło spowodować, że nagle stali się poważnie negatywni?

Czy mogą to być kłopoty w pracy, problemy z członkami rodziny lub coś o charakterze finansowym?

Musi być jakiś powód ich zachowania. Nikt po prostu się nie budzi i nie decyduje, że od dziś będzie zrzędliwy.

Jeśli czujesz, że nie będą z tobą szczerzy, spróbuj sam to rozgryźć. Kto wie, po prostu możesz być na coś.

Radzenie sobie z negatywnym współmałżonkiem nie zawsze musi być problemem. Czasami trzeba zrozumieć ich wewnętrzny problem i pomóc im się z tym uporać.

Zobacz też: Mój mąż jest dla mnie podły i powoli rujnuje nasze małżeństwo

Posłuchaj ich uważnie i zobacz, czy możesz w jakiś sposób pomóc

poważna kobieta słucha rozmowy mężczyzny

Posłuchaj słów, które wypowiadają. Twój współmałżonek może nie chcieć powiedzieć dokładnie, co się dzieje, ale może przypadkowo dać ci wskazówkę.

Radzę uważnie słuchać. Możesz odkryć o wiele więcej, niż myślisz. A przy odrobinie szczęścia możesz nawet w jakiś sposób pomóc.

Skoncentruj się na wszystkich POZYTYWNYCH cechach (i im też przypomnij)

para rozmawiająca w sypialni uśmiechnięta i wspominająca siedzącą na podłodze obok łóżka

Poślubiłeś ich, więc MUSI być w nich coś pozytywnego! Jak więc cię zdobyli?

W tej chwili może być trudno wspominać szczęśliwsze czasy, ale spróbuj. W ten sposób odkryjesz tak wiele szczęśliwych wspomnień, które stłumiłeś z powodu ich nagłych negatywnych emocji.

Kiedyś miałeś szczęśliwe małżeństwo, a twój małżonek czynił cię bardzo szczęśliwym, prawda?

Jeśli wrócisz do tamtych czasów i przypomnisz sobie (i im), jak wspaniałe rzeczy nie były tak dawno temu, może to być kopniak, którego potrzebowali, aby wrócić do tego, kim byli.

Twórz zdrowe granice

widok z boku zamyślonej kobiety pijącej kawę patrzącą przez okna

Jak daleko jesteś w stanie porzucić ich negatywność? Muszą istnieć zdrowe granice tego, co chcesz zaakceptować.

W pewnym momencie musisz odmówić. Nie dla ich negatywnej energii, nie dla ich negatywnych komentarzy, nie dla tych, którzy próbują zmienić cię w zblazowaną osobę.Granice istnieją nie bez powodu.

Negatywna osoba zawsze będzie próbowała prześladować siebie i sprawić, że będziesz jej żałować. Ale jak to w ogóle zaowocuje pozytywnym rozwiązaniem?

Litość nigdzie cię nie zaprowadzi. Podejmowanie działań tak.

Czy twój współmałżonek zawsze był negatywny, czy jest to nowa rzecz?

kobieta ubrana w dżinsową kurtkę zamyślona i siedząca przy oknach

Czy poślubiłeś narcyz w przebraniu? Czy twój współmałżonek zawsze był kłębkiem negatywności, czy też zdarzyło się to ostatnio?

Odgrywa to ogromną rolę w rozwoju twojego małżeństwa. Jeśli twój współmałżonek zawsze był tym, będziesz miał trudności ze zmianą jego wrodzonej osobowości.

ALE, jeśli kiedyś byli beztroską osobą, coś musiało ich skłonić do takiego działania, więc w końcu jest nadzieja.

Nie mówię, że rozgryzienie tego będzie łatwe dla każdego, kto jest w to zaangażowany, ale oznacza to, że może się to zakończyć szczęśliwą nutą.

Zobacz także: 20 oznak małżeństwa bez miłości i 6 skutecznych sposobów radzenia sobie

Otaczaj się ludźmi, których energia pasuje do Twojej

grupa młodych ludzi robi sobie selfie i imprezuje

Oznacza to członków Twojej rodziny, współpracowników, najbliższych przyjaciół i każdego, z kim łatwo jest się związać.

