Prawdziwe życie żon NASCAR

Nascar żona Samantha Busch Ben BakerSamantha Busch zdejmuje szpilki od Prady, poprawia górną część kombinezonu bez ramiączek i wspina się po wąskiej metalowej drabinie. Gromada fanów NASCAR przechyla kamery do góry, aby zrobić zdjęcia jej balansującej na szczycie wozidła - ogromnej ciężarówki, w której znajduje się zapasowy samochód wyścigowy jej męża Kyle'a Buscha i jego załoga. Samantha wkłada z powrotem buty, a fala dymu z hamburgerów, grillujących poniżej, uderza w jej twarz. „Czuję, że się przewrócę”, mówi, ściskając metalowy pręt, „ale tak jesttak zabawnie!'

Za nią samochód Kyle'a przemyka po torze wraz z 42 innymi kierowcami na torze Richmond International Raceway w Wirginii, wywołując ogłuszający szum. To tylko bieg próbny; Jutro o tej porze 90 000 fanów zgromadzi się na metalowych trybunach wyścigu numer 9 (z 36) w serii Sprint Cup NASCAR. Publiczność w tym jednym, nie tak wyjątkowym wyścigu będzie rywalizować z tą, która uczestniczyła w ostatnim Super Bowl i to jest typowe. NASCAR może pochwalić się większą liczbą najczęściej oglądanych wydarzeń sportowych niż jakakolwiek inna liga sportowa w kraju, a 100 milionów widzów śledzi je w telewizji.Samanta przez chwilę spogląda na tor, a potem odwraca się i czesze włosy. Kiedy fotograf REDBOOK prosi ją o uśmiech, ona świeci jak naturalnie - bo jest. Teraz 25-letnia poznała Kyle'a cztery lata temu, kiedy pracowała jako modelka na torze w Indianie, jej rodzinnym stanie. Oboje pobrali się w zeszłą noc sylwestrową, z suknią z klejnotów wykonaną na zamówienie w Dubaju dla Samanthy, wysokim na pięć stóp tortem i ekipą filmową z Style Network.

cómo tener un 3 vías

Rozchodzi się wieść, że Samantha jest na wozie, a niektóre żony pozostałych kierowców zaczynają przesyłać sobie przewracające oczami teksty o spektaklu. Zapomnij, że oni też byli kiedyś nowicjuszami w The Pit - bramie toru, gdzie zaparkowane są samochody, wozidła i autokary kierowców. Samantha jest jędrna, ma doskonały makijaż i dekolt, które nie mogą być prawdziwe. (Nie jest nieśmiała, jeśli chodzi o pracę z cyckami: `` Och, daj spokój '', mówi. `` Myślę, że niewidomy wiedziałby to. '') Dla Samanthy, jednej z najmłodszych osób, które fani nazywają WAG (żony i dziewczyny), życie na drodze jest świeży i błyszczący, trochę jak diament wielkości gałki ocznej na jej palcu. „Jesteśmy wędrownym cyrkiem przez 10 miesięcy w roku” - zauważa radośnie. „To jedna wielka rodzina”.I to dokładnie pokazuje, jak dziwne jest życie jako żony wyścigów NASCAR: przez około 40 weekendów każdego sezonu mieszkają w najbardziej ekskluzywnym parku dla samochodów kempingowych na świecie. Kierowcy dzięki wygranym i umowom ze sponsorami pobierają poważną gotówkę - w 2010 roku,Forbespoinformował, że Kyle Busch zarobił 13 milionów dolarów, podczas gdy najbardziej znani kierowcy, tacy jak Jeff Gordon, mogą to podwoić - ale przez trzy dni z każdego tygodnia wyścigu parkują swoje samochody kempingowe na ogrodzonym parkingu, plując w pewnej odległości od siebie. Przez resztę czasu większość z nich mieszka w okolicach Mooresville w Północnej Karolinie, bujnej, ale sennej dzielnicy Charlotte, pełnej kamiennych rezydencji z długimi podjazdami i basenami w kształcie nerki na tyłach. Jest piękne, ale to miasto firmowe - małe miasteczko żyjące w boleśnie najmniejszym.

Nascar żona Nicole Biffle Ben Baker

Chociaż niektóre żony uważają się za przyjaciółki, nie odgrywają dokładnie roliStalowe magnoliew The Pit. - Jak możesz się z kimś przyjaźnić, skoro nienawidzisz jej męża? - pyta Connie Montoya, 33 lata, żona kierowcy Juana Pablo Montoyi. NASCAR działa w systemie punktowym, co oznacza, że ​​każdy wyścig może zmienić rangę kierowcy i przesunąć go bliżej (lub dalej) finału. Jesienią tylko 12 najlepszych kierowców z 43 kierowców przechodzi do „The Chase”, czyli NASCAR w wersji World Series. To każdy dla siebie; nawet kierowcy, którzy ścigają się dla tego samego zespołu lub właściciela, mają oddzielnych sponsorów. Dla żon oznacza to, że twój mąż musi bić męża twojej przyjaciółki, aby odnieść sukces w swojej pracy.

