Okoń morski chilijski gotowany na parze z restauracji Koi - Sierpień 2022

W Nowym Jorku, Los Angeles i Las VegasKoijest jednym z tych gorących miejsc, w których jedzenie jest nadal główną atrakcją. Chociaż przy stołach można dostrzec gwiazdy, są w Koi, ponieważ mieli ochotę na popisowe dania, takie jak chrupiący ryż lub chilijski okoń morski. Na szczęście dla ciebie, złapaliśmy przepis na to drugie, abyś mógł ugotować obiad w rozmiarze Koi w domu:

Składniki:6-7 uncji. Chilijski labraks

4-5 kawałków imbiru julienned (rozmiar zapałki)

& frac12; szklanka cienko pokrojonych grzybów shitakecómo excitarlo con palabras

5 liści kolendry

& frac12; szalotka cienko pocięta na ukos

2 pomidory koktajlowe przekrojone na pół1-2 łyżki. sos sojowy

1 łyżeczka. olej sezamowy chili (jeśli go nie znajdziesz, olej sezamowy zadziała)

Udekoruj kiełkami kolendry lub 2-3 listkami kolendry

Instrukcje:

1. Włożyć okonia morskiego do naczynia żaroodpornego na tyle małego, że mieści się w koszu do gotowania na parze, a na wierzchu ułożyć imbir i grzyby shiitake. Umieść w koszyku do gotowania na parze nad gotującą się wodą i przykryj. Gotuj na parze przez 15-20 minut lub do momentu ugotowania ryby.

2. W międzyczasie rozgrzewaj olej sezamowy, aż zacznie dymić. Wyłącz ogrzewanie i odłóż na bok (do wykorzystania na koniec).

3. Wyjmij naczynie żaroodporne z naczynia do gotowania na parze i umieść okonia morskiego i grzyby, zachowując powstałe w trakcie gotowania soki, w misce do serwowania.

4. Na wierzch wlać płyn do gotowania.

5. Ułóż pomidory koktajlowe wokół okonia morskiego i dodaj sos sojowy. Topowy okoń morski z kolendrą, cebulą i gorącym olejem sezamowym na wierzchu zieleniny, uwalniając ich aromaty i oleje.

6. Udekorować kiełkami kolendry.