Cytaty, które definiują dziedzictwo Alexa Trebka - Grudzień 2021

alex trebek cytaty Niebezpieczeństwo!

Po ponad półtora rokuwalka z rakiem trzustki stopnia 4(gdzie w roku 1 miał18% wskaźnik przeżycia) ukochany gospodarz teleturnieju Alex Trebekzmarł w wieku 80 lat8 listopada 2020 roku. Spędził 37 lat jako gospodarzNiebezpieczeństwo!a jego ostatni dzień kręcenia nowych programów w studio to 29 października 2020 roku. Zgadza się - nowe odcinki nakręcił dziesięć dni przed śmiercią. Nic, nawet rak, nie powstrzymało Alexa przed robieniem tego, co kochał.

Grono fanów Alexa jest jak żadne inne. Przez całą swoją karierę budził podziw od pokoleń. Wielu uczestników serialu podzieliło się z Alexem, że dorastali, oglądającNiebezpieczeństwo!z rodzicami i dziadkami na kanapie, co wieczór zapraszając jego przyjazną twarz do swojego salonu. Miliony ludzi w całym kraju są głęboko zasmucone utratą tego bezinteresownego gospodarza teleturnieju, męża i ojca. Pozostaje nam jego spuścizna i jego słowa - oto cytaty, które Alex podzielił się w swoich nowych wspomnieniach i wywiadach na temat: jego diagnozy raka, odwagi, przekleństw, prostego życia i nie tylko.



Zobacz galerię 18Zdjęcia alex trebek cytaty Getty Images 1z 18Publiczne udostępnienie swojej diagnozy raka

Na początku nie chciałem dzielić się tą wiadomością ze światem. Zasadniczo jestem osobą prywatną, ale ostatecznie zdecydowałem się to zrobić, ponieważ chciałem wyprzedzić tabloidy. Nie chciałem, żeby drukowali lub produkowali wszelkiego rodzaju bzdury. Ale po ogłoszeniu tego szybko odkryłem, że są miliony ludzi, których wydaje się to obchodzić i którzy czują, że odegrałem ważną rolę w ich życiu, napisał w swoim pamiętniku. Odpowiedź brzmi & hellip ;: Reflections of My Life.

alex trebek cytaty Getty Images dwaz 18Na prostym życiu

Moje życie nie jest szczególnie ekscytujące. Jestem typowym produktem mojego pokolenia: pracowitym żywicielem rodziny, który opiekuje się swoją rodziną; wykonuje wszystkie naprawy w domu; lubi oglądać telewizję; i uważa, że ​​zwykły obiad składający się ze smażonego kurczaka, brokułów i ryżu jest w porządku, bardzo dziękuję, podzielił się w swojej książce. Pracuję w tej samej pracy od trzydziestu sześciu lat, a od trzydziestu mieszkam w tym samym domu. Szanuję i lubię moich kolegów i mam rodzinę, którą szczerze kocham.

alex trebek cytaty Getty Images 3z 18Na odwagę

W swoich wspomnieniach Alex stwierdził: Spośród tysięcy listów, SMS-ów i e-maili, które otrzymałem od czasu ogłoszenia diagnozy, wiele z nich wspomniało o mojej odwadze. Ale to nie jest sposób, w jaki patrzę na odwagę. Odwaga to świadoma decyzja. Robisz to w niebezpiecznej sytuacji, kiedy masz wybór. Tutaj nie ma wyboru. Zdiagnozowano u mnie chorobę, która prawdopodobnie mnie zabije. I prawdopodobnie wcześniej niż później. Więc odwaga nie wchodzi w to.



alex trebek cytaty Getty Images 4z 18O jakości życia

Wwywiad zNew York Times Alex wspominał, że od lipca 2020 r. wczoraj rano przyszła do mnie żona i powiedziała: „Jak się czujesz?”, a ja powiedziałem: „Czuję, że chcę umrzeć”. Było tak źle, powiedział. Nadchodzi czas, w którym musisz podjąć decyzję, czy chcesz kontynuować z tak niską jakością życia, czy też chcesz po prostu złagodzić się na kolejny poziom. Wcale mi to nie przeszkadza.

