Quiz: Na jakim poziomie OCD jesteś naprawdę ?! - Grudzień 2021

Albo mamy wielką ochotę uporządkować i wyrównać każdą naszą własność w idealnym stanie - albo wcale nas to nie obchodzi. Wśród nas żyją ci, którzy często doświadczają przytłaczających momentów, w których wkładają coś na swoje miejsce, a następnie muszą ponownie sprawdzić, czy zrobili to dobrze zbyt wiele razy.

Wszyscy mieliśmy momenty zastanawiania się, czy wyłączyliśmy piec, czy kran jest zamknięty, ale to nie wszystko. Może się zdarzyć, że ciągle powtarzamy coś, o co dbaliśmy już dawno. Ten rodzaj niekontrolowanej obsesji na punkcie rzeczy i powtarzania pewnych czynności lub myśli w twoim umyśle może mieć negatywny wpływ na twoje życie i zdrowie psychiczne.Wskazuje również na to, że prawdopodobnie masz poważniejszy problem - zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD). OCD jest zaburzeniem psychicznym, w którym osoby cierpiące na nią wykonują rytuały i czynności w określony sposób, który ma sens w ich umysłach, ale normalnym ludziom wydaje się po prostu dziwne lub nie na miejscu.

Szacuje się, że ponad 3,3 miliona dorosłych Amerykanów ma OCD w tym samym czasie, przy czym mężczyźni i kobiety są w równym stopniu dotknięci. Istnieje wiele różnych kompulsji, oznak i objawów związanych z zaburzeniem, ale jednym z najczęstszych jest perfekcjonizm.

Jeśli chodzi o perfekcjonistę, wydaje nam się, że mają wizję laserową, skanują wszystko w ciągu sekundy i są w stanie zauważyć, kiedy coś nie jest idealne. Nie byłoby problemu, gdyby zatrzymał się w części zauważającej, ale oni muszą „naprawić”, a to może być czasem przytłaczające.Chociaż tylko lekarze mogą postawić 100% dokładną diagnozę, istnieją inne narzędzia, które mogą pomóc w ustaleniu, czy cierpisz na OCD, czy nie. Ten quiz stanowi wyzwanie dla twoich oczu i mózgu oraz analizuje, w jaki sposób te zdjęcia reagują na twoje zmysły i czy możesz zauważyć drobne szczegóły, które się różnią.

Rozwiąż ten quiz i dowiedz się, jak czuły jest Twój radar OCD.