7 oznak męża kontrolującego i wszystko, co musisz wiedzieć - Grudzień 2022

7 oznak męża kontrolującego i wszystko, co musisz wiedzieć

Jeśli czujesz, że twój mąż jest osobą kontrolującą (lub, co gorsza – partnerem kontrolującym), to dobrze trafiłeś.

Moją intencją jest tutaj rzucić trochę światła na niegodziwe sposoby kontrolującego człowieka, zbadać, do jakiego stopnia ich zachowanie kontrolujące idzie i wskazać czerwone flagi nadużycia emocjonalnego i nadużycia werbalnego.cómo excitar a un chico en público

Pierwszą ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że nigdy nie jest to wina ofiary.

Dlatego jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której twój kontrolujący małżonek poważnie obniża twoją samoocenę, powstrzymując cię od spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną oraz pilnowania cię przez cały czas, wiedz, że jesteś w związku kontrolującym.

Prawdopodobnie powoli zaczynasz odkrywać głęboko skrywane prawdy o swoim mężu kontrolującym, których nigdy wcześniej nie zauważyłaś.Być może uświadomiłeś sobie, że jesteś w agresywnym związku, w którym wezwanie policji do przemocy domowej jest tylko kwestią czasu .

Na tym się kończy. Tutaj umieszczasz swoje fizyczne i emocjonalne dobre samopoczucie najpierw i przejmij kontrolę nad swoim przeznaczeniem.

To tutaj sposoby kontrolowania twojego problematycznego męża przestań umniejszać, umniejszać i ranić cię.Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o kontrolowaniu relacji , oznakach, na które należy zwracać uwagę oraz o tym, jak odzyskać poczucie własnej wartości i swoje życie!

Niegodziwe sposoby kontrolującego męża

poważny mężczyzna pozuje

Na początku twoich zalotów osoba, która teraz kontroluje twoje życie, przedstawiała się jako słodki, czarujący, empatyczny i miły dżentelmen, który chciał cię traktować jak królową, którą jesteś.

Dałeś się nabrać na jego czyn, ponieważ łatwiej uwierzyć, że wciąż istnieją przyzwoici ludzie, niż być wiecznym sceptykiem, który od samego początku sabotuje jej związki.

Ale nie zdawałeś sobie sprawy, że w rzeczywistości był osobą manipulującą, która grała w grę, która miała wstrząsnąć twoim światem – na wszystkie złe sposoby.

Kiedyś był poza opieką i wychowaniem. Na pierwszym miejscu stawiał Twoje potrzeby i zawsze dbał o to, aby zadbano o Ciebie, zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie.

Nigdy nie mówił ci, co masz robić i nigdy nie działał w sposób kontrolujący.

Był idealnym dżentelmenem, takim jak te, o których czyta się w bajkach. Twoja przyszłość wydawała się tak jasna, a niebo było twoją granicą.

Rzeczy naprawdę wyglądały, jakby w końcu klikały… aż Twój związek spoważniał, a jego zachowanie całkowicie się zmieniło.

Kiedy już byłaś legalnie jego żoną, powoli zaczęłaś zauważać małe sposoby, w jakie on zarządzał tobą i kontrolował cię.

poważny biznesmen siedzi na krześle

To nigdy nie było nic poważnego, żeby nie zwracać na siebie uwagi.

Zawsze wmawiałabyś sobie, że to tylko małżeństwo i zlekceważyłaś to. Ale zaczął stawać się niesamowicie niepokojący i obraźliwy werbalnie, jakbyś jakoś robił coś złego.

Twoje życie towarzyskie powoli zaczęło cierpieć, nie wolno ci było podejmować własnych decyzji i spędzałeś dużo czasu płacząc w zaciszu własnego pokoju, zadając sobie pytanie, co się tutaj dzieje.

Nie byłeś pewien, co zrobić i jak skonfrontować go z tym. W końcu nadal był twoim mężem, ale to było tak, jakby jego maska ​​w końcu odpadła, a jego prawdziwa twarz była na zewnątrz.

W końcu doszedłeś do wniosku – mężczyzna, którego poślubiłeś, nie jest już mężczyzną, w którym się zakochałaś.

I wreszcie nadszedł czas, aby przyznać się przed sobą, że ta osoba zaburza Twoje zdrowie psychiczne, wpływa na Twoje relacje z członkami rodziny i kontroluje Twoje życie od pierwszego dnia.

