16 rzeczy otwierających oczy, które należy wiedzieć przed randką z wdowcem - Wrzesień 2022

16 rzeczy otwierających oczy, które należy wiedzieć przed randką z wdowcem

Umawianie się z wdowcem to jedna z najtrudniejszych, a jednocześnie satysfakcjonujących rzeczy, jakich kiedykolwiek doświadczysz.

Czy to wszystko będzie światłem księżyca i różami? Nie! Czy to będzie najtrudniejszy test twojej miłości? TAk. Zdasz to? To zależy od Ciebie.Widzisz, umawianie się z wdowcem wiąże się z wieloma wybojami na drodze, zwłaszcza jeśli jesteś pierwszą osobą, którą wpuszcza w swoje życie po śmierci zmarłego małżonka.

Ale jeśli miłość jest prawdziwa, możecie przezwyciężyć każdą z nich. Oto dokładnie, jak to zrobić!

7 wskazówek, które musisz znać na randki z wdowcem

Kiedy spotykasz się z mężczyzną, który stracił żonę, możesz zapomnieć prawie każdą radę dotyczącą związku, jaką kiedykolwiek słyszałeś. Zaufaj mi: ta sytuacja jest zupełnie inna i ma zupełnie nowy zestaw zasad.Oto kilka profesjonalnych wskazówek dotyczących randek, jak nawiązać związek z owdowiałym mężczyzną.

Bądź świadomy sytuacji

kobieta siedząca na zewnątrz oparta o balustrady i głęboko myśląca

Zanim zaczniesz nową miłość z owdowiałym mężczyzną, musisz być w pełni świadomy tego, w co się pakujesz.Wiem, co musisz pomyśleć: wszyscy mieliśmy byłych, a każdy partner, z którym się zwiążesz, będzie miał przeszłość.

W końcu oboje jesteście dorośli i nie chcielibyście być z kimś, kto nie ma absolutnie żadnej historii w świecie randek.

Cóż, to jest twój błąd numer jeden: myślenie, że bycie z rozwiedzionym mężczyzną i wdowcem to to samo. Zaufaj mi, kiedy powiem ci, że tych dwóch sytuacji nie można porównać.

Może to zabrzmieć jak okrutna prawda, ale faktem jest, że twój nowy chłopak prawdopodobnie nigdy nie rozwiódłby się ze swoją zmarłą żoną. Nie zdecydował się kontynuować życia bez niej.

Ich małżeństwo nie zakończyło się, ponieważ przestali się kochać, ponieważ ktoś znalazł nową miłość lub po prostu dlatego, że wybrali lepsze rozstanie.

Dlatego nie możesz oczekiwać, że emocje tego mężczyzny znikną z dnia na dzień.

Nie żywi do niej urazy, nie znudziła mu się ta kobieta i nie ma do niej żalu.

Próbuję powiedzieć, że nie stała się częścią jego przeszłości z powodu czegoś, co zrobiła któraś z nich – to było nic innego jak przeznaczenie.

Poza tym, jeśli ta dwójka ma dzieci, jest teraz jedyną osobą, która się nimi opiekuje. Jest to szczególnie ważne, jeśli mówimy o mniejszych dzieciach.

Pełna odpowiedzialność za ich wychowanie spoczywa tylko na tym człowieku. Oznacza to między innymi, że będziesz z nimi mieszkać, jeśli planujecie poważny związek.

Musisz więc zadać sobie pytanie, czy jesteś na to wszystko gotowy. W porządku jest mieć wątpliwości, ponieważ angażowanie się z wdowcem nie przypomina żadnego z poprzednich związków.

Pamiętaj o jednej rzeczy: o wiele bardziej uczciwie jest wycofać się na czas, jeśli uważasz, że to dla ciebie za dużo, niż torturować was oboje przez lata.

Pozwól mu się smucić

mężczyzna odwiedzający grób ukochanej osoby z bukietem kwiatów

Będę z tobą śmiertelnie szczery: tylko dlatego, że ten mężczyzna zdecydował, że jest gotowy do wyjścia w poszukiwaniu nowych dziewczyn lub założył profil randkowy na portalu randkowym, nie oznacza to, że wszystko będzie dla niego idealne od samego początku.

W rzeczywistości będą dobre i złe dni. Nie mam tu na myśli tylko twojego związku: mówię o jego procesie żałoby.

Nie ma znaczenia, ile czasu minęło, odkąd miłość jego życia odeszła – wciąż będą chwile, kiedy będzie o niej myślał, a nawet za nią tęskni.

To, co musisz zrobić, to dać mu szansę na żałobę po stracie współmałżonka.

Nie, to nie znaczy, że powinieneś pozwolić, aby cały twój związek był poświęcony jej. W końcu potrzebujesz w pełni oddanego partnera, a nie kogoś, kto będzie nieustannie płakał nad swoją zmarłą żoną.

