Niespieczone ciasto! - Może 2022

Jasne, ten kawałek ciasta marchewkowego wygląda teraz pysznie, ale poczekaj, aż usłyszysz, przez co przeszedł, żeby wyglądał tak dobrze.

/media/circulation/redbook/images/SDcarrotckslice.jpg

Któregoś dnia wyciągnąłem jedną z moich ulubionych książek kucharskich,Książka kucharska Babe's Country, wegetariańska książka kucharska będąca częścią tego wspaniałego filmuDzieckoi opublikowany w 1998 roku. Po prostu to uwielbiam! Zawiera mój ulubiony przepis na ciasto marchewkowe, który robiłem dziesiątki razy (dlaczego jest tak pyszny? Część magii polega na tym, że używa sody oczyszczonej, która, jak mówi książka, sprawia, że ​​ciasto jest super wilgotne - nawet po kilku dniach).W każdym razie postanowiłem zrobić ciasto marchewkowe, do którego naprawdę tęskniłem. Po raz pierwszy od co najmniej roku przeczytałem w całości instrukcję (gdy coś zrobię kilka razy, to mam tendencję do odtłuszczania) - i zobaczyłem, że ciasto należy upiec na okrągłej tortownicy lub kwadratowym brownie patelnia typu. Teraz robiłem to tylko w dwóch foremkach do ciasta warstwowego lub w prostokątnej formie 9x13, ale tym razem postanowiłem postępować zgodnie ze wskazówkami. A gdy wlewałem ciasto na patelnię, pomyślałem, że to strasznie dużo ciasta na jedną 9-calową tortownicę! Ale zignorowałem mój instynkt pieczenia ... Co za błąd!

Moje ciasto nie jest w pełni upieczone. Wyjęłam go z piekarnika po odpowiednim czasie i wyglądał na upieczony - cały podpuchnięty i brązowy na wierzchu, wcale się nie poruszał na środku. Położyłem go na stojaku chłodzącym i zostawiłem w spokoju na co najmniej 20 minut. Kiedy wróciłem, zdjąłem zewnętrzny pierścień patelni, a następnie przerzuciłem ciasto na talerz, aby móc położyć je na cokole i zamrozić. Yikes !!!! Środek spodu zapadł się sam w sobie. Moje ciasto było surowe w środku.

Co mógłbym zrobić? Mój umysł szalał. Wyciągnąłem z szafki patelnię mini-Bundt, następnie łyżką wyjąłem surowe ciasto i wrzuciłem do mini. Włączyłem mój toster konwekcyjny na 325 stopni, włączyłem mini i miałem nadzieję, że wszystko będzie dobrze.Potem spróbowałem wyrównać dziurę, którą zrobiłem w cieście. Kiedy skończyłem, wyglądało na to, że upiekłem go na patelni z anielskim jedzeniem (rodzaj). Ale wnętrze wciąż było niedogotowane, więc ciasto wróciło do piekarnika o 350 stopniach, siedząc samotnie do góry nogami na blasze do pieczenia. Ustawiłem minutnik na 15 minut i miałem nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

/media/circulation/redbook/images/SDcarrotckRich.jpg

Dobre wieści? Wszystko działało! Patelnia mini-Bundt pełna ledwo ugotowanego ciasta upiekła się lekka i puszysta, a ja zjadłem ją od razu, wszystko ciepłe z piekarnika. Jak widać powyżej, Rich podniósł kciuk do góry nieco dziwnie wyglądający, dwukrotnie upieczony placek marchewkowy - i to tylko z odrobiną kremu z melasy z serka śmietankowego. Kiedy całkowicie lukrowałam ciasto, prawie nie można było powiedzieć, że to kiedyś byłotak bliskodo bycia katastrofą. Ale powiem ci coś: lekcja, której się nauczyłem, to bardziej niż to, jak uratować flop z ciastem, to zaufanie do własnego instynktu, jeśli chodzi o wybór patelni do ciast lub ciastek batonowych. Jeśli wygląda na to, że za dużo ciasta, następnym razem wybiorę większą patelnię, niezależnie od tego, co mówi przepis.

/media/circulation/redbook/images/SDcarrotcake.jpg