Czy on będzie oszukiwać? (I czy będziesz wiedzieć?)

Czy wszyscy mężczyźni oszukują?

Słyszałeś wszystkie znane od dawna stereotypy oszusta - zaczyna bardziej interesować się swoim wyglądem, nagle wydaje się, że zna kilka nowych sztuczek seksualnych - i to nie bez powodu: mężczyźni często podążają te dość oczywiste wzorce, gdy są niewierne. Ale są też bardziej subtelne wczesne oznaki, specyficzne rzeczy, które wszyscy ludzie mówią i robiąprzedwedług Elizabeth Landers i Vicky Mainzer, autorów nowej książki, błądząSkrypt: W 100% absolutnie przewidywalne rzeczy, które mężczyźni robią, gdy oszukują.Scenariusz dla włóczęgów? Za którymi podążają wszyscy mężczyźni? Jasne, wydaje się to zbytnim uproszczeniem dotyczącym złożonego tematu. Ale Landers i Mainzer rozwinęli swoją teorię dopiero po wysłuchaniu szeregu przyjaciół, którzy opowiadają o swoich niewiernych chłopcach. W historii każdej kobiety mężczyźni wygłosili te same kwestie, w tej samej kolejności. Zaintrygowana para zaczęła rozmawiać z porzuconymi żonami w całym kraju. W setkach wywiadów nadal słyszeli ... te same kwestie, tę samą kolejność.

Landers mówi, że dla większości mężczyzn trzymanie się scenariusza jest czymś podświadomym, a nie jakimś rozległym męskim spiskiem. „Zanim mąż wyrusza na drogę do cudzołóstwa”, mówi, „już słyszał wyjaśnienia i racjonalizacje, których używali inni mężowie. Więc odbiera od nich linie. Jasne, niektórzy złoczyńcy mogą świadomie cytować ze scenariusza, ale większość mężczyzn nie zdaje sobie sprawy, że robią to domyślnie.Gdziekolwiek od 22 do 60 procent mężów prawdopodobnie zbłądzi, w zależności od tego, które badanie czytasz lub jakiego eksperta zapytasz. Ale oto, co zgadza się większość ekspertów: większość spraw ma miejsce w małżeństwach, które już mają kłopoty - niezależnie od tego, czy małżonkowie zdają sobie sprawę, że tak jest. Więc posłuchaj tych wierszy zScenariuszwe własnym życiu; mogą, ale nie muszą, być twardym dowodem na to, że twój mężczyzna zamierza oszukiwać - ale są one pewnymi znakami, że twoje małżeństwo może nadejść trudny czas. Oto, jak je rozpoznać, abyś mógł przerwać scenariusz (bez względu na to, kto go zacznie, potrzeba dwóch, aby go odegrać) i rzucić wyzwanie mężowi, aby pracował z tobą, aby wspólnie przejść przez trudne momenty w twoim związku.

Zaprzeczenie zapobiegawcze

Mówi: „Nigdy bym ci tego nie zrobił”.Michael Stern *, 39-letni dyrektor muzyczny, wciąż pamięta dzień, w którym powiedział te słowa swojej żonie. „Rozmawialiśmy o sprawie prezydenta Clintona” - mówi. „Śmiałem się na myśl, że kiedykolwiek będę niewierny”. Ale półtora roku później zbłądził.

Człowiek, który wypowiada tę kwestię, prawdopodobnie wierzy własnym pocieszającym słowom, zauważa Landers. Ale na pewnym poziomie postępuje zgodnie ze scenariuszem, który uczy go, jak ustalić swoją „postać” - kochającego, wspierającego małżonka - na wczesnym etapie swojego małżeństwa. Ten komentarz, mówi Landers, „wytrąca ich żony z tropu, więc są mniej skłonni uwierzyć, gdy dojdzie do romansu”.

cosas para probar en el dormitorio

Jak przerwać skryptNawet ta pozornie nieszkodliwa kwestia stanowi dobry początek do wywołania dialogu o wierności i bliskości. Jeśli powie: „Nigdy bym tego nie zrobił”, możesz odpowiedzieć: „Ja też nie. Ale jeśli ktoś z nas kiedykolwiek poczuje pokusę, czy możemy o tym porozmawiać? Albo: „Wspaniale to słyszeć, ale zdarza się to tak wielu parom. Dasz mi znać, jeśli kiedykolwiek poczujesz się niespokojny w naszym małżeństwie?