Proszę jednak o zrozumienie dla tego gościa, szczególnie w ważnych terminach.

Daj mu trochę miejsca i czasu, aby odwiedzić grób żony w rocznicę jej śmierci lub spotkać się z krewnymi lub przyjaciółmi w jej urodziny.

To nie jest znak, że cię nie kocha. To nie jest znak, że się nie wyleczył ani że żyje w przeszłości.

Wręcz przeciwnie, to tylko potwierdzenie, że jesteś w związku z człowiekiem, a nie robotem, który może wyłączyć swoje emocje, kiedy tylko ma na to ochotę. Zaufaj mi: takie zachowanie jest całkowicie normalne.

Powinieneś być szczęśliwy, że dzieli się z tobą swoimi uczuciami. Ten człowiek wyraźnie ci ufa na tyle, by pokazać ci swoje słabości.

Z drugiej strony, jeśli zobaczy, że przeszkadzają ci jego sporadyczne epizody żałoby, nie przestaną – po prostu zacznie je przed tobą ukrywać. Odetnie tę część siebie i będzie kontynuował żałobę w ciszy.

W konsekwencji utworzy to między wami głęboką przepaść i jest to ostatnia rzecz, jaką chcesz osiągnąć.

Bądź delikatny

Dojrzała para rozmawia ze sobą na kanapie

Postawmy sprawę jasno: nie twoim obowiązkiem jest naprawianie załamanych mężczyzn . Nie jesteś w żaden sposób zobowiązany do leczenia ich ran ani do ponownego sklejania ich rozbitych serc.

To bym ci powiedział, gdybyś związał się z toksycznym manipulatorem, który próbuje usprawiedliwić swoje złe czyny swoją emocjonalną niedostępnością. Ale to nie jest taki scenariusz.

Tak, ten człowiek jest zmiażdżony na kawałki. Nie będę cię okłamywał: jego część jest zepsuta nie do naprawienia.

Jednak nic, co się wydarzyło, nie było jego winą. Poza tym przemyślałeś wszystko i dobrze wiedziałeś, czego się spodziewać.

Nie oszukał cię w tym związku. Dlatego znałeś całą jego sytuację.

A więc świadomie wybierasz mężczyznę, który przeżył śmierć współmałżonka. Cóż, kiedy to zrobiłeś, wybrałeś również jego bagaż emocjonalny.

Dlatego musisz traktować tego gościa szczególnie łagodnie. Nie jest jak żaden inny mężczyzna, którego spotkałeś wcześniej.

Ma rany, których nie możesz nawet uchwycić, a jego ból jest poza twoim zasięgiem. Więc proszę, bądź z nim bardzo delikatny.

Kiedy walczycie, starannie dobierajcie słowa. Nie waż się uderzyć go poniżej pasa i wykorzystać utratę małżonka jako broń przeciwko niemu.

Najważniejsze: pamiętaj, że ten mężczyzna cierpi na traumę porzucenia. Czy chcesz to przyznać, czy nie, jedna z najważniejszych osób w jego życiu niechętnie go porzuciła.

Więc to naturalne, że boi się, że coś podobnego się powtórzy.

Więc proszę, nie groź, że z nim zerwiesz, gdy jesteś w środku kłótni, chyba że naprawdę planujesz to zrobić.

Być ciekawym

para poważnie rozmawia podczas śniadania przy stole

Będą chwile, kiedy twój partner będzie miał ochotę porozmawiać o swoim zmarłym małżonku. Nie traktuj tego jako ataku na ciebie lub twój związek – potraktuj to jako coś zupełnie normalnego.

Jeśli widzisz, że jest gotów podzielić się kilkoma szczegółami dotyczącymi swojego małżeństwa lub żony – pozwól mu. Mało tego: okazuj ciekawość.

Pokaż temu mężczyźnie, że chcesz poznać wszystkie jego części, w tym te dotyczące jego zmarłego małżonka. Zaufaj mi: potrzebuje twojej zachęty.

Musi zobaczyć, że naprawdę interesujesz się jego historiami i nie czujesz się zagrożony za każdym razem, gdy o niej wspomina.

Po raz kolejny cały twój związek nie powinien być elegią dla tej kobiety. Ale jeśli chcesz, abyście wytworzyli głęboką więź, bądźcie również przygotowani na usłyszenie o niej.

Szanuj pamięć jego zmarłej żony

kobieta uśmiecha się, patrząc na ramki ze zdjęciami na ścianie w domu

To, że żona tego mężczyzny nie żyje, nie oznacza, że ​​umarła również z jego pamięci. Czy ci się to podoba, czy nie, zawsze będzie ją pamiętał w taki czy inny sposób.