Bliskość i rywalizacja drażniłyby nerwy każdej kobiety, ale żony kierowców lepiej tego nie pokazały: kobiety stanowią około 40 procent obserwujących NASCAR, a bez kierowców płci żeńskiej w serii Pucharu, WAG są kolejną najlepszą rzeczą. Oczekuje się, że będą idealnym i doskonale wypielęgnowanym partnerem, szczęśliwym sponsorem i uśmiechniętym do fanów, którzy płacą duże pieniądze za wędrowanie po The Pit, nawet gdy ich mężowie obracają silniki i przygotowują się do pokonywania zakrętów z prędkością 180 mil na godzinę.Samantha pochłania całą uwagę. Ale zapytaj o to 35-letnią Nicole Biffle, żonę kierowcy Grega Biffle'a, a ona praktycznie się wzdryga. „To praca mojego męża” - mówi. „Żyjemy fantastycznie, ale nie chodzi o mnie. Chodzi o niego. Nawet dzisiaj, kiedy stylistka robi makijaż do sesji zdjęciowej REDBOOK, Nicole wygląda na zirytowaną i rozbawioną. „Ostatnim razem, kiedy robiłam makijaż, był mój ślub, a wcześniej bal” - mówi. - Założę się, że Samantha była do tego przyzwyczajona, co? Ale to po prostu nie moja sprawa.

Nicole siedzi na kanapie w swoim lśniącym wagonie, z marmurową podłogą w kuchni, kremową skórzaną tapicerką i wbudowanym stojakiem na wino od podłogi do sufitu, który wygląda jak coś, co można znaleźć w drogim barze Vegas . Ale jeśli wnętrze świadczy o pięciogwiazdkowym luksusie, scena przed samochodem kempingowym każdego kierowcy jest zwykłym parkingiem. Białe linie na asfalcie zajmują miejsce płotów, psy śpią w cieniu, a kiedy śmieci zaczynają śmierdzieć, żony wywożą je do komunalnych śmietników. Dziś Greg siedzi na składanym krześle na dworze i ogląda telewizor z płaskim ekranem (który, co nieco zadziwiające, jest zainstalowany nana zewnątrzsamochodu kempingowego), zrelaksowany jak tata z przedmieścia na swoim podwórku.

Nicole i Greg poznali się, gdy była na studiach. Nie była specjalnie zachwycona jego statusem kierowcy wyścigowego ciężarówki (mniejsze ligi wyścigowe), ale i tak się z nim spotykała. Pobrali się w 2007 roku, a ich pierwsze dziecko spodziewane jest w lipcu. „Mam tylko nadzieję, że we wtorek urodzę dziecko, ponieważ Greg będzie się ścigał w tę sobotę” - mówi Nicole, dotykając brzucha. - I nie wiem, co zrobię, jeśli będzie miała kolkę, ponieważ nie ma tu dużo miejsca, a Greg potrzebuje snu przed wyścigiem.Nicole uczyła się, aby zostać nauczycielką w podstawówce, ale kiedy ona i Greg zaczęli na poważnie, ruszyła w trasę z NASCAR. „Tylko tak mogłam go zobaczyć” - mówi. Od tego czasu koncentruje swoją energię na Fundacji Grega Biffle'a, która udziela dotacji schroniskom dla zwierząt bez zabijania w całym kraju. Pasjonuje się działalnością charytatywną, ale przyznaje: „To daje mi coś do roboty”. Podobnie Samantha pracuje dla Fundacji Kyle'a Buscha, pomagając zbierać pieniądze na domy dziecka w całym kraju, a jednocześnie bierze udział w kursach online, aby uzyskać tytuł magistra z psychologii przemysłowo-organizacyjnej. Planuje wykorzystać go do pomocy w zarządzaniu pracownikami Kyle Busch Motorsports. „Nie ma sensu pracować dla innej firmy. Nasze życie kręci się wokół harmonogramu Kyle'a - wyjaśnia.

Nascar żona Delana Harvick Getty Images dla Nascar

DeLana Harvick, 38 lat, żona kierowcy Kevina Harvicka, jest bardziej zaangażowana niż inni: Niedawno otrzymałaBusiness JournalNagroda Women in Business jako współwłaścicielka firmy Kevin Harvick Inc., która ściga zespoły na wszystkich poziomach NASCAR. Jest równie zajęta jak jej mąż, co jest jednym z powodów, dla których nie mieli dzieci - nie teraz, podczas gdy Kevin jest zasadniczo niedostępny przez dużą część tygodnia. „Jestemnierobi to sam - mówi.

