Stonewalling: Metoda cichego leczenia idealnego narcysty - Grudzień 2021

Stonewalling to nie to samo, co ciche leczenie, ale idą w parze. Gdzie jest jeden, tam jest drugi.

Ciche traktowanie jest zwykle bardzo powszechne w życiu każdego człowieka. Widziałeś go w swojej rodzinie i miałeś go ze znajomymi. Zwykle nie jest to tak destrukcyjne i ludzie używają go, gdy są na coś źli.buenas películas para ver después de una ruptura

Ale udzielenie cichego traktowania nie trwa wiecznie, a w końcu osoba, która jest zła, poddaje się i decyduje się omówić problem. Co prowadzi nas do terminu „kamieniarstwo”.

Co to jest kamieniarstwo?

Jest to to samo, co ciche leczenie, ale jeśli jest używane przez toksyczną osobę, to nazywa się to kamienną ścianą. Niewielka, ale jednocześnie ogromna różnica polega na tym, że osoba, która cię kamienuje, celowo zapewnia ci ciche leczenie.Robią to po to, aby cię zranić i zmanipulować. Nie ignorują cię, ponieważ są źli, a ty zraniłeś ich uczucia. Stonewalling to kolejna metoda stosowana przez narcystów do niszczenia swoich ofiar.

Jak to spada?

Kiedy musisz o czymś porozmawiać, narcyz nie zamknie cię i całkowicie zignoruje, ale unikną odpowiedzi na twoje pytanie. Zaskoczą ci głowę, udzielając niejasnych i unieważniających odpowiedzi.

Jest to strasznie niebezpieczne dla każdego związku. Nawet jeśli nie jest toksyczny, po pewnym czasie na pewno stanie się toksyczny. Kiedy jeden partner nie jest zainteresowany rozmową, drugi partner, który zadaje pytania, staje się sfrustrowany i żąda odpowiedzi.Teraz narcyści robią to celowo, ponieważ końcowym skutkiem tej sytuacji jest narastający niepokój i depresja, które pojawiają się w umyśle partnera, który potrzebuje odpowiedzi, ale ich nie otrzymuje.

Ten partner ma wrażenie, że jest grany i manipulowany, ale nie może nic z tym zrobić. W ten sposób narcyzi są genialni. Mogą zrobić głupka z praktycznie każdego.

Stonewalling w akcji

Powiedzmy, że czujesz się zaniedbany przez swojego partnera. Więc naturalnie chcesz z nim o tym porozmawiać. Chcesz się z nim skonfrontować i spróbować dowiedzieć się, na czym polega problem.

Ale wszystko, co dostajesz w zamian, to martwa cisza, po której następuje oświadczenie, że robisz z tego wielką sprawę. Przekona cię, że robisz wielkie zamieszanie z niczego. Jego taktyka polega na zapaleniu cię i sprawieniu, że uwierzysz w kłamstwa, które działają na jego korzyść.

To cię denerwuje, a głupio wpadasz w jego pułapkę i próbujesz się wytłumaczyć, ale on nie chce tego słyszeć, więc cię odrzuca.

Czujesz się jednocześnie smutny i zdenerwowany, ponieważ oszukano cię, że pomyliłeś się, że zrobiłeś coś złego, ale tak nie było.

Zwykle w tym momencie opuszcza dom, aby dodać poczucia winy do poczucia winy, które już odczuwasz.

Ale haczykiem w jego taktyce prania mózgu jest zachowanie, które przedstawia następnego dnia. Zachowuje się, jakby nic się nie wydarzyło. Zachowuje się, jakbyś był najszczęśliwszą parą na świecie. Jeśli ponownie poruszysz ten temat, on chłodno odpowiada, że ​​masz problemy, z którymi musisz sobie poradzić.

Co tu się stało?

Ukamienował cię. Przerwał rozmowę, zanim jeszcze się odbyła. Zlekceważył twoje uczucia i przekierował rozmowę w kierunku, który mu odpowiadał.

Swoimi działaniami sprawił, że poczułeś się spięty i zszokowany. W normalnych związkach mogłoby to zakończyć się zupełnie inną nutą. Mógłbyś rozwiązać problem, gdyby zgodził się o tym porozmawiać.

Dlaczego narcyści używają kamiennego muru i cichego traktowania?

Ignorowanie narcysty jest bardzo trudne. Ich taktyki manipulacyjne nie pozostawiają żadnego wyboru, jak tylko zareagować na ich prowokacje. To jest właściwie ich główny cel - uzyskać od ciebie reakcję, najlepiej negatywną, aby mogli karmić swoje ego i czuć się dobrze.