Nie oznacza to, że nadal postrzega ją jako miłość swojego życia. Może tęsknić za nią jako przyjaciółką, matką swoich dzieci i partnerką życiową.

Tak czy inaczej, Twoim zadaniem jest szanować pamięć, którą ma o niej, bez próbowania jej wymazywania.

Nie jesteś tu, by zająć miejsce tej kobiety. Bez względu na to, jak bardzo się starasz, nigdy nie zdołasz wypełnić ogromnej pustki, którą pozostawiła.

Oznacza to jednak, że możesz tworzyć nowe wspomnienia bez dotykania ich.

Nie oznacza to, że nie możesz zbudować nowego związku z tym mężczyzną bez zakłócania jego przeszłego związku.

Bądź szczery co do swoich oczekiwań

para je w kawiarni i poważnie rozmawia za szklanymi oknami

Czego oczekujesz od tego związku? Czy widzisz przyszłość z tym mężczyzną? Jakie są twoje główne cele związane z twoim romansem?

Przede wszystkim musisz udzielić sobie odpowiedzi na te pytania. Musisz jasno określić, czego chcesz i ile jesteś w stanie wziąć.

Gdy dojdziesz do sedna swoich pragnień, szczerze porozmawiaj o nich ze swoim chłopakiem. Ty również jesteś częścią tego związku i oczywiście chcesz wiedzieć, na czym stoisz.

Proszę, nie bój się mówić, co myślisz. Musisz jasno określić, czy marnujesz z nim swoje życie, czy też zbliżasz się do czegoś, czego naprawdę pragniesz.

Jest to szczególnie ważne, jeśli nie jesteś wdową lub rozwódką, a co ważniejsze, jeśli on ma dzieci, a ty nie. Nie zrozum mnie źle: te różnice nie są oznaką, że nie możecie sprawić, by to zadziałało.

Mogą jednak mieć kluczowe znaczenie dla Twojej wspólnej przyszłości.

Nie musisz mu o nich mówić na pierwszej randce. Niemniej jednak, gdy tylko twój romans zacznie się trochę poważniej, nadszedł czas, abyście oboje położyli wszystkie karty na stole.

Najważniejsze, żebyście byli na tej samej stronie.

Nie oznacza to, że wszystkie Twoje oczekiwania zostaną zrealizowane, gdy o nich porozmawiasz – ale jeśli masz podobne cele i aspiracje, dobrze jest iść.

Uważaj się za szczęściarza

zamyślona kobieta wdychając aromat kwiatu piwonii

Nie będę cię okłamywał: jesteś w trudnej sytuacji. Prawdopodobnie przejdziesz przez trudne chwile, których inaczej byś nie doświadczył.

Jednak pomimo tego wszystkiego prawda jest taka, że ​​powinieneś uważać się za szczęściarza.

Spośród wszystkich kobiet na scenie randkowej (w tym tych, które poznał osobiście lub przez internetowe aplikacje randkowe), jesteś pierwszą osobą, której udało się przełamać tarczę otaczającą serce tego mężczyzny.

Jesteś jedyną osobą, która była wystarczająco silna, aby naprawdę do niego dotrzeć i sprawić, by zrozumiał, że znalazł miłość . Jedyny, przed którym otworzył się bez obawy, że zostanie zraniony.

Wiesz już, że ten facet jest niezwykle delikatny po tym wszystkim, przez co przeszedł. Ale nie tylko to: jest też niesamowicie ostrożny.

Nie stać go na kolejną stratę. Nie planuje przeskakiwać z jednego związku do drugiego, narażając się emocjonalnie na każdą dziewczynę, która się pojawi.

Zamiast tego da szansę tylko kobiecie, której wie, że może zaufać.

Złoży swoje serce w ręce kobiety, która jest wystarczająco potężna, by go nieść i która ma wszystko, czego potrzeba, by poradzić sobie z jego demonami.

Więc wybrał cię do pracy. Zobaczył twoją dobrą duszę i ufał ci na tyle, by dać ci możliwość zranienia go.

Jeśli to nie czyni cię wyjątkowym, nie wiem, co robi. Proszę, nie bierz tego przywileju za pewnik.

Ciesz się zaufaniem, jakim obdarzył cię ten mężczyzna i nie marnuj go!

5 Nie wolno spotykać się z wdowcem

Oto lista rzeczy, o których nie powinieneś nawet myśleć w związku z owdowiałym mężczyzną. Rzeczy, które tylko go od ciebie odpędzą i sprawią, że poczujesz się nieszczęśliwy.

Nie rywalizuj z jego zmarłą żoną

zamyślona kobieta wyleguje się na kanapie z ręką na policzku

Najważniejsza rzecz, o której nie powinieneś myśleć, bez względu na to, czym jest konkurowanie ze zmarłą żoną partnera. Będę z tobą szczery: nawet jeśli spróbujesz, przegrasz.