DeLana nie jest uważana za Miss Congeniality wśród żon ani tak naprawdę nikogo innego. „Przedstawia się mnie jako upartego i surowego, i potrafię” - mówi z tyłu wozu Kevina, odgarniając pasmo żółtoblond włosów. Nie jest osobą, z którą można zadzierać, chociaż wydaje się, że sprawia jej to przyjemność, gdy ktoś to robi. W zeszłym roku kierowca Joey Logano dokonał przeglądu Kevina po wyścigu, mówiąc: „Jego żona nosi w rodzinie kombinezon przeciwpożarowy”. To prawda, dosłownie: w przeciwieństwie do innych żon, które siedzą w Pit Row, ubrane w ładne bluzki i szpilki, DeLana nosi ten sam jasny kombinezon, co załoga Kevina. Następnego dnia DeLana rozpięła go, odsłaniając T-shirt z napisem: NOSAM KOMBINEZON W TEJ RODZINIE i miał tysiące innych nadruków. Zyski przynoszą korzyściFundacja Kevina Harvicka, która pomaga dzieciom z grupy wysokiego ryzyka i przyznaje stypendia młodym sportowcom. Do tej pory tee zebrały ponad 30 000 dolarów.

DeLana dorastała w wyścigach - jej ojciec był kierowcą - i ma szczególnie wyraźny pogląd na wady życia w wyścigach NASCAR. Po pierwsze, istnieje fizyczne niebezpieczeństwo. Kevin był w niższych ligach do 2001 roku, kiedy to został wybrany przez swoją drużynę na miejsce Dale'a Earnhardta w serii Pucharu, po tym, jak legendarny kierowca zginął w wypadku na Daytona 500. Od tego czasu modyfikacje samochodów uczyniły je bezpieczniejszymi. , ale ryzyko nie ustąpi. „Nie powiem ci, że niektóre utwory nie denerwują mnie” - mówi DeLana, wspominając o słynnej niebezpiecznej pętli w Talladega. - Ale ja po prostu muszę być spokojny i wiedzieć, że jest tak bezpieczny, jak tylko może.

„Nie możesz spędzać każdego weekendu, mówiąc:„ Czy mój mąż dzisiaj umrze? ”- mówi Connie Montoya. Niektóre z najbardziej dramatycznych momentów wyścigu mają miejsce, gdy kierowcy celowo zderzają się ze sobą - aby zejść z drogi lub jako odwet za wcześniejszy incydent. Nie ma to jak wściekłość na drodze z prędkością prawie 200 mil na godzinę, a fani to uwielbiają - chociaż nie tak bardzo, jak kochają wrak. „Fani powiedzą, że to był zły wyścig, jeśli nikt się nie wywali” - mówi Connie. To jak: „Och, to było nudne”, a ja na to: „Co masz na myśli,nudny? ''

Connie jest w domu w błyszczącym mieszkaniu pary na nabrzeżu w Miami, na białej sofie, podczas gdy Juan bawi się boso, a pokojówki w białych fartuchach uzupełniają jej mrożoną herbatę z dodatkiem whisky. Oczywiście, mówi, kiedy jej mąż zostaje trafiony, on oddaje. - Juan jest z tego znany i nie zamierza się zmienić. To jeden z najlepszych kierowców na świecie - mówi z seksownym akcentem przemykającym jej z języka: zarówno ona, jak i Juan pochodzą z Kolumbii. Jego agresywna jazda jest źródłem wielu narzekań fanów, ale można się zastanawiać, czy jakakolwiek reakcja ma związek z faktem, że jest on jednym z zaledwie dwóch międzynarodowych kierowców w serii Sprint Cup - i jedyną mniejszością. 'To jest trudne. Fani lubią ludzi, z którymi mogą się utożsamiać ”- przyznaje Connie. Jednak pod pewnymi względami para jest z wyboru osobami z zewnątrz, mieszkającymi w Miami zamiast w Mooresville. Connie zrezygnowała z większości wyścigów i została w domu ze swoimi dziećmi, sześcioletnim Sebastianem, czteroletnią Pauliną i 1. Manuelą. jeśli kiedykolwiek przyjdą do miasta na kolację inne żony, marszczy nos. „Chyba jestem aspołeczna” - mówi, chociaż jej żywiołowa osobowość sugeruje coś innego.

