Członkowie społeczności LGBTQ + powiedz nam, co oznacza dla nich duma - Grudzień 2022

gwiazdy wspierają ruch czarnej materii życia Alexi RosenfeldGetty Images

Dumamiesiąc zbliża się do końca, ale to nie znaczy, że przestaniemy celebrować naszą indywidualność. Ważne jest, aby pokazać, jak dumni jesteśmy z bycia częścią społeczności LGBTQ + i dawać nadzieję tym, którzy mają trudności z zaakceptowaniem tego, kim są w środowiskach, które niekoniecznie są zdrowe.

Według raportu opublikowanego dniaHRC, „4 na 10 młodych ludzi LGBT (42%) twierdzi, że społeczność, w której żyją, nie akceptuje osób LGBT”. Dalej donoszą, że 92% młodzieży LGBT twierdzi, że słyszy negatywne informacje o byciu LGBT. Najważniejsze źródła to szkoła, internet i rówieśnicy ”. Nie możemy kontrolować społeczności wszystkich, ale możemy kontrolować sposób, w jaki okazujemy naszą indywidualną dumę. Jeśli pokażemy, jak wspaniale jest być częścią społeczności LGBTQ +, może to dać komuś, kto znajduje się w trudnej sytuacji, odrobinę nadziei. Oto, co oznacza duma dla tych pięknych członków społeczności LGBTQ + z różnych środowisk ...Zobacz galerię dwadzieścia jedenZdjęcia lgbtq Mila Jam 1z 21Mila Jam, artysta nagrywający muzykę pop

„Zrób miejsce na wszystkie ważne rzeczy poza sobą. To ważne bardziej niż ty. To ma większe znaczenie niż to, co mówią ci firmy. Pamiętaj o tej chwili, ponieważ jesteśmy miłością. Ponieważ jasno świecimy. Ponieważ tu należymy.

lgbtq Zohar Strugatsky dwaz 21Zohar Strugatsky, kierownik ds. Strategii

Dla mnie duma oznacza celebrowanie siebie jako jednostek i społeczności. To przypomnienie, że zasługujemy na to, by tu być, nasza tożsamość jest ważna, a nasz głos ma znaczenie. Jednocześnie duma oznacza także refleksję i działanie. Społeczność LGBTQ + zawsze walczyła o zmianę i sprawiedliwość społeczną, a miesiąc dumy symbolizuje nasze osiągnięcia, a jednocześnie przypomina nam o tym, co nas czeka. W czasie, gdy członkowie naszej społeczności BIPOC i Trans najbardziej potrzebują naszego wsparcia, postrzegam dumę jako okazję do edukacji i szukania sposobów, aby bronić wszystkich członków mojej społeczności.

lgbtq Maciek Jasik 3z 21Kile Atwater, aktor, artysta i komik

Dla mnie duma oznacza brak lęku przed zajęciem miejsca. Oznacza celebrowanie wszystkich części mnie, które są płynne, ekstrawaganckie i wolne. Duma oznacza świadomość, że moje życie jest wartościowe. Kiedy świętuję dumę, świętuję swoją czerń i dziwaczność. Duma oznacza świadomość, że zasługuję na równe szanse, równe wynagrodzenie i szansę na życie bez ucisku. Duma oznacza marzenie o nowych sposobach bycia bez binariów, a duma oznacza stanie się najdzikszymi marzeniami moich przodków.cuántos años tiene jennifer aniston en amigos
lgbtq Dustin Patrick Smith 4z 21Dustin P. Smith i Burton Bufflaoe, właściciele firm

Duma dla mnie to bycie widocznym i autentycznym dla tego, kim jesteś. Ważne jest, aby pamiętać walkę, jaką stoczyliśmy o równość, i musimy być stanowczy, jeśli chodzi o szacunek w naszej prawdzie. Duma to także święto, że rodziny takie jak moja mogą istnieć. Każdego dnia przypomina mi się ta duma, kiedy całuję moje dzieci na dobranoc. Jako tata chcę być przykładem dla nich i dla świata, prowadząc życie pełne miłości, współczucia i empatii dla innych.

lgbtq Bridget Badore 5z 21Glo Butler, komik

Duma oznacza dla mnie celebrację wszystkich naszych przodków gejów i trans, którzy walczyli o to, by ktokolwiek z nas chodził po tych ulicach, a nawet miał tożsamość. Żyć głośno z kimkolwiek, kogo chcę poślubić i założyć rodzinę. Szanujemy tych, którzy przeszli, wspierając nasze organizacje LGBTQIA. Żyć życiem, o które tak ciężko walczyli. Ciężko walczymy, ale imprezujemy i robimy to fantastycznie. To piękna i codzienna uroczystość.