Nie czekaj, aż ucieknie się do przemocy fizycznej.

Istnieje infolinia, do której zawsze możesz się zwrócić, która pomoże w takich sytuacjach. Przemoc fizyczna NIGDY nie jest w porządku.

Tu są oznaki kontrolujący mąż zwrócić uwagę.

Jeśli to jest twoja rzeczywistość, niech to będzie ostatni raz przeprowadził cię przez wyżymaczkę i uzyskaj pomoc od twojego ukochani w drodze, aby oddalić się od niego jak najdalej.

7 głównych znaków, na które należy zwrócić uwagę

Izolacja od członków rodziny i przyjaciół

smutna młoda kobieta stojąca samotnie w pokoju

Zaczyna się to stopniowo i bardzo subtelnie. Na początku nawet tego nie zauważasz.

Wydaje się, że naprawdę lubi twoją mamę i tatę, kocha twój związek z najlepszym przyjacielem i ma ogromny szacunek dla twojego rodzeństwa.

Aż pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie, zaczyna narzekać, że spędzasz zbyt dużo czasu u rodziców.

Sugeruje, abyś rzadziej je odwiedzał i spędzał z nim więcej czasu w domu.

Kiedy po raz pierwszy o tym wspomniał, naprawdę myślałeś, że ma rację i posłuchałeś jego rad, wierząc, że naprawdę chciał pielęgnować twój zdrowy związek – dopóki nie zaczął odpychać cię coraz dalej od twoich bliskich i zrobił z tego wielką sprawę każda wizyta u nich, która teraz stała się tak rzadka.

Mówi, że wie, co jest dla ciebie najlepsze i powinieneś go słuchać, ale zaczynasz się bać, że pchnie cię na skraj swojej kontroli i ograniczając czas spędzany z rodziną.

Czujesz się bardziej odizolowany niż kiedykolwiek i całkowicie cofnięty w róg. Co robić?

Nieustanna krytyka każdej małej rzeczy, którą robisz

smutna kobieta płacze w ciemności

To również zaczyna się jako mała, nieistotna rzecz ze strony twojego męża. Może uważa, że ​​powinieneś nosić trochę mniej odsłaniające ubrania, żeby się nie przeziębić.

Jeśli przygotujesz mu lunch, rzadko mówi „dziękuję”, ale raczej zawsze ma w miejscu uwagę na coś, co mógłbyś zrobić lepiej.

Jego ciągłe umniejszanie i krytykowanie powoduje, że rozwijasz bardzo niską samoocenę i boisz się robić cokolwiek, ponieważ zawsze kończysz na mikrozarządzaniu i poddajesz się.

I zaczęło być coraz gorzej. Teraz nawet nie przebiera w słowach.

Prosto podnosi na ciebie głos za każdą najmniejszą rzecz, którą twierdzi, że robisz źle.

Stało się to dynamiką twojego związku i sprawia, że ​​czujesz się mały, niezdolny, bezwartościowy i niesłyszany.

W oczach męża po prostu nie możesz zrobić nic dobrze, a twój związek staje się twoim najgorszym koszmarem.

Subtelne groźby z jego strony

zły mężczyzna krzyczy na płaczącą kobietę

Twój mąż zaczął grozić, że wyrządzi poważną krzywdę tobie lub sobie, jeśli nawet rozważysz odejście lub powiedzenie komukolwiek, co się dzieje.

Uczuciowo i werbalnie naciska na ciebie, abyś został u jego boku, bo jeśli tego nie zrobisz, kto wie, do czego mógłby się uciec.

Manipulacja emocjonalna jest tak samo groźna jak fizyczna i nigdy nie powinna być tolerowana.

Nie kierujesz jego działaniami. Nie ponosisz winy, jeśli zdecyduje się zaangażować w nielegalne zachowanie.

Nigdy nie toleruj jego kontrolowania manipulacji, aby skłonić cię do pozostania w agresywnym związku.

Jeśli grozi, że odetnie cię finansowo, weź swoje karty kredytowe i trzymaj je przy sobie.

Jeśli masz dzieci, a on używa ich jako narzędzia do negocjacji, w razie potrzeby zaalarmuj policję i umieść je u zaufanych członków rodziny .

Te zagrożenia to poważny problem, który może mieć poważne konsekwencje.