Może to zabrzmieć szorstko, ale to tylko prawda. Czemu? Odpowiedź jest dość prosta: ponieważ nie ma jej już wśród nas.

Na pewno słyszałeś słynne łacińskie przysłowie: De mortuis nil nisi bene; de vivis nil nisi verum. Oznacza to, że umarłych (powiedzmy) nic poza dobrem; żywych (powiedzmy) nic poza prawdą.

Cóż, faktem jest, że żona twojego chłopaka była po prostu człowiekiem. Nawet jeśli pod żadnym pozorem nie powinieneś myśleć, a co dopiero mówić o niej źle (w końcu nie masz do tego prawa), miała swoje wady, tak jak reszta z nas.

Zaufaj mi jednak, kiedy ci to powiemnie pamięta jej niedoskonałości .

W chwili, gdy odeszła, twój chłopak zapomniał o wszystkim, co go w niej irytowało, i zapomniał o każdym z jej małych dziwactw i rzeczach, które doprowadzały go do szaleństwa.

Choć ich małżeństwo było niesamowite, kłócili się jak każda inna para. Jednak w chwili, gdy zmarła, zapomniał o każdym z ich nieporozumień.

Zamiast tego po prostu pamięta dobre rzeczy. Kiedy myśli o niej, myśli o tym, jaka była piękna, inteligentna i niesamowita.

Pamięta, jak sprawiała, że ​​się uśmiechał lub jak się nim opiekowała. Pamięta drobiazgi: jak szczęśliwy był w dniu ich ślubu i jak zrobiła mu ulubione śniadanie.

I tak powinno być. To jest kobieta, z którą spędził lata i naturalnie myśli o niej czule.

Jednak z drugiej strony jesteś tutaj – żywy i zdrowy. Oto jesteś, ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami i cechami, których nie lubi.

Jeśli więc zaczniesz porównywać się z duchem tej kobiety, jak myślisz, kto by wygrał?

Nie spiesz się

zamyślona kobieta z laptopem pijąca gorący napój siedząca na parapecie

¿Cómo se ve realmente santa?

Omówiliśmy już, jak ważne jest terminowe wyrażanie swoich oczekiwań i dążenie do podobnych celów. Niemniej jednak nie wskazałem, jak ważne jest, abyś był cierpliwy wobec tego mężczyzny.

Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest pośpiech. Nie mówię tu tylko o zawarciu umowy – mówię o pozornie małych rzeczach, z których składa się każdy związek.

Nie będę cię okłamywał: ten mężczyzna będzie potrzebował więcej czasu niż jakikolwiek inny facet, aby całkowicie ci się oddać. Nie oczekuj, że zobowiąże się do ciebie z dnia na dzień.

Co najważniejsze: nie oczekuj, że tak po prostu wpuści cię na całość. Spędził dużo czasu w żałobie i w tym czasie zbudował grube ściany wokół swojego serca.

Tak więc ich zburzenie zajmie ci trochę czasu. Zamiast naciskać go zbyt mocno, rób to krok po kroku.

Zaufaj mi: jeśli ten mężczyzna poczuje, że zmuszasz go do czegoś, na co nie jest gotowy, nie rzuci się w twoje ramiona. Zamiast tego będzie mu zimno w stopy i ucieknie od ciebie.

Jest to wyjątkowo ważne, jeśli chodzi o jego dzieci, jeśli takie ma. Tylko dlatego, że uważasz, że nadszedł czas, aby ich poznać i stać się częścią ich życia, nie oznacza to, że masz rację.

To nie ty wykonujesz te telefony – on jest. Może myśli, że jego dzieci nie są jeszcze przygotowane na spotkanie z nowym partnerem.

Albo nie jest pewien twojego związku. W końcu nie może przedstawić ich każdej kobiecie, która wejdzie w jego życie, nie mając pewności, że to prawdziwa okazja.

Tak czy inaczej, daj mu szansę samodzielnego decydowania, bez Twojej ingerencji.

Nie bądź zbyt wścibski

kobieta, czarna skórzana kurtka, stojąca i myśląca głęboko poza starym budynkiem

Pamiętasz, jak kazałem ci okazać ciekawość, jeśli chodzi o temat jego zmarłej żony? Cóż, to nie znaczy, że powinieneś być wścibski w stosunku do niej i ich małżeństwa.

Chociaż są ludzie, którzy uzdrawiają swoje dusze, rozmawiając o swoich bliskich w niebie, są też tacy, którzy w ogóle nie lubią o nich mówić.

Uważaj, ponieważ jest to bardzo trudna sytuacja. Jesteś nową dziewczyną tego mężczyzny, a on może czuć się nieswojo, rozmawiając z tobą o swojej zmarłej żonie.