estoy sexualmente frustrado con mi esposo
lgbtq Deanna Huffman 6z 21Deanna Huffman i Courtney Grady, koordynator ds. Marketingu i doradca ds. Leków

Duma oznacza życie jako nasze autentyczne ja i kochanie bez wstydu. Oznacza to celebrowanie różnorodności i odporności wybranej przez nas rodziny LGBTQ + i świadomość, że wszystkie nasze różnice sprawiają, że jesteśmy piękni. Ale co ważniejsze, duma oznacza uhonorowanie tych, którzy byli przed nami, walczyli o nasze prawa i byli katalizatorami zmian. Duma to przysięga miłości, akceptacji, świętowania i zjednoczenia.lgbtq James Lin 7z 21James Lin, dyrektor ds. Rozwoju biznesu

Jestem gejem z Azji i jestem dumny z bycia częścią społeczności LGBTQ +. Dorastałem jako mniejszość rasowa w przeważnie białej społeczności. Oznaczało to radzenie sobie z niemożliwymi oczekiwaniami, stereotypami i z góry przyjętymi zbiorowymi tożsamościami przedstawionymi przez „większość”. Te same przeszkody istnieją dzisiaj w społeczności LGBTQ +, którą nazywam swoją. Nadal się nimi poruszam, ale przy wsparciu wielu dumnych członków społeczności LGBTQ +. Duma to dla mnie bycie widocznym, obecnym, docenianym i słyszanym. Duma to mieć głos - opinię i nie musieć jej ukrywać w obawie przed rozczarowaniem innych. Duma to czuć się całością, ponieważ jako homoseksualista Azjatka moja kultura i moja seksualność są obecne i rozpoznawane.

lgbtq Charles Bello 8z 21Charles Bello, dyrektor generalny i założyciel

`` Dla mnie nie ma nic ważniejszego niż bycie dumnym z tego, kim jesteś. Pokazywanie kolorów nie powinno ograniczać się tylko do tego miesiąca, ale do każdego dnia. Nadal szerzymy miłość, akceptację, różnorodność i zrozumienie dla wszystkich dziedzin życia ”.

lgbtq Anthony Humphreys 9z 21A.E. Kieren, ilustrator i performer

Duma to dla mnie nie tyle celebracja bycia innym, to w rzeczywistości świętowanie bycia normalnym. Gromadzimy się, pijemy, bawimy się, spotykamy i wiemy, że nigdy nie byliśmy sami i tak naprawdę nie ma w nas nic niezwykłego. Wiele mądrzejszych ludzi ode mnie napisało już tyle o tysiącu i jednej queerowej metaforzeCzarnoksiężnik z krainy Oz, ale moim osobistym faworytem jest jeden mały szczegół związany z produkcją: kiedy twister upuszcza swój dom w Oz, jest ujęcie Doroty otwierającej drzwi z czerni i bieli do koloru. Trudno to sobie teraz wyobrazić, ale w późnych latach trzydziestych udało się to osiągnąć dzięki praktycznemu efektowi. Kamery przez cały czas kręciły się w technikolorze, ale wnętrze domu i cała tylna część podwójnego ciała Judy Garland zostały skrupulatnie pomalowane ręcznie w odcieniu sepii, aby kamera mogła przejść w drodze do Oz. I masz to. Świat, taki jaki jest, jest już żywym zamieszaniem w technikolorze i faktycznie wymagałoby to dużo pracy, aby udawać, że jest inaczej.

lgbtq Mythias Quinones 10z 21Mythias Quinones, student

„Duma dla mnie to akceptacja tego, kim jesteś i bycie dumnym z tego, kim jesteś, i nie pozwalanie, by cokolwiek lub ktokolwiek negatywny stanął między tobą a twoim prawdziwym ja. Oznacza bycie w pełni autentycznym, a także celebrowanie wolności. Ten miesiąc dumy obchodzę w domu, dekorując swój pokój flagami dumy i umieszczając marki i organizacje charytatywne powiązane z LGBTQ + na moich konkretnych bezpiecznych kontach w mediach społecznościowych, a także tworząc dumną playlistę tylko z artystami LGBTQ +.

lgbtq Celines rivera jedenaściez 21Celines Rivera, konsjerż hotelarski

„Dorastanie w tradycyjnym, katolickim domu w Portoryko, bycie prawdziwym sobą i moją seksualnością nigdy nie było łatwe. Kiedy myślę o dumie, myślę o wyrażaniu siebie, inkluzywności i koleżeństwie. Dziwni ludzie są dumni każdego dnia! Jednak w ciągu jednego miesiąca każdego roku spotykamy się jako jedno (niezależnie od kształtu i koloru) i świętujemy siebie, nasze osiągnięcia i marzenia na przyszłość. Idąc naprzód, przewiduję rzeczy, które możemy osiągnąć bez względu na to, ile różnych języków mówimy lub z ilu różnych części świata się gromadzimy. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co jeszcze społeczność LGBTQ + może zrobić dla świata i przyszłych pokoleń ”.