*Imiona zostały zmienione.

Troska o dobre samopoczucie

Mówi: „Musisz iść do psychiatry”.

Jim Cannon nie zdradził swojej żony, ale trzy lata temu 32-latek był blisko. Pociągał go współpracownik, który zawsze był pełen energii. „Moja żona może być naprawdę zmęczona i wyczerpana” - mówi. „Wiem, że ma bardzo napięty grafik, ale zdecydowałem, że jej stres zaczyna mieć wpływ na mnie i naszą dwójkę dzieci. Moim zdaniem nie włożyła wystarczającego wysiłku w nasz związek. Czy możesz mnie winić za flirt w moim biurze? Zasugerował, aby jego żona porozmawiała z lekarzem na temat przyjmowania leków przeciwdepresyjnych. (Ona odmówiła.)

W swoich wywiadach Landers i Mainzer odkryli, że prawie wszyscy mężowie mówili swoim żonom, że są zmartwieni lub przygnębieni; w wielu przypadkach mężczyzna sugerowałby, aby jego żona zasięgnęła profesjonalnej porady. „Może nawet nie zdaje sobie sprawy, że to robi, ale zaczyna budować sprawę” - mówi Landers. - Namalował cię jako tego, który go odepchnął. Oczywiście niektóre z tych kobiet mogły potrzebować pomocy medycznej. - Ale komentarz o potrzebie pomocy był tak wszechobecny, że nie mógłzawszebądź prawdą ”- mówi Landers.

Na szczęście atrakcyjność biurowa Jima Cannona nie ewoluowała dalej. „Im bardziej poznawałem kobietę w pracy”, mówi, „nie byłem na tyle zainteresowany, by ryzykować dla niej moje małżeństwo”. W międzyczasie, gdy zmniejszyło się obciążenie pracą biura jego żony, jej postawa też się zmniejszyła. Jim zdał sobie sprawę, że „depresja” jego żony nie była chemiczna, ale była naturalną reakcją na gorączkową sytuację życiową. A on zareagował, odrywając się - i wpadając w scenariusz. „Szybko wyciągnąłem pochopne wnioski na temat stanu psychicznego mojej żony” - mówi. „A moje zdanie było oczywiście osłabione przez zainteresowanie kobietą w pracy” - mówi.

Jak przerwać skrypt

¿Cómo haces que tu vagina sepa bien?

Jeśli otrzymasz taki komentarz, nie odrzucaj go po prostu ani nie pozwól mu zsunąć się z pleców - lub, co gorsza, złość się. Możesz powiedzieć: „Naprawdę czuję się zmęczony i zestresowany, ale dlaczego myślisz, że jestem poważnie przygnębiony?” Jeśli zasugeruje, abyś poszedł na terapię, poproś go, aby przyszedł z tobą na terapię dla par - a następnie wykorzystaj sesje, aby pomóc wam obojgu naprawdę powiedzieć, jak ciężko było zarządzać swoim intensywnym życiem i co możecie razem zrobić. poprawić sytuację.

Gra w winy

Mówi: `` Wciąż ci powtarzam ... ''

Mąż Kelly Hanson powtarzał te słowa tyle razy, że obwiniałasiękiedy skończył romans. 28-latka postanowiła odpocząć od kariery projektanta wyposażenia domu, aby zająć się ich rocznym synem. „Ken powtarzał mi, że powinnam wrócić do pracy” - mówi. - Właściwie to chciałem - oszalałem w naszym maleńkim mieszkaniu. Ale chciałem też trzymać się swojej decyzji i dać mojemu dziecku kolejny rok na pełny etat ”.

Landers rozpoznaje scenariusz. - Mówi ci, żebyś się w jakiś sposób poprawił. Wracaj do szkoły, chodź na siłownię, weź wolne, cokolwiek - mówi. To może wyglądać na twardą miłość, mówią Landers i Mainzer - twój facet namawia cię do dążenia do celu, który cię spełni. Ale często jego motywacja do zrobienia tego (niezależnie od tego, czy jest tego świadomy, czy nie), nie jest tak altruistyczna. Po pierwsze: trzyma się przesłanki scenariusza, że ​​jest pozytywnym, szlachetnym małżonkiem - w końcu próbuje tylko pomóc. Po drugie: pozycjonuje cię jako tego, który potrzebuje pomocy. Ale nie będziesz słuchać. A gdybyś tylko chciał, byłbyś szczęśliwszy i lepiej - co z kolei uczyniłoby go szczęśliwszym.