Upewnij się, że zostawiasz mu niewiele lub nic, z czym może pracować, i zostaw go jego własnym złośliwym i kontrolującym sposobom. Potrafi toczyć własne bitwy.

Uwarunkowując swoją miłość

młody mężczyzna rozmawia z kobietą

Naprawdę cię kocham, ale gdybyś mogła stracić tę dodatkową wagę, wyglądałabyś dla mnie jeszcze bardziej seksownie i atrakcyjnie.

Świetnie Ci idzie, ale pokochałabym Cię jeszcze bardziej, gdybyś w pracy zwiększył sprzedaż.

To tylko kilka przykładów miłości, która jest z jego strony uwarunkowana.

Wszyscy krzyczą to samo przesłanie: Nie jesteś wystarczająco dobry. Może zamaskować swoje prawdziwe uczucia starannie dobranymi słowami, ale wiesz, co naprawdę ma na myśli.

Facet, który cię kocha, nigdy nie wywierałby na ciebie takiej presji.

Znęca się nad tobą emocjonalnie, pokazując ci, jak bardzo cię nie docenia. Gdybyś zrobiła lepiej, kochałby cię bardziej.

Gdybyś zarobił więcej pieniędzy, byłbyś lepszym partnerem. To wszystko są nikczemne gry umysłowe zaburzonej osoby, która kontroluje twoją miłość i wywiera na ciebie niepotrzebną presję.

Kiedy mężczyzna naprawdę cię kocha, pokazuje ci to, niezależnie od twojego statusu finansowego i wagi. Po prostu wystarczy.

Ale kontrolujący mąż sprytnie spróbuje zmusić cię do sprawdzenia wszystkich jego skrzynek, aby zostać jego idealną żoną.

Zero oznak wzajemności

poważny mężczyzna patrzący na smutną kobietę

W zdrowym związku często zdarza się, że partnerzy dbają o siebie nawzajem i budują się nawzajem, gdy jeden z partnerów czuje się przygnębiony.

Nie ma na oku i wszystko odbywa się z czystej miłości i uznania.

Ale kontrolujący mąż obserwuje cię jak jastrząb.

Jeśli zrobił dla ciebie coś miłego, jak najszybciej żąda czegoś w zamian.

Jeśli popełniłeś jakikolwiek błąd, będzie trzymał go nad twoją głową jako narzędzie, które pozwoli mu uciec od swojego problematycznego zachowania.

Wykorzystuje każdą okazję, którą mu dasz, aby zachować punktację i uwolnić się od wszelkich przeszłych i/lub przyszłych błędów.

Jest to wyraźny znak nadużycia w związku .

Kiedy nigdy nie jesteś w pokoju i zawsze musisz się zastanawiać, jak twój mąż wykorzysta coś przeciwko tobie, jasne jest, że jesteś z niewłaściwą osobą.

Człowiek kontrolujący nigdy się nie zatrzyma. Bez względu na to, jaką złośliwą rzecz ci zrobił ostatnio, jego jedynym celem jest pokonanie tego następnym razem.

Uważaj na jego zachowanie i wybierz to, czym jest: toksyczna, manipulacyjna kontrola nad twoim życiem w celu skłonienia cię do uległości.

Pokaż mu, jak silną jesteś kobietą, nie pozwalając temu latać i wydostając się z tego niestabilnego związku.

Wykorzystywanie poczucia winy, aby coś zrobić

para ma konflikt

Oczywistą oznaką kontrolowania zachowania jest używanie poczucia winy jako sposobu na wywarcie presji na zrobienie czegoś, z czym w ogóle nie czujesz się komfortowo.

Ludzie popełniają błędy; to fakt życia.

Ci, którzy trzymają nasze błędy nad głową, aby wykorzystać je przeciwko nam, są socjopatami, których jedynym celem jest dotarcie do celu wszelkimi niezbędnymi środkami.

Poczucie winy za zrobienie czegoś, z czym nie jest w porządku, oznacza emocjonalne znęcanie się i wskazywanie na ciebie palcami, jeśli odmówisz przestrzegania ich zasad.

Jest psychicznie wyczerpujący, zwodniczy, manipulacyjny i zły, a jeśli jesteś w związku z osobą, która angażuje się w tego typu zachowania, pilnie potrzebujesz wydostać się z tego toksycznego środowiska.

Nigdy nie dawaj mu mocy kontrolowania twojego umysłu.

