Nauczyciele i aktorzy, którzy ich grali na dużym ekranie - Wrzesień 2022

Włosy, Twarz, Brwi, Okulary, Nos, Broda, Fryzura, Czoło, Okulary, Głowa, Getty

Nauczyciele odgrywają duże role w naszym życiu, więc dobrze jest, gdy tych wyjątkowych pedagogów grają wielcy aktorzy, kiedy ich historie są adaptowane przez Hollywood. Pozostawienie jabłka na biurku nauczyciela to jeden ze sposobów na uczczenie ich, ale zagranie ich w filmie przez Meryl Streep jest ostateczną formą pochlebstwa. Oto lista najbardziej inspirujących nauczycieli i aktorów, którzy zagrali ich w filmie.

Zobacz galerię dwadzieściaZdjęcia Kołnierz, broda, czoło, koszula, brwi, fotografia, odzież wierzchnia, garnitur, strój formalny, krawat, Wikimedia Commons 1z 20To Sir with Love (1967) - E.R. Braithwaite

E.R. Braithwaite urodził się w Gujanie, ale jego studia zaprowadziły go zarówno do Stanów Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii, gdzie został nauczycielem we wschodnim Londynie. Jego autobiograficzna opowieść,Do Pana z miłościąradzi sobie ze swoimi triumfami i udrękami jako czarnoskóry wychowawca uczący niesforną, przeważnie białą klasę.Do Pana z miłością Kolekcja Silver ScreenGetty Images dwaz 20To Sir with Love (1967) - Sidney Poitier

Nazwa Braithwaite została zmieniona na Mark Thackeray w filmowej wersji jego książki. Grał go legendarny aktorSidney Poitier.

Ron GalellaGetty Images 3z 20Muzyka serca (1999) - Roberta Guaspari

Roberta Guaspari to nowojorska skrzypaczka, która przyniosła muzykę do liceum w East Harlem, mimo braku funduszy i, delikatnie mówiąc, wiele się dzieje w jej życiu osobistym.

Gwiazdy biorą udział w premierze programu Evan AgostiniGetty Images 4z 20Muzyka serca (1999) - Meryl Streep

Meryl Streep gra Guaspari w filmie z 1999 rokuMuzyka serca, który opowiada historięGuaspari, jej uczniowie i mnóstwo skrzypiec zza oceanu.Nauczyciel matematyki w liceum Jaime Escalante David ButowGetty Images 5z 20Stań i dostarczaj (1988) - Jaime Escalante

Oskarżony o oszukiwanie na egzaminie Advanced Placement Calculus, latynoscy uczniowie liceum we wschodnim Los Angeles są proszeni o ponowne przystąpienie do testu. Ich nauczyciel, Jaime Escalante, pomaga klasie uporać się z uprzedzeniami rasowymi związanymi z tym, że muszą ponownie podejść do testu i, o tak, zdać go po raz drugi.

Edward James Olmos i Jaime Escalante BettmannGetty Images 6z 20Stań i dostarczaj (1988) - Edward James Olmos

Edward James Olmos otrzymałNominacja do Oscaraza rolę Escalante w filmie z 1988 roku.

Premiera Paramount Pictures Bucci wygrywaGetty Images 7z 20Pisarze wolności (2007) - Erin Gruwell

W 1999 roku Erin Gruwell i jej uczniowie z niespokojnego liceum w Los Angeles opublikowaliDziennik Freedom Writers: Jak nauczyciel i 150 nastolatków używali pisania, aby zmienić siebie i otaczający ich świat.trucos sexuales para complacer a tu hombre
Amerykańska aktorka Hilary Swank pozuje podczas ... AFPGetty Images 8z 20Pisarze wolności (2007) - Hilary Swank

W 2007 roku historia została opowiedziana w Pisarze wolności z zdobywczynią Oscara Hilary Swank jako Grunwell.

Włosy, fryzura, podbródek, portret, czoło, uśmiech, warga, czarne włosy, autoportret, grzywka, Agsu 9z 20Niebezpieczne umysły (1995) - LouAnne Johnson

LouAnne Johnson jest marynarzem, która została nauczycielką zagrożonych uczniów i opisała swoje doświadczenie w książce M z 1992 rokuy Grupa nie odrabia lekcji.

