5 gier umysłowych Toksyczni mężczyźni grają w związkach

5 gier umysłowych Toksyczni mężczyźni grają w związkach

Możesz nawet nie być tego świadomy. Możesz pomyśleć, że to wszystko twoja wina.Kiedy tak naprawdę bawi się twoim umysłem w niebezpieczne gry. To on ma palce uwikłane w twoją niepewność.

On jest odpowiedzialny za to, że czujesz się tak, jak ty.Pomyśl o tym: nie byłeś wcześniej tą osobą. Kiedyś się uśmiechałeś. Kiedyś cieszyłeś się rzeczami w życiu. Ale teraz wszystko to zniknęło, a on to zabrał.

Bawił się twoim umysłem, aby przejąć nad tobą kontrolę i zmienić cię w swoją posłuszną marionetkę.

Chciał być odpowiedzialny za twój związek, odcinając cię od wszelkich decyzji i odbierając ci ogólnie prawo do powiedzenia czegoś lub wniesienia jakiegokolwiek wkładu.Musisz to powstrzymać! Zatrzymaj to szaleństwo wokół ciebie.

Życie jest zbyt krótkie, by spędzić je z manipulującym dupkiem, który nie przejmuje się twoimi uczuciami.

wyczerpana kobieta siedząca na ulicy na zewnątrzPrawdopodobnie jest uszkodzony emocjonalnie i niepewny, więc szuka kontroli w twoim związku.

Dlatego jest palantem manipulacyjnym, ponieważ w głębi duszy jest niepewny.

movimientos sexuales que lo impresionarán

Ale to nie usprawiedliwia takiego zachowania. Fakt, że jest niepewny siebie, nie może w żaden sposób uzasadniać jego zachowania i faktu, że zmienił cię w niepewną i sfrustrowaną kobietę, która codziennie poddaje się praniu mózgu.

To nie usprawiedliwia tego, jak onzniszczył twoją samoocenęi szacunek do samego siebie. Zrobił to wszystko tylko po to, żeby poczuć się lepiej. Przykro mi, ale to nie jest miłość – to zachowanie psychopatyczne.

Jeśli podejrzewasz, że ktoś majstrował przy twoim umyśle, przeczytaj te gry umysłowe, aby zobaczyć, czy twój facet ci to robi, a jeśli tak, po prostu biegnij na wzgórza i nie oglądaj się za siebie.

1. Gra w obwinianie

szalony mężczyzna wskazujący palcem na kobietę

Obwinia cię za wszystko, co się nie udaje. Obwinianie to toksyczne zachowanie, które dodaje mu ego, ponieważ odwraca uwagę od siebie, dzięki czemu czuje się lepiej, a ty czujesz się jak gówno.

Nie chce przyznać się do swoich błędów, więc zmusza cię do wzięcia na siebie winy zamiast niego.

A najsmutniejsze jest to, że to do ciebie dociera. Po pewnym czasie przestajesz z tym walczyć, bo nic nie możesz zrobić. Jakoś zawsze jesteś winien.

Przestajesz więc walczyć i po pewnym czasie zaczynasz w to wierzyć. Zasiał to ziarno w twojej głowie i karmił je, aż urosło i zmusił cię do uwierzenia, że ​​to prawda.

2. Gra w Gaslighting

zamyślona kobieta przytulająca poduszkę na łóżku

Gaslighting to termin psychologiczny zdefiniowany jako: Forma emocjonalnego znęcania się, w której oprawca wielokrotnie manipuluje sytuacjami, aby oszukać ofiarę, by nie ufała własnej pamięci i postrzeganiu…

[Termin pochodzi] z brytyjskiego filmu „Gas Light”, w którym mąż próbuje doprowadzić swoją żonę do szaleństwa za pomocą różnych sztuczek, które powodują, że kwestionuje własne postrzeganie i zdrowie psychiczne.

Widzisz, to nie twoja wina. Nigdy nie było. Sprawiał, że wierzysz w rzeczy, które nie są prawdziwe, aby spieprzyć twoją pewność siebie i szacunek.

Jego plan polegał na zburzeniu twojego zaufania do siebie, abyś mógł całkowicie go w niego włożyć. Wtedy mógł zrobić z tobą, co tylko zechce.

3. Gra w poczucie winy

zdenerwowany mężczyzna podnosi rękę na dziewczynie siedząc na łóżku

Jakoś sobie z tym wszystkim poradzi. Kiedy będzie czegoś od ciebie potrzebował, czegoś, co nie jest tak rozsądne, wpadnie na ciebie z poczuciem winy, żebyś mu to dał.

Szantażuje cię swoimi emocjami, tylko po to, abyś spasował i dał mu to, czego chce.

Niestety nadal masz do niego uczucia i w pewnym momencie jest ci go żal, więc się poddajesz.

Nie ma problemu z obniżeniem się do najniższej możliwej pozycji tylko po to, by uzyskać to, czego chce.

Nie ma żadnej moralności. Dlatego może to zrobić. Dlatego ma moc, by cię zniszczyć.

Zobacz też:List otwarty do człowieka, który mnie zniszczył

4. Gra „Przynęta i zmiana”

Rozzłoszczona para kłócąca się wściekle w barze

Kiedy walczycie i krzyczycie na siebie, on wie, jak nagle zmienić sytuację.

Załóżmy więc, że rozmawiałeś o czymś szczególnym, kłóciłeś się o to, a po dziesięciu minutach wrzasków zaczynasz się bronić, podczas gdy on zrzuca całą winę na ciebie.

¿Por qué a los chicos les gustan los pies de chicas?

I nie tylko to, nie walczysz już o to samo. Teraz walczysz o coś, co schrzaniłeś rok temu, a on nigdy tego nie odpuścił.

Co więcej, naprawiał twoją wpadkę specjalnie na taki czas, jak ten: czas, kiedy coś spieprzy, aby mógł odwrócić sytuację, rzucając ci twój pradawny błąd w twarz.

5. Gra kolejką górską

smutna para siedzi na kanapie w domu

To klasyczny ruch każdego toksycznego mężczyzny w związku. Wszyscy zmieniają swoje zachowanie w ciągu kilku minut bez ostrzeżenia, bez żadnego powodu.

To właśnie ci robi. Jednego dnia jest najlepszym chłopakiem, jakiego kiedykolwiek miałaś, a następnego jest poważnym dupkiem.

To sprawia, że ​​zastanawiasz się: Czy źródłem problemu jesteś Ty? Czy zrobiłeś coś, co go zdenerwowało?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie zrobiłeś nic złego. On po prostu próbuje tobą manipulować, żeby zrobić następną rzecz, jakiej od ciebie chce. Zignoruj ​​to i jak najszybciej zostaw go.

5 gier umysłowych Toksyczni mężczyźni grają w związkach