Nigdy nie pozwól, aby jego złe sposoby doprowadziły cię do upadku pod jego niezachwianą presją. Powiedz mu „nie” i twardo stań na swoim miejscu.

Jesteś swoją osobą, potrafisz podejmować własne decyzje, a tego typu psychiczne znęcanie się jest od tej chwili nie do zaakceptowania. Pokaż mu, że nie ma nad tobą władzy i nigdy nie pozwól mu ponownie tobą manipulować.

Znasz czerwone flagi, na które należy uważać teraz, a odejście nigdy nie było tak łatwe.

Zazdrość i oskarżycielska paranoja

zazdrosny mężczyzna patrzący na kobietę piszącą w łóżku

Twój mąż zaczął wykazywać poważne niepokojące oznaki nieuzasadnionej paranoi, która skutkuje wybuchami zazdrości i oskarżycielskim tonem za każdym razem, gdy mówisz coś, z czym się nie zgadza.

Czasami zdrowa dawka zazdrości jest w porządku, ponieważ pochlebia ci miłość partnera do ciebie.

Ale kiedy ta zazdrość zamienia się w fałszywe oskarżenia i nieuzasadnioną paranoję, wtedy masz problem.

Kiedy staje się to przerażające, zaborcze i toksyczne, oznacza to, że nie pochodzi już z kochającego miejsca, ale raczej z miejsca, w którym można manipulować, a jego jedynym celem jest poniżenie cię i uzyskanie twojej uległości.

Czy twój mąż kiedykolwiek oskarżył cię o spanie lub uwodzenie osoby, która była tylko przyjacielem/współpracownikiem?

Czy zostałeś oskarżony o robienie rzeczy, które zostały całkowicie sfabrykowane i oparte na zerowych dowodach?

Jeśli tak, twój mąż ma poważne problemy z kontrolą, a jego manipulacyjne zachowanie jest przyczyną twojego emocjonalnego upadku.

Pielęgnuj swoje zdrowie psychiczne i odsuń się od każdego, kto werbalnie rozrywa Cię na kawałki.

To nie jest miłość; to zaborcza potrzeba władzy i kontroli.

Rozpoznaj to, czym jest i zwróć się do przyjaciół i rodziny, aby przywrócić swoje dobre samopoczucie przed spotkaniem z nim.

Potrzeba kontroli jako zaburzenie osobowości

poważny młody człowiek piszący na papierze

Wielu kontrolujących mężów rozwija zaburzenie osobowości, które kontroluje ich impulsy i powoduje, że zachowują się w tak nieprzewidywalny, złośliwy sposób.

Oznacza to, że ich zachowanie wynika z kontrolującego, złośliwego, wyzysku miejsca opartego na ego, impulsie i potrzebie uwagi. Nie ma w nich zdrowego odrobiny emocji.

Nie są w stanie odczuwać współczucia ani empatii i możesz zapomnieć o tym, że są dla Ciebie wyrozumiali.

Istnieją trzy główne typy ludzi o tych cechach, które w 90 procentach stają się kontrolującym małżonkiem: socjopaci, psychopaci i narcyzowie.

Tutaj przyjrzymy się każdemu z osobna, aby rzucić trochę światła na tych mężczyzn i pomóc ci zobaczyć, że twoja najbliższa osoba może idealnie pasować do tego, bez twojej wiedzy.

Socjopata jako kontrolujący mąż

poważny mężczyzna w garniturze patrzący na odległość

Socjopata jako mąż to osoba bez sumienia.

Socjopaci są ekspertami w życiu, robiąc złe rzeczy i nie czując z tego powodu żadnej winy. W ten sposób tak łatwo im się to udaje.

Nie ma wyrzutów sumienia, które je zjadają, przez co wydają się podejrzane i złośliwe.

Są podłączeni zupełnie inaczej niż ty i ja, co pozwala im robić bałagan i zawsze ujdzie im to na sucho.

Trudno jest uświadomić sobie, że jesteś żonaty z socjopatą, ponieważ tak umiejętnie ukrywają swoje prawdziwe twarze.

Są przekonująco urocze i bardzo łatwo nawiązują przyjaźnie.

Socjopaci mają zdolność łatwego czytania ludzi i wczesnego oceniania ich głównych słabości, a następnie wykorzystywania ich na swoją korzyść.

Są bardzo przekonujące i mają dominującą naturę, ale wiedzą, jak zmanipulować swoją ofiarę, by chciała być im podporządkowana.