Stonewalling i ciche traktowanie to ich ulubione metody manipulacji, gdy chcą cię za coś ukarać. Nie działałeś tak, jak chcieli. Może po chwili zmartwiłeś się i otrzeźwiłeś.

To ich przerażało. Boją się, że jeśli zdasz sobie sprawę, że zasługujesz na o wiele lepiej, opuścisz ich, narażając w ten sposób źródło ich narcystycznej podaży. Nie dasz im tego, czego potrzebują, aby kontynuować.

Więc muszą cię ukarać i emocjonalnie zniszczyć, aby utrzymać cię na swoim miejscu. Ich celem jest zmniejszenie ciebie i odzyskanie nad tobą kontroli. Chcą wiedzieć, co robisz i dlaczego.

Chcą sprawić, że będziesz niewidzialny. Chcą, abyś czuł się nieznacznie, jakby to nie miało znaczenia, czy żyjesz, czy umierasz. Bawią się twoim umysłem, aby Twoje zaufanie było bardzo niskie, więc możesz łatwo się kontrolować.

Następnie dzieje się tak, że nie chcesz być niewidoczny. Walczysz z tym, więc wróć do nich i poproś o ich aprobatę i uwagę. Prosisz o bycie widocznym ponownie. Taki był ich cały czas plan - zniszczyć cię przez kamienną ścianę i sprawić, byś błagał go, by cię zauważył. Wtedy łatwo się kontrolujesz i wtedy przywrócił mu spokój.

Kiedy narcyści używają kamiennego muru i cichego traktowania?

1. Po rozpadzie

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zamknąć narcystę, po prostu podążaj za nim, zobacz, co robią, a wszystko będzie dobrze.

Po zerwaniu niezwykle trudno jest nawiązać „brak kontaktu” z osobą, z którą byłeś. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteście razem przez długi czas lub jesteście małżeństwem i macie dzieci. Chodzi o to, że odcięcie kogoś od twojego życia nie jest łatwe.

Ale kiedy mówimy o narcyzach i ich ofiarach, zerwanie kontaktu jest niezwykle trudne dla ofiar. Od tak dawna byli uzależnieni od narcyzów, że nie wiedzieli, jak żyć bez narcystów.

Więc chcą wrócić do czegoś, co jest im znane. Wtedy narcyz wykonuje swój ruch i zamyka cię. Całkowicie ignorują ciebie i twoje rozmowy, przez co pragniesz ich uwagi.

cómo poner a mi novia de humor

Zazwyczaj narcyz wraca jako bohater, udowadniając, że jego wersja opowieści była słuszna przez cały czas, co stawia cię w niewdzięcznej pozycji. Może teraz kontrolować cię jeszcze bardziej niż wcześniej.

2. Codziennie

Kiedy podaży narcystycznej kończy się mało, narcyści czują się zagrożeni. Czują się bezbronni i boją się, że ktoś ich skrzywdzi. Kiedy mówimy o empatii wobec innych, nie mają jej, ale dla siebie mają mnóstwo.

Kiedy poczują narcystyczne obrażenia, zapewnią ci ciche leczenie, aby zranić cię za ograniczenie ich zapasów.

Nie będziesz miał pojęcia, co się dzieje. Zadasz mu dziesiątki pytań i otrzymasz krótkie, niejasne odpowiedzi, które wciąż nie dadzą prawdziwej odpowiedzi na twoje pytanie.

To prowadzi cię do myślenia, że ​​to twoja wina i że zrobiłeś coś złego. Twoje poczucie niepewności zacznie działać, a jeśli wykażesz jakąkolwiek reakcję na jego kamienną ścianę, to koniec.

Przyciągnie cię do rogu i uwolni swój gniew. On poczuje się winny i sprawi, że poczujesz się, jakbyś był mały i nieistotny. Chce, żebyś powoli rozpadał się emocjonalnie i polegał wyłącznie na nim.

Da ci ciche traktowanie i wyjdzie z domu. Potem spróbujesz zadzwonić, a on nie odbierze, a w oczach innych ludzi jesteś złym facetem. Jesteś suką kontrolną, która nie pozostawi go w spokoju. Jesteś tym, który nazywa go non stop i krzyczy o rzeczach „nieważnych”.

3. Kiedy najbardziej go potrzebujesz

Kiedy coś ci się stanie, kiedy najbardziej potrzebujesz jego wsparcia, będzie mu zimno jak lód. Zignoruje cię i całkowicie odłączy od swojego życia. Przechodzisz przez piekło i potrzebujesz kogoś po swojej stronie, ale on się odsuwa.