Kelly, która jest teraz rozwiedziona, mówi, że przegapiła ten wczesny znak ostrzegawczy. „Ken zachowywał się tak, jakby był zaniepokojony moimi uczuciami związanymi z pozostaniem w domu” - mówi. „Ale tak naprawdę chciał, żebym była kimś więcej niż tylko nudną gospodynią domową. I lepiej coś z tym zrobię, bo inaczej.

Jak przerwać skrypt

„Rzuć mu wyzwanie, żeby się wytłumaczył” - mówi Landers. Czy mówi, że chciałby, abyś był bardziej zorientowany na karierę? Że czuje, że nie słuchasz jego rad? Zadawanie mu pytań pomoże wam obojgu dowiedzieć się, o co mu naprawdę chodzi. Idealnie byłoby, gdyby to rozpoczęło trwającą rozmowę, która połączy was ze swoim punktem widzenia.

Wezwanie do uwagi

Mówi: „A co ze mną?”

Większość mężczyzn nie powie dokładnie tego wersetu, ale właśnie tak myśli. Uczucie - że jest przez ciebie niedoceniany - jest wyrażane w innych formach, na przykład: „Czy mogę raz na jakiś czas otrzymać podziękowanie?” lub „Nigdy nie robię tego, co chcę”. Albo może po cichu dąsać się, co zrobił Jim Cannon. „Nie czułem, że moja żona mnie docenia” - mówi. „W domu zawsze panował bałagan, aw weekendy spędzała więcej czasu w łóżkach dzieci - usypiając je - niż w naszych. W międzyczasie czułem, że dotrzymuję umowy, robiąc lwią część naszych dochodów i wożąc dzieci w weekendy ”.

Bez wątpienia żona Jima miała zupełnie inną perspektywę, ale dla mężczyzny, który postępuje zgodnie ze scenariuszem, to nie ma znaczenia. „Czuje, że nikogo to nie obchodzi, a jego wkład w życie rodzinne nie jest doceniany” - mówi Landers. Ale trudno jest wiedzieć, jak głębokie są te uczucia, jeśli ci nie powie.

Jak przerwać skrypt

Zamień jego wymamrotane komentarze w prawdziwą rozmowę. Jeśli jest cichym typem, będziesz musiał trochę bardziej się postarać, aby przebić się przez jego dąsy. „Poruszaj tematy związane z uczuciami” - mówi Landers. Twój czas mógł się ostatnio wyczerpać - czy mógł pomyśleć, że go odrzucasz? Wyprostuj go. Możesz też zapytać, czy jest coś, czego tęskni w twoim życiu przed dzieckiem, na przykład specjalne wieczory randkowe. Daj mu znać, że też za nimi tęsknisz. Prawda jest taka, że ​​może oboje czujecie się niedocenieni. Porozmawiaj więc o tym, znajdź sposoby i znajdź czas na ponowne połączenie.

lo que los hombres quieren escuchar de una mujer

The Big Drift

Mówi: „Urosłem, a ty nie. Nie rozumiesz mnie.

To kluczowa scena w scenariuszu. Nie sugeruje już tylko rozłączenia między wami; mówi ci, że oddalacie się od siebie. Fabuła niewiele się zmieniła - on nadal wrabiany w siebie jako silniejszego, podczas gdy ty nie udało ci się w jakiś sposób ewoluować - ale napięcie jest wyższe.

Oskarżycielski charakter tej linii również wzmacnia jego argumentację, ponieważ żona często reaguje złością. Kiedy Kelly usłyszała te słowa, powiedziała: „Czułam się, jakbym była atakowana, a potem oczywiście zaczęliśmy się kłócić. Zszedłem jak defensywny, jęczący, który po prostu nie „rozumiał” tego, co mówił.

W rzeczywistości „dorosłem, a ty nie” to jeden z wielu komentarzy, których mężczyzna może użyć, aby wywołać nieporozumienie. „Zmusza cię do zachowywania się nieprzyjemnie lub irracjonalnie, co dodatkowo wbija klin między wami” - mówi Landers. „To sprawia, że ​​czuje się mniej winny, że spędza czas poza domem”.

