Przepis na spaghetti, który stał się sławny w przemyśle spożywczym - Styczeń 2022

Scarpetta Spaghetti z Sosem Pomidorowym Brent Herrig Scarpetta Spaghetti z Sosem Pomidorowym

Sól koszerna

Sos Pomidorowy Scarpetta *1 funt świeżego lub suszonego spaghetti

1/2 szklanki świeżo startego sera Parmigiano-Reggiano

2 łyżki masła pokrojonego na kawałki16 całych świeżych listków bazylii, pokrojonych w szyfon

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia do skropienia

Zagotuj duży garnek dobrze osolonej wody.W międzyczasie podgrzej sos pomidorowy na dużej patelni na średnim ogniu, aby jeszcze bardziej skoncentrować smak sosu.

Gotuj spaghetti do miękkości. Odłóż trochę wody do gotowania makaronu i delikatnie odcedź spaghetti. Dodaj spaghetti i trochę wody do gotowania makaronu na patelnię z sosem; skrobia i sól w tej wodzie pomogą sosowi przylegać do makaronu. Dobrze potrząśnij patelnią, zwiększ temperaturę do średniej mocy i pozwól makaronowi zakończyć gotowanie w sosie. Sos powinien pokrywać makaron i wyglądać spójnie, a gdy potrząsasz patelnią, sos i makaron powinny się ze sobą łączyć.

Zdejmij patelnię z ognia i dodaj Parmigiano-Reggiano, masło i bazylię. Używając dwóch drewnianych łyżek (szczypcami można rozerwać świeży makaron), wszystko dobrze wymieszaj.

Podzielić makaron na półmiski. Na koniec skrop oliwą z oliwek i podawaj.

Przepis na 3 filiżanki.

* Sos pomidorowy Scarpetta

1/2 szklanki plus 3 łyżki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia

12 pomidorów śliwkowych, obranych i bez pestek, plus wszelkie soki z obierania i siewu, odcedzone i zarezerwowane **

1 1/2 łyżeczki soli koszernej

10 ząbków czosnku

3 gałązki świeżej bazylii (około 24 listków plus łodygi)

1-1 1/2 łyżeczki zmiażdżonych płatków czerwonej papryki

** Jeśli twoje pomidory nie są dojrzałe, jasne i soczyste, zmniejsz ilość świeżych pomidorów do 8 i dodaj 4 całe pomidory San Marzano z puszki.

trucos para darle vida al dormitorio

W szerokim rondlu rozgrzej 3 łyżki oliwy z oliwek na średnim ogniu. Dodaj pomidory; uważaj, ponieważ olej może wytrysnąć. Dodaj sól i gotuj, od czasu do czasu mieszając, aż pomidory zmiękną, 2 do 3 minut. Zmniejsz ogień do średniego i za pomocą tłuczka do ziemniaków zmiażdż pomidory, naprawdę pracując tłuczkiem, aby je rozbić. Jeśli konsystencja jest gęsta, dodaj na patelnię zarezerwowany sok pomidorowy. Gotuj, od czasu do czasu zacierując i mieszając, 20 minut.

W międzyczasie w małym rondelku podgrzej pozostałą oliwę na średnim ogniu. Dodaj czosnek, bazylię i płatki czerwonej papryki i gotuj, od czasu do czasu mieszając, aby bazylia zwiędła, aż czosnek stanie się złotobrązowy, około 5 minut. Zdejmij olej z ognia i pozostaw składniki na 5 minut.

Do ugotowanych pomidorów odcedź około połowy oleju. (Odcedź i zarezerwuj resztę; to wspaniały olej do maczania chleba.) Wymieszaj, aby połączyć. Usuń sos z ognia. W razie potrzeby posmakuj i dodaj sól. Sam sos może być ostry, ale w połączeniu z innymi składnikami, zwłaszcza makaronem, masłem i serem w spaghetti Scarpetta, staje się zbalansowany.

Sos będzie przechowywany pod przykryciem i przechowywany w lodówce przez 2 dni. Delikatnie podgrzej przed podaniem.

Składniki na 4 porcje.

Przedrukowano za zgodą wydawcy, Houghton Mifflin Harcourt, z Książka kucharska Scarpetta przez Scott Conant. Fotografia: Brent Herrig. Copyright 2013.