Nowe badania mówią, że ludzie uważają, że jedzenie jest lepsze niż seks - Sierpień 2022

Jedzenie, składnik, kuchnia, danie, przepis, bezkręgowce, fast food, ozdoby, stawonogi, produkty, Getty

Obejrzyj dowolną reklamę żywności, a związek między pysznym jedzeniem a seksem jest oczywisty - pomyśl o zbliżeniach w zwolnionym tempie, pochlebnym oświetleniu, jękach i westchnieniach, które brzmią pozytywnie orgazmicznie. Według nowej ankiety to może być coś więcej niż tylko marketing. Okazuje się, że dla wielu ludzi jedzenie jest równie oszałamiające jak seks (a nawet bardziej!).

Niedawno,Zbadałem11 976 osób w wieku od 18 do 55 lat z całego świata odkryło, że naprawdę kochamy nasze jedzenie. Sześćdziesiąt procent respondentów stwierdziło, że jedzenie może być równie przyjemne jak seks, a prawie połowa kobiet stwierdziła, że ​​mając do wyboru świetną kolację lub wspaniały seks, wybrałyby kolację. Dodatkowe 31 procent kobiet wybrało opcję neutralną (co oznacza, że ​​niekoniecznie też wybrałaby), co oznacza, że ​​mniej niż jedna na cztery kobiety zdecydowanie wybrałaby niesamowity seks podczas wyśmienitej kolacji.Tagi takie jak #foodporn i #foodgasm są konsekwentnie jednymi z najpopularniejszych tematów na Instagramie i Twitterze, powiedzieli badacze, a my wszyscyrobię więcej zdjęć tego, co jemyniż z kim jemy. Rozmowy przy kolacji w restauracjach częściej niż kiedyś koncentrują się wokół jedzenia i samego doświadczenia kulinarnego (w przeciwieństwie do tematów zewnętrznych, takich jak relacje, plotki czy wiadomości).

Czy jedzenie naprawdę stało się tak dobre? Lubseks właśnie stał się taki zły? Być może jednym z wyjaśnień naukowców jest to, że ludzie silnie kojarzą jedzenie ze swoją tożsamością, a prawie 70 procent respondentów mówi, że ich wybory żywieniowe mówiły o swojej osobowości, statusie społecznym i wartościach. A kiedy postrzegamy jedzenie jako przedłużenie nas samych, częściej odczuwamy silniejsze emocje związane z tym, co i jak jemy.

„Świeżo przygotowany sok z trawy pszenicznej, wołowina od krów karmionych trawą i tym podobne stały się nowymi odpustami, pozwalającymi ludziom czuć się dobrze, a nawet odrobinę lepiej niż ci, którzy spożywają tylko szeroko dostępną, wysoko przetworzoną żywność” - napisali. „To, co jemy - i decydujemy się nie jeść - jest codziennym świadectwem tego, kim jesteśmy i jak żyjemy”.Do ustalenia na temat naukowych odpowiedzi, czy seks naprawdę stał się tak zły, ale wydaje się, że jest to przypadek, w którym na pewno możesz mieć to wszystko. Wypróbuj trzecią opcję (która jest zdecydowanie do wyboru): Wyjdź na niesamowity, relaksujący posiłek, a następnie udaj się do domuoszałamiający seks(lub odwrotnie). Win-win!