Trudne rzeczy: „Czy on jest dla mnie za stary?” - Luty 2023

Karen Karbo

Bardzo lubię tego faceta, który jest 23 lata starszy ode mnie. Wiem, że muszę zadać sobie pytanie, dlaczego jest mną zainteresowany. Dobrze się dogadujemy i nigdy tak naprawdę nie dogadywałem się z facetami w moim wieku - mam „starą duszę”. Kiedy myślę o postaci ojca dla moich przyszłych dzieci i cechach, które chcę, żeby miał, ma je wszystkie. Jaka jest Twoja opinia? - M.J., 19 lat, Denver

Pełne ujawnienie: mój partner jest 16 lat młodszy ode mnie, więc wiem coś o różnicach wieku. Jednak jestem stary. A w każdym razie znacznie starszy od ciebie. A konwencjonalna opinia dotycząca umawiania się z kimś z innego pokolenia jest taka, że ​​im starsi są oboje partnerzy, tym mniejsze znaczenie ma różnica wieku. Na przykład, gdybyś miał 29 lat, a on 52 lata, łatwiej byłoby wynegocjować przedział wiekowy. Jednak w tej chwili ma on znacznie więcej doświadczenia życiowego niż ty, a to robi dużą różnicę w tym, jak odnosicie się do siebie nawzajem, do waszych rodzin i do społeczeństwa.

Masz rację, zadając sobie pytanie, dlaczego on jest tobą zainteresowany. Poza twoją młodością, co on w tobie widzi? Wiedz też, że nieważne jak staryduszabyć może jesteś nastolatkiem, a on jest w średnim wieku. Uważam za interesujące, że używasz terminu „postać ojca” do opisania, kim byłby dla twoich przyszłych dzieci. W rzeczywistości byłby ichojciec. Wygląda na to, że może być dla ciebie postacią ojca.Gdybyś była moją córką, radziłbym ci pominąć ten. Kiedy będziesz żył więcej za sobą, będziesz w lepszym miejscu, aby ponownie zainteresować się starszymi mężczyznami. Zaufaj mi, kiedy ci powiem, że sądużowięcej facetów w twoim wieku, którzy mają te same cechy, które podziwiasz w tym mężczyźnie. Jeśli naprawdę się o ciebie troszczy, zrozumie twoją pozycję i życzy ci powodzenia.

Autorką jest wielokrotnie nagradzana pisarka Karen Karbo How to Hepburn: Lessons on Living From Kate the Great. Jest także mamą, nauczycielką pisania i właścicielką konia. Wyślij jej swoje pytania na adres: The Hard Stuff, REDBOOK, 300 W. 57th St., Nowy Jork, NY 10019 lub karenkarbo@redbookmag.com. Listy mogą być edytowane dla jasności i długości i muszą zawierać Twoje inicjały, wiek, miasto i stan.