Zapytaliśmy ludzi, jaka lekcja życia utkwiła im w ich pierwszej pracy - Wrzesień 2022

poszukiwana pomoc podpisana w oknie sprzedaży detalicznej w celu znalezienia pracy YinYangGetty Images

Wybitni szefowie kuchni, pielęgniarki na pierwszej linii i dyrektorzy ds. Kont - wszystko to od czegoś zaczęło. Każdy zawsze pamięta swoją pierwszą pracę, ponieważ jest to ogromny kamień milowy w czyimś życiu, kiedy zaczyna pracować i zarabiać pieniądze, i wytyczać własną ścieżkę. Nie ma znaczenia, czy jesteś sprzątaczką, sekretarką czyCEO- ciężkiej pracy nigdy nie należy lekceważyć. Zapytaliśmy ludzi, jakie życiowe lekcje przylgnęły im do pierwszej pracy. Dla wielu refleksja nad tym, co uważali za nieistotne w tamtym czasie, nadal ma na nich duży wpływ. Dzielone przez nich historie i lekcje są odzwierciedleniem charakteru, osobistych wartości i pasji do kariery ... cokolwiek by to nie było.

Zobacz galerię 9Zdjęcia pielęgniarka Nicole Sara 1z 9Nicole Sara, pielęgniarka pediatryczna NICU i PICU

Pierwsza praca: lodziarnia w Coldstone Creameryque les gusta escuchar a los hombres

Kiedy byłem nowy w Coldstone, właściciel sklepu powiedział mi, żebym zmienił datę wielu pojemników z przeterminowanymi owocami. Wyrzuciłem przeterminowany owoc, kiedy nie patrzył, i od tego dnia traktowałem każdego klienta dokładnie tak, jak członka mojej rodziny. Nie pozwoliłbym żadnemu z członków mojej rodziny zjeść przeterminowanych owoców, więc dlaczego miałbym pozwalać na to komukolwiek innemu (zwłaszcza bez ich wiedzy). W mojej obecnej pracy pielęgniarki rzecznictwo pacjentów jest niezwykle ważne. Oznacza to wstawanie za pacjentem, gdy sam nie jest w stanie tego zrobić. Traktuję wszystkich moich pacjentów tak, jakby byli moim własnym synem, co pomogło mi zintegrować prawdziwą empatię z moją praktyką pielęgniarską.

israel cetina, szef kuchni marriott cancun collection Israel Cetina dwaz 9Israel Cetina, szef kuchni Marriott Cancun Collection

Pierwsza praca: personel kuchenny

Jako świeżo upieczony student myślałem, że jestem już najlepszym szefem kuchni na świecie i poradzę sobie z każdą podarowaną mi restauracją. Młodość i doświadczenie sprawiają, że marzysz o wielkich rzeczach i nie zdajesz sobie sprawy, że rzeczywistość poza salami lekcyjnymi jest bardzo trudna od tego, o czym marzysz. Porzuciłem pierwszą pracę, ponieważ kuchnia była negatywnym środowiskiem moich współpracowników i nie rozwijałem się. Nauczyłem się bez względu na zawód, zawsze stawaj w obronie siebie i pozostań wierny swoim wartościom, nawet jeśli oznacza to rezygnację.Później znalazłem pracę w JW Marriott jako kucharz, ponieważ nie miałem jeszcze wystarczającego doświadczenia, aby być szefem kuchni. Dostrzegli mój potencjał i stopniowo awansowałem, najpierw na kierownika kuchni, potem na Jr. Sous Chef, Sous Chef i na restaurację Sous Chef. Najbardziej żałosne jest to, że kucharze, którzy utrudniali mi życie, nadal zajmują te same stanowiska, ale dzięki dodatkowej pracy, jaką wykonałem, pomogli mi ukształtować swój charakter i karierę. Przez ostatnie 22 lata pracowałem dla JW Marriott, marki, która dała mi wszystko, aby się rozwijać i wykorzystywać to, co we mnie najlepsze.

graham micone Graham Micone 3z 9Graham Micone, wiceprezes ds. Muzyki i rozrywki

Pierwsza praca: Busboy w knajpce w New Jersey

Dowiedziałem się, że ciężkiej pracy nie da się zastąpić i to jest coś, w co wierzę dziś bardziej niż kiedykolwiek. Miałem 14 lat, nigdy wcześniej nie miałem pracy, pracowałem na etacie, więc nie było żadnych przepisów ani nic takiego. W weekendy pracowałem bez przerwy od 8 rano do około 16:00. Bez przerwy na lunch, bez 15-minutowej przerwy, od razu. Zawsze byliśmy zajęci i zawsze biegałem na nogach i musiałem zrobić wszystko, aby wykonać zadanie. Tutaj jestem prawie 25 lat później, kiedy produkuję wydarzenie dla marek z listy Fortune 500, to jest to samo. Jestem na nogach, biegam dookoła, pracuję 18 godzin dziennie i robię wszystko, aby wykonać swoją pracę. Lekcja pozostaje ta sama: jeśli chcesz coś osiągnąć w swoim życiu lub karierze, musisz być gotów włożyć ciężką pracę wymaganą, aby to osiągnąć.Sameer Khan, Fotobuddy 4z 9Eva Kubu, prodziekan i dyrektor Graduate Student Professional Development w Princeton University Graduate School

