Trzy pary (i jeden terapeuta) opowiadają o małżeństwie międzyrasowym

Panny młodej i pana młodego, chodzenie w parze Gabe PalmerGetty Images

Kochanie kontra Wirginia było zaledwie 53 lata temu i od tego czasu stosunki międzyrasowe są na porządku dziennymwzrost. WedługPew Research Center„Jeden na sześciu nowożeńców w USA (17%) był żonaty z osobą innej rasy lub pochodzenia etnicznego w 2015 r., Co stanowi ponad pięciokrotny wzrost w porównaniu z 3% w 1967 r.”. Ten dramatyczny wzrost nie tylko otworzył drzwi dla par, ale także dla ich dzieci, aby miały kontakt z szeroką gamą różnych kultur i tożsamości. Według innego w 2015 r. Jedno na siedem niemowląt w USA było wielorasowe lub wieloetnicznePew Research Centernauka. Spotkaliśmy się z Marisą Peer, światowej sławy terapeutką, która specjalizuje się w związkach i przeprowadziliśmy wywiady z trzema parami międzyrasowymi, które mają różne opinie na temat tego, co to znaczy być w małżeństwie międzyrasowym w 2020 roku. Zapytaliśmy Peer o jej przemyślenia na temat małżeństw międzyrasowych:Czego można się nauczyć będąc z kimś z innej kultury lub rasy?

Musisz nauczyć się, aby twoja miłość była ważniejsza niż twoje zasady. Ludzie z innej rasy lub rzeczywiście innej religii, czasami małżeństwa międzyrasowe stają się nieco trudne, ponieważ mamy przekonania, które naszym zdaniem rozumieją. Na przykład w twojej kulturze obchodzenie urodzin może być wielką rzeczą, aw innej kulturze to nic nie znaczy. Musisz więc mieć wysoki poziom zrozumienia, co to oznacza dla twojego partnera. Jest wiele kultur, które w to wierzą i mają sprzeczne przekonania na temat tego, jak wychowuje się dzieci, szczególnie jeśli chodzi o dyscyplinę lub religię. Naprawdę musisz wcześnie się zastanowić, jak to zrobić, jak pogodzić te dwa sprzeczne przekonania lub potrzeby.Czy są jakieś przypadki, w których małżeństwa nie działają, ponieważ jeden z małżonków pochodzi z innej rasy?

Często wydaje się, że małżeństwa układają się bardzo dobrze, a potem ulegają zmianie, gdy pojawiają się dzieci, ponieważ jeden z małżonków ma zupełnie inne przekonania na temat sposobu wychowywania dzieci, zwłaszcza dziewcząt. A to może być bardzo trudne. Na początku zawsze myślimy, że miłość jest wystarczająco silna, by pokonać wszystko, ale czasami tak nie jest.

ideas de disfraces de halloween para parejas 2015

Jaki jest najtrudniejszy aspekt międzyrasowych randek / małżeństw?Postawa innych ludzi. Zawsze będą to postawy innych ludzi i to, jak cię oceniają, a często mogą być bardzo negatywne.

Jaką radę dałbyś komuś, kto jest gotowy do zawarcia małżeństwa ze swoją drugą połówką, ale boi się, że międzyrasowy aspekt związku spowoduje problemy?

Rozmowa. Porozmawiaj o wszystkim. Porozmawiaj z nimi, porozmawiaj z przyjaciółmi, skorzystaj z porady, znajdź inne osoby w związkach międzyrasowych, nawet online, i zapytaj ich, jakie były ich największe wyzwania.Reklama - czytaj dalej poniżej1 Jessica Jones Nielsen i Christian Nielsen Fotografia, Wyraz twarzy, Panna Młoda, Ceremonia, Ślub, Małżeństwo, Wakacje, Wydarzenie, Zabawa, Szczęśliwy, Jessica Jones Nielsen

Jessica Jones Nielsen i mąż Christian Nielsen są małżeństwem od dziesięciu lat i oboje pracują jako profesorowie uniwersyteccy w Londynie. Jessica (39) uważa się za Afro-Latina, a Christian (44) identyfikuje się jako biała z Danii.

Co oznacza dla ciebie słowo międzyrasowy i jak odnosi się do twojego małżeństwa?