Może czuje, że zdradziłby ją, gdyby podzielił się z tobą pewnymi informacjami, albo po prostu nie uważa tego tematu za odpowiedni.

Tak czy inaczej, Twoim zadaniem jest szanować jego życzenia zamiast przeszkadzać.

Założę się, że chcesz dowiedzieć się jak najwięcej o tej kobiecie. Chcesz wiedzieć, kogo tak bardzo kochał i kto był tak dużą częścią jego życia.

Ale błagam: nie wędruj. Możesz nie postrzegać tego jako wścibstwa, ale zaufaj mi – on to zrobi.

Nie wkładaj wysiłku, aby dowiedzieć się więcej o niej za jego plecami. Nie pytaj o jej życie i nie układaj w głowie elementów układanki.

Po prostu pozwól jej odpocząć w spokoju.

Nie lekceważ swoich uczuć

młoda zamyślona kobieta patrząca przez okno

Do tej pory skupialiśmy się głównie na uczuciach twojego chłopaka. Mówiłem ci, że powinieneś być przy nim ostrożny, doradzając cierpliwość i zrozumienie.

Wszystko to świetnie, ale wydaje się, że zapominasz o jednej rzeczy: SOBIE. Jesteś równorzędnym partnerem w tym romansie – proszę, nigdy o tym nie zapominaj.

Więc proszę,nie spędzaj całego swojego czasu na jego usługach. Oczywiście chcesz również uwagi, wysiłku i miłości.

Nie ma się czego wstydzić. Kochasz tego mężczyznę i chcesz, żeby cię odwzajemnił.

Nie kochać cię jako drugiego najlepszego, ale traktować cię jak swoją dziewczynę. Czasami będziesz zmęczony całą tą sytuacją i choć może to zabrzmieć surowo, nie będziesz dbał o jego zmarłą żonę.

Szanujesz ją, ale chcesz po prostu normalnego związku i szansy na spędzenie czasu ze swoim chłopakiem bez konieczności chodzenia wokół niego po skorupkach jajek. Cóż, to prawda.

Tak, zapisałeś się na to, ale nie oznacza to, że Twoje uczucia powinny być ignorowane w tym procesie.

Nie daj się zastraszyć jego zmarłej żonie

kobieta patrząca w niebo w widoku z boku bliska fotografia

Ostatnim zakazem spotykania się z wdowcem jest poczucie zagrożenia ze strony zmarłego małżonka. Założę się, że znasz to uczucie: to jak cokolwiek robisz, to nigdy nie wystarczy i nigdy nie będziesz taki jak ona.

Cóż, zgadnij co: nie powinieneś próbować być nią. Jesteś kobietą z własnym zestawem cech i masz miejsce w życiu tego mężczyzny, niezależnie od jego zmarłej żony.

Najgorszą rzeczą, jaka może się przydarzyć, jest to, że cała ta sytuacja zrujnuje twoją samoocenę. Będzie to katastrofalne nie tylko dla twojego związku, ale także dla całej twojej istoty i życia.

Możesz opuścić związek, ale twoja podstawowa pewność siebie zostanie trwale zrujnowana. I nie potrzebujesz tego.

Nie musisz narzucać sobie niepotrzebnych niepewności tylko dlatego, że grozi ci duch jakiejś kobiety – jakkolwiek szaleńczo może to zabrzmieć.

Nie mówię, że mam źle myśleć o tej kobiecie. Radziłbym raczej w ogóle o niej nie myśleć, ale wiem, że to absolutnie niemożliwe.

Zamiast tego poproszę, żebyś jej nie idealizował. Nie była lepsza od ciebie i nie ma powodu, abyś uważał siebie za niewystarczająco dobrego tylko dlatego, że istniała.

Zaufaj mi: twój mężczyzna to poczuje. Wyczuje, że nie szanujesz siebie wystarczająco i zacznie traktować cię z brakiem szacunku.

Zobaczy, że nie kochasz siebie tak, jak powinieneś, i pójdzie za twoim przykładem.

Jeśli pokażesz mu, że nie zasługujesz na wiele od niego, da ci bułkę tartą tylko dlatego, że się na nich zadowolisz – to takie proste.

Uwierz mi, kiedy powiem ci, że jesteś godzien. Poza tym, pomimo tego, co się wydarzyło wcześniej, ten facet jest po twojej stronie – wybrał ciebie, a ty wybrałeś jego. I to się liczy!

4 Możliwe horrory randkowania z wdowcem (i jak je rozwiązać)

Jak mogłeś zdawać sobie sprawę do tego momentu, przebywanie z owdowiałym mężczyzną to nie tylko zabawa i gry.

Zamiast tego prawdopodobnie napotkasz wiele problemów, których nigdy nie doświadczyłeś w poprzednich związkach.