¿Qué es la fibra buena para bajar de peso?
lgbtq Patrick Moynihan 12z 21Dr Patrick Moynihan, MDCM, CCFP

„Duma ma dla mnie bardzo ważne znaczenie, nie tylko osobiście, ale także dzięki mojej pracy jako lekarza specjalizującego się w medycynie transpłciowej i tancerki rezerwowej dla lokalnych drag queens w Montrealu. Reprezentuje lata walki i trudności, z dumą przyjmując swoją prawdziwą tożsamość i prezentując ją światu bez strachu przed osądem. Jest przykładem radości i pozytywności w swojej najprawdziwszej formie ”.

lgbtq Jonathan Frank Marotto 13z 21Jonathan Frank Marotto, kurator treści

„Dla mnie, przed Dumą, był wstyd. Byłem prześladowany i wyśmiewany. Najgorsze w tym wszystkim było to, że nie rozumiałem dlaczego, co spowodowało, że moja niepewność znalazła się na zupełnie innym poziomie, gdzie straciłem poczucie siebie i wewnętrzny głos. Dzisiaj nic mnie nie zamknie. Jestem cholernie dumny z nieustraszonej osoby, którą się stałem i nie mogę się doczekać corocznego świętowania tego z rodziną i przyjaciółmi ”.

lgbtq Cristian Andrew 14z 21Cristian Andrew, działacz kultury

„To (duma) oznacza bezwstydnie i bezwstydnie zakochany w tym, kim jesteś, że nie możesz się powstrzymać od wyrażenia tego światu, aby sam świat mógł być tętniącym życiem pięknym miejscem, takim, jakim powinno być”.

lgbtq Joey Boltrog piętnaściez 21Joey Bolton i Josh Bolton-Rogers, inwestorzy na rynku nieruchomości

Budząc nas w Dniu Ojca (i dumie) dwoje naszych pięknych dzieci, napełnia nas szczęściem i dumą. Jesteśmy małżeństwem, mamy dzieci i możemy być sobą, nie ukrywając ani jednej części naszego życia - oto czym jest dla nas duma. Żyjemy otwarcie i dumnie - nigdy nie traktujemy naszej zdolności jako czegoś oczywistego ”.

lgbtq Robert Paula 16z 21Robert Paula, stewardesa

„Trudno odpowiedzieć na pytanie, ponieważ dla tak wielu ludzi jest tak wiele. Ale zawsze myślę o ludziach, którzy walczyli o nasze prawa. To świętowanie z tego powodu, świętowanie wolności i świętowanie miłości do siebie ”.

cómo encontrar un tercero para un trío
lgbtq Patrick Henry Clark 17z 21Patrick Henry Clark, redaktor

„Duma zawsze była dla mnie przejawem życia w walce politycznej. Zawsze była to okazja do spotkania się z ludźmi, których kocham. I razem protestować, ale protestować w świętowaniu i radości. Teraz bardziej niż kiedykolwiek czuję, że duma odzyskała swoją polityczną wagę i znaczenie, z globalną świadomością tego, jak duma znajduje się na skrzyżowaniu, gdzie ludzie dostrzegają pilną potrzebę ponownego skoncentrowania się na naszych wspólnych walkach i potwierdzania naszej woli istnienia, kochania i żyć.

lgbtq Nicarlos Wilson 18z 21Nicarlos Wilson, ratownik

„Będąc kimś, kto wciąż jest nieco nowy na scenie LGBTQ +, staram się znaleźć się w przyzwoitej liczbie wydarzeń związanych z dumą. Jednak ze względu na wirusa Covid-19 ten rok będzie oczywiście inny pod kilkoma względami. Zamiast chodzić na parady dumy z przyjaciółmi, w tym roku skupiłem się na wykonywaniu własnych gestów związanych z dumą, takich jak częstsze noszenie odzieży związanej z dumą, kiedy wychodzę, co jest czymś, do czego tak naprawdę nie jestem przyzwyczajony i tak się stało. zaczął sprawiać, że czuję się bardziej komfortowo ze sobą jako osobą. Poza tym planuję poszerzyć moją podstawową wiedzę na temat społeczności LGBTQ +. Właśnie dowiedziałem się, kim była Marsha P. Johnson i jaki wpływ wywarli na społeczność, co moim zdaniem każdy powinien wiedzieć, zwłaszcza biorąc pod uwagę bieżące wydarzenia, które mają dziś miejsce w Stanach Zjednoczonych. Uważam, że ważne jest, abyśmy wszyscy wiedzieli, komu powinniśmy podziękować za ich wkład, który doprowadził do niektórych swobód, jakie mamy dzisiaj ”.

