Proste zadania ekonomiczne, które możesz łatwo rozpocząć - Wrzesień 2022

młody mężczyzna siedzi na podłodze w salonie za pomocą laptopa i słuchawek Westend61Getty Images

Wraz ze wzrostem stopy bezrobocia i wpływem COVID-19 na wiele miejsc pracy i wynagrodzeń, siła robocza jest pełna ludzi o zbyt wysokich kwalifikacjach, którzy szukają pracy, aby związać koniec z końcem. Nawet przed pandemią wiele osób zwracało się do pracy ekonomicznej jako alternatywy dla swojej dodatkowej pracy. Forbes szacuje, że36% pracowników w USAwykonują jedną z tych prac, aby przynosić dodatkowe lub w niektórych przypadkach główne dochody.

Czym dokładnie jest praca w trybie ekonomicznym? Wyrażenie odnosi się do pracy niezależnej, krótkoterminowej lub tymczasowej, którą możesz wykonywać według własnego harmonogramu, zwykle w celu uzupełnienia dochodów bez angażowania się w prawdziwą pracę w niepełnym wymiarze godzin. Elastyczność jest atrakcyjna, jeśli masz wolny tydzień lub dwa, możesz dużo pracować, a w bardziej zapracowane tygodnie lub w trudnych czasach możesz zmniejszyć skalę. Do większości tych zawodów możesz także wpadać i schodzić bez żadnego długoterminowego zaangażowania. Najczęściej te prace dopasowują się do twoich istniejących umiejętności. Jeśli lubisz dzieci, opieka nad dziećmi na żądanie może być twoim dżemem. Jeśli jesteś naprawdę dobry w robieniu zakupów, zmień to w umiejętność, którą możesz sprzedać, nie wstając z kanapy.anticonceptivos que le ayudan a perder peso

Większość tych witryn lub aplikacji wymaga trochę weryfikacji i często sprawdzenia przeszłości, ale jest to o wiele mniej intensywne i czasochłonne niż rozmowy kwalifikacyjne i próba ustalenia harmonogramu pracy wokół dzieci lub innej pracy. W przypadku większości tych witryn kwota, którą zarobisz, różni się znacznie w zależności od tego, ile pracujesz, zapotrzebowania w Twojej okolicy lub wysokości opłat.

Jeśli szukasz dodatkowej pracy lub dwóch, te proste zadania ekonomiczne obejmują Twój harmonogram i są stosunkowo łatwe do wykonania. Zacznij jak najszybciej zarabiać dodatkowe pieniądze ...

Reklama - czytaj dalej poniżej1 Możesz wozić ludzi. ona jest najlepsza eclipse_imagesGetty Images

Prawdopodobnie korzystałeś z usług Ubera lubWindaw przeszłości, ale wskakiwanie za kierownicę tych usług wspólnych przejazdów to świetny sposób na szybkie zarobienie pieniędzy. Po przeprowadzeniu prostego sprawdzenia przeszłości i przesłaniu wszystkich odpowiednich dokumentów (licencja, rejestracja, ubezpieczenie) możesz ruszyć w drogę. Jeśli jesteś w popularnym obszarze lub w pobliżu dużego lotniska, możesz zgarnąć poważną gotówkę, a podczas jazdy w czasie pandemii obowiązują protokoły bezpieczeństwa i czyszczenia, aby pomóc Ci zwiększyć bezpieczeństwo.dwa Możesz dostarczyć jedzenie. chłopiec dostawy przynoszący pizzę urbazonGetty Images

Kiedyś trzeba było pracować w lokalnej restauracji o ustalonych godzinach, żeby dostarczyć jedzenie. Dzięki aplikacjom do dostarczania jedzenia możesz odbierać jedzenie ze wszystkich najlepszych miejsc (uczciwe ostrzeżenie: Twój samochód może pachnieć jak smażony kurczak przez wiele dni) i zabierać je do miejsca przeznaczenia. Z DoorDash, Uber Eats iGrubHub, możesz wpaść, gdy masz kilka godzin do stracenia (choć zarobisz więcej, jeśli wybierzesz pory obiadowe lub obiadowe) i użyć ich aplikacji do odbierania i dostarczania jedzenia w każdym miejscu.

3 Możesz kupować ubrania dla innych osób. kobieta na zakupach Jordan siemensGetty Images

Jeśli masz talent do układania idealnego stroju dnia, zamień to na trochę gotówki, stylizując ubrania na StitchFix. Każdego miesiąca będziesz wybierać pudełko ubrań na podstawie konkretnych życzeń danej osoby w zakresie jej garderoby. Zostaniesz oceniony na podstawie liczby produktów, które zatrzymają Twoi klienci.

4 Możesz robić zakupy dla ludzi. dostawa żywności svetikdGetty Images

Dostawa artykułów spożywczych jest teraz bardziej popularna niż kiedykolwiek, ponieważ wiele osób chce uniknąć tego obowiązku. Właśnie tam aplikacje lubiąInstacartlub Shipt. Możesz zarejestrować się, aby pracować dla jednego z nich i szybko uzyskać zgodę na chodzenie po alejkach spożywczych, zbierając składniki, kupując ich produkty i dostarczając jedzenie pod czyjeś drzwi. Instacart zatrudnia również ludzi wyłącznie do zakupów w sklepie (w przypadku zamówień przy odbiorze), jeśli nie masz samochodu.5 Możesz wynająć swój wolny pokój lub mieszkanie. Biała minimalistyczna sypialnia z drewnianym zagłówkiem i koralową i szarą pościelą KatarzynaBialasiewiczGetty Images

Bez względu na to, czy masz wolne mieszkanie na lato, czy namiot ustawiony na glamping na swoim podwórku, możesz skorzystać z witryn takich jakAirbnblub VRBO dla dodatkowego dochodu. Po skonfigurowaniu z łatwością twórz własne wykazy i opłaty, ale uważaj, aby sprawdzić lokalne przepisy gminne (i umowę najmu, jeśli jesteś najemcą), aby upewnić się, że miejsce zamieszkania jest legalne.