Istnieje kilka najczęstszych problemów, z którymi większość par w tego rodzaju romansach boryka się na co dzień. Nie jestem tu tylko po to, aby je wymienić: jestem tu, aby dać Ci rozwiązanie każdego z nich!

Nie przedstawił cię swoim bliskim

zbliżenie z boku zdjęcie kobiety stojącej w pobliżu żaluzji w oknie pokoju

Być może najczęstszym problemem kobiet spotykających się z wdowcem jest to, że ich mężczyzna odmawia przedstawienia ich bliskim, zwłaszcza swoim dzieciom.

Spójrzmy prawdzie w oczy – w zwykłym związku to ogromny krok do przodu.

To znak, że twój związek jest poważny i gwarancja, że ​​gdzieś się rozwija. Nie jesteś świrem, który oczekuje, że jej chłopak od razu wciągnie ją w swoje życie.

Jednak po pewnym czasie postrzegasz to jako naturalny bieg wydarzeń. Przeszliście przez wszystkie etapy randkowania, ale wygląda na to, że ukrywa was przed wszystkimi wokół niego.

W niektórych przypadkach właśnie to robi: nie chodzi tylko o to, że wdowiec nie przedstawił cię swojej rodzinie i przyjaciołom – oni nawet nie wiedzą, że istniejesz.

Możesz być pełen zrozumienia do woli, ale daj spokój, jaka kobieta nie obraziłaby się na ten zabieg? Która kobieta nie postrzegałaby tego jako czerwonej flagi?

Pierwszą rzeczą, która przychodzi ci do głowy, jest to, że nie spotyka się wyłącznie z tobą. Prawdopodobnie spotyka się z kimś innym oprócz ciebie i dlatego trzyma cię w tajemnicy.

A może się ciebie wstydzi? Może ten mężczyzna nie uważa, że ​​dobrze pasujesz, albo myśli, że może zrobić coś lepiej, więc nie chce, aby ludzie wokół niego patrzyli z góry na jego wybór.

Cóż, to właśnie zaoferowałbym ci jako ważne wyjaśnienie twoich kłopotów, gdyby to był jakikolwiek inny związek.

Niemniej jednak, ponieważ spotykasz się z wdowcem, żadna z podanych opcji nie jest koniecznie prawdziwa.

Jak to rozwiązujesz?

Pamiętasz, jak ci mówiłem, żeby się nie spieszyć? Jak radziłem ci uzbroić się w cierpliwość wobec tego człowieka?

Cóż, nadszedł czas, aby skorzystać z mojej rady bardziej niż kiedykolwiek.

Nie jestem tu, żeby ci powiedzieć, żebyś wtrącał się na jego rodzinne spotkania nieproszony. Nie dam ci przewodnika, jak śledzić i przypadkowo wpadać i przedstawiać się jego najlepszym przyjaciołom.

Chodź, wróćmy na solidny grunt. Nie jesteś prześladowcą i nie powinieneś pojawiać się tam, gdzie wyraźnie nie jesteś pożądany.

Najważniejsze jest to, że twój chłopak, który nie chce, abyś był częścią jego życia, może mieć wiele znaczeń.

Możliwe, że po prostu nie czuje się gotowy na ten ogromny krok. Albo myślisz, że twój związek jest poważniejszy niż on. Może wciąż testuje wody, żeby zobaczyć, dokąd was zaprowadzi.

Z drugiej strony niekoniecznie jest to znak, że nie kocha cię wystarczająco . Może po prostu jest wyjątkowo ostrożny i wygodniej jest stawiać małe kroki.

Skąd możesz wiedzieć, który z nich jest prawdziwy? Cóż, przede wszystkim, jeśli masz wątpliwości co do jego zachowania, musisz z nim otwarcie porozmawiać.

Nie wystarczy rzucać podpowiedzi, że chciałbyś poznać jego bliskich. Zignoruj ​​swoje ego i wyrażaj swoje życzenia.

Powiedz mu, że chciałbyś być bardziej włączony w jego życie i uważasz, że nadszedł czas, aby przedstawił Cię najbliższym.

Może zupełnie o tym zapomniał, a sytuacja zmienia się po twoim konwoju.

Jeśli to nie zadziała, powiedz mu, że podejrzewasz, że ukrywa cię przed resztą świata. Nie oskarżaj go o to (chyba że masz mocne dowody) – po prostu porozmawiaj z nim szczerze o tym, jak się czujesz.

Obiecuję ci, że udzieli ci ważnego wyjaśnienia.

Wrogość z jego otoczenia

kobieta siedząca przy polnej drodze z rowerem obok niej

Ale co się stanie, jeśli mężczyzna, którego kochasz, uczyni cię częścią swojego nowego życia, ale to nie pójdzie zgodnie z planem? Co, kiedy przedstawia cię swoim najbliższym, w końcu cię nie lubią?

