8 sposobów, aby skoncentrować się na tym, czego chcesz i osiągnąć swoje cele

8 sposobów, aby skoncentrować się na tym, czego chcesz i osiągnąć swoje cele

Jak często pozwalasz, by negatywne myśli cię ogarniały i stawały ci na drodze? A jak często skupiasz się na tym, czego chcesz, wiedząc, że efekt końcowy będzie tego wart?Ostatnio zauważyłem swój toksyczny nawyk. W czasach walki mam tendencję do skupiania się na tych samych rzeczach, które ciągną mnie w dół, zamiast zmieniać perspektywę na pozytywne rzeczy.

Czy kiedykolwiek czułeś, że płyniesz z biegiem rzeczy, bez względu na to, jak bardzo szkodzi to Twojemu samopoczuciu?Czasami łatwiej jest po prostu odpuścić i mieć nadzieję, że jakoś wszystko się ułoży. Ale nie wiesz, że tak się stanie. Musisz dokonywać świadomych wyborów, które przybliżą Cię do osiągnięcia Twoich celów.

Nie bądź we własnym życiu przechodniem. Wyrwij się z tego i skup się na czego chcesz , zamiast rozwodzić się nad złem.

lugares de vacaciones ocultos en los EE. UU.

Starając się przechylić szalę na swoją korzyść, stworzyłem 8 przypomnień, aby utrzymać mnie na dobrej drodze i przekierować moją uwagę, gdy stracę perspektywę.Do tej pory zrobiło to ogromną różnicę i mam nadzieję, że może również z tobą rezonować.

Zobacz też: 30-dniowe wyzwanie miłości do siebie: zostań najlepszą wersją siebie

Pozostań w pełni zaangażowany, a motywacja prawdopodobnie podąży za nim

kobieta robi siady na siłowniAby osiągnąć swój cel końcowy, najpierw musisz zdecydować, jak bardzo chcesz być zaangażowany.

Czy jest to zwykłe pragnienie, bez którego możesz żyć, czy jest to coś, czego bardzo pragniesz? W zależności od twojej odpowiedzi, twoje zaangażowanie powinno być zgodne z tym.

Ludzie mają tendencję do oczekiwania, że ​​rzeczy po prostu się wydarzą bez wkładania pracy. Ale tak nie jest. Nie możesz się poddać, gdy jesteś w połowie drogi, tylko dlatego, że jest przeszkoda.

Życie jest pełne nieoczekiwanych i pozornie nie do pokonania przeszkód. Ale jeśli naprawdę czegoś chcesz, nie przestawaj!

Nie poddajesz się na pierwszy rzut oka kłopotów. Nie pakujesz swoich rzeczy i nie wyjeżdżasz, gdy po raz pierwszy robi się ciężko. To znak, że nie jesteś tak oddany swojemu celowi, jak myślisz.

Przed wyruszeniem w podróż, bez względu na jej charakter, zadaj sobie następujące pytania:

– Jak ważne jest dla mnie osiągnięcie tego?

– Jak będę się czuł, jeśli poddam się, gdy jestem tak blisko?

– A jeśli po prostu zmienię perspektywę, przestanę szukać powodów, by przestać i zacznę szukać powodów, by iść dalej?

Ostatecznie wszystko zależy od Ciebie. Wszyscy czasami dostajemy złą rękę. Ale to TY decydujesz, czy warto walczyć, czy nie.

Skoncentruj się na swojej podróży, NIE na celu

kobieta jedzie na pojeździe i wystawia głowę za oknem

Wyruszając w nową podróż, liczy się przede wszystkim ekscytacja, umiejętność uczenia się, kształcenie się i eksperymentowanie. Sama podróż ma duże znaczenie.

Jeśli jesteś w stanie skoncentrować się na tym, zamiast na rezultatach, których szukasz i celu, do którego chcesz dotrzeć, motywacja podąży za tobą.

W ten sposób łatwiej zbliżysz się do swoich marzeń, ponieważ sama podróż w tamtym kierunku jest pełna emocji.