Że pochodzimy z różnych środowisk, ale głównie z różnych typów skóry. Jestem wyraźnie brązową Afro-Latynoską, a mój mąż jest wyraźnie białym mężczyzną. Różnice w naszych rasach są dość zauważalne. Ponieważ nasze dzieci wyglądają na białe, często spędzamy czas wyjaśniając, że są mieszane, co jest konsekwencją naszego międzyrasowego małżeństwa. Nasza córka Olivia ma 4 lata, a nasz syn Elijah 7 lat - wyjaśnia Jessica.

Które z aspektów małżeństwa z partnerem okazały się dla Ciebie najtrudniejsze pod względem wymiany kulturowej i rasowej?

„Różni się tym, jak celebrujemy tradycje, nie jest aż tak trudny. Chodzi o poświęcenie czasu na celebrowanie innych tradycji i szanowanie ich. Trudność polega na oczekiwaniu. Na początku byłem przyzwyczajony do głośniejszych i świątecznych chwil z moją rodziną, ale w Danii jest dużo ciszej i spokojniej. To prawie stonowane. Na początku walczyłem, ale z biegiem lat doceniłem różne tradycje ”. mówi Jessica.

„Jeśli to duńska tradycja, dotyczy mojej rodziny, więc Jessica będzie outsiderką. Ale jeśli jedziemy na wakacje do USA, jestem osobą z zewnątrz, która nie do końca rozumie, co się dzieje, tradycje czy charakter kultury… ”- wyjaśnił Christian.

Opierając się na poglądach społecznych, czy uważasz, że małżeństwa międzyrasowe są mniejszym czy większym wyzwaniem w 2020 roku?

Jessica odpowiedziała: „Moja mama jest Latynoską, a tata pochodzi z Bermudów i pobrali się w Wirginii i przeżyli wiele trudności z powodu ich małżeństwa. Kiedy miałem dwa lata, musieli przeprowadzić się do Kalifornii z powodu stałych problemów rasowych. Mamy szczęście być teraz razem ”.

Czego oboje nauczyliście się będąc z kimś z innej rasy? Czy były jakieś momenty, które można było uczyć, które stworzyliście razem, aby stworzyć nową tradycję?

„Ponieważ mamy dzieci, myślimy o tym więcej. Nasze dzieci są bardziej widoczne (jaśniejsza skóra), ale podkreślamy i podkreślamy uznanie piękna w różnych typach skóry, ponieważ ludzie są tak różnorodni. Nie ma jednego standardu piękna, w który powinni wierzyć. Moje dzieci zawsze mówią mi, jak piękna jest moja brązowa skóra, i wspierają skórę i rysy ich taty ”- mówi Jessica.

Christian wspomina: „To bardziej na co dzień (nowe tradycje). Zjemy typowy duński lunch, a na koniec zabawę taneczną. Jedzą wszystkie rodzaje żywności. Doceniają wszystkie potrawy z naszych krajów. Często bywamy, pokazując im, gdzie wychowały się nasze rodziny i jesteśmy dumni z tych miejsc. Nie chronimy ich przeszłości, więc wiedzą, skąd pochodzą. Wiedzą, że mają bardzo ciemnych i bardzo jasnych członków rodziny.

dwa Jessica Yi-Penfold i Cody Penfold Łuk, Budynek, Architektura, Arkada, Okno, Drzwi, Ivan Botello Photography

Jessica (31) i Cody (34) są małżeństwem od dwóch lat i obecnie mieszkają w Atlancie w stanie Georgia. Jessica, która identyfikuje się jako koreańska Amerykanka pierwszego pokolenia, pracuje jako starszy specjalista ds. Zasobów ludzkich, podczas gdy Cody, który identyfikuje się jako biały Amerykanin, zarabia na życie jako kierownik ds. Sprzedaży.

Co oznacza dla ciebie słowo międzyrasowy i jak odnosi się do twojego małżeństwa?

Nie wiem, jakie byłoby lepsze słowo, gdyby nie interracial. Nigdy nie myślałem o tym jako o negatywnym wpływie na nasz związek. Historycznie rzecz biorąc, małżeństwa międzyrasowe mają negatywne konotacje (czasami nawet o tym nie myślę między mną a Codym). Dla mnie to mieszanka myśli i pomysłów, tradycji i kultury, które wynikają z odległości geograficznych. Chociaż oboje jesteśmy Amerykanami, oboje jesteśmy różnymi rasami, urodzonymi z różnymi normami kulturowymi. Dla mnie małżeństwo międzyrasowe jest połączeniem tych dwóch rzeczy. Wspomina Jessica.