lgbtq Morgin DuPont 19z 21Morgin DuPont, artysta nagrywający

„Dla mnie dumą jest zrozumienie, że mój statek, czyli moje fizyczne ciało, jest jak samochód, ale moją duszą jest GPS i bez znajomości celu, ten samochód jest niczym. To zrozumienie, jak boski i wyjątkowy jestem i jak ważny jest mój duch, i pozwolenie, aby ta pewność manifestowała się w tym fizycznym wymiarze. Bez przeprosin, bez żalu. Trochę blasku na zewnątrz i mnóstwo miłości własnej od wewnątrz.

lgbtq Symbol zastępczy dla Natalia Acosta dwadzieściaz 21Ricardo Iriarte, kierownik ds. Komunikacji i public relations

„Niektórzy ludzie mogą pomyśleć, że duma jest tylko pretekstem do przebierania się lub parady pełnej ekstrawagancji i tańca do Whitney HoustonChcę z kimś zatańczyć, ale w końcu jest to ostateczne świętowanie różnorodności i akceptacji, prawa i widoczności, które nie zostały przyznane wielu osobom LGBTQ + przed naszym pokoleniem. To przywilej, który przeszedł długą drogę, wybrukowaną przez walkę odważnych ludzi szukających sprawiedliwości i równości. Duma oznacza dla mnie wolność kochania kogokolwiek zechcesz. Wszyscy, jako istoty ludzkie, potrzebujemy czuć się kochanymi, akceptowanymi i częścią wspólnoty lub, co ważniejsze, częścią czyjegoś życia. Wracając do piosenki Houston, myślę, że jest bardzo chwalona w społeczności gejowskiej nie tylko ze względu na samą kultową późną divę, ale także z powodu tego, co mówi: `` Potrzebuję mężczyzny, który zaryzykuje, miłości, która płonie wystarczająco gorąco, żeby trwać / Chcę z kimś zatańczyć / poczuć ciepło z kimś ... z kimś, kto mnie kocha ”. Miłość ewoluowała na wiele sposobów (randki online, poliamoria, kanony społeczne, wyzwolenie seksualne itp.), Ale ostatecznie jest to ta sama przesłanka: wszyscy chcemy być z kimś, kto nas rozumie, doprowadza nas do szaleństwa, bycia lepszymi ludźmi. albo po prostu chcesz zatańczyć z kimś, kto nas kocha ”.

lgbtq Emy Rodriguez Flores dwadzieścia jedenz 21Emy Rodriguez Flores, dziennikarz

Jako autor tej historii poczułem, że ważne jest, aby pokazać, czym jest dla mnie duma: duma dostarcza wielu różnych emocji, ale w tym roku najsilniejszym uczuciem jest odporność emocjonalna. Przez lata moja najbliższa rodzina kręciła się wokół tematu LGBTQ +, a ja traktowałem to po prostu jako formę biernej akceptacji. W zeszłym roku powoli odsuwałem to, co uważałem za pasywną warstwę akceptacji i odkryłem, że to tak naprawdę niewidzialna homofobia, która leży pod spodem. Od mojej rodziny, która jest zniesmaczona moim proklamowaniem homoseksualizmu, odmawiając pokazywania młodszym dzieciom jakichkolwiek treści LGBTQ + odpowiednich dla wieku. Wszystkie te zachowania sprawiają, że to, co uważałem za niewidzialną homofobię, jest powszechne w mojej sieci biologicznej. Ponieważ może to być paraliżujące i wyczerpujące dla latynoskiego pisarza, którego rytm zawiera treści LGBTQ +, postanowiłem ponownie skoncentrować swoje myśli na dumie i zająć się odpornością. Umiejętność robienia właściwych rzeczy, nawet jeśli nikt ci nie kibicuje. Mamy siłę, by iść naprzód i być tym, kim naprawdę jesteśmy. Może nie jestem tego najlepszym przykładem, ale staram się dać z siebie wszystko.