List do mojego nieobecnego ojca - Grudzień 2021

Drogi Tato,

Chciałem tylko powiedzieć hej i mam się dobrze. Jestem teraz całkiem młodą damą. Kiedy nas zostawiłeś, byłem nastolatkiem, którego żaden rodzic nie chciałby mieć wokół swoich dzieci. I wyobraź sobie, że moja mama tylko się mną zaopiekowała. Wyszedłem, utknąłem, piłem, paliłem, a nawet byłem zaangażowany seksualnie z chłopakami, z którymi rozmawiałem. Zmieniłem się ze słodkiej dziewczynki, która zawsze chciała pomóc ojcu w pielęgnacji jelenia lub umyć samochód, a nawet w pomocy w przycinaniu trawy i prowadzeniu traktora, w najgorszy koszmar mamy i taty.Szukałem cię u innych mężczyzn, ponieważ tęskniłem za mężczyzną, który mnie porzucił tak wiele lat temu. Wiem teraz, że za każdym razem, gdy wyjeżdżałeś lub próbowałeś wrócić, ale po prostu znikałeś, to nie była moja wina. Wiem teraz, że miałeś problemy ze sobą i dlatego nie możesz być dumnym rodzicem i zostać z moją mamą.

Tato, chcę, żebyś wiedział, że koszmarnego nastolatka, którym byłem, już nie ma. Mam teraz 21 lat i wreszcie przestałem szukać mężczyzny, który po prostu wypełniłby przestrzeń, którą zostawiłeś w moim sercu. Zamiast tego szukałem kogoś, kto by mnie napełnił i sprawił, że jestem najszczęśliwszą dziewczyną na świecie. Jestem teraz zaręczona i nie mogę opisać, jak dobrze mnie traktuje. Nigdy nie widziałem, żebyś robił rzeczy dla mojej mamy, które on dla mnie robi. Nigdy nie widziałem takiej miłości. Nigdy nie pokazałeś mojej mamie takiej miłości, więc nie wiedziałem, czego szukać, dopóki ktoś w końcu mi nie pokazał. Ktoś w końcu pokazał mi, jaka powinna być rodzina. Ponieważ nigdy mi nie pokazałeś, kiedy dorastałem z mamą.

Więc tato, myślę, że z tego niespokojnego 12-latka, prawie 13-latka, wyszło mi całkiem nieźle. Myślę, że moja mama wychowała w przeszłości dobrą dziewczynę z odrobiną ciemnej strony. Myślę, że moja mama dobrze sobie radziła z utrzymaniem siebie i mnie. Nie zrobiłbym nic, gdyby nie stanęła obok mnie i powiedziała mi, że to nie moja wina, że ​​pewnego dnia za mną tęsknisz. I że byłam dobrą dziewczyną, musiałam ci tylko udowodnić, że nie skrzywdziłeś mnie tak, jak myślałeś.Najlepsze życzenia dla ciebie, stary człowieku, ponieważ nigdy nie mógłbym życzyć sobie krzywdy dla człowieka, który pomógł mi mnie uczynić. Jestem tylko wdzięczny, że odszedłeś, kiedy to zrobiłeś, ponieważ uczyniłeś mnie kobietą, którą jestem dzisiaj!

Twoja córka.

autor: Jodi Lynn Strickland