Niemowlę nabawiło się szkorbutu po karmieniu tylko mlekiem migdałowym - Wrzesień 2022

Skóra, Róż, Rzęsy, Makro, Brzoskwinia, Paznokcie, Przedłużanie rzęs, Cień do powiek, Kredka do oczu, Ciało,

Dziecko, które żyło tylko z mleka migdałowego, ma szkorbutPediatriaraporty z dziennika.

Stan, który częściej kojarzy się z piratami niż niemowlętami, jest spowodowany niedoborem witaminy C.11-miesięczne dziecko, które mieszka w Hiszpanii, zostało zdiagnozowane po tym, jak jego matka wykryła, że ​​dziecko odczuwa silny ból nóg i ledwo może wstać. Dziecko cierpiało na utratę kości i złamania, ponieważ nie otrzymywał wystarczającej ilości składników odżywczych w diecie roślinnej, na której stosował od około trzech miesięcy.

mujer joven de 50 años

'Ten przypadek pokazuje, że szkorbut jest nowym i poważnym powikłaniem niewłaściwego używania napojów migdałowych w pierwszym roku życia' - piszą naukowcy.

¿Por qué a algunos hombres les gustan los pies?

„Napoje na bazie roślin nie są kompletną żywnością i nie mogą zastępować karmienia piersią ani mieszanki dla niemowląt” - dodają.Kiedy niemowlę miało nieco ponad 2 miesiące, jego lekarz zasugerował, aby jego mama zmieniła jego mieszankę mleka krowiego na coś bezmlecznego po tym, jak miał złą reakcję skóry na to, co je.

Według Live Science jego nowa formuła składała się z mleka migdałowego, mąki migdałowej, proszku sezamowego i kremowej mieszanki płatków śniadaniowych. Jednak nie zawierał witaminy C, ważnego składnika, który znajduje się w większości innych preparatów dla niemowląt, a także w mleku matki.

Chociaż jego matka próbowała dodać puree z owoców i warzyw do jego diety, gdy skończył sześć miesięcy, dziecko ich nie polubiło.cosas que los chicos notan sobre tu cuerpo

Teraz, gdy niemowlę spożywa odpowiednią ilość witamin C i D, jego stan zdrowia się poprawił.

„Zanim zmienisz dietę [dziecka], należy ją zmienić na dietę odpowiednią pod względem odżywczym” - mówi pediatra z Albert Einstein College of Medicinewiadomości ABC. „To zbyt krytyczny okres”. Dodaje: „Podsumowując, trzymaj się mleka matki lub mleka modyfikowanego”.

[H / Twiadomości ABC