Zdrowszy, obfity omlet - Styczeń 2022

[wynik oceny = „5,00”]

Omlet ze wszystkim! Złożyliśmy ser, szynkę i domowe frytki, tak jak IHOP. Ale ograniczyliśmy ponad połowę kalorii.

Reklama - czytaj dalej poniżej Cal / Serv:468Plony:1Składnikidwa duże jajka dwa duże białka jaj 1 1/2 uncji szynka z indyka 1 łyżka. posiekana natka pietruszki 1/4 łyżeczki. Sól 2 łyżeczki. olej rzepakowy 1/4 c. siekana cebula 1/2 c. mrożone pokrojone w kostkę ziemniaki 1 łyżeczka. masło niesolone 1 uncja. tarty niskotłuszczowy ostry ser cheddar (1/4 szklanki) 2 łyżki stołowe. beztłuszczowa śmietana (opcjonalnie)Ten moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. W misce ubij jajka, białka, szynkę z indyka, pietruszkę i sól.
  2. Na 8-calowej patelni z nieprzywierającą powłoką lub patelni omletowej podgrzej 1 łyżeczkę oleju na średnim ogniu. Dodaj cebulę i gotuj, mieszając, 2-3 minuty. Dodaj pozostały olej, następnie dodaj ziemniaki i gotuj pod przykryciem, mieszając co kilka minut, aż ziemniaki zaczną się rumienić, około 5 do 6 minut. Przełóż mieszaninę na talerz.
  3. Na tej samej patelni rozgrzej masło na średnim ogniu, aż będzie wystarczająco gorące, aby kropla wody skwierczyła. Wlać mieszankę jajek; powinien natychmiast osadzać się na krawędziach. Przechylić patelnię, aby niegotowane jajko spłynęło na gorącą patelnię. Kontynuuj gotowanie, aż powierzchnia omletu nie będzie już płynna.
  4. Umieść mieszankę cebulową na środku omletu. Na wierzch ułóż 2 łyżki sera. Złożyć jajko na pół nad nadzieniem i przełożyć na talerz. Posyp pozostałym serem na wierzchu. W razie potrzeby podawaj z mieszaną zieloną sałatą i kwaśną śmietaną. Robi jeden omlet; powtórz, aby zrobić wystarczająco dużo dla całej rodziny!
zdrowy omlet Steve Giralt5,00 5

Omlet ze wszystkim! Złożyliśmy ser, szynkę i domowe frytki, tak jak IHOP. Ale ograniczyliśmy ponad połowę kalorii.