Nie martw się, ponieważ jest to częsty scenariusz w tej sytuacji. Ta wrogość zwykle pochodzi od jego dzieci, niezależnie od ich wieku.

Słuchaj, choć to bolesne, musisz je zrozumieć, zwłaszcza jeśli mówimy o małych dzieciach.

¿Es mejor la comida orgánica para ti?

Postrzegają cię jako zagrożenie, jako złą macochę próbującą zastąpić matkę, której straty nie przetworzyli, i jako kobietę próbującą odciągnąć od nich uwagę ojca.

Ale nie jest niczym niezwykłym, że inni w jego otoczeniu nie lubią cię, nigdy nie wkładając żadnego wysiłku w poznanie cię.

Mogą mieć wrażenie, że zdradzają pamięć o zmarłej żonie tego mężczyzny, jeśli się z tobą zaprzyjaźnią.

Nawet jeśli rozumiesz sytuację, nadal musisz ją rozwiązać w ten czy inny sposób. Cóż, to najzdrowszy sposób na zrobienie tego.

Jak to rozwiązujesz?

Każda rada randkowa powie ci to samo: nie brać tych ataków do siebie.

Dzieci, przyjaciele, a nawet teściowie tego mężczyzny nie nienawidzą cię z powodu twoich cech – nienawidzą faktu, że jesteś nową kobietą.

Ich niechęć do ciebie nie ma nic wspólnego z twoim poczuciem własnej wartości. Nie powinno cię dewaluować ani niszczyć twojej samooceny.

Po drugie, niech czas zrobi swoją magię. Nie chodź dookoła, próbując sprawić, by cię poznali lub błagać, by cię pokochali.

Wszyscy potrzebują tylko czasu, aby przyzwyczaić się do twojej obecności. Po pewnym czasie wszyscy zrozumieją, jak niesamowitą jesteś osobą.

Wreszcie, nie interweniuj w relacje swojego mężczyzny z tymi ludźmi i nawet nie myśl o wchodzeniu między niego a jego dzieci.

Liczy się to, że cię kocha, a na koniec dnia nie mają obowiązku cię lubić – po prostu muszą cię szanować i rolę, jaką odgrywasz w jego życiu.

Niech on będzie tym, który rozwiąże ten problem i ustali ramy czasowe, w których musi zacząć nad tym pracować.

Jeśli jednak będziesz miał okazję porozmawiać z jego dziećmi, wyjaśnij, że nie masz zamiaru zastępować ich matki.

Zamiast próbować narzucać autorytet lub żądać szacunku, zaoferuj im swoją przyjaźń – to będzie więcej niż wystarczające.

Będąc jego psychologiem

azjatycka para rozmawiająca w kawiarni z laptopem i kawą przy stole

Czasami, gdy mężczyzna widzi, że może przyjść do ciebie z każdym problemem, który pojawia się w jego głowie, zaczyna wykorzystywać twoje dobre umiejętności słuchania.

Nie robi tego celowo – po prostu widzi cię jako swoje ramię, na którym można płakać i jedyną osobę, która nigdy nie odłoży na nim telefonu.

Cóż, w twoim przypadku może to stać się problemem. Zanim się zorientujesz, nie jesteś już dziewczyną tego mężczyzny.

Nagle stałeś się jego pocieszeniem, przyjacielem, który pomaga mu leczyć rany i który jest tylko po to, by pomóc mu w żałobie.

Choć jesteś życzliwy i chcesz, żeby był lepszy, takie podejście do twojego związku zrujnuje twoje zdrowie psychiczne.

Sprawi, że poczujesz się nieszczęśliwy i niekochany. Poza tym nie powinna to być twoja główna rola w życiu tego mężczyzny.

Jak to rozwiązujesz?

Próbuję ci powiedzieć, że spotykanie się z wdowcem nie jest równoznaczne z byciem jego psychoterapeutą. Tak, powinieneś być wspierający – nikt nie może się temu sprzeciwić.

Powinnaś być przy nim i pomagać mu wyzdrowieć, ale nigdy ze szkodą dla własnych emocji i, co najważniejsze, kosztem zdrowia psychicznego.

Jeśli ten mężczyzna ma trudności z przetwarzaniem śmierci swojej zmarłej żony, nikt nie może go za to osądzić. Ale w takim przypadku nie jest gotowy na nowy związek.

Jeśli brzmi to znajomo, czas porozmawiać z nim o tym problemie. Może zmienić swoje nastawienie, gdy zda sobie sprawę ze swoich błędów.

Tak czy inaczej, jest całkiem oczywiste, że nadal nie przetworzył swojej straty. Nikt nie prosi go, by zapomniał, że jego żona kiedykolwiek istniała, ale problem polega na tym, że nie wyzdrowiał.