Jak przerwać skrypt

Tak, to zgniły komentarz, ale przynajmniej daje ci szansę wzięcia udziału w dialogu. Jak piszą Landers i Mainzer: „Eureka! On mówi! Tobie! A słowa są… o tym, jak on się czuje! Najtrudniejsze jest to, żeby go słuchać bez drażnienia się w odpowiedzi. „Zamiast tego zachęcaj go, by mówił więcej” - mówi Landers. - To może prowadzić do kolejnych rozmów, które pozwolą mu wiedzieć, że go rozumiesz.

Dramatyczna pauza

Mówi: nic.

¿Los senos se vuelven más pequeños después de amamantar?

W pewnym momencie wydaje się, że nastąpiła przerwa w skrypcie. Nie rozmawia z tobą - może nawet na ciebie nie patrzy - tak często jak kiedyś. „Jeszcze przed oficjalnym spotkaniem z drugą kobietą dzieliłem się z nią więcej niż z żoną” - mówi Michael. - Po prostu łatwiej było z nią rozmawiać. Zasadniczo znalazł nowego powiernika - bardziej pomocnego.

Mężowie kobiet, z którymi rozmawiali Landers i Mainzer, zaczęli szukać gdzie indziej wdzięczności, jaką czuli, że zaginęli w domu. W swojej książce autorzy nazywają to „rozmową z BMW (Anyone But My Wife)”. Jedyną informacją, jaką musi przekazać BMW, jest to, co mówi i pokazuje jej o sobie - więc widzi, powiedzmy, jego błyskotliwy dowcip, a nie jego temperament. Jeśli chodzi o jego żonę: „Za dużo o nim wie” - mówi Landers. „A więc z jego punktu widzenia każda inna kobieta jest bardziej skłonna do wsparcia”.

Jak przerwać skrypt

Możesz zostać uspokojony przez ten okres spokoju, ale nie bądź. „Zrób pierwszy krok, aby pokonać przepaść” - mówi Landers. Możesz powiedzieć: „Mam wrażenie, że ostatnio między nami był dystans. Wiesz, że możesz ze mną porozmawiać o wszystkim, prawda? Jeśli podejrzewasz, że ktoś go pociąga, zapytaj o to bez złości. Jasne, jest to trudne i bolesne, ale może doprowadzić go do uznania prawdy. A rozmowa o atrakcjach może zmniejszyć część niedozwolonego dreszczyku emocji, jaki odczuwa, gdy po kryjomu łączy się z inną kobietą.

Akt zniknięcia

Mówi: `` Potrzebuję więcej czasu, aby ... ''

Musi poświęcić dodatkowe godziny na pracę nad projektem. Musi spędzać więcej czasu trenując przed wielkim wyścigiem. W przypadku Jima było po prostu: praca jest szalona. Muszę włożyć w długie godziny. „Moja żona nie wiedziała, że ​​zostaję do późna, żeby spędzać czas ze współpracownicą” - mówi. Ogłoszenie „Potrzebuję czasu” pojawia się późno w historii, ale czasami przed rozpoczęciem romansu. Jego decyzja o oszukiwaniu może nie być w 100% pewna, ale przygotowuje się na wszelki wypadek. „Odwraca uwagę swojej żony i kupuje sobie trochę czasu” - mówi Landers. - W ten sposób może odłożyć później konieczność odpowiadania na pytania dotyczące jego miejsca pobytu.

Jak przerwać skrypt

„Zadawaj pytania teraz!” mówi Landers. - Zwłaszcza jeśli intuicja podpowiada ci, że coś się dzieje. Możesz powiedzieć: „Wiem, że masz dużo pracy, ale czy to wszystko? Czy dzieje się tu coś jeszcze - coś, o czym moglibyśmy porozmawiać? Popchnij problem.

Pamiętaj, że każdy skrypt można przepisać. To może być jedna z ostatnich szans, aby zapobiec niszczącemu kryzysowi w małżeństwie. Nie pozwól, aby zaprzeczenie lub uraza powstrzymały cię od jej przejęcia; Wspólne pokonywanie trudnych rzeczy buduje znaczące więzi, które są naprawdę nierozerwalne - bez względu na to, co stanie na twojej drodze.

`` Dlaczego oszukiwałem '': Wejdź do umysłu cudzołożnika płci męskiej.