Co jest z tą wysypką? - Wrzesień 2022

Wyprysk

 • Egzema to przewlekły problem skórny charakteryzujący się zaczerwienieniem, łuszczeniem się i swędzeniem. Chociaż nikt nie jest pewien jego przyczyny, może mieć podłoże genetyczne. MyzrobićWiedz jednak, że ciepło i pot często pogarszają stan, który dotyka 15 procent wszystkich dzieci, zwykle przed 5 rokiem życia (około połowa z nich wyrasta). Wysypka zwykle pojawia się w fałdach skóry (pomyśl na zgięciach łokci i kolan). Może również pojawić się na dłoniach, twarzy i szyi.

  Zapobiec:Nie możesz zapobiec egzemy, ale możesz zminimalizować zaostrzenia. Unikaj zapachów i dodatków do mydeł, balsamów, detergentów i prześcieradeł do suszarek (mogą one podrażniać skórę). Ubierz dziecko w bawełniane ubrania, aby było mu chłodno, i używaj bezzapachowego balsamu lub maści, aby skóra była wilgotna.  Traktuj to:Zastosuj 1-procentowy krem ​​z hydrokortyzonem na stan zapalny. Aby złagodzić swędzenie, wypróbuj doustne leki przeciwhistaminowe, takie jak Benadryl. Jeśli wysypka nawraca lub się pogarsza, skontaktuj się z pediatrą.

  Liszaj obrączkowy

  • Liszaj obrączkowy nie jest tak naprawdę robakiem - to infekcja wywołana przez grzyby, prowadząca do jednej lub więcej czerwonych, łuszczących się, okrągłych lub owalnych zmian z wypukłą obwódką. Liszaj obrączkowy występuje częściej latem, kiedy grzyby rosną szybciej i prawdopodobnie dlatego, że dzieci mają wtedy większy kontakt skóra do skóry (np. Na obozie lub na placu zabaw). Grzybicę można również zarazić dotykając zakażonych zwierząt lub przedmiotów lub powierzchni, które dotknęła zarażona osoba lub zwierzę.

   Zapobiec:Powiedz swojemu dziecku, aby mył ręce po dotknięciu zwierząt i uprawianiu sportu i nie udostępniał rzeczy osobistych, takich jak szczotki do włosów lub ubrania.   Traktuj to:Użyj dostępnego bez recepty kremu przeciwgrzybiczego (takiego jak mikonazol lub klotrimazol). Jeśli zmiany nie ustąpią, skontaktuj się z lekarzem.

   cosas gratis para hacer en el dia de san valentin

   Wysypka pieluszkowa

   • Niemowlęta są nieco bardziej narażone na ten problem latem, kiedy nadmierna potliwość sprawia, że ​​już mokra pielucha jeszcze bardziej obciąża ich wrażliwą skórę (biedne dzieci!). Rezultat: czerwona, plamista, zapalna wysypka.

    Zapobiec:Często zmieniaj pieluchy - i pozwól dziecku nie nosić pieluch przez 15 do 20 minut między zmianami, aby jego skóra mogła wyschnąć na powietrzu.    Traktuj to:Unikaj używania zapachowych chusteczek dla niemowląt zawierających alkohol, który może pogorszyć wysypkę. Zamiast tego użyj butelki do tryskania z wodą, aby oczyścić obszar, a następnie wytrzyj go do sucha ręcznikiem. Nałóż maść na pieluchy z tlenkiem cynku (np. Triple Paste lub Balmex), aby ukoić skórę i chronić ją przed nadmiernym zawilgoceniem. Jeśli wysypka nie ustąpi w ciągu trzech do czterech dni, porozmawiaj ze swoim lekarzem: Twoje dziecko może mieć infekcję drożdżakową lub infekcję gronkowcem. Objawy obejmują pęcherze lub guzy wypełnione ropą.

    Drożdże

    • Candida, sprawca większości infekcji drożdżakowych, normalnie żyje na naszej skórze i zwykle nie stanowi problemu. Ale rozwija się w ciepłych, wilgotnych miesiącach letnich, zwiększając ryzyko, że wywoła infekcję u Twojego dziecka. Dzieci w pieluchach i te na antybiotykach (te leki zabijają dobre bakterie, które kontrolują drożdże) są szczególnie podatne na infekcje drożdżakowe, które powodują czerwoną wysypkę - prawdopodobnie otoczoną guzkami - która swędzi, pali lub wycieka klarowny płyn. Zwykle pojawia się w fałdach skórnych w okolicy pieluchy.

     Zapobiec:Często zmieniaj pieluchy dziecka, aby zmniejszyć wysypkę pieluszkową, która może predysponować ją do infekcji drożdżakowych.

     Traktuj to:Użyj leku przeciwgrzybiczego OTC, takiego jak mikonazol (nalewka z fungoidu), klotrimazol (Lotrimin AF) lub terbinafina (Lamisil). Jeśli infekcja trwa dłużej niż trzy do pięciu dni, udaj się do pediatry.

