Skąd pochodzi Twoja herbata?

Zbieranie liści herbaty w Kenii Dzięki uprzejmości podmiotuRedaktor REDBOOK Food Babs Chernetz niedawno udał się do Kenii, aby odwiedzić jednego z największych producentów herbaty na świecie. Zobacz jej fotowycieczkę po w pełni zrównoważonych plantacjach herbaty w Kericho.Zobacz galerię 6Zdjęcia Zbieranie liści herbaty w Kenii Dzięki uprzejmości podmiotu 1z 6Zbieranie liści herbaty w Kenii Firma Unilever, która jest właścicielem herbaty Lipton, zaprosiła mnie do Kenii, aby na własne oczy przekonać się, jak czystym produktem jest ich herbata.

Plantacje herbaty Lipton w Kericho otrzymały certyfikat The Rainforest Alliance jako w pełni zrównoważony w maju 2007 roku.

Unilever rozpoczyna działalność z plantacjami herbaty w Afryce, ale ma nadzieję uzyskać certyfikat Rainforest Alliance dla wszystkich torebek herbaty Lipton do 2015 r. Dzięki temu konsumenci wiedzą o źródle herbaty, którą piją, poprawiają plony, dochody i źródła utrzymania prawie milion ludzi w Afryce i ostatecznie 2 miliony ludzi na całym świecie. Młode drzewa Dzięki uprzejmości podmiotu dwaz 6Młode drzewa Oprócz zbierania liści herbaty, mogłem posadzić 8 drzew, aby pomóc w odnowieniu lasów, które zostały poważnie zubożone. Byłem pod szczególnym wrażeniem ich wysiłków na rzecz odbudowy lasów w Kenii, a także szkół, klinik i szpitali, które prowadzą bezpłatnie dla swoich pracowników i rodzin. Pola herbaty Dzięki uprzejmości podmiotu 3z 6Liście herbaty Tea Fields są uprawiane w Kenii na górzystym terenie w pobliżu równika bez użycia jakichkolwiek pestycydów. Liście herbaty są po prostu zbierane, suszone i wysyłane na cały świat. Jest to praca wymagająca dużego nakładu pracy, a Unilever, największa na świecie firma produkująca herbatę, jest liderem w zakresie dobrych praktyk rolniczych, ochrony środowiska i sprawiedliwych praktyk zatrudnienia. Lwy grające w Kenii Dzięki uprzejmości podmiotu 4z 6Lwy bawiące się w Kenii Certyfikat The Rainforest Alliance obejmuje ochronę wód, ochronę przyrody, sprawiedliwe traktowanie i dobre warunki pracy dla pracowników, zarządzanie glebą i jej ochronę. słoniątko Dzięki uprzejmości podmiotu 5z 6Baby Elephant Odwiedziłem osierocone słonie, które są pod opieką w żłobku dla słoni i nosorożców w Parku Narodowym Nairobi. Przeszkolony zespół opiekunów słoni zastępuje zaginioną rodzinę słoni, dopóki słonie nie będą gotowe do przejścia na dzikie stada. Aby pomóc lub adoptować osierocone słoniątka i nosorożce, odwiedź witrynęsheldrickwildlifetrust.org. zagrożona żyrafa Rothschilda Dzięki uprzejmości podmiotu 6z 6Jedzenie z moich rąk Tutaj karmię żyrafę, która była częścią działań na rzecz ochrony przyrody. Aby pomóc zagrożonym żyrafom Rothschildów w Kenii, odwiedź witrynęgiraffecenter.org.