Uwolnij swoje dziecko

Kto nie kupił kilku chwil spokoju krzyczącemu maluchowi z lizakiem lub popisywać się parą trampek tylko po to, by usłyszeć, jak twój syn mówi: „Mamo, jesteś najlepsza!”. Kiedy jesteś zajęty lub zestresowany, kusi, aby kupić swojego 2-letniego wypchanego kucyka tylko po to, abyś mógł przejść przez Wal-Mart bez zawstydzającej publicznej złości. Albo pozwól swojemu dziecku zjeść słodycze i chleb na obiad, abyś mógł w spokoju zjeść własne ryby i warzywa. Ale jeśli Twoje dziecko rzadko musi czekać między „Chcę tego” a „Mam to”, może tracić szansę na rozwinięcie narzędzi emocjonalnych, których będzie potrzebować, aby być szczęśliwym i odnoszącym sukcesy dorosłym. `` Kiedy twoje dziecko nie ma okazji poradzić sobie z małymi rozczarowaniami w życiu, mówiąc jej nie, możesz źle przygotować ją do radzenia sobie z małymi lub dużymi trudnościami, które mogą jej spotkać '' - mówi Diane Ehrensaft , Dr, autorRozpieszczane dzieciństwo: jak dobrzy rodzice dają dzieciom za dużo - ale nie to, czego potrzebują. Nie jest zbyt trudne, aby zobaczyć, jak dziecko, które otrzymuje każdą nową grę wideo w dniu jej premiery, może przekształcić się w dorosłego, który jest sfrustrowany, gdy nie ma narożnego biura pierwszego dnia pracy, zauważa Steven Friedfeld. , terapeutka rodzinna w Nowym Jorku. Ale możesz skończyć z gimmesami - bez względu na to, czy jest to zawyżona lista wakacji Twojego dziecka, czy jego naleganie na smakołyki lub przekąski jako przedpłata za dobre zachowanie. Oto jak zabrać się za wdrożenie procesu rabunku:KROK 1: Potwierdź, gdzie zaczyna się problem.
Choć nie możemy się do tego przyznać, rozpieszczanie dotyczy głównie nas, rodziców: `` Często staramy się zrekompensować to, czego nie mieliśmy jako dzieci, zapewnić siebie, że nasze dzieci nas kochają lub nadrobić wszelkie rodzicielskie winy, których nie mieliśmy. czuć ”- mówi Ehrensaft. Teresa Sellinger, matka trójki dzieci ze Sparty w New Jersey, chętnie się z tym zgadza: „Pochodzę z wielkiej rodziny i dorastałam w ubraniach bez rękawów” - mówi. „Dlatego zawsze kupuję córkom najbardziej stylowe, dopasowane stroje do szkoły. Wiem, że to bardziej dotyczy moich problemów niż ich! Dawanie swoim dzieciom wszystkiego, czego chcą, kiedy tylko zechcą, jest także sposobem na pokazanie, jak odnosisz sukcesy, zarówno finansowe, jak i supermama. Ile razy słyszałeś, jak mama „narzeka” na to, ile Webkinzów ma jej dziecko, kiedy jednocześnie świeci świadomością, że była w stanie je dla niej kupić? Spróbuj dowiedzieć się, skąd pochodzi twoja potrzeba zepsucia. Zadaj sobie serię pytań: Czy jesteś zmęczony, zestresowany i próbujesz znaleźć szybkie rozwiązanie? Czy czujesz się winny, że nie spędzasz wystarczająco dużo czasu ze swoimi dziećmi? Czy ten prezent sprawia Ci większą przyjemność niż Twoje dziecko? Kiedy już dowiesz się, co kieruje twoją skłonnością do rozpieszczania dzieci, będziesz w stanie lepiej pozbyć się nałogu.