Posiadanie pozytywnej energii w pobliżu wpływa na twój nastrój w znaczący sposób. Negatywni ludzie wysysają z ciebie całą radość, co powoduje, że zamieniasz się w pesymistyczną zrzędę.

Nie spotykaj się z nikim, kto jest wampirem energetycznym.Trzymaj się blisko ludzi, którzy sprawiają, że jesteś szczęśliwy, że żyjesz i ludzi, których obecność wpływa na Ciebie w najlepszy możliwy sposób.

To są ludzie, którzy pomogą ci przetrwać tę całą udrękę małżeńską z nieco większą łatwością.

Nie pozwól nikomu rzutować na Ciebie swojego nieszczęścia

młoda szczęśliwa zamyślona kobieta pijąca kawę i siedząca na kanapie w fotografii zbliżeniowej

Zabrzmi to ostro, ale tylko dlatego, że jest to twój współmałżonek, NIE daje mu to prawa do otrucia cię swoimi negatywnymi komentarzami.

Pamiętaj, że nikt nie ma nad tobą władzy. Jeśli są nieszczęśliwi, muszą umieć to rozpracować w sobie.

Zawsze będziesz ich systemem wsparcia, ale to oni muszą podjąć działania. Nie jesteś niczyją marionetką.

Nigdy nie pozwól nikomu narażać twojego własnego szczęścia tylko dlatego, że nie zna innej drogi.Pomóż im, bądź ich pudłem, ale nigdy nie pozwól, aby ich negatywność cię pochłonęła.

Pomóż współmałżonkowi uświadomić sobie, że to on jest źródłem ich problemu

poważny młody mężczyzna rozmawiający z kobietą z tyłu wewnątrz kawiarni

Nie pozwól, aby zła sztuka przerzucania winy pomogła mu uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Najprawdopodobniej są źródłem ich problemów.

Dopóki nie staną twarzą w twarz ze swoimi demonami, nigdy nie będą w stanie otrząsnąć się z tej negatywności. Tak więc, aby odpowiedzieć na twoje pytanie:Jak poradzić sobie z negatywnym współmałżonkiem? – Niech uświadomią sobie, że to w nich jest klucz do szczęścia.

Może w końcu będą w stanie to zaakceptować, a może nadal będą odmawiać wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny . Tak czy inaczej, jest całkowicie włączonyich.

Zabierz ich z domu i zróbcie razem

para odpoczywa na ławce z dwoma rowerami dobrze się bawi

Jako ostatni krok w moim przewodniku, jak radzić sobie z negatywnym współmałżonkiem, polecam spędzanie więcej czasu razem.

Jeśli oboje prowadzicie intensywne życie i często jesteście rozdzieleni z powodu zobowiązań do pracy (i tak dalej), nadszedł czas, aby wyprowadzić współmałżonka z domu i zrobić coś jako para.

Jest tak wiele zabawnych zajęć dla par, które pomogą ci ponownie się w sobie zakochać. Jedź na rowerze, jeszcze raz przeżyj swoją pierwszą randkę , słuchaj razem zabawnych podcastów lub czegokolwiek innego, co interesuje Cię oboje!

Nie możesz machać magiczną różdżką i oczekiwać, że sytuacja zmieni się w jednej chwili, ale możesz przyspieszyć ten proces, przypominając sobie, dlaczego się pobrałeś.

Zobacz też: 18 znaków, które Twoja żona chce opuścić i jak uratować małżeństwo

Zaufaj, że ci, którzy CHCĄ pozostać w Twoim życiu, na zawsze zostaną

uśmiechnięta zamyślona kobieta oparta na parapecie patrząca przez okno

Nigdy nie lekceważ swojej siły do ​​zmiany siebie; nigdy nie przeceniaj swojej mocy do zmieniania innych. — Wayne W. Dyer

Jeśli twój małżonek ma zostać w twoim życiu, zostanie. Jeśli po wszystkim, co dla nich zrobiłeś, nadal nie robią żadnego wysiłku, aby zmienić swoje postępowanie, pozwól, aby sprawy płynęły w ich naturalnym tempie.

Nie próbuj zmuszać kogoś do pozostania, jeśli ciągle udowadnia, że ​​nie zależy mu wystarczająco, aby to zadziałało.