Oznacza to, że cały twój związek jest fałszywy.

Manipulowali twoimi emocjami od pierwszego razu, kiedy cię zobaczyli, zaprowadzili cię tam, gdzie chcieli, kontrolując twoje słabe punkty, a następnie zaczarowali drogę do twojego życia.

Ten socjopata jest twoim mężem i właśnie teraz zdajesz sobie sprawę, że wyszłaś za potwora.

Każda emocja, o której myślałeś, że jest prawdziwa, każdy miły gest z ich strony i wszystko, co zrobili, było starannie zaplanowane.

Doprowadził cię tam, gdzie cię potrzebował, a teraz w końcu jesteś na jego sposobach kontrolowania i jesteś nieugięty, by wydostać się z tej szarady, zanim posunie się dalej.

Psychopata jako kontrolujący mąż

poważny stylowy mężczyzna odwracający wzrok

Najbardziej przerażające u psychopatów jest to, że tak łatwo wtapiają się w otoczenie, że mogą pozostać niezauważeni przez naprawdę długi czas.

Oznacza to, że możesz być otoczony przez psychopatów i nawet byś nie wiedział – są TAK DOBRZE.

Psychopata jako mąż to jedna z najstraszniejszych rzeczy. Nie ma wyrzutów sumienia, nie ma poczucia dobra i zła i robi, co mu się podoba, bez poczucia winy.

Psychopata może potajemnie zrobić najbardziej brutalną rzecz, a potem wrócić do domu z uśmiechem, pytając, co jest na obiad.

I nie miałbyś pojęcia o jego zajęciach pozalekcyjnych”. Przerażający.

Psychopaci mogą spędzić całe życie udając kogoś, kim nie są. Mogą wziąć ślub, kupić dom na przedmieściach, założyć rodzinę i znaleźć stałą pracę.

Udają całe życie na twoich oczach, aw swojej prywatności poddają się chorym pobłażeniom i złośliwym myślom.

Twój kontrolujący mąż może być psychopatą właśnie dlatego, że jest tak dobry w ukrywaniu tego.

Czy mówi, co chce, i nigdy nie wydaje się, że czuje się z tym źle?

Czy robi wątpliwe rzeczy, których normalna osoba nigdy nie powinna robić z czystym sumieniem?

Nie oszukuj się dłużej. Posłuchaj swojego przeczucia; rzadko się myli.

Psychopaci nie są w stanie odczuwać empatii i wyrzutów sumienia. Jeśli to brzmi jak twój mąż, uciekaj i ratuj swoje życie.

Nie daj się zwieść jego masce. Zaufaj jego gwałtownemu temperamentowi. Uwierz mu, kiedy cię beszta – kiedy wypuszcza na ciebie swoje brutalne tyraniczne alter ego.

TO jest prawdziwy on. To facet, którego poślubiłaś. A teraz nadszedł czas, aby zobaczyć go takim, jakim naprawdę jest i przestać być ofiarą jego sposobów kontrolowania.

Narcyz jako kontrolujący mąż

młody mężczyzna pracujący na laptopie

Narcyz jako partner kontrolujący jest częstym zjawiskiem, o którym powinieneś wiedzieć.

Pod pewnymi względami narcyz jest podobny do socjopaty, z dodatkowym błyskiem uwagi i zawsze musi znajdować się w jej centrum.

To, o czym tutaj mówię, to narcystyczna podaż, którą żywi się narcyz.

Narcyz z łatwością cię uwiedzie i namówi do poddania się, ponieważ wie, że gdy jesteś pod jego urokiem, może zrobić z tobą, co mu się podoba.

Teraz wiem, że trudno sobie wyobrazić męża jako takiego mężczyznę, ale w tym momencie naprawdę wierzę, że nawet nie przeczytałabyś tego, gdyby jedno z tych trzech nie dotyczyło twojego współmałżonka kontrolującego, mam rację?

Rzecz w narcyzach polega na tym, że mają bardzo kruche ego.

cuando deberias dejar un matrimonio

Jeśli będziesz oskarżał ich o ich złe uczynki, bardzo prawdopodobne jest, że wskażą na ciebie palcami i oskarżą cię o zrobienie tego właśnie.

Nie mogą znieść kwestionowania ich ego i intencji. Sprawia, że ​​kruszą się w środku.

Potrzebują swojej szarady, aby łatwo cię rozbroić, oczarować i złapać na całe życie.