Cody dodaje: Kiedy zaczęliśmy się spotykać (na pozór), nie było żadnego prawdziwego napięcia pod względem rasy (oboje byliśmy Amerykanami), ale kiedy sprawy się pogłębiły i zaczęliśmy poznawać rodziny i sposób, w jaki byliśmy podniesiony, zauważyliśmy różnicę. Jessica jest oczywiście Amerykanką, ale także koreańską Amerykanką pierwszego pokolenia.

Jaki jest najtrudniejszy aspekt randek międzyrasowych i małżeństw?

Normą dla mnie, gdy dorastałem, było to, że moi rodzice i przyjaciele znali moją dziewczynę. To normalne, że moja rodzina zbliży się do nich w procesie zalotów. Koreańczycy tradycyjnie nie wykorzystują potencjału prawnego aż do spotkania rodzin, tam zasadniczo mówią „Chcę poślubić tę osobę”, a rodziny zgadzają się lub nie. To bardzo różni się od tego, jak dorastałem. Musiałem poprosić tatę Jessiki o poślubienie jej dopiero po kilkukrotnym spotkaniu z nim, co było niezręczne, ale wyszło. Mówi Cody.

- Lubię myśleć, że dość łatwo było mi się przyswoić w rodzinie Cody'ego, nic nie było mi strasznie obce. Ale sprowadzając Cody'ego do mojej rodziny, bez względu na to, czy była to moja najbliższa rodzina, czy moja dalsza rodzina, jako pierwszego pokolenia koreańskiego Amerykanina i nie mając żadnych kuzynów ani rodzeństwa biorących ślub przede mną, sprawy były zupełnie obce. Dowiedziałem się, co jest tradycyjne, a co niekonwencjonalne ”. Jessica dodaje. „Pobraliśmy się na Kubie i zrobiliśmy coś inaczej. Przechodząc przez różne rzeczy z Cody'm, dowiedziałem się, co jest normalne, a nie w mojej własnej kulturze ”.

Czego się nauczyłeś będąc z kimś z innej kultury i rasy?

Jessica mówi: „Jest w tym o wiele więcej niż to, co początkowo myślałem. Gdybym wyobraził sobie związek tylko z Cody'm i ze mną, byłoby bardzo łatwo. Ale kiedy dodaliśmy nasze rodziny do mieszanki, wtedy sprawy stały się trochę bardziej zniuansowane i nie miało znaczenia, że ​​po prostu się kochaliśmy, musieliśmy wziąć pod uwagę myśli naszych rodzin i ich opinie. To uczyniło rzeczy bardziej interesującymi.

„Nauczyłem się wdzięczności, której nie mogłem w pełni pojąć przed spotkaniem z Jessicą. Wyrazy uznania dla jej rodziny i osób, które niedawno przybyły do ​​Stanów Zjednoczonych. Nie do końca wiedziałem, jakie ofiary poniosły rodziny, aby przyjechać do USA i co to oznacza również dla przyszłych pokoleń. Uczyć się i rozumieć to dobrze. Wiem, co oznacza poświęcenie dla mojej rodziny (moi rodzice nie przybyli do zamożnych rodzin), ale to coś innego niż rezygnacja z ojczyzny i przemieszczanie się po całym świecie. To niesamowite, gdy się o tym dowiedziałem i szanowałem ”- odpowiedział Cody.

Jaką radę dałbyś komuś, kto jest gotowy do małżeństwa ze swoją drugą połówką, ale obawia się, że ich związek międzyrasowy spowoduje problemy?

„Upewnij się, że omówisz to, co jest dla ciebie najważniejsze w życiu. To są rozmowy, które zdecydowanie powinieneś odbyć przed ślubem. dodaje Jessica.

Cody mówi, że jeśli oboje lubicie kulturowe jedzenie ... to dobry początek.

3 Angelica Garcia Vicary i Thomas Vicary Wydarzenie, ceremonia, zabawa, interakcja, ślub, uśmiech, strój formalny, posiedzenie, impreza, rodzina, Sara Duboys

Angelica i Thomas zawiązali węzeł w 2019 roku. Angelica (34) identyfikuje się jako Latynos, podczas gdy Thomas (38) pochodzi z Anglii i identyfikuje się jako biały. Obaj są specjalistami od finansów, którzy mieszkają w Nowym Jorku i zauważyli zmianę w postrzeganiu małżeństw międzyrasowych przez społeczeństwo.

