Jak zacisnąć pochwę, aby Twoje życie seksualne było cieplejsze - Grudzień 2022

siedzieć na ścianie Getty Images

Jeśli chodzi o naprawdę sensacyjny seks, emocjonalna więź z partnerem jest niezbędna - ale liczy się również sprawność seksualna. Nie chodzi jednak o uzyskanie idealnego ciała - chodzi o odkrywanie i wzmacnianie mało znanych mięśni, które przyczyniają się do bardziej intensywnego, przyjemnego, a nawet transcendentnego seksu ... dla was obojga. Oto pięć kluczowych ruchów przyjemności do wypróbowania.

sangrado leve durante el embarazo 6 semanas

1. Ćwicz mięśnie łonowo-guziczne (PC).

Te trzy zestawy mięśni biegną jak hamak od tyłu do przodu kości łonowej, otaczając otwory do pochwy i odbytnicy. „Podczas orgazmu mięśnie kurczą się rytmicznie. Im są silniejsze, tym intensywniejsze są doznania ”- mówi uroginekologHilary Cholhan, MD, dyrektor Rochester Regional Continence Center w Rochester w stanie Nowy Jork. Ujędrnione mięśnie oznaczają również zwiększoną masę mięśniową, co skutkuje większym napływem krwi do danego obszaru, co może również poprawić czucie.Wskazówki dotyczące tonowania:Klasycznym ćwiczeniem na mięśnie PC jest Kegel (znany wielu kobietom w ciąży), który zasadniczo polega na skurczu i rozluźnieniu mięśni, tak jakbyś próbował zatrzymać przepływ moczu. W rzeczywistości, mówi Cholhan, dobrym pomysłem jest zatrzymanie strumienia moczu, gdy następnym razem będziesz w łazience, aby zapoznać się z mięśniami komputera. (Wiele kobiet omyłkowo ściska pośladki lub mięśnie odbytu).

Aby zrobić Kegla, powoli napinaj mięśnie, ciągnąc do wewnątrz i do góry. Trzymaj licząc do trzech; następnie powoli odprężaj się przez trzy sekundy. Powtarzaj tyle razy, ile możesz, wykonując do 25 lub 30 trzysekundowych uścisków. Jedną z odmian Kegla jest trzepotanie: Ściśnij i rozluźnij mięsień PC szybko, pulsującym ruchem. Na początku dąż do spójności impulsów, a nie prędkości; to przyjdzie z czasem i praktyką.

Inną odmianą Kegla jest „niedźwiedź w dół” - mówi dr Elena Oumano, autorka książki Seks naturalny . Po prostu dodaj delikatny ruch w dół do skurczów Kegla i rozluźnień, tak jakbyś miał wypróżnianie. Aby naprawdę ćwiczyć mięśnie PC, wykonuj Kegels w różnych pozycjach - siedząc, stojąc, leżąc lub klęcząc - dwa lub trzy razy dziennie.jak zacisnąć pochwę Getty Images

2. Skoncentruj się na mięśniach macicy.

Macica to wydrążony narząd mięśniowy w kształcie gruszki, a skurcze macicy mogą wzmocnić punkt kulminacyjny - mówi seksuolog dr Barbara Keesling, autorka książki. Odkryj swój zmysłowy potencjał . Jeśli potrafisz kontrolować mięśnie macicy, możesz być w stanie podciągnąć macicę podczas seksu, wystawiając w ten sposób ślepą uliczkę, sam koniec pochwy, na wypychanie prącia. „Ślepa uliczka to bardzo wrażliwy seksualnie obszar dla kobiet, z których wiele zgłasza niemal natychmiastowy orgazm, gdy ten obszar jest stymulowany podczas stosunku” - mówi Keesling.

Wskazówki dotyczące tonowania:Aby zlokalizować i zidentyfikować mięśnie macicy, przyjmij klasyczną pozycję na rowerze z nogami w powietrzu. Ta pozycja od dołu do góry powoduje, że macica osiada na pochwie. Po powrocie do pozycji leżącej możesz poczuć, jak powietrze wypływa z pochwy. To jest uczucie, które chcesz odtworzyćnapinanie dolnych mięśni brzucha, które znajdują się tuż nad macicą. Napinając te mięśnie, wyobraź sobie, że wykonujesz wdech i wydech przez pochwę. To napinanie i rozluźnianie pozwala ci otworzyć ślepą uliczkę podczas stosunku. Napinaj i rozluźniaj mięśnie 10 razy, raz dziennie. (Każda pozycja się nada, ale leżenie jest prawdopodobnie najłatwiejsze.)