Zawsze skupiaj się na czego chcesz ale nie pozwól, aby ostateczne miejsce docelowe przeszkodziło ci w czerpaniu przyjemności z tego procesu.

Ten sposób myślenia zabije motywację i tak po prostu cię wypali. Pozostań zaangażowany w naukę, napędzaj swój umysł, ciało i duszę i przestań na chwilę wyobrażać sobie ostateczny cel.

Zdziwiłbyś się, jak wiele możesz dowiedzieć się o sobie i swoim otoczeniu, po prostu będąc obecnym w tej chwili.

Życie nie polega na ciągłym czekaniu, aż wydarzy się coś dobrego; chodzi o nauczenie się akceptowania tego, co jest przed tobą i znalezienie szczęścia tam, gdzie nigdy nie myślałeś, że jest to możliwe.

Zobacz też: Mój ex spotyka się już z kimś innym i to boli – oto dlaczego

Pozbądź się negatywnych myśli

uśmiechnięta kobieta w różowej koszulce stojąca przy ścianie

Wszyscy wiemy, że nasze myśli są głównym źródłem stresu i niepokoju, przez który czasami przechodzimy, ale potrafią też określić, jak postrzegasz swoją pracę.

Jeśli zdecydujesz się pozwolić stagnującym myślom ogarnąć twój umysł i stłumić pozytywność, pozostawisz sobie zerową szansę na jakikolwiek rodzaj spokoju umysłu.

Masz jednak możliwość zduszenia tych myśli w zarodku. Masz wyjątkową zdolność zmiany perspektywy, skupienia się na celu i znalezienia sposobów, aby go osiągnąć.

Czy pozwolisz negatywności rządzić twoim umysłem? Czy pozwolisz sobie emocjonalnie utknąć, czy też skupisz się na posuwaniu się do przodu i wyjściu ze swojej strefy komfortu?

Wszyscy mamy obawy i wątpliwości. Wszyscy czasem im się poddajemy. Ale chodzi o to, że w pewnym momencie musisz się z tego wyrwać. Jeśli tego nie zrobisz, pozostaniesz emocjonalnie zablokowany i niespełniony.

Rób to, co najbardziej Cię przeraża i niech Twoja strefa komfortu będzie domem dla kogoś innego. Przekraczaj granice, bądź śmiałkiem i nie oglądaj się za siebie.

Negatywne myśli to jedyna rzecz, która powstrzymuje cię od prawdziwego zrealizowania swoich marzeń. Pozwól pozytywnej części twojego umysłu przejąć kontrolę i rób to, o czym nigdy nie myślałeś, że możesz.

Ćwicz twardą miłość

kobieta w czerwonej górze wspina się po ścianie

Znam tak wiele osób, które wybierają twarde podejście do miłości, jeśli chodzi o wychowywanie swoich dzieci. A jeśli mieści się w normalnych granicach, jestem na 100% w dół.

Ale czy wiesz, że możesz praktykować twardą miłość także na sobie?

Staramy się zachować bezpieczną odległość od trudnych, trudnych lub niewygodnych sytuacji, aby się nie poparzyć. I do pewnego stopnia ma to sens. Ale wysłuchaj mnie.

Czasami MUSISZ postawić się w niewygodnych sytuacjach, aby się rozwijać. Czasami musisz znieść te trudne okoliczności, aby zbliżyć się do swoich celów.

To cię nie zabije; wręcz przeciwnie. Jestem za praktykowaniem twardej miłości. Nie bądź dla siebie zbyt miły, ponieważ dzięki temu utrzymasz się w swojej strefie komfortu.

Rozgałęziać się. Powiedz sobie, co naprawdę musisz usłyszeć, pomimo swoich obaw i niepewności. Podejmij wyzwanie, nawet jeśli jesteś pewien, że ci się nie uda.

Bez tego nigdy nie dotrzesz tam, gdzie chcesz. Skoncentruj się na tym, czego chcesz i rób wszystko, aby się tam dostać, nawet jeśli oznacza to trochę poparzenia.