Michelle Pfeiffer In Archiwizuj zdjęciaGetty Images 10z 20Niebezpieczne umysły (1995) - Michelle Pffiefer

W 1995 roku Michelle Pffiefer zagrała ją wfilm fabularny Niebezpieczne myśli. Annie Potts zagrała Johnsona w serialu telewizyjnym z 1996 roku.

KMazurGetty Images jedenaściez 20Debiutant (2002) - Jim Morris

Debiutantto prawdziwa historia Jima Morrisa, byłego gracza baseballu z niższej ligi i nauczyciela w liceum, którego marzenie o robieniu wielkich lig nigdy do końca nie odeszło.

Aktorzy i baseballiści przybywają, aby promować Spencer PlattGetty Images 12z 20Debiutant (2002) - Dennis Quaid

Dennis Quaidprzedstawił na ekranie obraz Morrisa ścigającego swoje marzenia o Major League Baseball po tym, jak drużyna, którą trenuje, zachęciła go do ponownej próby.

Helen Keller Archiwum HultonaGetty Images 13z 20The Miracle Worker (1962) - Anne Sullivan

Nauczycielka Anne Sullivan pracowała z Helen Keller, młodą kobietą niewidomą i głuchą od dziecka, ucząc ją, jak komunikować się z otaczającym ją światem.

Anne Bancroft i Patty Duke w The Miracle Worker BettmannGetty Images 14z 20The Miracle Worker (1962) - Anne Bancroft

Anne Bancroftzdobyła Oscara dla najlepszej aktorki za rolę Sullivana. Patty Duke, która grała Hellen Keller, wygrała dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Portret, Autoportret, Malarstwo, Sztuka, Osoby starsze, Sztuki wizualne, Wikimedia Commons piętnaściez 20Król i ja (1956) - Anna Leonowens

Anna Leonowens uczyła dzieci króla Mongkuta w Syjamie, obecnie w Tajlandii, i opisała to doświadczenie we własnych wspomnieniach, które posłużyły za podstawę powieści Margaret Landon z 1944 r.Anna i król Syjamu.

cómo aumentar tu metabolismo rápidamente
Król i ja Kolekcja Silver ScreenGetty Images 16z 20Król i ja (1956) - Deborah Kerr

Ta powieść posłużyła za podstawę musicalu Rodgersa i Hammersteina z 1951 rokuKról i ja, który był podstawą filmu z 1956 roku. Deborah Kerr zdobyła Złoty Glob za rolęLeonowens.

Czoło, Podbródek, Starszy, Pracownik umysłowy, Garnitur, Uniwersytet Tennessee 17z 20Lean on Me (1989) - gra Louisa Clarka

Joe Louis Clark jest dyscypliną, która starała się zaprowadzić porządek w Eastside High School w New Jersey, która zainspirowała filmWesprzyj się na mnie.

Morgan Freeman In Archiwa Michaela OchsaGetty Images 18z 20Lean on Me (1989) - Morgan Freeman

Morgan Freeman grał głównego Clarka. Plikfilmzdobył nagrodę dla najlepszego obrazu na ceremonii rozdania NAACP Image Awards w 1989 roku.

Nagrody Andrew Young International Leadership Awards 2017 i hołd z okazji 85. urodzin Najlepszy GriffinGetty Images 19z 20Historia Rona Clarka (2006) - Ron Clark

Zanim stał się najlepiej sprzedającym się autorem i sfinansował Akademię Rona Clarka, Ron Clark był nauczycielem, który zamienił swoje małe miasteczko na wielkie miasto i jego słabo rozwinięty system szkolnictwa.

CBS, CW i Showtime 2015 Summer TCA Party Axelle / Bauer-GriffinGetty Images dwadzieściaz 20Historia Rona Clarka (2006) - Matthew Perry

W 2006 roku,Przyjacielegwiazda Matthew Perry zagrał Clarka w filmie telewizyjnym pt Historia Rona Clarka.Był nominowany do nagrody Primetime Emmy.