Ale wiem, że każda silna, mądra kobieta, po otrzymaniu informacji, będzie w stanie to przejrzeć i skopać tego złośliwego tchórza na krawężnik.

A kiedy już to zrobisz, zaczniesz cofać straszne szkody, jakie ta nikczemna osoba ci wyrządziła.

Wyciągnięta lekcja. Czas odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Jak sobie z tym poradzić i odejść na dobre?

Nie pozwól mu cię izolować

młoda ładna kobieta uśmiechnięta

Pierwszym krokiem do poradzenia sobie z kontrolującym małżonkiem jest nie pozwolenie mu na zdominowanie twojego cennego czasu z bliskimi.

Mów w swoim imieniu i nie pozwól, aby jego zachowanie kontrolujące latało. Jeśli chcesz wyjść ze swoim najlepszym przyjacielem, wyjdź.

Daj mu znać, że masz prawo do swojego życia, a jeśli ma z tym problem, może odejść w dowolnym momencie.

Poinformuj swoją rodzinę o tym, jak sprawia, że ​​się czujesz i daj im znać, że jeśli jesteś od nich w jakikolwiek sposób oddalony, to wszystko przez niego.

Na pewno nie pozwolą, aby tak się stało i podejmą niezbędne środki, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Im więcej mówisz, tym mniej prawdopodobne jest, że zachowa kontrolę nad twoim życiem.

Nie pozwól, by jego ostra krytyka sprawiła, że ​​zwątpiłeś w siebie

samotna kobieta oglądająca jezioro

Za każdym razem, gdy zaczyna mikrozarządzać i krytykować każdą najmniejszą rzecz, którą robisz, po cichu przypominaj sobie, że jesteś silny, zdolny i zaciekły.

Cokolwiek złego mówi, jest jedynie odbiciem jego niskiej samooceny, którą rzutuje na ciebie.

Nie pozwól mu wątpić w jakąkolwiek ze swoich boskich cech.

Jesteś wspaniałą osobą, zasługującą na znacznie więcej niż taki kontrolujący potwór i miejmy nadzieję, że pomoże ci to uświadomić sobie i wydostać się.

Przemoc emocjonalna jest ciężkim ciężarem do zniesienia w samotności, więc pozwól swojej rodzinie i przyjaciołom pomóc ci się wyleczyć.

Nie pozwól, aby jego poczucie winy wpłynęło na ciebie wewnętrznie

młoda kobieta oddycha głęboko

Zawsze miej świadomość, że jest to tylko narzędzie w jego sadystycznej szufladzie bzdur, którego używa, aby osiągnąć pożądany rezultat.

Nie jesteś niczego winny. Sam sobie tego nie zadałeś i nikt nie zasługuje na takie traktowanie.

Bądź wierny temu, kim jesteś. Poznaj siebie lepiej, niż on chce. On potrzebuje twojej winy, żeby się żywić. Nigdy nie dawaj mu przyjemności.

Zachowaj spokój wobec jego bezdusznych prowokacji i obserwuj jego reakcję.

Gdy skonfrontujesz się z nim i staniesz na swoim miejscu, zacznie dostrzegać, że nie jest w stanie sprostać temu zadaniu.

Zda sobie sprawę, że odgryzł więcej, niż jest w stanie przeżuć, a jego kontrolujące rządy powoli osłabną.

Dzielnie odejdź od tego toksycznego piekła

zmartwiona, uważna kobieta stojąca na zewnątrz

Odejście od kontrolującego męża, który prawdopodobnie cierpi na zaburzenie osobowości, nie jest łatwym zadaniem.

Przemoc domowa w jakiejkolwiek formie i formie jest niedopuszczalna i obrzydliwa.

Wszystko zaczyna się od małych kroków. Zaufaj najbliższym i najdroższym. Porozmawiaj z licencjonowanym psychologiem.

Omów swój emocjonalny koszmar i powoli zacznij odzyskiwać dawne ja.

Gdy zdecydujesz się być na tyle odważny, by pozwolić mu odejść, elementy układanki zaczną się powoli łączyć.

Pamiętaj, że tak długo, jak masz solidny system wsparcia, ta narcystyczna szumowina nie ma na ciebie nic.

Trzymaj się blisko tych, którzy wypełniają cię emocjonalnie i uzdrawiają twoje ciało, umysł i duszę.

7 oznak kontrolującego męża i wszystko, co musisz wiedzieć