Dziewięć błędów popełnianych podczas ćwiczeń przez kobiety - Marzec 2023

błędy treningowe Getty Images

Unikaj tych błędów ćwiczeń, aby mieć pewność, że uzyskasz najlepszy trening.

Zobacz galerię 9Zdjęcia błędy treningowe Getty Images 1z 9Zbyt intensywne cardio

Ramona Braganza, celebrytka i ambasadorka Gold's Gym, która opracowała plan fitness REDBOOK Wedding Dress Challenge, mówi, że największym błędem, jaki popełniają kobiety, jest przesadzanie z kardio - po prostu bieganie, bieganie, bieganie na bieżni w jednym umiarkowanym tempie, bez zmiany rzeczy w górę. Kluczem do lepszego wykorzystania treningów, mówi Braganza, jest dodanie treningu interwałowego - serii ruchów o wysokiej intensywności - do rutyny. Więc bez względu na to, czy biegasz, jeździsz na rowerze, pływasz, cokolwiek, idź ostro przez minutę lub dwie, a następnie zwolnij (to jest twoja regeneracja) przez ten sam czas, zanim ponownie wrócisz na pełne obroty. Z biegiem czasu skróć czas regeneracji.błędy treningowe Getty Images dwaz 9Brak podnoszenia ciężarów

Wiele kobiet opiera się treningom siłowym z obawy przed nabiciem masy, ale jest to ogromne nieporozumienie. Kobiety nie nabierają masy tak łatwo jak mężczyźni, a dodając tylko odrobinę beztłuszczowej masy mięśniowej, będziesz spalać więcej kalorii przez cały czas, nie tylko podczas treningu, mówi Braganza. Nikki Kimbrough, kolejna trenerka Gold's Gym Fitness, poleca pylometrię - ruchy o dużej mocy, z obciążeniem, takie jak skoki z przysiadów i rzuty - oraz pilates swoim klientom, którzy wciąż wahają się, czy podnieść zestaw hantli.

błędy treningowe Getty Images 3z 9Działa na pustym

Innym dużym błędem, który Braganza widzi, są kobiety ćwiczące bez wody lub na pusty żołądek. Ponieważ tak wiele osób ćwiczy rano lub po pracy, często nie jedzą od wielu godzin, mówi. „Nie ma sensu trenować bez źródła energii”. Postaraj się zjeść zdrową przekąskę lub mini-posiłek, taki jak migdały, kawałek owocu lub niskokaloryczny batonik energetyczny na godzinę przed pójściem na siłownię lub wskocz na DVD z fitnessem i zawsze noś ze sobą butelkę wody.

błędy treningowe Getty Images 4z 9Zła forma

Potencjalnie niebezpieczny błąd, który członek Gold Gym Fitness Institute, Robert Reames, widzi, że kobiety często popełniają, jest niewłaściwą formą. Nie tylko utrudni to twoje postępy, ale może prowadzić do kontuzji, które mogą zniweczyć twoje cele związane z utratą wagi. Jeśli ćwiczysz na siłowni, skorzystaj z bezpłatnej sesji treningu osobistego, którą większość obiektów zapewnia podczas rejestracji, a profesjonalny trener pokaże Ci, jak wykonać kilka kluczowych ćwiczeń, takich jak wypady, przysiady i pompki. Jeśli ćwiczysz sam, wypróbuj te ruchy, które Braganza opracowała specjalnie dla wyzwania sukni ślubnej REDBOOK. Upewnij się, że robisz je przed lustrem, które zapewnia natychmiastową informację zwrotną na temat twojego formularza.błędy treningowe Getty Images 5z 9Pomijanie rozciągania

Braganza widzi wiele kobiet przychodzących na siłownię, wskakujących na bieżnię, biegających i wychodzących. Jeśli starasz się ćwiczyć, mówi, poświęć kilka dodatkowych minut na rozgrzewkę i późniejsze rozciąganie. Pomoże to zapobiec kontuzjom i pozwoli lepiej wykorzystać swój trening.

błędy treningowe Getty Images 6z 9Myślenie, że możesz być następną nocą Jillian Michaels

Kimbrough widzi, że zbyt wiele osób wyznacza nierealistyczne cele treningowe lub porównuje się do innych kobiet, które mogą trenować ciężej / szybciej / dłużej. Mówi, że może to w rzeczywistości prowadzić do przyrostu masy ciała zamiast utraty wagi, albo dlatego, że całkowicie rezygnujesz z ćwiczeń, albo jesz, gdy źle się czujesz, albo jedno i drugie. „Każdy organizm jest inny” - mówi Kimbrough - „i ważne jest, aby skupić się na sobie”. Reames zgadza się: „Utrata wagi to proces; nie możesz raz pójść na siłownię i oczekiwać, że wyjdziesz z zupełnie nowym ciałem. Ale widziałem, jak wiele kobiet poddaje się, kiedy nie osiągają swoich celów wystarczająco szybko. Pamiętaj, że cała ciężka praca, jaką włożysz w utratę wagi, sprawi, że nagroda będzie jeszcze słodsza!

błędy treningowe Getty Images 7z 9Crunching go cały czas

Braganza mówi, że dużym błędem popełnianym przez kobiety jest myślenie, że im więcej brzuszków robią, tym szybciej zamieniają swój strój jednoczęściowy na bikini. Ale ten ruch pomija głębokie, trudne do wycelowania mięśnie brzucha i mięśnie brzucha po bokach. Podstawowa deska - palce i przedramiona na podłodze, ciało w linii prostej od głowy do pięt - to lepszy sposób na wycelowanie w mięśnie brzucha pod każdym kątem. Po prostu przytrzymaj tę pozycję przez 30 do 60 sekund i powtórz trzy razy.błędy treningowe Getty Images 8z 9Umieszczanie treningu na autopilocie

Jeśli co tydzień uczęszczasz na te same zajęcia spinningowe, być może będziesz musiał spróbować czegoś innego, mówi Braganza. Kiedy twoje ciało poczuje się komfortowo i wie, czego się spodziewać, łatwo jest osiągnąć szczyt utraty wagi, więc poświęcasz czas, ale przestajesz widzieć zmiany. Mieszanie treningu wymaga ciągłego angażowania różnych mięśni, a także sprawia, że ​​twoje ciało zgaduje (i spala tłuszcz!), Mówi Braganza.

recetas de alimentación limpia para bajar de peso
błędy treningowe Getty Images 9z 9Na skróty

Jeśli używasz ciężarków tak lekkich, że możesz przelecieć przez serię powtórzeń, dojść do końca treningu, nawet nie zrywając potu lub robiąc zbyt wiele przerw, są szanse, że nie rzucasz wystarczająco dużego wyzwania swoim mięśniom, mówi Braganza , a nie zobaczysz rezultatów tak szybko, jak gdybyś był trochę mocniejszy. W przypadku treningu siłowego kilka ostatnich powtórzeń dowolnego programu nie powinno być łatwe, mówi Braganza; w rzeczywistości powinieneś czuć, że ledwo możesz je wykończyć.