Pierwsza praca: doradca zawodowy na Uniwersytecie DeVry

¿Qué alimentos proporcionan la fuente más rica de folato?

Nie jestem pewien, komu można przypisać ten cytat, ale naprawdę przemawia do mnie: `` Podążaj za swoją pasją, może doprowadzić cię do celu, a ostatecznie może stać się twoim zawodem. '' Zapewnienie równego dostępu do szkolnictwa wyższego i do znaczących możliwości zawsze były tematem i pasją w całej mojej karierze - a moja pierwsza praca pomogła mi odkryć to silne poczucie celu. Pracowałem głównie ze studentami pierwszego pokolenia, o niskich dochodach i nietradycyjnymi studentami - studentami, dla których uzyskanie dyplomu uniwersyteckiego zasadniczo zmieniłoby ich życie. Czułem się, jakbym miał wiele wspólnego z tymi studentami, ponieważ to była również moja ścieżka. Wiedziałem, że wielu z nich żongluje pracą w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin i obowiązkami rodzinnymi, próbując zdobyć stopnie naukowe.

Mój zespół i ja w Princeton uruchomiliśmyInicjatywa GradFUTURESpomóc doktorantowi Princeton a studenci studiów magisterskich budują kompetencje zawodowe i kontakty, których potrzebują - zarówno teraz, jak iw przyszłości. Wielu naszych absolwentów to niedostatecznie reprezentowane mniejszości pierwszego pokolenia lub studenci zagraniczni, a nasze programy rozwoju zawodowego pomagają im przełożyć studia doktoranckie i wiedzę na życie w zakresie przywództwa i służby.

dave kussell, założyciel i dyrektor generalny tee up nowoczesnej odzieży golfowej Dave Kussell 5z 9Dave Kussell, założyciel i dyrektor generalny Tee Up (Modern Golfwear)

Pierwsza praca: Business Development Associate w Adidas

Sześć miesięcy po rozpoczęciu mojej pierwszej pracy w Adidas zostałem przydzielony do projektu restrukturyzacji w głównej siedzibie adidasa w USA w Portland w stanie Oregon, podczas gdy pracowałem w Bostonie w stanie Massachusetts. Pierwszą rzeczą, jaką zdałem sobie sprawę, było to, że byłem daleko ponad moją głową. Ale po kilku dniach mogłem zacząć wnosić wkład w kilka aspektów badań i zakresu projektu.

To doświadczenie zdecydowanie wpłynęło na moją chęć uruchomienia mojego obecnego start-upu z nowoczesną odzieżą golfową,Tee Up. Tak wiele w życiu początkującym polega na uczeniu się pracy w biegu i ciągłym znajdowaniu się w nowych sytuacjach. Doświadczenie Adidasa pomogło mi uświadomić sobie, że dobrze jest nie być ekspertem w każdym projekcie. Chodzi o to, aby nauczyć się czuć się komfortowo, będąc niewygodnym. Ważne jest, aby znaleźć się na stanowiskach, które pomogą Ci się rozwinąć i poprawić swoją karierę. Każde nowe targi, proces projektowania produktu lub kampania marketingowa stają się mniej zniechęcające, wiedząc, że na drodze pojawią się błędy i wyboje. Zdobycie tego doświadczenia jest kluczem do podejmowania lepszych decyzji, jak budować markę w przyszłości.

sammi weisman Sammi Weisman 6z 9Sammi Weisman, specjalista ds. Marketingu i sponsoringu

Pierwsza praca: Asystent organizatora przyjęć

Najmocniejszą lekcją, jakiej nauczyłem się w mojej pierwszej pracy, było to, że dostaniesz tylko to, co włożysz. Bez względu na to, czy jest to lokalna słodka szesnastka, Bar Micwa, czy aktywacja sponsorowana przez wiele milionów dolarów, podany wysiłek będzie odzwierciedlał wyprodukowany wynik; i tak - oznacza to, że fizyczny czas, uwaga psychiczna, przygotowanie i organizacja poświęcona projektowi lub wydarzeniu bezpośrednio koreluje z jego sukcesem, a jego brak będzie rażąco oczywisty. I przez większość czasu najtrudniejsze, najbardziej trwałe, mają największą nagrodę.