KROK 2: Ustal zasady i konsekwencje.
W rodzicielstwie jest ślisko, gdzie początkowe „Jeśli będziesz się zachowywać, kupię ci smakołyk” zamienia się w „Proszę, weź tę przyjemność i miejmy nadzieję, że będziesz się zachowywać”. Aby odzwyczaić swoje dziecko od tego wzoru na żądanie-nagroda, będziesz musiał ustanowić nowe zasady w kamieniu. `` Obserwuj swoje dziecko przez kilka dni, aby zauważyć, kiedy naprawdę jest wymagające i nie przyjmuje odpowiedzi `` nie '' - niezależnie od tego, czy chodzi o pozostawanie w nocy, proszenie o nowe zabawki, czy o słodycze '' - sugeruje Lisa Forman, rodzina doradca w Sleepy Hollow, NY. Powiedzmy, że rozpoznajesz wzór: Twoja córka nie chce siedzieć spokojnie przy stole, chyba że obiecano jej ulubiony deser. Następnym krokiem jest wymyślenie reguły i realistycznej konsekwencji - takiej jak odebranie przywilejów telewizyjnych lub komputerowych - dla jej zachowania, mając na uwadze wiek i poziom tolerancji Twojego dziecka. I upewnij się, że Twój partner jest na pokładzie z nowym planem; dzieci są ekspertami w wygrywaniu jednego rodzica z drugim. Następnie usiądź i wyjaśnij swojemu dziecku zasady: „W naszym domu w piątek wieczorem jemy lody, jeśli cały tydzień zachowywaliśmy się przy kolacji. Jeśli podczas kolacji będzie jęczeć o słodyczach, stracisz przywilej lody ”. Poproś dziecko, aby powtórzyło Ci to, aby upewnić się, że rozumie - lub jeszcze lepiej, zrób razem tabelę, którą będzie mogła ozdobić naklejkami za każdym razem, gdy zastosuje się do zasad.¿Qué son los alimentos ricos en proteínas para bajar de peso?

KROK 3: Nie uzasadniaj swoich decyzji.
Któregoś wieczoru powiedziałem mojej 4-letniej córce, że nie może zjeść żadnych ciasteczek przed obiadem. W jakiś sposób udało jej się przekształcić to w 10-minutową dyskusję o tym, dlaczego. Zdaję sobie teraz sprawę, że nie była zainteresowana słuchaniem moich wyjaśnień na temat zawartości cukru w ​​ciasteczkach - po prostu robiła wszystko, co w jej mocy, żeby mnie złamać. „Rodzice mają złudzenie, że jeśli dadzą swoim dzieciom powód, dla którego nie mogą robić tego, czego chcą, dziecko przestanie tego chcieć, a o ile wiem, nigdy nie zdarzyło się to w historii rodzicielstwa!” mówi Nancy Samalin, wychowawczyni i autorka książkiKochać bez zepsucia. Zamiast próbować przekonać swoje dziecko, żeby było ci posłuszne, powiedz po prostu: „Nie, i to już koniec dyskusji”. Jeśli wróci do ciebie ze słowami „Dlaczego?” przypomnij jej: „W naszym domu taka jest zasada”. A kiedy twoje dziecko powtarza ją „Ale dlaczego?” powstrzymuj się w kółko, pamiętaj o tej statystyce: ankieta przeprowadzona przez Center for a New American Dream wykazała, że ​​dzieci będą prosić o coś przeciętnegodziewięćrazy przed jaskinią rodziców. Więc bądź silny i powtórz swoje proste „nie” w dziewiątym, dziesiątym i jedenastym błaganiu. W końcu Twoje dziecko zda sobie sprawę, że jej próby są daremne i pójdzie dalej.

