Risotto z krewetkami i szparagami - Styczeń 2022

[wynik oceny = „4,00”]

Pomimo kremowej konsystencji to aromatyczne risotto jest lekkie, zdrowe i łatwe do przygotowania na satysfakcjonujący lunch lub kolację.

Reklama - czytaj dalej poniżej Cal / Serv:606Plony:1Czas przygotowania:0godziny10min Czas gotowania:0godziny31min Czas całkowity:0godziny41min Składniki4 c. woda 4 c. bulion z kurczaka 2 łyżki stołowe. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia 2 łyżki stołowe. masło niesolone 1 Cz. cebula 1/2 c. wytrawne białe wino 1 lb. duże krewetki 3/4 funta szparag dwa pomidory śliwkowe 1/4 c. ser parmezan 1/4 c. liście bazylii 3/4 łyżeczki. Sól koszerna świeżo zmielony czarny pieprz Ogolony ParmezanTen moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. Podgrzej 4 filiżanki bulionu w rondelku na małym ogniu. Pozostałą mieszaninę bulionu przechowuj w lodówce do 3 dni, aby zakończyć risotto.
  2. Na głębokiej patelni z nieprzywierającą powłoką podgrzej po 1 łyżce oliwy z oliwek i masła na średnim ogniu. Dodaj cebulę; smażyć 3 minuty. Dodaj ryż; gotować i mieszać 2 minuty. Dodaj wino; gotować 2 minuty.
  3. Dodaj 1 szklankę gorącej mieszanki bulionowej i gotuj, mieszając, aż bulion się wchłonie. Kontynuuj dodawanie bulionu, 1 i 2 filiżanki na raz, aż całość zostanie połączona, około 15 minut. Risotto będzie bardzo al dente. Zdjąć z ognia; wylej risotto na blachę do pieczenia i rozprowadź cienką warstwą. Fajnie całkowicie. Przenieś do torby do przechowywania żywności; przechowywać w lodówce do 3 dni.
  4. Pozostałą mieszaninę bulionu podgrzej w rondelku, aż będzie gorąca. Podgrzej pozostałą 1 łyżkę każdego oleju i masła na głębokiej patelni z nieprzywierającą powłoką na średnim ogniu; dodać krewetki i szparagi i smażyć 2 minuty. Wmieszaj częściowo ugotowane risotto i 1 szklankę gorącego bulionu. Gotuj, mieszając, aż bulion się wchłonie. Gotuj i mieszaj 7 minut dłużej, dodając 1 i 2 szklanki gorącego bulionu na raz, aż risotto będzie kremowe. Dodać pomidory, starty ser, bazylię, sól i pieprz. Przełóż łyżkę do płytkich misek. W razie potrzeby udekoruj każdą porcję ogolonym parmezanem.
krewetki-risotto-rbk0407 Frances Janisch4,00 5

Pomimo kremowej konsystencji to aromatyczne risotto jest lekkie, zdrowe i łatwe do przygotowania na satysfakcjonujący lunch lub kolację.