Proszę, nie nazywaj tego ciałem zemsty

Stephanie Dolgoff Dori KlotzmanWidzę teraz historię magazynu tabloidowego: Jennifer Lopez lub inna niedawno rozwiedziona celebrytka jest na zdjęciu idąca do pracy lub zaganiająca swoje dzieci do samochodu. Nagłówek brzmi: „Dobry wygląd to najlepsza zemsta!”. a „źródło bliskie gwiazdy” jest cytowane jako powiedzenie, że ex pożera swoje serce pałeczkami na jej nowe, szczuplejsze niż kiedykolwiek ciało, ale jest zbyt zajęta kupowaniem drogich ciuchów w absurdalnie małych rozmiarach, by to zauważyć.

Tak, dobrze. Jestem tu, żeby ci powiedzieć, że tak nie jest. Podobnie jak ja, te kobiety są na diecie rozwodowej i nie polecam tego.Straciłem 10 funtów w ciągu dwóch miesięcy po tym, jak moje małżeństwo rozpadło się w kupę parującego gruzu. Ciężar ulotnił się nie dlatego, że bardzo się o siebie troszczyłem - wręcz przeciwnie. To nie była siła woli; smutek i panika wypełniły mój żołądek, nie pozostawiając miejsca na babeczki. Zrobiłem, co mogłem, aby zachować siły dla siebie i moich córek. Ćwiczyłem, aby pozbyć się niepokoju i utrzymać stabilny nastrój, i próbowałem jeść. Płacz, żeby zasnąć zamiast obiadu, nie jest tym, co zaleciłby dietetyk. Ale o to chodzi: ludzie moglibynie przestawajmówiąc mi, jak świetnie wyglądałem.

como hacer eyacular a un hombre

Podekscytowany, czasem przenikliwy chór cielesnych komplementów i gratulacji wydał mi się bardziej niż trochę niezręczny. Na początku nie miałem nadwagi. Zasadniczo straciłam te wytrwałe 10 funtów, które stanowią różnicę między „tymi dżinsami, które sprawiają, że twój tyłek wygląda dobrze” a „twój tyłek zawsze wygląda dobrze w dżinsach”. Jednak ze sposobu, w jaki ludzie, głównie kobiety, wychwalali moje osiągnięcie, można by pomyśleć, że wygrałem Pulitzera lub Powerball. Wielu z nich miało łysą zazdrość w oczach, nawet gdy się uśmiechali.Znajomi, nieświadomi mojego osobistego zamieszania, chcieli poznać mój sekret. Czy trenowałem do maratonu? Czy zrobiłem jedno z tych szalonych oczyszczeń, które obejmowały godną wymiotów mieszankę pieprzu cayenne i lemoniady? Czy jadłem 15 małych posiłków dziennie skalibrowanych naukowo dla mojej grupy krwi? Czy zrezygnowałem ze słodyczy? Pszenica? Mięso?

Nie, odpowiedziałbym - przechodzę przez rozwód. Potem czekałem, aż komentator zmieni bieg, zaproponowałem coś w rodzaju:Och, to okropne - przepraszam. Ale szokująco często skupiałem się na moim ciele. - Omigosh - powiedziała jedna kobieta. - Straciłeś chyba tonę! Wyglądaszgorąco, tak czy inaczej.' Rozmawianie o czyjejś masie ciała jest najwyraźniej znacznie mniej niezręczne niż zajmowanie się niechlujnymi, bolesnymi częściami prawdziwego życia.

Jestem szczególnie zirytowany, gdy ktoś już zna prawdziwy powód mojej chudości, ale waga jest nadal w centrum uwagi. Gdyby ktoś umarł, uznano by za kiepskie stwierdzenie:Och, musisz być podekscytowany, że masz domek na plaży i złoty sygnet - to już coś, prawda?Rozwód jest jak śmierć: koniec twojego życia i nadziei na przyszłość.Wiem, że ludzie nie chcieli skrzywdzić, a kiedy byłem w odpowiednim nastroju, śmiałem się z absurdalności tego. Pewna koleżanka, kiedy powiedziałem jej, dlaczego jestem szczupła, zażartowała, że ​​do cholery rozwiodłaby się ze swoim mężem, gdyby oznaczało to, że mogłaby stracić 10 funtów - a ja sobie z tym radziłem. (`` Ha ha! Tak, przewyższa liczenie punktów, ale jest o wiele droższy niż Weight Watchers. '')

Kwestionuję założenie, że utrata wagi jest uniwersalnym pozytywem, znakiem, że wszystko jest w porządku ze światem człowieka. Odchudzanie niekoniecznie jest osiągnięciem godnym gratulacji, a nawet dobrą rzeczą. Z pewnością nie zawsze jest to zewnętrzna manifestacja fantastycznego, błyszczącego nowego życia, ponieważ reklamy produktów odchudzających sugerują, że ubrana w bikini mama mówi o tym, jak może teraz nadążyć za swoimi dziećmi, a ona i jej mąż chodzą na to znowu jak napalone nastolatki.

Wydaje się, że ta obsesja na punkcie wagi wytrąciła chip wrażliwości w naszych mózgach. Gdyby to zależało ode mnie, uruchomiłbym kampanię zniechęcającą ludzi do wzajemnego komentowania ciał, bez względu na powód. Gdyby ludzie przestali robić zamieszanie, gdy jesteśmy o 10 funtów, może nie czułoby się tak źle, gdy jesteśmy 10 funtów w górę. I wszyscy moglibyśmy łatwiej odciągnąć rozmowę od tego, co najmniej ważne (jak wyglądają nasze tyłki w dżinsach) i skupić się na tym, co najważniejsze: oferowaniu prawdziwego komfortu i empatii, gdy dana osoba tego potrzebuje.los programas de televisión más subestimados de todos los tiempos

DŹWIĘK OFF !: Czy uważasz, że kobiety zbytnio koncentrują się na swojej wadze? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.