16 popularnych przedmiotów gospodarstwa domowego, które mogą cię zabić - Marzec 2023

Nie zapomnij przypiąć tych produktów na później i śledź Redbook na Pinterest, aby uzyskać ważniejsze informacje dla gospodarstw domowych!mi suegra esta loca
Produkt, tekst, czcionka, technologia, pokój, nieruchomość, wakacje, reklama, turystyka, Getty

Podjąłeś kroki, aby zabezpieczyć swój dom przed dziećmi i zawsze upewnij się, że wyłączasz prostownicę przed wyjściem do pracy. Ale to są oczywiste zagrożenia. Niestety, w całym domu są pozornie nieszkodliwe rzeczy, które mogą być poważnie niebezpieczne. Uważaj na:

Rośliny domowe

Wyglądają ładnie, ale rośliny są zwodniczo niebezpieczne, jeśli masz dzieci lub zwierzęta biegające po domu. Popularne odmiany, takie jak żonkil, irys, konwalia, bluszcz, a nawet jemioła są trujące po spożyciu, zgodnie zNational Capital Poison Center. Zawierają toksyny lub niebezpieczne chemikalia, aby chronić się przed owadami, zwierzętami - i tak, ludźmi. Więc graj bezpiecznie i trzymaj je z dala od domu, jeśli masz ciekawe zwierzęta lub dzieci.Zakres gazu

Zatrucie tlenkiem węgla jest poważnym zagrożeniem - jest główną przyczyną śmierci w wyniku zatrucia, mówiCentra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC)i pochodzi z kuchenki gazowej, samochodu, grzejnika lub grilla na węgiel drzewny, który jest zbyt długo włączony (lub zapomina o ich wyłączeniu). Tlenek węgla (CO) to bezbarwny, bezwonny gaz, który powoduje nagłą chorobę lub śmierć i jest często wykrywany, gdy jest już za późno. Zachowaj ostrożność i zainstaluj monitor CO w swoim domu, aby otrzymywać powiadomienia o niebezpiecznym wzroście poziomu.

PrzedłużaczeNie tylko stanowią one poważne zagrożenie potknięcia się, ale także powodują ponad 3300 pożarów mieszkań rocznie, co powoduje około 50 zgonów rocznie.Raporty CDC. Są one głównie spowodowane niewłaściwym użyciem lub przeciążeniem systemu, więc po prostu upewnij się, że Ty i Twoje dzieci korzystacie z nich poprawnie i tylko tymczasowo (zamiast utrzymywać każdą przestrzeń przez cały czas).

Koce elektryczne

Raport przygotowany przezNarodowe Centrum Informacji Biotechnologicznej, ujawniły dwa przypadki, w których ludzie umierali z powodu udaru cieplnego (ich ciała osiągały temperaturę 105,8 i 106,2), ponieważ używali tych koców.Niektórzy nawet mówiąmogą prowadzić do raka i problemów reprodukcyjnych, i chociaż nie ma solidnych dowodów naukowych na poparcie tego twierdzenia, może po prostu zachowaj ostrożność i dodaj więcej warstw do łóżka, gdy jest ci zimno.

Wanny z hydromasażem i baseny

To miejsce, w którym wychodzisz zen i wymykasz się trochę ciszy dzieciom ... i jest to całkowicie bezpieczne ze względu na chlor. Dobrze? Uhhh, nie tak szybko. Chociaż możesz pomyśleć, że masz piskliwie czysty basen, cryptosporidium - pasożyt odporny na chlor - może się tu kręcić. Raport w Wiadomości medyczne dzisiaj stwierdzili, że liczba w basenach i wannach z hydromasażem rośnie, odnotowano ponad tysiąc przypadków zachorowań, setki hospitalizacji i jeden zgon odnotowany tylko w latach 2011-2012. Pływacy z biegunką lub nieszczelnym pęcherzem są typową przyczyną, ponieważ pasożyt żyje i rozmnaża się w jelitach. Łupek . Wchodzi do wody, gdy masz problem z łazienką, ktoś inny ją połknął (wszystkie te razy, gdy przypadkowo połknąłeś wodę), a następnie wydala ją i cykl trwa. Innymi słowy, jeśli masz jakiekolwiek problemy z łazienką, chroń wszystkich przed wodą.

