Te szalone etykiety jajek, wyjaśniono - Grudzień 2021

Jajka Philip Friedman / Studio DNie ma już czegoś takiego jak zwykłe stare jajko. Każdy karton wydaje się wykazywać zdrowe i ważne, brzmiące różnice, takie jak „bezklatkowy” lub „wzbogacony kwasami omega-3”. Ale co to oznacza? A co powinieneś kupić? Zarejestrowana dietetyk Bonnie Taub-Dix, autorka Przeczytaj, zanim go zjesz , usuwa wszystko.

ETYKIETA:Wzbogacony w Omega-3

CO TO ZNACZY:Do tych jajek nie wstrzyknięto oleju rybnego ani niczego innego, po prostu kury, które je znosiły, były karmione pokarmami bogatymi w omega-3, takimi jak siemię lniane, więc ich jaja mają siedem razy więcej zdrowych dla serca tłuszczów niż zwykłe jaja. „To łatwy sposób na wzmocnienie diety”, mówi Taub-Dix, „ale potrzebujesz również bezpośrednich źródeł omegów, takich jak ryby i orzechy włoskie”.qué porcentaje de hombres ven porno

ETYKIETA:Wegetariański

CO TO ZNACZY:W przeciwieństwie do kurczaków na dużych fermach przemysłowych - które mogą być karmione krowami, świniami, a nawet częściami kurczaka - ptaki te nie jedzą mięsa, poza okazjonalnymi owadami lub robakami, które napotykają w swoich zagrodach. Ale nie ma dowodów na to, że powstałe jaja są zdrowsze dla ludzi, mówi Taub-Dix.

ETYKIETA:Wolny wybieg, bez klatkicómo perder peso con un mínimo de ejercicio

CO TO ZNACZY:Dziewięćdziesiąt procent jaj w sklepie spożywczym pochodzi od kur trzymanych w bardzo ciasnych klatkach. Obrońcy praw zwierząt twierdzą, że taka praktyka jest nieuprzejma; eksperci ds. zdrowia obawiają się, że bliska odległość ułatwia bakteriom przenoszonym z kału, takim jak E. coli, przedostanie się do jaj. „Wolne” kury mają większą przestrzeń do lęgów.

ETYKIETA:USDA organiczne

CO TO ZNACZY:Kury, które znoszą te jaja, mają dostęp do zewnątrz i są karmione ekologiczną dietą, która oznacza mniej pozostałości pestycydów wTwójdieta, mówi Taub-Dix. Ptakom też nie podaje się antybiotyków - to dobra wiadomość, ponieważ jedno z badań wykazało, że antybiotyki podawane kurczakom mogą trafiać do ich jaj.