Piccata Wieprzowa z Podsmażanymi Pomidorami Winogronowymi - Sierpień 2022

[wynik oceny = „5,00”]

To superszybkie włoskie danie składa się z panierowanych kotletów wieprzowych z pikantnym sosem cytrynowo-kaparowym i smażonymi pomidorami winogronowymi.

Reklama - czytaj dalej poniżej Cal / Serv:316Plony:4Czas przygotowania:0godzinypiętnaściemin Czas gotowania:0godziny12min Czas całkowity:0godziny27min Składniki1 cytrynowy 1/4 c. sucha sezonowana bułka tarta 4 kotlety wieprzowe bez kości 2 łyżki stołowe. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia 2 łyżki stołowe. masło niesolone do. woda 2 łyżki stołowe. Odsączone kapary 1 pkt. pomidory winogronowe Posiekana pietruszka (opcjonalnie)Akompaniament:Orzo lub ryż (opcjonalnie)Ten moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. Skórka z cytryny z tarką mikropłaszczyznową i zapasem; odciąć pozostałą skórkę i biały rdzeń z cytryny i pokroić w cienkie plasterki; nasiona i przekrój na pół plasterki. Rozłóż bułkę tartą na woskowanym papierze; panierować kotlety bułką tartą, mocno wciskając okruchy w wieprzowinę.
  2. Podgrzej 1 łyżkę oleju i masła na dużej patelni z nieprzywierającą powłoką na średnim ogniu. Dodaj kotlety wieprzowe; gotować 3 minuty z każdej strony lub do zarumienienia na zewnątrz i ledwie zaróżowionego w najgrubszej części. Przełóż na półmisek. Do ociekania na patelni dodać wodę i kapary i gotować 1 minutę, aż ilość płynu zmniejszy się o połowę; dodaj plasterki cytryny. Zdjąć z ognia, wymieszać z pozostałą 1 łyżką masła, aż się zemulguje; mieszanka łyżkowa na kotlety. Przykryj i utrzymuj ciepło.
  3. Podgrzej pozostałą 1 łyżkę oleju na średniej patelni na dużym ogniu; dodaj pomidory. Gotuj przez 2 minuty, często podrzucając, aż skórki zaczną pękać, a pomidory zmiękną. Dodaj do półmiska. Posyp natką pietruszki i w razie potrzeby podawaj z orzo lub ryżem.
Pork Piccata Gemma Comas5,00 5

To superszybkie włoskie danie składa się z panierowanych kotletów wieprzowych z pikantnym sosem cytrynowo-kaparowym i smażonymi pomidorami winogronowymi.