Opierając się na poglądach społecznych, czy uważasz, że małżeństwa międzyrasowe są mniejszym lub większym wyzwaniem w 2020 roku?

„Z pewnością powiedziałbym, że jest to o wiele mniej trudne niż w czasach moich rodziców i ich rodziców. Nie oznacza to jednak, że wyzwanie nie istnieje. Pomyśl o tym: rodziny były atakowane i wypędzane z sąsiedztwa (weźmy na przykład rodzinę Mariah Carey) tylko dlatego, że były międzyrasowe. Prawdopodobnie już tego nie mamy, ale to nie znaczy, że ludzie wciąż o tym nie mówią. Myślę, że kiedy uda nam się dotrzeć do miejsca, w którym przechodzi międzyrasowa para i nie zmusza nas to do podwójnego ujęcia ani rejestracji, być może jesteśmy na najlepszej drodze do pełnej akceptacji. Dzieje się tak oczywiście tylko w Ameryce, a nawet wtedy w niektórych grupach rasowych. Powiedziałbym, że w rodzinie jest wiele presji. Dorastałem z moją matką, która zawsze trwała i nigdy nie powinnam umawiać się z Latynosem z wielu rasistowskich, stereotypowych powodów. Z całą pewnością zignorowałam jej radę, ale zawsze wydawała się mniej krytyczna wobec białych mężczyzn, z którymi się spotykałam ”- mówi Angelica. „Mam nadzieję, że moja własna córka będzie w stanie wyrosnąć bez negatywnego wpływu koloru czy rasy i wyjść za mąż dla czystej miłości. Chcę, żeby zakochała się w człowieku, który traktuje ją uczciwie, z godnością i szacunkiem, niezależnie od tego, czy będzie to mężczyzna czy kobieta, czarny, biały, latynoski, azjatycki itd. ''

Thomas dodaje: „Miałem szczęście, że wychowałem się w bardzo akceptującym środowisku, ponieważ generalnie nie zawsze tak jest. Chociaż niedawne wiadomości wywołały podział opinii, myślę, że małżeństwo księcia Harry'ego i Meghan Markle może pomogło unowocześnić lub ewoluować „staromodne” poglądy i opinie. Mam nadzieję, że w 2020 roku i później będzie to mniej wymagające ”.

Co oznacza dla ciebie słowo międzyrasowy i jak odnosi się do twojego małżeństwa?

'Dla mnie interracial to połączenie dwóch ras. Nie jestem pewien, czy w szczególności to słowo odgrywa jakąkolwiek znaczącą rolę w moim związku. Postrzegamy siebie nawzajem jako kogoś, kogo kochamy. Myślę, że elementy, które sprawiają, że jestem Latynoską, mają więcej wspólnego z moim wychowaniem niż z rasą. Zawsze znajdowałem się w zawieszeniu, jeśli chodzi o bycie Portorykańczykiem. Wydaje się, że nigdy nie jestem wystarczająco Boricua dla Portorykańczyków i nigdy nie jestem wystarczająco amerykański dla innych. Nigdy nie czułem tego z Thomasem, być może dlatego, że jest Europejczykiem i zawsze wystarczałem, tak jak ja. Jest jednym z najbardziej otwartych, nie oceniających ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem. Ponieważ Thomas jest Anglikiem, jedną z najbardziej oczywistych cech jest jego akcent. Wszystkie jego tradycje wywodzą się z tego, jak został wychowany. Czasami będzie przychodził do mnie strzelającIndielub jakiś rodzaj salsy. Z pewnością nie jestem nieświadomy naszego bardzo odmiennego wychowania, ale myślę, że to właśnie czyni nas tak wyjątkowymi. Uważam również, że dzięki temu poznamy się na całe życie ”. mówi Angelica.

„Oznacza to dla mnie, że ja, moja żona i nasza obecna i przyszła rodzina będziemy mieli tak wiele do zbadania, odkrywania i uczenia się razem. Oznacza to, że możemy rozwijać się kulturowo i aktywnie kształcić nasze dzieci, aby pomóc im zrozumieć ich tożsamość. To dla nas bardzo ekscytujące, że możemy ich prowadzić w tej podróży. Na przykład poznawanie historii rodzinnych i łączenie, a nawet zakładanie tradycji, aby stworzyć o wiele szczęśliwsze wspomnienia ”. mówi Thomas.