6 Możesz wypożyczyć samochód. wypożyczenie samochodu Westend61Getty Images

Jeśli masz samochód w dobrym stanie, którego nie używasz w tej chwili, możesz go wypożyczyć w Turo. Pomyśl o AirBnB, ale dla Twojego pojazdu. Na wszelki wypadek będziesz chciał skorzystać z ich planów ubezpieczeniowych. Jeśli znajdujesz się w obszarze metropolitalnym, w którym parkowanie jest płatne, ale Ty i Twój samochód jesteście gdzie indziej, możesz wynająć miejsce parkingowe naSpothero.

7 Możesz dostarczać ludziom losowe przedmioty. dostarczanie przedmiotów ludziom Pramote PolyamateGetty Images

Oprócz artykułów spożywczych lub dostawy jedzenia, witryny takie jakRoadielubWspółlokatorzydostarczy prawie wszystko i zarejestrujesz się do pracyAmazon Flexsprawi, że podwieziesz ich paczki. Jeśli więc chcesz spodziewać się nieoczekiwanego, może to być idealna praca dla Ciebie. Dzięki Roadie możesz licytować lokalnie wszystko, od sprzętu do opasek po recepty, lub możesz podejmować się zleceń na większe odległości, takich jak dostawa dzieł sztuki w całym kraju. W ramach floty Postmates (w większych miastach) możesz używać swojego roweru lub samochodu do robienia lokalnych zakupów u większości sprzedawców detalicznych i dostarczania ich klientom. Amazon zawsze szuka kierowców dostawczych, dzięki ich programowi Flex możesz się zarejestrować, zarezerwować blok czasu, zatankować samochód i rozpocząć karierę jako kurier.

8 Możesz zrobić ciężkie podnoszenie. pracownik niosący pudełka w magazynie Klaus TiedgeGetty Images

Szukasz sposobu na wyciskanie się na treningu i zarabianie pieniędzy?WonololubLaleczkamoże być dobrym rozwiązaniem. Wonolo dopasowuje cię do tymczasowych prac w Twojej okolicy, często w magazynach, zarejestruj się na dni i godziny, w których jesteś wolny, a zobaczysz dokładnie, ile zapłacisz za swoje wysiłki. Jeśli potrafisz podnieść ponad 75 funtów, Dolly sprawi, że w mgnieniu oka przeniesiesz meble i pudełka. Użyj swojej ciężarówki lub furgonetki lub zostań pomocnikiem dla kogoś innego przy większych zadaniach.

9 Możesz sprzedawać swoje rzeczy. artysta ceramiki kobieta pracuje na kole garncarskim Corinna KernGetty Images

Jeśli jesteś sprytny i kreatywny, zacznij własnyEtsysklep to świetna opcja. Przedmioty niszowe dobrze sobie radzą, więc jeśli masz oryginalne spojrzenie na sztukę, modną ceramikę, wystrój domu lub ubrania, jesteś złoty. Konfiguracja jest łatwa, po prostu zrób kilka porządnych zdjęć i zapłać opłatę za aukcję. I zawsze jest stary, dobry eBay. Jeśli masz Marie Kondo i masz rzeczy do utylizacji, zamień swoje śmieci na gotówkę na słynnym serwisie aukcyjnym. Istnieją inne serwisy aukcyjne, Craigslist i Facebook, ale eBay ma szerokie grono odbiorców dla Twoich przedmiotów.

10 Możesz wykorzystać swój projekt, muzykę lub umiejętności pisania. projektantka stron internetowych za pomocą tabletu w domu Westend61Getty Images

Jeśli jesteś projektantem stron internetowych, artystą, pisarzem lub muzykiem, możesz zdobywać niezależne koncerty w witrynach takich jak Fiverr,UpworklubWolny strzelec. Warto więc dobrze wykorzystać swoje doświadczenie i talenty. Dodatkową korzyścią jest to, że większość prac można wykonać w domu.

jedenaście Możesz zająć się dziećmi, zwierzętami czy seniorami. roześmiany młody człowiek pchanie szczęśliwy starszy mężczyzna na wózku inwalidzkim Westend61Getty Images

Jeśli szukasz zajęcia dla opiekunki lub niani, wypróbuj Care.com. Witryna prosi o podanie swoich doświadczeń z dziećmi, zwierzętami lub seniorami, a następnie dopasowuje cię do lokalnych potrzebujących rodzin. Są też dostępne koncerty sprzątania. Jeśli chcesz tylko wyprowadzać psy lub szukasz koncertów dla zwierząt domowych, spróbujMachaćlub Rover.

como se si amo a mi esposo
12 Możesz wykonywać wiele dorywczych prac w domach ludzi. instalacja nowoczesnej kuchni sturtiGetty Images

Świetnie komponujesz się z meblami IKEA, malujesz pokoje, pracujesz jako osobisty asystent lub sprzątasz? Możesz zostać TaskRabbit. Zarejestruj się i podkreśl swoje najlepsze umiejętności. Zostaniesz dopasowany do ludzi w Twojej okolicy, którzy potrzebują szybkiej złotej rączki (lub majsterkowicza).