Placek Dyniowy z Pepitą Praline - Sierpień 2022

Wzięliśmy tradycyjny meksykański flan i zmieniliśmy go na Święto Dziękczynienia - przecier z dyni i odrobina tequili nadają temu świątecznemu kremowi charakterystyczny smak. Reklama - czytaj dalej poniżej Cal / Serv:441Plony:8Składniki Pralina:1 Cz. cukier 1/2 c. woda 3/4 c. prażone pestki dyni 1/2 łyżeczki chile w proszku anchoKarmel:3/4 c. cukier 1/4 c. wodaFlan:1 Cz. pół na pół mleka 1 Cz. całe mleko 1 Cz. puree z dyni 2 łyżki stołowe. tequila (opcjonalnie) 2 łyżeczki. przyprawa do ciasta dyniowego 3/4 łyżeczki. chile w proszku ancho 1/4 łyżeczki. mielony cynamon 1/4 łyżeczki. Sól 6 duże jajka 3/4 c. cukier 2 łyżeczki. ekstrakt waniliowyTen moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. Na pralinę:Wyłóż blachę do pieczenia folią zapobiegającą przywieraniu. W małym rondelku podgrzej cukier i wodę na średnim ogniu, aż cukier się rozpuści. Doprowadzić do wrzenia. Gotować bez mieszania, aż mieszanina cukru zmieni kolor na głęboko złoty, wirując od czasu do czasu, około 7 minut. Wymieszać z pestkami dyni i chili w proszku; szybko wylej na folię i rozprowadź za pomocą żaroodpornej gumowej szpatułki cienką warstwą. Ostudzić do stwardnienia. Połamać na duże kawałki.
  2. Na karmel:Przygotuj suflet 1 1/2 kwarty. W małym rondelku podgrzej cukier i wodę na średnim ogniu, aż cukier się rozpuści. Doprowadzić do wrzenia. Gotować bez mieszania, aż mieszanina cukru zmieni kolor na głęboko złoty, wirując od czasu do czasu, około 7 minut. Wlać do sufletu, przechylając naczynie, aby równomiernie pokryć spód. Umieścić naczynie na dużej brytfannie. Doprowadź 2 litry wody do wrzenia na brytfannie.
  3. Na Flan:Rozgrzej piekarnik do 350 stopni F. W rondelku wymieszaj wszystko oprócz jajek, cukru i ekstraktu waniliowego; gotować na wolnym ogniu 2 minuty. Zdjąć z ognia. Gumową szpatułką zeskrobać mieszaninę przez sito o drobnych oczkach do miski, aż około 1/3 filiżanki części stałych pozostanie na sicie; wyrzucić ciała stałe. W misce ubij jajka, cukier i wanilię na gładką masę; powoli wmieszaj 1/2 szklanki gorącej mieszanki dyniowej do masy jajecznej. Wymieszaj pozostałą mieszankę dyni, aż się zmiksuje. Zeskrob mieszaninę przez sito z powrotem do miski.
  4. Wlej do przygotowanego naczynia. Napełnij brytfannę gorącą wodą tak, aby wypłynęła do połowy ścianek naczynia. Piec od 60 do 65 minut, aż zastygnie, a nóż włożony blisko środka wyjdzie czysty. Wyjąć z piekarnika. Ostudź całkowicie w łaźni wodnej. Wyjąć z łaźni wodnej i przykryć; przechowywać w lodówce do bardzo zimnego, co najmniej 6 godzin.
  5. Poluzuj krawędzie flanu końcówką noża. Odwróć talerz do serwowania na wierzchu sufletu; odwrócić naczynie i talerz, poruszając luźnym ciastem, pozwalając karmelowi kapać na budyń i na talerz. Udekoruj praliną.
4bf50ec9-074a-437a-98d9-ae839345c003 Czerwona książkaWzięliśmy tradycyjny meksykański flan i zmieniliśmy go na Święto Dziękczynienia - przecier z dyni i odrobina tequili nadają temu świątecznemu kremowi charakterystyczny smak.