Noga, Zabawa, Ludzie, Basen, Grupa społeczna, Płyn, Własność, Woda, Czas wolny, Zdjęcie,

Lint / Dryers

To takie łatwe zadanie - wyczyszczenie filtra kłaczków - ale bądźmy szczerzy: czasami pozwalamy mu się ślizgać. To błąd, ponieważ nieusunięcie kłaczków z suszarki jest główną przyczyną 2900 pożarów suszarek rocznie, które powodują 100 obrażeń i 5 zgonów każdego roku, twierdzi naukowiec.Administracja przeciwpożarowa Stanów Zjednoczonych. Tym bardziej warto wrócić do dobrych nawyków i wyczyścić filtr kłaczków po każdym załadowaniu prania (lub przed rozpoczęciem następnego) oraz usunąć kłaczki z rury odpowietrzającej (rurka z tyłu maszyny, która uwalnia gorący powietrza na zewnątrz domu) co trzy miesiące.

películas de halloween para niños de 8 años

Szaliki

Modne - tak. Bezpieczne - nie zawsze. Ten element garderoby był przyczyną dwóch dziwacznych wypadków, z których oba obejmowały zaplątanie szalika w maszynerię i śmierć osoby noszącej. Jasne, prawdopodobnie nieGokartw domu lub miećruchome schody ruchomew twoim domu, ale chodzi o to, że te akcesoria mogą zostać złapane przez wszystko, co się rusza, stwarzając problemy związane z bezpieczeństwem w całym domu - pomyśl o mikserach, wysypiskach śmieci, kosiarkach do trawy ... masz pomysł. Po prostu usuń akcesorium przed użyciem tych rzeczy, aby zachować bezpieczeństwo.

Midol

Nie tylko ten lek przeciwskurczowy, ale każdy lek zawierający acetaminofen (APAP) - Tylenol, Excedrin, Pamprin, Mucinex, Robitussin, Vicks - może zagrażać życiu, gdy spożywasz go za dużo. Wiele osób codziennie bezpiecznie używa tych leków, ale każdego roku w wyniku przedawkowania APAP dochodzi również do około 500 zgonów.Raport dotyczący klinicznej choroby wątroby. Duże ilości APAP mogą przytłoczyć wątrobę i spowodować uszkodzenie wątroby, więc naukowcy twierdzą, że aby uniknąć przedawkowania, nie należy spożywać więcej niż 3000 mg dziennie.

Pasta do zębów

Ostrzeżenie znajduje się na etykiecie: „W przypadku połknięcia pasty do zębów szukaj natychmiastowej pomocy medycznej”. Jeśli spożyjesz zbyt dużo, przedawkowanie może spowodować ból brzucha i niedrożność jelit. Ale jeśli pasta do zębów zawiera fluor, jak większość z nich obecnie, staje się znacznie poważniejszy - drgawki, trudności w oddychaniu i zawał serca (wśród innych przerażających skutków ubocznych).Medline Plus. Nie sugerujemy, abyś unikał pasty do zębów (nikt nie chceśmierdzący oddech), ale upewnij się, że Ty i Twoje dzieci używacie wyznaczonej ilości wielkości ziarnka grochu i dokładnie płuczycie każdym pędzelkiem.

¿Qué porcentaje de hombres ven porno?