Jeśli już, to tylko zmotywuje Cię do szybszego dotarcia do celu.

Zobacz też: Uwikłany związek: definicja, znaki i wskazówki, jak go przezwyciężyć

Nie pozwól, aby rozproszenie przeszkadzało Ci

kobieta w różowej sukience za pomocą laptopa

Jest prawdopodobnie milion rzeczy, które wolałbyś teraz robić. Wszystko wydaje się łatwiejsze i wygodniejsze niż podróż, w której się znajdujesz.

Nazywa się to rozpraszaniem uwagi. Jeśli obecnie nie jesteś zadowolony z tego, gdzie się znajdujesz, rozpraszacze będą kierować Cię tylko w złym kierunku.

Zawsze znajdą się atrakcyjni pożeracze czasu, którzy będą przyciągać twoją uwagę. I zamiast skupiać się na nowych, znaczących projektach, będziesz kuszony, by się poddać. Ale nie poddawaj się.

Naucz się rozróżniać między tym, co naprawdę ma znaczenie, a tym, co stoi na twojej drodze.

Zaangażuj się, utrzymuj koncentrację nienaruszoną, ignoruj ​​rozpraszacze i bądź świadomy tego, jaki jest Twój ostateczny cel.

Bez względu na to, w co się rozpoczynasz, ćwiczenia są takie same, niezależnie od tego, czy jest to nowa praca w innym kraju, pozostawienie raz na zawsze toksycznego kochanka, wyjście do najbliższej osoby lub rozwinięcie biznesu.

Żadna z tych rzeczy nie jest łatwa. Potrzeba siły, poświęcenia i silnej woli, aby pozostać wiernym temu, czego chcesz i dać się poznać.

Zawsze będzie coś powstrzymywało cię przed zrobieniem tego, ale w pewnym momencie będziesz musiał zdecydować, że nigdy nie będzie to odpowiedni moment, zanim tego nie zrobisz.

Przestań polegać na innych i choć raz miej własne plecy

kobieta w czarnym topie stojąca na skałach

Czy kiedykolwiek masz wrażenie, że ktoś wciąż tego oczekuje?Tydokonać jakiejś zmiany w ich życiu?

Jakby coś, co zrobisz lub powiesz, albo sposób, w jaki sprawisz, by się poczuli, może sprawić, że ich życie nabierze sensu.

Chodzi o to, że dopóki nie będziesz doskonale szczęśliwy na własną rękę, nikt nie będzie w stanie cię spełnić.

I nigdy nie powinieneś oczekiwać, że ktokolwiek będzie czynnikiem decydującym o twoim szczęściu.

Bądź swoim własnym wiatrem pod swoimi skrzydłami. Bądź swoją największą cheerleaderką. Zmuś się, gdy masz ochotę się poddać i nie szukaj nikogo, kto zrobi to za Ciebie.

Dopóki nie nauczysz się, jak ważna jest niezależność, nigdy nie osiągniesz swojego ostatecznego celu.

Każdy jest zajęty własnym życiem. Nikt nie ma czasu, aby być na twoje zawołanie i dzwonić 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i egoizmem jest tego oczekiwać. Ludzie muszą nauczyć się polegać na sobie i być swoim najlepszym przyjacielem.

Twoi przyjaciele zawsze będą cię wspierać i podnosić, ale wszystko zależy od ciebie;Twójmotywacja,Twójsiła woli iTWÓJsny.

Nie miałbyś czasu codziennie trzymać kogoś za rękę podczas całej podróży, prawda? To samo dotyczy ich.

Polegaj na sobie, a docenisz swój sukces bardziej niż kiedykolwiek, gdyby ktoś Cię tam zaprowadził. W końcu ilość włożonego wysiłku znajdzie odzwierciedlenie w liczbie osiągniętych zysków.

