Nauka mówi, że jest to * rzeczywista * najlepsza pora dnia na seks - Wrzesień 2022

Ludzka noga, staw, palec u nogi, boso, stopa, elektryczny błękit, łydka, kolano, kostka, taniec, Getty

Randkowa nocjest bez wątpienia bardzo ważne. Po wyjściu na randkę jest szansa, że ​​czujesz się bardzo pociągający do swojego partnera i chcesz zerwać z niego ubranie, zapalić świece, włączyć Bon Iver izacznij być zajęty. W końcu todrogabardziej seksowne niż robienie tego rano, kiedy spóźniasz się na zajęcia spinningu i masz poranny oddech, prawda?

Uhh ... to może być złe. Najwyraźniej noc jest w rzeczywistości dość kiepskim czasem na uprawianie seksu dla większości ludzi, ujawnił dr Michael J. BreusThe Stir. (W rzeczywistości posunął się tak daleko, aby powiedzieć, „ktokolwiek zdecydował, że pary powinny uprawiać seks o godzinie 11 w nocy, był idiotą”. Ups.) Okazuje się, że najlepszy czas na to jest rano.Breus wie, o czym mówi - napisał całą książkę o najlepszych chwilach na robienie różnych rzeczy (takich jak seks!), Którą trafnie nazywa się Siła kiedy . Książka zagłębia się w ideę, że ludzie mają różne „chronotypy”, które determinujądokładniekiedy powinni wykonywać różne czynności. Oczywiście ustalanie czasu seksu według chronotypu jest o wiele bardziej skomplikowane niż zwykłe powiedzenie `` seks jest lepszy rano '', ale większość (ale nie wszyscy) ludziezrobiłmają wspólny czas, jeśli chodzi o seks.

„Siedemdziesiąt dwa do 73 procent przypadków, w których uprawiamy seks, dotyczy wygody, a nie pragnienia czy połączenia” - powiedział. „Nie ma w tym nic złego, ale jeśli szukasz większego znaczenia i pasji, musisz płynąć z prądem pod względem poziomu hormonów”. Wskazuje również dwie inne korzyści z porannych sesji seksualnych: nie piłeś (więc nie pijesz whisky) i światła będą włączone. Zobaczysz, jak wygląda twój partner w jego ciele i chwale!

Aha, a także: istnieje nauka potwierdzająca, dlaczego seks jest lepszy rano niż wieczorem. „Potrzebujesz pewnych hormonów, takich jak testosteron, estrogen, progesteron, kortyzol, adrenalina, oksytocyna i wazopresyna, aby uzyskać podniecenie seksualne, a wszystkie z nich są tak naprawdę niskie wieczorem” - wyjaśnił. „Rytmy biologiczne naszego ciała nie skłaniają nas do jakiejkolwiek aktywności fizycznej ani do miłosnych [wtedy], ale do snu”.Oczywiście seks to kwestia indywidualna i będzie się różnić w zależności od osoby. Ale w międzyczasie może powinieneś zacząć ustawiać budzik trochę wcześniej niż zwykle?

(h / tThe Stir)