Sposób składania koszuli wiele mówi o tym, kim jesteś jako osoba - Grudzień 2022

Produkt, Rękaw, Czerwony, Pomarańczowy, Wzór, Karminowy, Moda, Bordowy, Szyja, Brzoskwinia, Sarah Baugh

To odwieczna debata, której nigdy nie prowadziliśmynaprawdęznalazłem odpowiedź - właściwy sposób na złożenie koszuli. W końcu jest tak wiele sposobów, aby to zrobić, niezależnie od tego, czy chcesz go złożyć jak dom towarowy, zwinąć go jak wojsko, przechowywać go jak guru organizacyjny Marie Kondo, czy zachować tradycyjność, składając pionowo, a potem poziomo.

Ale teraz, dzięki naszemu pro osobowościPatti Wood- który już pomógł nam dowiedzieć się więcej o nas samych w oparciu ojak zakładamy stanikiijak lubimy cieszyć się kawałkiem pizzy- w końcu zdaliśmy sobie sprawę, że po raz kolejny to, jak wykonujemy drobne nawyki, takie jak składanie prania, może wiele powiedzieć ludziom o nas bez słowa. Wszystko opiera się na metodzie DISC lub czterech typowych kategoriach osobowości, do których ludzie zwykle należą (choć nierzadko identyfikuje się również z więcej niż jedną kategorią). I chociaż coś takiego jak składanie ubrań może być po prostu umiejętnością, którą przejęliśmy od naszych rodziców i postępowaliśmy tak samo, jak zawsze, może to sugerować więcej. Znajdź poniżej metodę, która najbardziej Ci odpowiada, i zobacz, czy zgadzasz się z tym, co ma ona do powiedzenia na Twój temat.Składasz koszulę w idealny prostokąt

Rękaw, Kołnierz, Ramię, Czerwony, Wzór, Karmin, Szyjka, Bordowy, Pomarańczowy, Coquelicot, Sarah Baugh

Powolny i stabilny wygrywa wyścig, więc nie musisz się spieszyć, aby skończyć pranie i przejść do następnego zadania. Jeśli to brzmi jak ty, prawdopodobnie jesteś zwolennikiem i wolisz być cierpliwy i metodyczny przy składaniu koszuli, pozostawiając niewiele miejsca na zmiany w rutynie. Więc ta metoda, któraMarie Kondo i jej oddani zwolennicyużywany podczas organizowania milionów domów na całym świecie, prawdopodobnie od lat jest Twoim ulubionym. Zwolennicy nie lubią zostawiać rzeczy niedokończonych i zdecydowanie nie lubią zmian, więc jeśli mama zawsze korzystała z Tide, to też Ty wybierasz. Jeśli dzień prania był w każdą niedzielę, dla Ciebie jest tak samo. A ponieważ uwielbiasz pomagać każdemu w potrzebie, prawdopodobnie to Ty robisz pranie dla wszystkich innych. Dbanie o to dla znajomych może być trochę trudne, ale nie będziemy zaskoczeni, jeśli piasty i dzieci nie będą dobrze zorientowani w tym, gdzie wyrzucany jest detergent.

Najpierw zakładasz rękawy, a następnie składasz koszulę poziomopadres atrapados en las historias del acto
Produkt, Rękaw, Czerwony, Pomarańczowy, Wzór, Karminowy, Moda, Bordowy, Szyja, Brzoskwinia, Sarah Baugh

Jeśli lubisz kopiować metodę, której używa większość domów towarowych (a może nawet pracowałeś nad jakąś metodą, więc jest ona zakorzeniona w twoim mózgu), prawdopodobnie jesteś ostrożnym korektorem. Dlaczego? Jeśli jest wystarczająco dobry dla profesjonalistów, to jest wystarczająco dobry dla Ciebie, ponieważ w zasadzie gwarantuje schludne, pozbawione zmarszczek ubrania w ładnym wyglądzie - dokładnie takim, jakim lubisz swój dom. Nie jest zaskakujące, jeśli wyślesz również swoje ubrania do prasowania, aby wróciły ładne i rześkie. Jeśli jednak zrobisz to sam i nie masz wystarczająco dużo czasu, aby poprawnie wykonać wszystkie fałdy, prawdopodobnie całkowicie to pominiesz, ponieważ wszystko poniżej perfekcji nie zadziała. „Moja siostra jest starannym korektorem i jeśli nie ma czasu na złożenie ubrań, wkłada je do suszarki i zostawia je tam, aż je włoży, nie kłopocząc się nawet wkładaniem ich do szuflad” - mówi Wood. „To ją uspokaja, bo jeśli nie włoży tego do szuflady we właściwy sposób [dla niej], to naprawdę ją to niepokoi”. Innymi słowy, oszczędzaj sobie niepokoju i upewnij się, że w dniu prania jest dużo czasu.

Składasz koszulę na pół w pionie, a następnie w poziomie

Rękaw, ramię, kołnierz, czerwony, wzór, pomarańczowy, karminowy, moda, bordowy, szyja, Sarah Baugh

Potraktuj to jako najbardziej przypadkową metodę składania w porównaniu do innych i pasuje do wpływowych osób. Nie jesteś najlepiej zorganizowaną gromadą, a ten stos prania może się wyczerpać, zanim zdecydujesz się wrzucić go do pralki. Nie możesz się doczekać nowych gadżetów i narzędzi do prania (reklamy to twój dżem), a jeśli masz współlokatora - lub, wiesz, męża - spróbujesz go przekonać, żeby urządził składane przyjęcie, żebyś nie miał wykonać tę pracę samodzielnie. Nie wspominając o tym, że potrzebujesz go, aby pomagał Ci pozostać przy zadaniu, ponieważ łatwo rozpraszasz się kolejną ekscytującą rzeczą, która pojawi się w Twoim dniu.Rzucasz koszulę

Rękaw, ramię, czerwony, karminowy, pomarańczowy, bordowy, szyja, kokietka, brzoskwinia, cylinder, Sarah Baugh

Śmiało i nazwij to techniką `` zrób to '', ponieważ jest szybka i wydajna oraz pomaga zapobiegać zmarszczkom (dlatego zwijasz ubrania, robiąc miejsce w walizce). Ci, którzy lubią stosować tę metodę, zwykle są kierowcami, ponieważ w ich umyśle nie ma czasu do stracenia - zwłaszcza na pranie. Jeśli to brzmi jak ty, nie jesteś też aż tak drobiazgowy, jeśli chodzi o sposób prania, o ile jest to robione szybko i wydajnie. Niezależnie od tego, czy oznacza to wysłanie go do pralni chemicznej, aby był z talerza, czy odłożenie na kilka godzin, aby wszystko było zrobione w jeden dzień i nie musisz się już o to martwić, zależy tylko od twojego nastroju - i od ilości pracy jesteś gotów w to wejść.