Zobacz też: To jest powód, dla którego musisz zaufać czasowi swojego życia

Zaplanuj to wszystko z wyprzedzeniem

kobieta w okularach opierając się na stole

Bycie zorganizowanym to podstawa. Kiedy już masz konkretny plan i wiesz dokładniegdy,Coorazw jaki sposób, dotarcie tam staje się znacznie łatwiejsze.

Znaj każdy swój krok i planuj ewentualne problemy. Miej plan B na wypadek, gdyby Twój plan A nie wypalił, ponieważ rzeczy mogą stanąć na przeszkodzie i będziesz musiał myśleć na własnych nogach.

Jednak gdy masz plan tworzenia kopii zapasowych, niepowodzenie nie będzie tak katastrofalne, jak nieuchronnie byłoby bez niego. Znaj każdy swój krok.

Co trzeba zrobić, żeby się tam dostać? Jakimi drogami będziesz musiał podążać i jak będzie to czasochłonne?Wypełnij swój kalendarz i zanotuj wszystko, co możesz przewidzieć.

Planowanie rzeczy może wydawać się, że wysysasz całą zabawę z podróży, ale tak nie jest; po prostu przygotowujesz się na każdy możliwy scenariusz dokładnie po to, abyś mógł w pełni cieszyć się procesem.

Pomoże Ci to zweryfikować, które części Twojego planu wymagają poprawy, gdzie jesteś najsilniejszy i jak długo to potrwa.

Planowanie stwarza okazję do odkrycia nowych pomysłów i strategii, o których być może nie pomyślałeś w inny sposób.

Wprowadza porządek i przejrzystość, pomaga sprawnie działać i eksponuje wszelkie nieprzewidziane martwe punkty.

Bez pewnej dozy dyscypliny i jasnej perspektywy zaczynasz na końcu stawki.

Upewnij się, że się nie wypalisz

kobieta trzymająca szklankę do picia siedząc w wannie

Kiedy twoja motywacja jest u szczytu, o wiele łatwiej jest wypalić się wcześniej niż później.

Skoncentruj się na tym, czego chcesz, ale także obserwuj swoją mowę ciała i rozpoznaj, kiedy każe ci zrobić sobie przerwę. Wszyscy musimy od czasu do czasu nacisnąć przycisk pauzy i zresetować.

Nie jesteś robotem i dlatego nie możesz iść dalej, nie dbając przy tym o swój umysł, ciało i duszę.

Kiedy poświęcasz tak potrzebny czas na odpoczynek i regenerację sił, zwiększasz swoje szanse na uzyskanie tego, czego chcesz. Ważne jest, aby znać siebie na tyle, aby wiedzieć, kiedy nadszedł czas na przerwę.

Nie pozwól, by twoja ambicja była końcem ciebie. Wspaniale, że jesteś zmotywowany i zorientowany na cel, ale bez zaplanowanego w kalendarzu czasu na odpoczynek wypalenie jest nieuniknione.

Spokojnie, zamknij oczy, skup się na innych rzeczach i daj sobie znowu odetchnąć. Podczas swojej podróży napotkasz wiele przeszkód, które będą trudne do pokonania, jeśli nie będziesz w 100% psychicznie.

Dbaj o siebie, a wszystko inne przyjdzie samo. Nie myśl, że twój brak motywacji jest w jakikolwiek sposób powiązany z lenistwem lub brakiem zaangażowania.

Każdy czasami się gubi i nie ma w tym żadnego wstydu.

Znaj siebie na tyle, aby w razie potrzeby hamować i kontynuować tylko wtedy, gdy czujesz się wypoczęty, zrelaksowany i gotowy na wszystko, co cię czeka.

Twój ostateczny cel nigdzie się nie wybiera, więc nie spiesz się. Dojdziesz tam, gdy twoje ciało będzie miało szansę dogonić twój umysł.

Zobacz też: Jak sobie radzisz, gdy ktoś, kogo kochasz, głęboko Cię boli?

8 sposobów, aby skoncentrować się na tym, czego chcesz i osiągnąć swoje cele