Od mężczyzny do kobiety: znaczenie kochania siebie w pierwszej kolejności - Marzec 2023

Od mężczyzny do kobiety: znaczenie kochania siebie w pierwszej kolejności

Moje najgorsze wspomnienie z dzieciństwa obejmuje budzenie się na dźwięk głosu mojego ojca, który krzyczy i krzyczy na moją matkę, bez wyraźnego powodu. Nigdy nie zapomnę jej łez. Wylewały się z jej pięknych brązowych oczu i wydawało się, że nigdy nie przestaną.

Następnego dnia wszystko będzie dobrze. Wywoływała uśmiech na jej twarzy. Przygotuje nam lunch. Zrobi wszystko, co w jej mocy, aby go uszczęśliwić, chociaż jedyne, co robił, to ją zasmucać. Nie mogłem zrozumieć całej sytuacji rozgrywającej się na moich oczach.Widzisz, mój ojciec nie był kimś, do kogo można zadzwonićmężczyznaw prawdziwym znaczeniu tego słowa. Był bezwartościowym dupkiem, którego życiową misją było unieszczęśliwienie mojej matki. Wiedział, jak bardzo jej to zależało i wykorzysta to przeciwko niej.

Tym razem potraktowałby ją dobrze i wylądował gwiazdy z nieba prosto na jej kolana, zrujnowałby to, a dziesięć razy potraktowałby ją jak gówno. Były dni, kiedy jego zdaniem nie potrafiła powiedzieć nic dobrze. Nie szanowałby jej, rozmawiał z nią w dół i pokazywał jej w każdy możliwy sposób, że ona nie wystarczy.

Wciąż nie jestem pewien, jak udało mu się nią tak umiejętnie manipulować. Wszystko, co zrobił, zakończyło się jej winą. Odegrał rolę ofiary tak dokładnie, że prawie zmusił mnie do wyjścia, chociaż wiedziałem, że rzeczy wychodzące z jego ust nie mogą być dalsze od prawdy.Złamało mi się serce, kiedy ją tak zobaczyłem. Niszczył ją emocjonalnie. Za każdym razem, gdy ją maltretował, ona mu wybaczała. Za każdym razem, gdy chciała odejść, grał to ładnie przez chwilę, a gdy tylko zobaczył, że ją ma, wracał do bycia swoim żałosnym sobą.

Błagałem mamę, żeby odeszła. Błagałem ją, by postawiła się przed nim. Wiedziałem, że bez niego mogłaby mieć lepsze, spokojniejsze życie. Ale nie mogła wyjść. Nie wiem, czy to była miłość, czy strach przed samotnością i zaczynaniem od nowa.

Wyszła dopiero, gdy było za późno. Kiedy przemoc emocjonalna zamieniła się w fizyczną. Miałem co do tego mieszane uczucia. Było mi przykro, że została zraniona, ale tak się cieszyłam, że w końcu zdobyła się na odwagę, by wyrwać się ze szponów mojego ojca. Obojgu nam było lepiej bez niego. A po latach, kiedy w końcu odbudowała swoje życie i nauczyła się kochać siebie, powiedziała mi, że jedyne, czego żałuje, to nie odejść wcześniej.Żałuję tego samego. Żałuję, że nigdy nie musiałem widzieć, jak przez to przechodzi. Żałuję, że nigdy nie słyszałem tego krzyku i płaczu. Ale jest jedna pozytywna rzecz, której nauczyłem się od mojego ojca: nauczył mnie, jak nie traktować kobiet i dlaczego ważne jest, aby najpierw pokochały siebie.

Moje własne doświadczenie skłoniło mnie do napisania tego artykułu i udzielenia rad wszystkim kobietom pozostającym w złych związkach, zadowalającym się mniej niż na to zasługują i tolerującym to, co nie do zniesienia.Czas spakować walizki i wyjść.Nie czekaj, aż jego nadużycie zmieni się w fizyczne. Tylko dlatego, że cię nie uderzył, nie oznacza, że ​​nie skrzywdził cię swoimi słowami i swoimi czynami.

¿Qué tan grande puede llegar a ser un clítoris?

Aby być w jakimkolwiek związku, ważne jest, aby najpierw pokochać siebie. Ważne jest, aby umieścić się na najwyższej pozycji na liście priorytetów.Tylko wtedy będziesz miał szansę na prawdziwą miłość. Kiedy czujesz się szczęśliwy i komfortowo będąc samemu, nie będziesz tolerować kogoś, kto traktuje cię tak, jakbyś był mniej.

Opuścisz relacje, w których jesteś brany za pewnik.Będziesz wiedział, że wszystko, co dajesz komuś innemu, powinno być odwzajemnione. Że nie powinieneś oddawać całego siebie komuś, kto nie jest w pełni z tobą w związku. Nie zadowolisz się okazjonalnymi przebłyskami szczęścia, gdy wiesz, że zasługujesz na więcej.

Musisz odkryć swoją wartość i mocno trzymać się tego uczucia.Nie dawaj nikomu poza sobą mocy określania swojej wartości. Tylko dlatego, że ktoś traktuje cię tak, jakbyś był niewystarczający, nie ma powodu, aby sam w to wierzyć. To on nie wystarczy. To on ma problemy i niepewność i odbija je na tobie. On jest tym, który ci nie wystarcza. I nie powinien być częścią twojego życia.

Twoja miłość nie powinna być wykorzystywana przeciwko tobie. Twoja dobroć, zaangażowanie i oddanie mu nie powinny być postrzegane jako słabości.Prawdziwy mężczyzna byłby bardziej niż szczęśliwy, gdyby miał taką kobietę u swego boku, ale nikczemne życie po prostu użyje tych cech jako narzędzia do manipulowania tobą i zmuszania cię do robienia rzeczy po swojemu.

Jeśli czujesz się manipulowany lub kontrolowany, odejdź bez namysłu.To nie są uczucia, które odczuwasz, gdy jesteś w zdrowym związku. Nie będzie obwiniania się i odgrywania ofiary przy każdej nadarzającej się okazji, kiedy jesteś z prawdziwym mężczyzną. Nie będzie przywoływania przeszłości, która by cię zraniła w teraźniejszości. Nie będzie cię poniżać, żeby poczuć się lepszym lub lepszym od ciebie.

To, co będzie – a co powinno być – to szacunek, uczciwość, zaufanie i miłość do samego końca. Kiedy jesteś z odpowiednim mężczyzną, sprawi, że poczujesz, że świat jest twój do podbicia. Nie będzie żerował na twoich lękach i niepewności. Nazwie je nieistotnymi i zachęci do walki z nimi i osiągnięcia więcej.

Więc czekaj na tego człowieka i nigdy nie zadowalaj się czymś mniejszym. Kochaj siebie na tyle, by odejść od wszystkiego, co nie sprawia, że ​​czujesz się kochany, kochany i bezpieczny. Bądź z kimś, z kim nawet deszczowy dzień będzie przyjemny, ponieważ świecisz od wewnątrz.

Przede wszystkim musisz popracować nad najważniejszą relacją, w jakiej się znajdujesz — tą, którą masz ze sobą. Ta relacja nada ton wszystkim innym, w których się znajdujesz.

autor: Owen Scott