KROK 4: Opieraj się presji rówieśników.
Kiedy wszystkie inne taktyki zawiodą, dzieci nieuchronnie uciekną się do jednego zdania, które było używane do obwiniania rodziców, odkąd pierwszy irytujący jaskiniowiec z sąsiedztwa dał synowi lśniącą nową skałę: „Ale wszystkie inne dzieci mają!”. Niestety, nie ma magicznej odpowiedzi, która definitywnie zniszczy ten argument, ale jest kilka strategii, które mogą odnieść sukces. „Możesz powiedzieć swojemu dziecku:„ To interesujące. Porozmawiajmy o tym - sugeruje Ehrensaft. „Może istnieć dobry powód, dla którego Twoje dziecko chce tego, co mają inne dzieci: może to być świetna nowa gra, w którą wszyscy grają na przerwie lub nowa książka, o której wszyscy mówią. Powiedz dziecku, że się temu przyjrzysz i zobaczysz, czy to jest coś, co chcesz, żeby to miało. Jeśli książka / zabawka / gra wydaje się warta zachodu, możesz dodać ją do jego listy urodzinowej - lub razem możecie wymyślić strategię, w jaki sposób może ją `` zarobić '', czy to oznacza, że ​​pomoże mu to obliczyć, ile będzie potrzebował dodatku żeby go kupić (być może musi zaoszczędzić połowę ceny, a ty wyrzucisz resztę) lub sugerując to jako nagrodę za dobrą kartę raportu.

KROK 5: Przygotuj się na załamania.
Pierwsze kilka razy, gdy będziesz trzymać się nowej zasady i powiesz „nie”, będzie to bolesne - dla Ciebie, Twojego dziecka i wszystkich innych osób znajdujących się w zasięgu słuchu. „Na początku dojdzie do załamań, więc zapnij pasy i reaguj na nie w bardzo spokojny i neutralny sposób” - sugeruje Ehrensaft. „Jeśli będziesz trzymać się tej linii każdego dnia, Twoje dziecko nauczy się, że to nie jest sposób na zdobycie czegoś, czego chce, i ostatecznie przestanie”. W rzeczywistości eksperci porównują tę część procesu plądrowania do treningu snu dziecka: mniej więcej tydzień stresu i łez, a potem jedna błoga noc, w której dziecko śpi do rana - albo twoje dziecko w końcu zrozumie to słowonie.fotos para tomar con tu novio

KROK 6: Podziel się dreszczem oczekiwania.
Pamiętam, jak miałem 8 lat i biegałem po schodach w moim domu, krzycząc z podniecenia, ponieważ raz w roku pokazy telewizyjneCzarnoksiężnik z krainy Ozmiał się rozpocząć. Dzisiaj, kiedy moje córki chcą zobaczyć Dorothy and the Munchkins, po prostu pojawiają się na DVD.
Chociaż nasza kultura natychmiastowej satysfakcji pod wieloma względami ułatwiła życie, osłabiła również radość z oczekiwania na wyjątkowe doświadczenia. Wystarczy pomyśleć o narastaniu podniecenia, kiedy planujesz wakacje na miesiąc - to dreszczyk emocji związany z planowaniem, pakowaniem się, rozmawianiem o tym z przyjaciółmi. Kiedy w końcu tam dotrzesz, radość jest większa. Ale jeśli nie ma czekania, nie ma okresu marzenia o tym, dreszczyk emocji jest często mniej intensywny. „Kiedy dzieci są przyzwyczajone do natychmiastowego odbierania rzeczy, nic już ich nie podnieca” - mówi Friedfeld. „Poprzeczka została podniesiona tak wysoko, że zanim będą nastolatkami, mogą zacząć szukać innych rzeczy - takich jak alkohol i seks - w poszukiwaniu emocji”. Friedfeld zwraca również uwagę na to, że uczenie dzieci czekania na zabawę i smakołyki pomaga im zachować skupienie i uwagę - dwie bardzo ważne umiejętności zapewniające sukces w szkole.
Jednym z najlepszych sposobów na nauczenie przewidywania jest przyznanie dziecku zasiłku i pozwolenie mu odłożyć go na rzecz, której pragnie. Moja córka na przykład wie, że oszczędzanie jej 2-dolarowego zasiłku zajmuje dokładnie trzy tygodnie, aby mieć dość na zakup nowegoRainbow Fairiesbook i siedem tygodni, aby zaoszczędzić na nowy Webkinz. Przez te kilka tygodni opowiada o książce lub zwierzęciu, rysuje je i omawia bez końca ze swoją młodszą siostrą.
Inni rodzice uznali listy życzeń za potężne narzędzie. Małe dzieci mogą wycinać lub rysować zabawki, które chcą na urodziny lub Boże Narodzenie / Chanuka; starsze dzieci mogą tworzyć elektroniczne listy życzeń naamazon.comi inne strony internetowe. I spraw, aby lista była skończona: może przechowywać na niej 10 pozycji w dowolnym momencie; aby dodać nowe życzenie, musi wyeliminować stare. To nie tylko pomaga jej ustalić, czego naprawdę pragnie, ale także pokazuje dziecku, że zabawka, bez której przysięgała, że ​​nie mogła żyć w kwietniu, może wydawać się mniej ważna w lipcu.