Klimatyzatory

W upalny letni dzień klimatyzacja oszczędza dzień. Ale kiedy ktoś przecieka, jest to konfiguracja do zatrucia czynnikiem chłodniczym, które może powodować kołatanie serca, drgawki i może odciąć tlen w płucach i komórkach, ostatecznie powodując śmierć, zgodnie zHeathline. To głównieosoby zajmujące się naprawami lub instalacjami urządzeńktóre są narażone na zatrucie, ponieważ spędzają cały dzień w pobliżu tych urządzeń chłodzących, które działają przy użyciu freonu, substancji chłodniczej, która przekształca się z cieczy w bezwonny gaz (odpowiada również za chłodzenie lodówki). Ale mają przygotowane protokoły, aby zachować bezpieczeństwo, więc jeśli zauważysz nieszczelną klimatyzację, pomiń majsterkowanie i zadzwoń do profesjonalisty, aby go naprawił.

AC gif

Twój telewizor z płaskim ekranem

Wiesz już, że regały, komody i inne ciężkie meble powinny być przymocowane do ściany. Ale czy wiesz, że telewizor z płaskim ekranem może stanowić równie duże zagrożenie dla małych dzieci? Według badania z 2012 roku opublikowanego w czasopiśmie Pediatria , od ponad 17 000 dzieci co roku w latach 1990–2011 przewożono do szpitala z powodu urazów spowodowanych przewróceniem się telewizora. (Patrząc z perspektywy: jedno dziecko co 30 minut). Zapewnij dzieciom bezpieczeństwomontaż telewizorado ściany - do większości telewizorów z płaskim ekranem są dołączone instrukcje, które pomogą Ci je zabezpieczyć.

Magnesy

Magnesy nie są typowym ryzykiem udławienia się. Przerażające jest to, że „połknięte magnesy mogą skleić się ze sobą i uwięzić i uciskać części ściany jelita między nimi, potencjalnie prowadząc do perforacji, niedokrwienia, posocznicy i niedrożności jelit”, American Academy of Pediatricsostrzega na swojej stronie internetowej. Trzymaj magnesy z dala od dzieci i zwierząt domowych i uważnie obserwuj zabawki dla dzieci, które mogą zawierać magnesy.

Twoja choinka

WedługKrajowa Agencja Ochrony Przeciwpożarowejratownicy reagują średnio na 210 pożarów choinek rocznie. Należy pamiętać, że świeża choinka - czyli taka, która jest ciemnozielona i ma trudne do wyrwania igły z gałęzi oraz lekko lepki pień - jest dalekomniej prawdopodobnezapalić się niż taki, który jest zbyt suchy. Umieść swój z dala od grzejników, kominków i innych źródeł ciepła i przymocuj go do sufitu za pomocą drutu odciągowego - jest praktycznie niewidoczny i zalecany przez Komisję ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC). Jeśli Ty i Twoja rodzina wolicie iść sztuczną trasą, szukajcie takiej oznaczonej jako „ognioodporna” i nigdy nie stawiajcie świateł elektrycznych na metalowym drzewie.

Boże Narodzenie drzewo gif

Twoja odśnieżarka

W przybliżeniu9 000 osóbstracili palce w wyniku kontuzji odśnieżarki od 2003 roku, wedługdanez CPSC. Chociaż odśnieżarka może nie wydawać się tak niebezpieczna jak, powiedzmy, twoja kosiarka, nadal nigdy, przenigdy nie powinieneś używać ręki do usuwania blokady. (Zamiast tego użyj kija - lub, wiesz, najpierw wyłącz to cholerstwo).

Twój hełm

Nawet jeśli zachowujesz czujność, jeśli chodzi o noszenie swojego, pamiętaj, że kaski są generalnie przeznaczone tylko do ochronybardzo specyficznyrodzaje wpływów. Oznacza to, że kask rowerowy może nie być najlepszym wyborem, jeśli lubisz jeździć na rolkach lub jeździć konno.

Skrzynie do przechowywania

10 cosas que los chicos aman en la cama

Wiedziałeś już, że lodówki i zamrażarki mogą stanowić zagrożenie dla ciekawskich dzieci (dzięki, Punky Brewster!). Ale skrzynie magazynowe mogą również spowodować uwięzienie i uduszenie. W latach 1996-201434 dziecizmarł po wejściu do skrzyń magazynowych, mówi CPSC.

PodążaćRedbook na Facebooku.