cosas que los chicos quieren escuchar de sus novias
reina pinto, współzałożycielka i dyrektor generalna haruhome Queen pinto 7z 9Reina Pinto, współzałożycielka i dyrektor generalna haruhome

Pierwsza praca: Asystent w szkole muzyczno-plastycznej

Gościnność była ogromną częścią całej mojej edukacji i kariery. Nauczyłem się przez wszystkie moje role jako recepcjonistka, serwer, sprzedawca, projektant i dyrektor generalny, obsługa klienta jest kluczem do sukcesu. W tym roku założyłem haruhome, nową, inspirowaną Japonią markę produktów do czyszczenia domu, będącą własnością kobiet i BIPOC.

Zacząłem tworzyć koncepcję tej marki pod koniec zeszłego roku z grupą bliskich przyjaciół i zdecydowałem, że nadszedł czas, aby nowy gracz wszedł na rynek środków czystości z wyjątkowym zapleczem kulturowym i świeżym spojrzeniem na czyste i proste składniki. Z zawodu jestem projektantem, więc wspaniale było wnieść ten zestaw umiejętności również do tworzenia marki. Naprawdę podoba mi się ta kolejka górska przedsiębiorczości z naszym zróżnicowanym i myślącym przyszłościowo zespołem. Chcę, aby ludzie chcieli wrócić do haruhome, ponieważ lubili z nami kontaktować się zarówno poprzez nasze cyfrowe, jak i osobiste doświadczenia. Personalizacja obsługi klienta zawsze była dla nas priorytetem i zawsze towarzyszyła mi w każdym przedsięwzięciu. Chcemy, aby nasi klienci wiedzieli, że jesteśmy tu dla nich, nawet podczas pandemii.

jackie dimarco, główny inżynier w fordzie Ford Motor Company 8z 9Jackie DiMarco, dyrektor linii produktów Ford Truck

Pierwsza praca: opiekunka do dziecka za 2,50 dolara za godzinę

Kiedy miałem 11 lat, pracowałem w mojej okolicy, oglądając dzieci z sąsiedztwa za 2,50 dolara za godzinę. W międzyczasie mój brat, który był o dwa lata starszy, ścinał trawniki i zarabiał od 8 do 10 dolarów za godzinę. Ta różnica wkurzała mnie. Ale w 1980 roku, kiedy dorastałem, dziewczęta nie ścinały trawników i wykonywały cięższą, bardziej lukratywną pracę. Praca z narzędziami nie była postrzegana jako praca dla dziewczynki. Potem zdecydowałem, że nigdy nie chcę słyszeć o pewnych pracach „nie dla kobiet”. To utknęło we mnie przez całe moje życie, ponieważ teraz jestem odpowiedzialny za całą działalność związaną z ciężarówkami Ford F-Series.

rinat aruh, dyrektor generalny i współzałożyciel agencji projektowania i innowacji aruliden Rinat Aruh | 9z 9Rinat Aruh, CEO i współzałożyciel agencji Design and Innovation Aruliden

Pierwsza praca: Store-Sales Associate w Benetton

„Moją pierwszą prawdziwą pracą była praca w sklepie Benetton jako sprzedawca w wieku 18 lat. Byliśmy zespołem 5-osobowym. Stworzyłem niesamowitą więź z tamtejszym zespołem. To sprawiło, że uwielbiałem chodzić do pracy. Spędziliśmy razem czas poza pracą i nadal mam bliskie relacje z 2 osobami z tamtego czasu. To był jeden z najbardziej pamiętnych okresów mojej młodości / wczesnej dorosłości.

ideas de bocadillos saludables para bajar de peso

Lekcja życia, która utkwiła mi w mojej pierwszej pracy, jest taka, że ​​ludzie - Twój zespół - są wszystkim i będą podstawą Twojego sukcesu (lub porażki). Wyrażenie „jesteś tylko tak dobry w swoim zespole” naprawdę mi się podoba. A kiedy przeprowadzam wywiady z kluczowymi rolami, często zadaję sobie pytanie: „Czy chcę wyjechać z tą osobą na wakacje? A jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to znaczy, że nie dokonują cięcia ”.

Spędzasz więcej godzin w ciągu dnia z ludźmi, z którymi pracujesz, niż z najbliższą rodziną. Upewnienie się, że istnieje połączenie i cześć, odrobina magii jest dla mnie najważniejsza. Klienci wracają do nas ze względu na budowane przez nas relacje. Istnieje wiele wspaniałych agencji, ale to osobiste więzi i więzi, które budujemy z naszymi klientami, sprawiają, że wracają i chcą więcej ”.