Jaką radę dałbyś komuś, kto jest gotowy do małżeństwa ze swoją drugą połówką, ale obawia się, że ich związek międzyrasowy spowoduje problemy?

„To jest trudne. Rodzina może wywierać na nas ogromną presję przy podejmowaniu najważniejszych decyzji w naszym życiu. Myślę, że powiedziałbym, że wyobraź sobie życie, które chcesz żyć - kto tam jest? Kto cię wspiera w tym życiu? Czy terapia jest czymś, na co Twój partner i rodzina chcą iść razem? Moja mama i ja nigdy nie byliśmy blisko z różnych powodów, głównie dlatego, że jej ignorancja trzyma ją w miejscu, do którego nie mogę się odnieść. Kiedy się starzeję, zdaję sobie sprawę, że nie mogę jej zmienić, ale to nie znaczy, że muszę zaakceptować jej złe zachowanie. Zamiast tego wybrałem moją małą rodzinę (mojego męża, moją córkę i mojego wkrótce urodzonego syna), zamiast próbować oświecić moją matkę. Nadal ma niewielki udział w moim życiu, głównie dzięki technologii (za pośrednictwem tekstów lub zdjęć), ale bardziej pogodzę się z tą formą relacji niż nasz poprzedni burzliwy - wspomina Angelica.

'Idź po to! Życie jest zbyt krótkie. Ale zawsze przekazuj te uczucia lub obawy swojej drugiej połówce. Jak już wspomniałem, mam szczęście pochodzić z wyrozumiałej rodziny, która chce tylko tego, co mnie uszczęśliwia ”. mówi Thomas.

Jakie aspekty małżeństwa z partnerem okazały się dla Ciebie najtrudniejsze pod względem wymiany kulturowej i rasowej?

'Powiem, że czasami mamy problemy z komunikacją z powodu mojego lub jego niezrozumienia tekstu lub tonu. Myślę, że najlepszym tego przykładem było pierwsze spotkanie na Bumble. Zapytałem go, jakie ma plany na weekend, a on odpowiedział: „Co masz na sobie?” Byłem w szoku i od razu pomyślałem - WEIRDO! Widząc, że nie odpowiadam, zdał sobie sprawę, jak to brzmiało i wyjaśnił, jakie mam plany na weekend & hellip; Takie rzeczy zdarzają się nam dość często, gdy nadal dekodujemy nasze języki, które są angielskie & hellip; może oznaczać zupełnie inne rzeczy! mówi Angelica.

„Z drugiej strony powiem, że często poproszę go, żeby poszedł do gospodyni w przepełnionej restauracji po stolik - akcent zawsze się sprawdza. Niedawno byliśmy w trakcie poszukiwań domu do kupienia i często namawiałem go, by zapytał z tego prostego powodu, że nazywam się Morales, a on Vicary. Niestety, chociaż intencja może nie być rasistowska, pośrednik w handlu nieruchomościami jest bardziej skłonny do odpowiedzi na mężczyznę Vicary niż kobietę Morales & hellip; Myślę, że Thomas nie zawsze to rozumiał, ponieważ prawdopodobnie nigdy nie doświadczył tego rodzaju uprzedzeń. Zmiana imienia to dla mnie wielka sprawa na różnych poziomach. Po pierwsze, moje łacińskie dziedzictwo wiele dla mnie znaczy. Jednak zdecydowałem się zachować Garcia jako moje drugie imię i przekażę je również mojemu synowi (termin ma nastąpić w kwietniu), aby on również nosił część mojego dziedzictwa ”.

„Są to bardzo wczesne dni naszego małżeństwa i uznaję i akceptuję kulturowe i pochodne różnice naszego związku. Na szczęście nie napotkaliśmy zbyt wielu trudnych aspektów. Jednak początkowo prawie nigdy się nie spotkaliśmy z powodu mojego pytania „co masz na sobie?” W naszej wymianie tekstów w naszej aplikacji randkowej. Tak więc nasze odmienne użycie i interpretacja języka angielskiego (i szersza komunikacja) to coś, nad czym pracowaliśmy od pierwszego dnia! ” Wspomina Thomas.