5 niezaprzeczalnych znaków, że w końcu uświadomiłeś sobie swoją wartość

5 niezaprzeczalnych znaków, że w końcu uświadomiłeś sobie swoją wartość

Nie można wystarczająco podkreślić znaczenia poczucia własnej wartości. Jeśli jesteś szczęśliwy będąc sam, możesz być szczęśliwy w swoich związkach. Kiedy kochasz i szanujesz siebie, ludzie wokół ciebie pójdą za tobą.Poza tym, kiedy znasz swoją wartość, możesz być zadowolony ze swojego życia, bez względu na to, co inni mogą o tobie powiedzieć lub pomyśleć.Nie pozwolisz nikomu traktować cię źle, ponieważ będziesz wystarczająco pewny siebie, aby wiedzieć, że możesz zrobić to sam, bez potrzeby nikogo.Niestety, dla większości kobiet uświadomienie sobie własnej wartości wydaje się misją niemożliwą. Wielu walczy z problemami z zaufaniem i pozwala światu powiedzieć im, że to nie wystarczy.

Skąd więc możesz wiedzieć, że nie jesteś jednym z nich? Oto 5 oznak, że w końcu uświadomiłeś sobie swoją wartość.cualidades que las mujeres buscan en los hombres

1. Pozostajesz wierny sobie

szczęśliwa kobieta stojąca w pobliżu żółtej ścianyPierwszym znakiem, że w końcu dostrzegasz swoją wartość, jest fakt, że nie zgadzasz się już na zmianę ze względu na kogoś innego.

Nie będziesz udawać, że jesteś kimś, kim nie jesteś tylko po to, by zrobić faceta takiego jak ty i nie modyfikujesz się, by zadowolić innych ludzi.Nie oznacza to, że nie możesz zaakceptować krytyki. Wiesz, że nie zawsze masz rację, ale nie pozwalasz innym ukształtować Cię tak, by pasował do ich standardów.Zamiast tego koncentrujesz się na rozwoju osobistym. Ty zmieniasz rzeczyTynie lubię w sobie – nie rzeczy, które inni chcą, abyś zmienił.

Pod koniec dnia zawsze pozostajesz wierny sobie. Przestałeś porównywać się do innych i masz gdzieś, co myśli o tobie społeczeństwo.

2. Nie naruszasz swoich standardów

blond kobieta stojąca w polu pszenicy

Niektórzy mogą nazwać cię zbyt wybrednym. Nie mówię tu tylko o mężczyznach – mam na myśli wszystkie relacje w twoim życiu.

Jednak to nie mogło być dalsze od prawdy. W rzeczywistości po prostu masz standardy – i nie chcesz ich obniżać.

Kiedy znasz swoją wartość, nigdy nie zadowolisz się mniej. Wiesz dokładnie na co i na ile zasługujesz i nigdy nie zgodzisz się, by ktoś traktował Cię inaczej.

Chcesz szacunku, uznania i innych, aby włożyli tyle samo wysiłku. Jeśli facet lub przyjaciel nie może ci dać tych rzeczy, znikają one z twojego życia.

Nie jesteś kobietą, która błaga o czyjąś miłość i uwagę. Co najważniejsze: nie pozwalasz nikomu powiedzieć, że prosisz o zbyt wiele.

3. Nie mylisz poczucia własnej wartości z egoizmem

kobieta w czerwonej szmince siedząca przy ścianie

Kiedy nie masz pewności co do swojej wartości, myślisz, że miłość własna jest samolubna. Boisz się, że jesteś złym facetem tylko dlatego, że stawiasz własne potrzeby na pierwszym miejscu i kochasz siebie bardziej niż ktokolwiek inny.

Cóż, teraz, kiedy w końcu uświadomiłeś sobie swoją wartość, wiesz, że wysoka samoocena i poczucie własnej wartości nie mają nic wspólnego z egoizmem.

Nie, nie jesteś egocentrykiem. Nie jesteś dziewczyną, która niszczy innych dla własnego szczęścia.

Jednak twoje szczęście naprawdę jest najważniejsze. Nadajesz sobie priorytet i wiesz, że jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu.

Kiedy już zdasz sobie sprawę ze swojej wartości, otrzymasz jedną rzecz: romanse i przyjaźnie są ważne, ale przychodzą i odchodzą.

Niemniej jednak najważniejsza jest relacja, którą masz ze sobą. Nie możesz oczekiwać, że ktoś inny cię pokocha, chyba że ofiarujesz sobie bezwarunkową miłość i nie ma w tym nic egoistycznego.

4. Doskonałość nie jest Twoim ostatecznym celem

kobieta w białej sukni trzymająca kapelusz patrząca na góry

Kolejnym znakiem, że jesteś kobietą znającą swoją wartość, jest fakt, że nie dążysz już do perfekcji.

Nie chodzi o to, że nie wierzysz w siebie i swoje cechy – po prostu masz świadomość, że nigdy nie możesz stać się bez skazy i że doskonałość nie istnieje.

Przede wszystkim kochasz swoje wady. Nie czujesz potrzeby stania się najpiękniejszą kobietą na świecie i wiesz, że Twoja osobowość jest daleka od ideału.

Po prostu akceptujesz siebie takim, jakim jesteś. W końcu jesteś tylko człowiekiem i możesz dokonywać złych wyborów.

Więc zamiast rozpaczać nad każdą błędną decyzją, którą podejmujesz, przyznajesz się do swoich błędów. Nawet jeśli nie jesteś z nich dumny, wykorzystujesz je jako okazję do nauki.

To samo dzieje się z twoimi związkami. Nie szukasz idealnego mężczyzny i rozumiesz, że każdy facet, którego spotkasz, będzie miał swój własny zestaw wad.

Tak, zawsze jest miejsce na poprawę, ale najważniejsze jest to, że nie czujesz potrzeby udowadniania się nikomu.

Nie jesteś typem kobiety, która stara się pokazać swoje idealne życie reszcie świata.

5. Zatwierdzenie nie jest konieczne

kobieta w okularach przeciwsłonecznych w niebieskich oprawkach, stojąca w pobliżu wody

Kiedy znasz swoją wartość, nie potrzebujesz nikogo, kto mówi ci, że nie wystarczy . Tak, lubisz słuchać komplementów, tak jak każdy, ale czyjeś komentarze nie mogą zmienić Twojej samooceny.

Nie szukasz aprobaty. Nie polegasz na opiniach innych ludzi, a co za tym idzie, ich krytyka nie może zniszczyć twojego poczucia własnej wartości.

5 niezaprzeczalnych znaków, że w końcu uświadomiłeś sobie swoją wartość