peinados mientras crece el pelo corto
alex trebek cytaty Getty Images 5z 18Przeklinanie

Na tym etapie mojej kariery świat trzymał się za ogon. Byłem dobry w swojej pracy. Nie piłem, nie paliłem, nie brałem narkotyków. Nie było ze mną żadnych wielkich negatywów. A to powodowało problemy, ponieważ powstrzymywało mnie od zostania jednym z chłopaków, jeśli wolisz - jednym z grupy, powiedział w swojej książce. Ludzie mogą być podejrzliwi wobec kogoś, kto jest tak czysty. Boją się stracić czujność i być sobą ze strachu, że zostaną osądzeni. Potrzebowałem występku. Zacząłem przeklinać, a ściślej mówiąc, dodawać przekleństwa do moich rozmów. Ale to nie pomogło mi zostać jednym z facetów. Po prostu wyglądałem jak kretyn. Mój błąd.

alex trebek cytaty Getty Images 6z 18Na szczęście

[Malcom] Gladwell twierdzi, że każdy uważany za mistrza w swojej dziedzinie spędził najprawdopodobniej dziesięć tysięcy godzin. Jednak tylko dlatego, że spędziłeś dziesięć tysięcy godzin, nie gwarantuje, że kiedykolwiek będziesz brany pod uwagę. Nie gwarantuje, że Twój talent zostanie zauważony i doceniony przez innych. Te dziesięć tysięcy godzin nie gwarantuje Ci szansy. To ma wiele wspólnego z synchronizacją. Tak, ciężka praca i doświadczenie to podstawa. Ale tak samo jest z czasem. I szczęście. Nigdy nie pomniejszaj znaczenia szczęścia w określaniu swoich możliwości i przyszłości, napisał Alex w swojej książce.



alex trebek cytaty Getty Images 7z 18Na bratniej duszy

Także z jego wspomnień: Z Jeanem to się po prostu stało. Czasami wiesz. Czasami patrzysz na coś, patrzysz na kogoś i wiesz. To znaczy, słyszałeś historie ludzi, którzy spotykają się i decydują w ciągu pół godziny: „Wiedziałem, że to będzie osoba, z którą skończę”. A z Jeanie, tak to było. Nie szukałem miłości. Ale w przypadku Jean rozpoznałem na poziomie intuicji, że jest tu ktoś, kto ma zamiar dopełnić mnie jako istoty ludzkiej.

alex trebek cytaty Getty Images 8z 18O strategii „Jeopardy!”

Mówiąc o strategii gry,Alex powiedziałSęp w wywiadzie z 2018 roku niepokoi mnie to, że zawodnicy skaczą po całej planszy, nawet po rozprawieniu się z Daily Doubles. Dlaczego oni to robią? Robią sobie krzywdę. Kiedy scenarzyści konstruują kategorie, robią to w taki sposób, aby zapewnić płynność pod względem trudności, a jeśli przeskoczysz na koniec kategorii, możesz uzyskać wskazówkę, która byłaby łatwiejsza do zrozumienia, gdybyś zaczął kategorii i zobaczyłem, jak działają wskazówki. Podoba mi się porządek w programie, ale jako bezstronny gospodarz akceptuję nieporządek.