mała dziewczynka ubrana w zieloną sukienkę i diadem ze skrzyżowanymi rękami i zły wyraz Nina Shannon / iStock

KROK 7: Zanurz się w niematerialnych radościach.
Do tej pory Twoje dziecko powinno zachowywać się tak cudownie, że będziesz kusić go, by udusić go tonami smakołyków. Na szczęście jest wiele rzeczy, którymi możesz obficie obdarować, nie ryzykując zepsucia: przytulanie się na kanapie i czytanie książek; mówiąc kocham cię'; strzelanie do miski popcornu i oglądanie meczu piłki nożnej; słuchając jej, jak opowiada skomplikowaną historię o księżniczce i jej magicznych fioletowych nosorożcach, nawet nie sprawdzając telefonu komórkowego. I nie zapomnij o cotygodniowych nagrodach za dobre zachowanie - jeśli Twoje dziecko przestrzegało wszystkich ustalonych przez Ciebie zasad, podziel się lodami lub zrób sobie paznokcie. Ponieważ kiedy pozbędziesz się relacji rodzic-dziecko do samego rdzenia, jest to całkiem proste: większość dzieci zrezygnowałaby z kolejnego pluszaka na rzecz spędzania czasu z tobą. A to jest coś, czego nie można kupić za pieniądze.

Zaproś babcię do swojego zespołu
Twoje dzieci wiedzą, że wszystko, co muszą zrobić, to mrugnąć oczamiTwójmama i ta gadająca lalka Elmo należą do nich. Jak zachęcić rodziców do udziału w programie:¿Por qué a las mujeres les gusta el sexo duro?

USTALIĆ OGRANICZENIA
Jedna matka dwójki dzieci w Minneapolis powiedziała REDBOOK, że po wakacjach w zeszłym roku była przeciążona. „Dodatkowe zabawki przekazaliśmy na cele charytatywne, ale w tym roku proszę dziadków, aby kupili tylko trzy prezenty na dziecko: jeden strój, jedną zabawkę i jedną książkę”.

POBIERZ UCZELNI
„Poproś rodziców, aby byli umiarkowani w swoich darach. Jeśli chcieliby wpłacić dodatkowe składki, poproś je, aby rozważyły ​​założenie funduszu lub trustu dla Twojego dziecka ”- mówi Ehrensaft.

POPROŚ O PREZENT CZASU
Zachęć swoich rodziców, aby spędzili dzień z dziećmi w ogrodzie botanicznym lub razem piecząc ciasteczka, zamiast kupować im gigantyczny domek dla lalek lub pluszowe zwierzę. „Miłość zapisuje się jako T-I-M-E” - mówi Samalin. „Przypomnij swoim rodzicom, że twoje dzieci kochająim, a nie tylko rzeczy, które im dają.