Lody rabarbarowo-truskawkowe - Styczeń 2022

Rabarbar i truskawka, które już sprawdzili się jako partnerzy do ciasta, łączą siły w tej wyjątkowej recepturze na lody, w której dopełniają się słodkie i cierpkie smaki. Reklama - czytaj dalej poniżej Cal / Serv:206Plony:8Składniki1 lb. świeży rabarbar 1 Cz. cukier 1 lb. mrożone truskawki 1 łyżka. świeży sok z cytryny 3/4 c. ciężki kremTen moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. W dużym rondlu wymieszaj rabarbar i 1/2 szklanki cukru. Doprowadzić do wrzenia, ciągle mieszając. Zmniejsz ogień i gotuj na wolnym ogniu, aż rabarbar będzie bardzo miękki i utworzy sos, 6 do 8 minut. Wlać do miski; przechowywać w lodówce do ostygnięcia, około 2 godziny.
  2. W robocie kuchennym połącz mrożone truskawki, pozostałe 1/2 szklanki cukru i sok z cytryny. Truskawki miksować na drobno posiekane, ale nadal zamrożone. Przy pracującym silniku wlać śmietanę. Miksuj, aż będzie kremowy, ale nadal zamrożony, często skrobiąc. Przełóż lody do dużej miski. Dodać sos rabarbarowy do połączenia, pozostawiając smugi rabarbaru. Zamrozić do twardości, 2 godziny lub na noc. W przypadku zamrożenia na noc odstawić w temperaturze pokojowej na 15 minut lub do momentu, aż będzie wystarczająco miękki, aby można było go nabrać.
lody-rabarbar-truskawka-4467 Quentin BaconRabarbar i truskawka, które już sprawdzili się jako partnerzy do ciasta, łączą siły w tej wyjątkowej recepturze na lody, w której dopełniają się słodkie i cierpkie smaki.