alex trebek cytaty Getty Images 9z 18Głosy sympatii

W zeszłym roku, wkrótce po tym, jak ogłosiłem diagnozę raka, poinformowano mnie, że Córki Rewolucji Amerykańskiej wybrały mnie do swojego medalu amerykanizmu, który wręczany jest Amerykaninowi, który nie urodził się w tym kraju. Kiedy otrzymałem list informujący mnie o tym zaszczycie, moją pierwszą reakcją było: „Nie ma mowy. To się nie wydarzy, stwierdził Alex w swojej książce. Nie jestem wielkim fanem głosów współczujących i pomyślałem, że DAR jest niezwykle hojny i bardzo życzliwy ze względu na mój stan zdrowia. Ale potem ponownie przeczytałem list i zauważyłem, że został wysłany pocztą na pięć dni przed ogłoszeniem. Współczucie nie było już czynnikiem. Powiedziałem: „Przyjmę. Może nawet zasługuję na tę nagrodę ”.

alex trebek cytaty Getty Images 10z 18O ojcostwie

Najtrudniejsze w ojcostwie jest to, że wprowadziło ono element strachu do mojego życia. Kiedy jesteś kawalerem, robisz różne głupie, śmiałe rzeczy. Nie boisz się zbytnio o swoje życie. O nic się nie martwisz. Ale kiedy jesteś żonaty i masz rodzinę, martwisz się. Jeśli pójdą do szkoły, martwisz się. Jeśli spotkają się trochę później, martwisz się. Jeśli nie są tam, gdzie powinny, martwisz się. I to zmienia całe twoje spojrzenie na sprawy, które są dla ciebie ważne, napisał w swojej książce.

alex trebek cytaty Getty Images jedenaściez 18Umierać

Nie boję się śmierci. Przeżyłem dobre, pełne życie i zbliżam się do końca tego życia. Jeśli tak się stanie, dlaczego miałbym się tego bać. Jedną rzeczą, której nie zamierzają powiedzieć na moim pogrzebie, w ramach pochwały, jest to, że „został nam odebrany zbyt wcześnie” - powiedziałCTV News.

alex trebek cytaty Getty Images 12z 18O polityce

Prawda jest taka, że ​​jestem niezależny. Głosowałem na Republikanów i na Demokratów. Głosuję na osobę, która moim zdaniem najlepiej nadaje się do rozwiązywania problemów w tamtym czasie. To, czego szukam u polityka, to ktoś, kto dba o ludzi. Wszyscy ludzie. Nie tylko zamożni ludzie tacy jak ja. Nie uważam tego za liberalizm czy konserwatyzm ”- napisał Alex. „Niestety, we współczesnej polityce musi to być jedno lub drugie. W dużej mierze dzięki dwudziestoczterogodzinnym wiadomościom w telewizji kablowej i mediom społecznościowym, współczesna polityka stawia nas przeciwko sobie. Zmusza nas do wyboru jednej ze stron i przekonał nas, że nasza strona jest dobra, a druga jest zła. Jeśli się ze mną nie zgadzasz, jesteś moim wrogiem. Nie ma miejsca na kompromisy. A to niefortunne.

alex trebek cytaty Getty Images 13z 18Na ego

Staram się jak najbardziej okazywać tę wdzięczność [fanom]. Dla mnie to nie jest opcjonalne. Postrzegam to jako wymóg mojej pracy. Zawsze tak uważałem, jeśli chodzi o moją pracę w showbiznesie. Jeśli przyjmuję pracę, zrobię to najlepiej jak potrafię. Nawet jeśli pewnego dnia budzę się i nie mam na to ochoty, powiedział Alex w swojej książce. Uważam, że w taki sposób wszyscy ludzie powinni sobie radzić w pracy. Jeśli nie chcesz udzielać wywiadów, jeśli nie chcesz podpisywać autografów, nie akceptuj pracy, ale kiedy ją zaakceptujesz, będziesz winien ludziom swoje najlepsze wyniki, najlepszy wysiłek. Więc omiń swoje ego i bądź tam dla ludzi. Nie uważam tego za wielką sprawę.

cuando se ve atrapado en una tormenta en un campo abierto, lo mejor que puede hacer es
alex trebek cytaty Getty Images 14z 18O jego żonie Jeanie w walce z rakiem