     Trujące rośliny

     • Trujący bluszcz, trujący dąb i sumak zawierają urushiol, żywicę, która może powodować nierówną, pęcherzykową i bardzo swędzącą wysypkę, jeśli otarniesz się o liście którejkolwiek z tych roślin.

      Zapobiec:Naucz się rozpoznawać te nieznośne rośliny. Trujący bluszcz to winorośl na wschodnim wybrzeżu, na środkowym zachodzie i na południu, ale na północy i zachodzie jest to roślina podobna do krzewu. Najczęściej występuje w pobliżu jezior, strumieni i szlaków, ale może również rosnąć na twoim podwórku. Trujący dąb występuje zwykle na południowym wschodzie i na zachodnim wybrzeżu. Sumak to duży krzew lub małe drzewo, które ma tendencję do wzrostu na wilgotnych obszarach, takich jak bagna i bagna. Najlepiej: odwiedźkeepkidshealthy.comi wyszukaj każdą roślinę - znajdziesz zdjęcia, które pomogą Ci omijać. W lasach i na terenach podmokłych spróbuj ubrać swoje dzieci w długie spodnie, długie rękawy i buty, które całkowicie zakrywają stopy.

      cómo mantener vivo un matrimonio

      Traktuj to:„Trujący bluszcz często znika samoczynnie w ciągu dwóch tygodni” - mówi dr Daniel Krowchuk, profesor pediatrii i dermatologii na Wake Forest University w Północnej Karolinie. Ale możesz złagodzić objawy: Daj dziecku kąpiel w zimnej wodzie z płatkami owsianymi i / lub nałóż balsam kalaminowy lub miejscową maść, taką jak Caladryl Clear, aby ukoić skórę i wysuszyć pęcherze. Jeśli swędzenie jest ciężkie, podaj mu doustny lek przeciwhistaminowy. A jeśli jest rozległy lub ciężki na jego twarzy, udaj się do swojego pediatry - Twoje dziecko może potrzebować sterydu, aby opanować stan zapalny.

      realizar un seguimiento de lo que comes
      mała dziewczynka nakłada balsam na wysypkę na ramieniu Steve Wilson / Istock

      Ukąszenia owadów

      • Większość ugryzień to czerwone guzki z małą dziurką pośrodku; swędzące pręgi pojawiają się zwykle w ciągu jednego lub dwóch dni od ukąszenia. Komary gryzą wszędzie, gdzie jest odsłonięta skóra, podczas gdy pchły zwykle przyklejają się do kostek, ponieważ żyją w dywanach lub trawie. Ukąszenia pająków są na ogół większe, pokryte pęcherzami i poważniejsze.

       Zapobiec:Wezwij dzieci do wnętrz po zmroku, kiedy robaki - zwłaszcza komary - są najbardziej aktywne. Użyj sprayu na owady zawierającego 10% DEET, na przykład OFF! Aktywny lub pikarydyna (chyba że Twoje dziecko ma mniej niż 2 miesiące). Jeśli stosujesz jeden z coraz większej liczby dostępnych na rynku sprayów zawierających olejek z eukaliptusa cytrynowego, wiedz, że American Academy of Pediatrics nie zaleca ich dla dzieci poniżej 3 roku życia.

       Traktuj to:Na szczęście większość ukąszeń jest nieszkodliwa - chyba że zostaną zainfekowane bakteriami lub grzybem, który może dostać się do skóry uszkodzonej przez zbyt duże drapanie. Zapobiegaj infekcjom, czyszcząc ugryzienie mydłem i wodą, nakładając krem ​​z antybiotykiem i przykrywając bandażem. W swędzeniu pomoże krem ​​hydrokortyzonowy, taki jak Cortaid. Jeśli podejrzewasz ukąszenie pająka, zadzwoń do lekarza: Niektóre pająki, takie jak brązowy pająk pustelnik i czarna wdowa, są trujące i mogą wymagać lekarstwa na receptę.

       Wysypka na gorąco

       • Jeśli na ramionach lub tułowiu Twojego dziecka pojawiło się nagle wiele małych czerwonych guzków, prawdopodobnie przyczyną jest wysypka cieplna - znana również jako kłujący upał. Ta wysypka pojawia się, gdy skóra się przegrzewa, a pot zatyka pory w częściach ciała, w których pocą się dzieci (i dorośli).

        Zapobiec:Ubierz swoje dziecko w lekkie, oddychające tkaniny (nie możesz się pomylić ze 100% bawełną) i nie używaj silnych środków nawilżających, które mogą zatykać gruczoły potowe i wywołać wysypkę.

        Traktuj to:Jeśli to możliwe, pozwól dziecku spędzać czas w chłodniejszym, mniej wilgotnym otoczeniu i daj mu chłodny kompres lub kąpiel, jeśli jej skóra jest ciepła w dotyku. Jeśli zaczerwienienie utrzymuje się, wysypka staje się bolesna lub stan nie ustępuje w ciągu trzech lub czterech dni, skontaktuj się z lekarzem: Te objawy czasami sygnalizują zapalenie mieszków włosowych, infekcję bakteryjną mieszków włosowych, która może wymagać antybiotyków.