4 pokarmy, które pomogą Ci jeść mniej - Styczeń 2022

co zjeść Getty ImagesKontrola porcji jest wszystkim. Dzięki tym pokarmom szybciej czujesz się pełny, więc jesz mniej (i tracisz na wadze!).Zobacz galerię 4Zdjęcia co zjeść Getty Images 1z 4Zupa miso

Pyszna pasta sojowa używana w zupie miso to kompletne białko, co oznacza, że ​​pomaga spowolnić trawienie i kontrolować głód - mówi zarejestrowana dietetyk Jen Brewer. Badania wykazały również, że ludzie, którzy jedzą zupę przed posiłkiem, zwykle spożywają mniej dania głównego. Miska na bazie bulionu, taka jak miso, to idealny zakład, który zapewnia mniej niż 50 kalorii na filiżankę.

10 peinados para hacerte lucir más joven
co zjeść Getty Images dwaz 4Jajka

Nie oszczędzaj ich tylko na weekendy - jedno z badań wykazało, że osoby jedzące rano jajka zjadały o 330 kalorii mniej w ciągu dnia niż ci, którzy jedli posiłek zawierający węglowodany (jak bajgiel). W tym przypadku siedem gramów białka w jajku zapobiega późniejszemu napadowi głodu.co zjeść Getty Images 3z 4Dynia

Jeśli chodzi o jedzenie dyni, wielu z nas nie myśli poza ciastem na Święto Dziękczynienia. Ale nam brakuje: jedna filiżanka dyni dostarcza aż siedem gramów błonnika, magicznego składnika odżywczego, który pomaga poczuć się sytym. (To nawet więcej niż filiżanka płatków owsianych, która ma cztery gramy.) Użyj puree z puszki w muffinach lub posiekaj dynię i upiecz na pyszną stronę.

co zjeść Getty Images 4z 4Gorzka czekolada

Wreszcie sposób na zaspokojenie słodyczyiograniczać zachcianki. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Kopenhadze wykazało, że skubanie odrobiny ciemnej czekolady pomogło ludziom zjeść o 15 procent mniej podczas następnego posiłku. Czekolada mleczna nie miała takiego samego efektu, ponieważ nie jest tak sycąca jak ciemna, wyjaśniają naukowcy. To powiedziawszy, trzymaj to do uncji (wielkości wizytówki) ze względu na kalorie.