Tarta cytrynowa z jagodami - Styczeń 2022

[wynik oceny = „5,00”]

Świętuj Paschę tą cytrynową tartą jagodową. Mączka z ciasta macowego stanowi bazę do ciasta, którą wypełnia kremowe nadzienie cytrynowe.

Reklama - czytaj dalej poniżej Cal / Serv:361Plony:10Czas przygotowania:0godzinydwadzieściamin Czas gotowania:1godzina10min Czas całkowity:1godzina30min Składniki Skórka3/4 c. mączka z ciasta macy 1/4 c. cukier 2 łyżki stołowe. skrobia ziemniaczana 1/4 łyżeczki. Sól koszerna 1/2 c. zimne niesolone masło 1 duże żółtkoNadzienie1/2 c. sok cytrynowy 6 duże jajka 1 Cz. cukier 1/2 c. masło niesolone 1 łyżka. starta skórka z cytrynyTopping (opcjonalnie)1 1/2 c. Mieszane jagody Cukier cukierniczy paschalnyTen moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. Skorupa:Posmarować masłem spód 9-calowej tarty z wyjmowanym dnem. W robocie kuchennym wymieszaj mąkę z ciasta pulsacyjnego, cukier, skrobię ziemniaczaną i sól. Dodaj masło; pulsować, aż utworzą się grube okruchy. Skrop miksturą z żółtka na okruchy; miksować, aż ciasto zlepi się. Ciasto uciskaj palcami na dno i do góry przygotowanej formy. Spód ciasta nakłuć widelcem w kilku miejscach; umieścić w zamrażarce 20 minut.
  2. Rozgrzej piekarnik do 375 stopni F. Wyłóż tartą skorupkę dokładnie folią zapobiegającą przywieraniu i wypełnij ciężarkami do ciasta lub suszoną fasolą. Piec 20 minut. Usuń folię i ciężarki; piec 12 minut dłużej lub do zarumienienia skórki. Ostudzić.
  3. Nadzienie:W średnim rondlu na małym ogniu wymieszaj sok z cytryny, jajka i cukier, aż dobrze się połączą. Gotuj, ciągle mieszając żaroodporną gumową szpatułką, 5 minut lub do momentu, gdy mieszanina będzie gorąca. Ubijaj na maśle, po kilka kawałków na raz, aż się rozpuści i całkowicie się połączy. Kontynuować gotowanie, ciągle mieszając i zdrapując spód patelni gumową łopatką przez 3 do 5 minut lub do momentu, gdy nadzienie będzie gęste i gładkie (nie dopuścić do wrzenia mieszaniny). Zdrap nadzienie przez sito o drobnych oczkach do średniej miski. Dodaj skórkę z cytryny. Wlej nadzienie do cierpkiej skorupy i gładkiego wierzchu. Piec, aż nadzienie będzie ustawione, 18 do 20 minut. Schłodzić tartę na patelni na ruszcie. (Można przygotować do 2 dni wcześniej i przechowywać w lodówce.)
  4. Tuż przed podaniem posyp jagodami i, w razie potrzeby, lekko posyp cukrem paschalnym.
tarta cytrynowa z jagodami Rita Maas5,00 5

Świętuj Paschę tą cytrynową tartą jagodową. Mączka z ciasta macowego stanowi bazę do ciasta, którą wypełnia kremowe nadzienie cytrynowe.