Nascar żona Connie Montoya Jeffrey Salter

Connie studiowała prawo, kiedy poznała się z Juanem 10 lat temu; pobrali się w 2002 roku, a teraz ona również spędza większość wolnego czasu pracując dla ich fundacji. Nazywa się Formula Smiles i pomaga dzieciom w Kolumbii trzymać się z dala od narkotyków i przemocy, zapewniając zajęcia i finansując zespoły rekreacyjne. Jest jednak chyba najbardziej znana ze swojego nokautowego wyglądu:Wiadomości sportowenazwała Connie jedną z 60 najpiękniejszych osób w 2009 roku. „To pochlebiające” - mówi. - Pokazuję Juan. Mówię: „Widzisz?Widzieć? ''

Oczywiście, paląca żona nie chroni przed jaszczurkami pit - kobietami w podkoszulkach i odcinkach z obnażającymi policzkami, które włóczą się po bramie, chcąc zdobyć punkty u kierowców. Żony twierdzą, że są łatwe do zauważenia, ponieważ NASCAR złagodził kodeks ubioru, który zabraniał szortów i spódnic. „Ale ja o tym nie myślę” - mówi Connie, wzruszając ramionami. Flirtujący fani też nie przejmują się zbytnio DeLaną: „Kevin i ja zawsze byliśmy pakietem. W większości fani to szanują. W NASCAR jest mały skandal. Rzadko zdarza się rozwód z kierowcą. Ale więcej niż jeden insider przyznaje - oczywiście anonimowo - że sprawy się zdarzają. Powodem, dla którego nikt o nich nie słyszy, jak mówią, jest to, że podejmowane są środki, aby to, co dzieje się w The Pit, było ciche. Ostatnią rzeczą, jakiej chce sponsor, jest to, żeby mama kupiła swojemu dziecku koszulkę Kevina Harvicka lub Kyle'a Buscha, a potem, po skandalu seksualnym z Brett Favre-esque, musiała wyjaśnić, dlaczego zniknęła z szuflady komody.

cómo controlar la hinchazón del estómago

Zresztą jaszczurka może być zaskoczona faktem, że jest żoną NASCAR. „Wyobrażam sobie, że jedna z tych dziewczyn mówi:„ Jedziemy do Las Vegas na imprezę przez cały weekend ”- prycha Connie. - Ale tak nie jest. Śpisz w autokarze. Nie ma imprezy. Ale jeśli chcą oglądać moją trójkę dzieci, oczywiście, śmiało. W każdym dniu wyścigu Samantha biegnie wokół swojej przyczepy, wymachując piersią kurczaka, próbując sprawdzić, czy ktoś może przynieść ją Kyle'owi na lunch. (Robi zakupy w Target). „Musimy załatwić tygodniowe obowiązki i sprawunki w trzy lub cztery dni” - mówi Nicole, która, podobnie jak DeLana, zwraca uwagę na to, że sami robią pranie.

Wracając do wyścigu w Richmond, Nicole wspina się po drabinie na szczyt boksu - mini prowizorycznej stacji naprawczej - wygląda rzeczowo ze swoim dużym brzuszkiem i butami na obcasie. Mówi, że uspokoiła się znacznie od czasów, gdy była dziewczyną Grega, kiedy pewnego razu wpadła do Evy Bryan i krzyczała jej w twarz po tym, jak ówczesny narzeczony Evy, Kurt Busch, zderzył się z samochodem Grega. („Cieszę się, że tego nie zrobiłajaalbo bym uderzył ją w usta ”, zauważa DeLana.) Teraz Nicole zajmuje miejsce obok szefa załogi Grega, spokojnie wysyłając SMS-a do kilku żon, z którymi się przyjaźni, gdy ich chłopcy próbują się mijać. Jej wyraz twarzy się nie zmienia, gdy Greg przesuwa się z 14. miejsca do pierwszej dziesiątki iz powrotem. Wstaje tylko wtedy, gdy zjeżdża na pit-road, spoglądając w dół, jak jego załoga zmienia opony w perfekcyjnie ułożonym, sekundowym tańcu.

Kilka boksów w dół, Samantha siedzi i ogląda wyścig z rodziną Marsa, która sponsoruje jej męża (stąd jego jasnoniebieski samochód Pretzel M&M). Kiedy Kyle skręca na ostatnim okrążeniu, wstaje i wiwatuje. Potem jego samochód przejeżdża jako pierwszy przez linię. To jego 21. puchar serii, a Samantha jest już w tym profesjonalistą: wita fotografów w obcisłych dżinsach, butach na szpilkach i skórzanej kurtce, starając się błysnąć nie diamentem, ale pierścieniem kostiumowym ozdobionym plastikowymi M&M. Potem biegnie do Victory Lane. Czeka wraz ze swoją załogą i sponsorami, kiedy Kyle wyciąga się z samochodu, by wiwatować i błyskać światła. Po chwili opuszcza ramiona po zwycięskim „V”, które trzymał w powietrzu, i zakłada jedno wokół Samanthy, która założyła czapkę baseballową M&M na swoje długie, ciemne włosy. Odwracają się i całują, aw powietrzu czuć, że wszystko jest tak, jak powinno, dzięki królowi i królowej balu (przynajmniej na tydzień) tej ekskluzywnej klasy, szybkim samochodom i płonącej gumie dookoła.