Możesz kochać kogoś bardziej niż słowa, ale w pewnym momencie musisz postawić na pierwszym miejscu dobre samopoczucie. Ludzie się zmieniają, a życie dzieje się w mgnieniu oka. Zamiast się temu sprzeciwiać, zaakceptuj to.

W tej chwili może to nie mieć większego sensu. Ale pewnego dnia zdasz sobie sprawę, że pozwolenie, aby rzeczy działy się tak, jak powinny, to najlepsza decyzja, jaką mogłeś podjąć.

Nikt nie może powiedzieć na pewno, co się wydarzy. Wszystko, co możesz zrobić, to zrobić wszystko, aby życie z negatywną osobą było znośne.

Jeśli wszystkie twoje wysiłki pójdą na marne, zawsze masz siebie. Lepiej być samotnym niż otoczonym ciągłą negatywnością.

Jak zmienić negatywne wzorce myślenia

Jeśli również zmagasz się z napadami negatywnej energii, oto kilka pomocnych kroków, które możesz podjąć, aby poprawić siebie.

• Natychmiast oprzyj się pokusie podjęcia negatywnej rozmowy ze sobą.

blond kobieta siedzi w okularach przeciwsłonecznych w pobliżu wód

W momencie, gdy przyłapiesz się na oddalaniu się w negatywnej rozmowie ze sobą, zdławij ją w zarodku. To najpewniejszy sposób na kontrolowanie tego.

Musisz się nauczyć, jak trzymać się w ryzach. Jeśli nie kontrolujesz swoich emocji, przejmą kontrolę nad twoim życiem. Wystarczy trochę siły woli i wytrwałości.

• Otaczaj się pozytywnymi ludźmi.

grupa przyjaciółek, która dobrze się bawi razem pijąc kawę w kawiarni

Najłatwiejszym sposobem, aby pozostać pozytywnym i pozostać na dobrej drodze, jest przebywanie z ludźmi, którzy wydobywają z Ciebie to, co najlepsze.

Kto jest Twoją osobą w potrzebie? Zadzwoń do nich, kiedy potrzebujesz przerwy.

Chodź na długie spacery, rozmawiaj o pozytywnych rzeczach i uśmiechaj się razem. Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze.

• Pielęgnuj postawę wdzięczności.

kobiety zamykające oczy z rękami na klatce piersiowej stojące w środku

Bądź wdzięczny za wszystko, co masz. Może nie jest to dużo, ale to więcej niż niektórzy ludzie. Bądź wdzięczny za budzenie się każdego dnia i możliwość skopania codziennego tyłka.

Bądź wdzięczny za ludzi w swoim życiu, którzy sprawiają, że to wszystko jest warte zachodu. Bądź wdzięczny za zdrowie swoje i członków rodziny.

Czy to nie stawia tego WSZYSTKO w perspektywie?

Zobacz też: 9 podstawowych wartości w relacjach, które każda para powinna mieć

• Poszukaj profesjonalnej pomocy, jeśli to nastąpi.

kobieta mająca problem z konsultacją z lekarzem

Nie wstydź się prosić o pomoc. Twoje zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne. Jeśli twój umysł jest pomieszany, źle odbije się to na jakości twojego życia.

Zrobiłem ten krok kilka lat temu i zaowocował on dużymi zmianami w moim życiu. Nie możesz sobie nawet wyobrazić, jak bardzo licencjonowany profesjonalista może pomóc ci zmienić sytuację.

• Zmień swoje nawyki dotyczące snu.

piękna kobieta śpi na białej pościeli

Sen jest tak ważny. Jeśli nie masz go wystarczająco dużo, sprawi, że będziesz marudny, będziesz miał mało energii i krótki bezpiecznik.

Jeśli kładziesz się spać zbyt późno i wstajesz bardzo wcześnie, nadszedł czas, aby zmienić swoje wzorce snu. Zdziwiłbyś się, jak bardzo jakość Twojego snu może wpłynąć na Twoje codzienne życie.

• Odżywiaj się zdrowo i ćwicz.

kobieta je zdrową sałatkę w przyciętym obrazie

Jestem pewien, że słyszałeś to już milion razy. Tylko coś mi mówi, że za każdym razem przewracałaś oczami i chwyciłaś kęsa swojego pysznego cheeseburgera.Czy jest mi ciepło?