Jeśli spróbujesz z nim o tym porozmawiać, odsunie się jeszcze bardziej. Jest jeszcze bardziej od ciebie oddalony niż kiedykolwiek. Nie pozostanie długo cicho.

Złamie i będzie cię winił za zaniedbanie go. Zaatakuje cię za depresję z powodu czegoś i niemożność zobaczenia, jak się czuje. Postawi siebie na pierwszym miejscu. I prawdą jest, że jest ranny, ale nie dlatego, że jesteś smutny - ponieważ nie zapewniasz mu narcystycznego zapasu, którego potrzebuje. Nie poświęcasz mu wystarczającej uwagi.

Potrzebują więc od ciebie reakcji i ukamienują cię, aby zdobyć świeżą narcystyczną podaż.

Psychologiczne konsekwencje Stonewalling i cichego leczenia

Udowodniono naukowo, że uszkodzenie emocjonalne może wywołać rzeczywisty ból fizyczny. Po ciągłym zaniedbaniu emocjonalnym i traumie, przez którą przechodzi ofiara narcyza, zaczynają chorować. Ich obrażenia emocjonalne zamieniły się w obrażenia fizyczne.

Stonewalling może zdarzyć się nawet w normalnych związkach, ale gdy jest chroniczny, gdy trwa długo, tylko wtedy może cię zranić.

Ciche traktowanie w regularnych związkach może nawet doprowadzić do zmiany relacji na lepsze. Gdy partnerzy potrzebują przerwy od siebie, będą poddawani cichemu traktowaniu, ale po pewnym czasie będą rozmawiać i rozwiązywać swoje problemy.

Ale stonewalling w toksycznych związkach jest stosowany tylko jako forma przedłużania znęcania się i wywoływania silnego emocjonalnego bólu.

Co zrobić, jeśli jesteś ofiarą kamiennego muru?

To nie twoja wina! Nie czuj się winny; nie wybieraj ostrożnie swoich słów, ponieważ boisz się, że powiesz coś, co go uruchomi. Przestań chodzić po skorupkach jaj wokół swojego toksycznego partnera. Przestań próbować mu pomóc, bo to wszystko pułapka.

Zwabia cię, by dać mu wystarczająco narcystyczne zapasy. Wysysa cię do sucha przez prowokowanie reakcji i nigdy się nie zmieni. Co ważniejsze, nie chce się zmieniać. Jego komunikacja z tobą utknęła na poziomie toksycznym, ponieważ on tego chce.

On chce, żebyś zareagował. Chce, żebyś czuł się wyczerpany emocjonalnie. Jego działania są starannie zaprojektowane, aby cię pomniejszyć, abyś poczuł się bezwartościowy.

Zamiast starać się, aby cię zauważył (dokładnie tego chce), zastanów się, czy relacja, w której jesteś, naprawdę jest warta zachowania.

Ile razy ci się to przytrafiło? Ile razy blokował ci życie i nakłaniał do czołgania się z powrotem, błagając o uwagę?

To się zdarza raz po raz, ilekroć wybierze.

Jak możesz leczyć?

Musisz skorzystać z czasu ciszy i wykorzystać go do uzdrowienia siebie. Pomyśl tylko o sobie i tym, czego potrzebujesz. Skoncentruj się na poprawianiu siebie i nie uszczęśliwianiu go. Jedynym sposobem na to jest prawdziwe oderwanie się od narcysty.

Nie możesz zdecydować, kiedy to zrobić, ale będziesz wiedział, kiedy nadejdzie właściwy czas. To będzie najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłeś w swoim życiu. Brak kontaktu z narcyzem będzie niezwykle bolesnym i długim procesem.

Będziesz chciał wrócić. Poczujesz, że go potrzebujesz. Po tylu emocjonalnych nadużyciach, zaniedbaniach, zamieszaniu i poczuciu bycia bezwartościowym potrzeba odwagi i siły, by podnieść się i zachować zdrowy rozsądek.

Wiedz, że kiedy wyjeżdżasz, to jeszcze nie koniec. Narcyz próbuje cię odzyskać, stosując taktykę odkurzacza. Nie będziesz przygotowany na każdą sztuczkę, którą wyciągnie z rękawa. Ale najważniejsze jest, aby nigdy nie pozwolić mu dostać się do twojej głowy.

Pamiętaj, że zasługujesz na to, aby twoje potrzeby zostały wypełnione, a Twój głos usłyszany.