Nawywiad w jego domuw lipcu 2020 r. zDzień dobry Ameryko, Alex powiedział: Jeanie mówi: „Nie jesteś ciężarem”. Ona jest święta. Ma w sobie tyle dobra, że ​​zawsze się rozdaje. Zawsze starał się pomóc mi przezwyciężyć trudne chwile - a były też takie trudne chwile. Jestem po prostu pod wrażeniem jej sposobu, w jaki sobie z tym radzi.

alex trebek cytaty Getty Images piętnaściez 18O wytrzymałości

Z jego wspomnień: Co ciekawe, im dłużej żyję z rakiem, tym bardziej zmienia się moja definicja wytrzymałości. Kiedyś myślałem, że brak płaczu oznacza, że ​​jesteś twardy. Teraz myślę, że płacz oznacza, że ​​jesteś twardy. Oznacza to, że jesteś wystarczająco silny, aby być uczciwym i wrażliwym. To znaczy, że nie udajesz. A brak udawania, chęć pozbycia się czujności i pokazania ludziom, jak naprawdę się czujesz, i przyznania się, że jesteś debilem, jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie człowiek może zrobić.

alex trebek cytaty Getty Images 16z 18O jego miłości do „Jeopardy!”

Niebezpieczeństwo!ożywia mnie. To jest teraz najdziwniejsza rzecz z rakiem: są dni, kiedy jestem zwykłym koszem, zanim nagrywamy. Ledwo mogę dojść na spotkanie produkcyjne. Ale kiedy Johnny mnie przedstawia i wychodzę na scenę, wszystko się nagle zmienia. Znowu jestem sobą. Czuję się dobrze. Pewnego dnia na początku mojej terapii skurcze żołądka były tak silne, że wijąc się na podłodze z bólu, opisał Alex w swojej książce. Mój poziom bólu wzrósł z trzech do jedenastu. I zdarzyło się to trzy lub cztery razy tego dnia. Skończyłem nagrywać jeden z programów i po prostu wróciłem do garderoby, po czym upadłem i rozpłakałem się z bólu. Do następnego pokazu miałem piętnaście minut. Naprawdę nie rozumiem, jak to się dzieje. Nie mam na to wytłumaczenia, ale to się zdarza. Dzięki Bogu, że tak. Bez względu na to, jak się czuję przed koncertem, kiedy tam wyjdę, wszystko zostaje zapomniane, ponieważ jest przedstawienie do zrobienia. Praca do zrobienia.

alex trebek cytaty Getty Images 17z 18Na jego spuściźnie

Alexpowiedział ETw maju 2019 roku, że chciał zostać zapamiętany jako po prostu dobry facet, miły człowiek. Kogoś, kogo codziennie oglądałeś w telewizji i powiedziałeś: „Hej, wiesz co, lubię go”.

alex trebek cytaty Getty Images 18z 18Jakie mogą być jego ostatnie dni

Alex podsumował w swojej książce: Z koronawirusem nie możemy wyjść na jedzenie, nie możemy wyjść do miejsc publicznych, nawet park obok ograniczył jego wykorzystanie. Tutaj chcę cieszyć się tym, co może być ostatnim z moich dni, a co, mam po prostu zostać w domu, usiąść na krześle i wpatrywać się w przestrzeń? Właściwie to nie brzmi tak źle. Z wyjątkiem tego, że zamiast krzesła będę siedział na huśtawce na podwórku. Tak, będę całkowicie zadowolony, jeśli tak kończy się moja historia: siedzenie na huśtawce z kobietą, którą kocham, moją bratnią duszą i dwójką naszych wspaniałych dzieci w pobliżu. Usiądę tam przez chwilę, a potem może we czwórkę pójdziemy na spacer, próbując każdego dnia pójść trochę dalej niż poprzednio. Będziemy robić rzeczy krok po kroku, dzień po dniu.