Tak, ćwiczenia i zdrowe nawyki żywieniowe wymagają DUŻO siły woli, ale kiedy już się do tego przyzwyczaisz, nigdy nie pozwolisz sobie na powrót. Mogę zaświadczyć o tym z pierwszej ręki.

• Wypróbuj nowe, pełne przygód rzeczy, których nigdy wcześniej nie odważyłeś się zrobić.

ładna kobieta skoczka spadochronowa skacze i szybuje w powietrzu

Nie pozwól, aby twoje życie popadło w rutynę. Zanim zdasz sobie z tego sprawę, zmarnujesz młodość na nie robienie niczego poza codziennym harmonogramem. Czas się z tego wyrwać.

Wyrusz na przygodę swojego życia ze swoim najlepszym przyjacielem. Skocz ze spadochronem (zwłaszcza jeśli zawsze chciałeś, ale nigdy sobie na to nie pozwalałeś). Wyjdź ze swojej strefy komfortu i zacznij cieszyć się życiem!

• Każdego dnia rób jedną rzecz, która sprawia, że ​​się uśmiechasz.

kobieta przytulająca psa siedząc w pokoju i siedząca

Ten jest prosty. Co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy? Dla mnie to słyszenie głosu mojej najlepszej przyjaciółki, spędzanie czasu z moimi siostrzenicami, jedzenie malteserów i przytulanie się z moim psem.

Wymyśl własne i każdego dnia rób jedną rzecz ze swojej listy. Jeśli możesz, zacznij swój dzień w ten sposób i zobacz, o ile bardziej energiczny, produktywny i pozytywny będziesz.

• Kochaj siebie przez wszystkie swoje wady i braki.

ładna kobieta uśmiechnięta i oparta na dłoni

Miłość własna jest najważniejszą miłością ze wszystkich. Uczysz ludzi, jak cię traktować. Im bardziej siebie kochasz, tym bardziej inni też.

período de sangre derramando como agua

Tak, masz wady. Tak, od czasu do czasu psujesz. Ale ja też i wszyscy inni.

Nikt nie próbuje być idealnym ludzkim okazem. Wszyscy po prostu robimy najlepiej z tym, co dało nam życie. Kochaj siebie przez wszystkie wzloty i upadki i zobacz, jak zmienia się Twój świat.

Zobacz też: Cele małżeńskie: 15 głównych rzeczy, na których powinny się skupić wszystkie małżeństwa

Pielęgnuj swój umysł pozytywnymi myślami

brunetka kobieta uśmiechnięta z ręką podtrzymującą głowę siedzącą na zewnątrz

I nie pozwól, aby czyjaś negatywność przytłoczyła Twoją pozytywność. Nie możesz zmienić tego, kim jest twój współmałżonek, ale możesz zmienić swoją chęć do życia z tym.

Jesteś tym, kim się otaczasz. Nie możesz wybrać członków swojej rodziny, ale możesz zdystansować się od ich negatywnej energii. Priorytetowe traktowanie dobrego samopoczucia nigdy nie jest złe.

Czasami stworzenie zdrowego dystansu jest konieczne, aby uświadomić sobie, kto ma zostać, a kto jest tylko przechodniem w twoim życiu.

Chociaż mam szczerą nadzieję, że mój przewodnik pomoże twojemu małżeństwu w znaczący sposób, musisz również zdać sobie z tego sprawęnie możesz pomóc komuś, kto nie chce pomocy.

Ważne jest, aby zachować rozsądną głowę podczas tej próby, ponieważ twoje myśli kształtują rzeczywistość, w której żyjesz. Słowami inspirującego Mahatmy Gandhiego:

Utrzymuj pozytywne myśli, ponieważ Twoje myśli stają się Twoimi słowami. Utrzymuj pozytywne słowa, ponieważ słowa stają się twoim zachowaniem. Utrzymuj pozytywne zachowanie, ponieważ twoje zachowanie staje się twoimi nawykami. Utrzymuj pozytywne nawyki, ponieważ stają się one Twoimi wartościami. Utrzymuj pozytywne wartości, ponieważ Twoje wartości stają się Twoim przeznaczeniem.

Zobacz też: Kiedy konieczne jest odcięcie ludzi? (+ 7 wskazówek, jak to zrobić)