W takim przypadku najlepiej byłoby poprosić o profesjonalną poradę. Poproś go, aby poszedł na terapię.

Jeśli to dla ciebie za dużo, zerwij z nim i powiedz mu, żeby spróbował skontaktować się z tobą, kiedy poczuje się lepiej. Nie martw się.

To nie jest samolubna rzecz. Po prostu dajesz mu czas na powrót do zdrowia, więc nie ma miejsca na poczucie winy.

Jeśli jesteś singlem i nadal jesteś nim zainteresowany po jego uzdrowieniu, zawsze możesz ożywić swój romans. Jeśli nie, nigdy nie byliście bratnimi duszami.

Nawet w takim przypadku na zawsze pozostaniesz osobą, która dała mu impuls, którego potrzebował, aby wyzdrowieć.

Macie różne oczekiwania

zamyślona studentka siedząca na trawie z książką obok niej

Wyobraźmy sobie sytuację:Twój chłopak wdowiec ma już dzieci. Miał małżeństwo i dlatego pozostawił to osobiste doświadczenie za sobą.

Więc teraz chce cieszyć się swoim wdowcem, jakkolwiek brutalnie może to zabrzmieć. Jego zegar biologiczny nie tyka i nie przewiduje, by w najbliższym czasie ponownie się ożenił.

Może nie planuje mieć więcej dzieci. Albo nie chce, żeby jego małe dzieci miały macochę i nie chce myśleć o małżeństwie, dopóki wszystkie nie dorosną.

Z drugiej strony, w przeciwieństwie do niego, nie jesteś młodą wdową ani rozwódką.

Nie możesz się doczekać, aby mieć rodzinę. Postrzegasz siebie jako żonę i matkę i nie planujesz marnować lat z kimś, kto ma zupełnie inną perspektywę życiową.

Jak to rozwiązujesz?

Oczywiście jest to tylko jeden z możliwych scenariuszy randkowania każdego wdowca i wdowy, a twój związek wcale nie musi iść w tym kierunku.

Ale jestem pewien, że rozumiesz, o co mi chodzi i rozumiesz, dlaczego musisz jasno określić swoje oczekiwania.

Jeśli tak jest, możesz znaleźć kompromis lub rozdzielić się. Zaufaj mi: pozostawanie w tym związku i oczekiwanie, że druga osoba zmieni swoje nastawienie, pójdzie na marne.

Doprowadzi cię to do urazy i po prostu zmarnujesz swój cenny czas.

Abel Keogh

Abel Keogh jest ekspertem od randek w sprawie randek z wdowami. Mówiąc z własnego doświadczenia, w swoich książkach,Umawianie się z wdowcem, życie z wdowcem i małżeństwo z wdowcem, daje wskazówki dotyczące randek dla tych, którzy przeżyli utratę współmałżonka, ale chcą wrócić na scenę randkową.

Kiedy jest właściwy czas, aby przejść dalej? Jak ty to robisz? Czy lepiej założyć profil randkowy na specjalistycznym portalu randkowym dla młodych wdów i wdowców, czy rzeczywiście wyjść tam i poznać nowych ludzi?

Jak przedstawić nowego partnera rodzinie i przyjaciołom? Jak przygotować małe dzieci na nową kobietę w ich życiu?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w tych książkach.

Mimo że jest skierowana głównie do wdowców, książka ta może również pomóc młodym wdowom opłakującym stratę zmarłego męża.

W końcu kobiety borykają się z tymi samymi problemami po utracie małżonka, w tym randkami z wdową, poczuciem winy podczas odbudowy nowego życia, problemami w poszukiwaniu zdrowego związku i czerwonymi flagami, których należy unikać na scenie randkowej.

Zobacz też:Alpha Widow: 7 znaków, z którymi się spotykasz i jak sobie z nią radzić

Podsumowując:

mężczyzna w szarej koszuli z długim rękawem w centrum uwagi całujący rękę kobiety w niewyraźnym widoku z tyłu

Będę z tobą szczery: spotykanie się z wdowcem nie jest łatwe. Oprócz wszystkich problemów, które niesie ze sobą każdy romantyczny związek, ten oferuje szereg innych możliwych trudności.

Przekształcenie tego romansu w zdrowy związek będzie wymagało jeszcze więcej cierpliwości, czasu, wysiłku, oddania i, co najważniejsze, miłości niż zwykle.

Mówi się, że tylko owdowiała kobieta i wdowiec mogą sprawić, że to zadziała. Ale nie zniechęcaj się, jeśli nie pasujesz do opisu, ponieważ obiecuję, że ty też możesz mieć udany związek.

Wystarczy, że pójdziesz za mną, a wszystko będzie tak doskonałe, jak to tylko możliwe. Jedyne pytanie brzmi: czy uważasz, że ty i twój partner macie wszystko, czego potrzeba, aby odnieść sukces?