3. Zegnij przeponę.

'Prawidłowe oddychaniejest niezbędny do podniecenia seksualnego ”- mówi seksuolog z Los AngelesJaime Corvalan, MD. „W rzeczywistości niemożliwe jest osiągnięcie pełnego podniecenia seksualnego, jeśli wstrzymujesz oddech”, co wielu z nas robi nieświadomie podczas seksu lub zbliżania się do orgazmu. Spróbuj świadomie zmienić swój wzorzec oddychania, gdy poczujesz się pobudzony. Zmiana oddechu może również zwiększyć wpływ orgazmu.Wskazówki dotyczące tonowania:Przepona to muskularny płat, który wygina się w łuk nad jamą brzuszną. Rozszerzasz ją, kiedy bierzesz głęboki oddech, a to doskonały sposób na jej wzmocnienie. Połóż się na plecach, jedną ręką na brzuchu. Wdychaj powoli, wypełniając brzuch powietrzem (co rozszerzy przeponę), a następnie powoli zrób wydech. Ręka na brzuchu powinna unosić się i opadać wraz z oddechem. Oddychaj brzuchem kilka razy, a następnie oddychaj normalnie przez kilka minut. Powtórz oddychanie brzuchem.

tipo de corte de pelo para cara redonda
oznaki uti Getty Images

4. Ćwicz mięśnie czworogłowe.

Mięśnie przedniej części ud odgrywają kluczową rolę w każdej pozycji kobiety na górze i są to najlepsze pozycje do stymulacji punktu G i innych wrażliwych obszarów pochwy, takich jak ślepa uliczka.

Wskazówki dotyczące tonowania:Musisz zbudować zarówno siłę, jak i wytrzymałość. Jeden ruch, który realizuje oba cele: „siedzenie przy ścianie”. Stojąc około dwóch stóp od ściany, odchyl się do tyłu, tak aby tułów dotykał ściany. Następnie zsuń się, zginając oba kolana, aż uda będą równoległe do podłogi. Przytrzymaj przez 30 sekund, zwiększając do jednej do dwóch minut „siedzenia”.

5. Wzmocnij mięśnie brzucha i dolną część pleców.

Ujędrnianie i rozciąganie mięśni brzucha, dolnej części pleców, a nawet pośladków może pomóc w lepszym ułożeniu miednicy w celu uzyskania maksymalnej przyjemności. Na przykład, kiedy leżysz na plecach z ugiętymi nogami do góry, kanał pochwy jest skrócony, mówi Keesling. Jeśli następnie odepchniesz mięśnie dolnej części pleców, przylegasz do siebie przedniej ściany pochwypenis twojego partnera. To pozwala mu stymulować punkt G, znajdujący się między kością łonową a szyjką macicy. Praca nad tymi mięśniami pomoże Ci również uświadomić sobie, kiedy są napięte; - napięcie mięśni ogranicza twoją zdolność do przyjemności - mówi Corvalan. „Jeśli masz napięty kręgosłup, niemożliwe jest wykonywanie naturalnych ruchów pchających i okrężnych, które podgrzewają stosunek płciowy” - mówi Oumano.

Wskazówki dotyczące tonowania:Aby rozluźnić kręgosłup i miednicę, Oumano sugeruje tę parę rozciągnięć - zgięcia do tyłu i do przodu. Pierwsza wymaga solidnego stołka kuchennego o wysokości około talii. (Jeśli nie jest wyściełany, połóż poduszkę na siedzeniu). Pochyl się do tyłu nad stołkiem, tak aby plecy były podparte, ale dolna część kręgosłupa i miednica były wolne. Wyciągnij ramiona nad głowę. Kiedy się rozciągasz, poczujesz, jak mięśnie brzucha i pleców się rozluźniają, a oddech pogłębia się. Wyobraź sobie, że oddychasz do miednicy, jakbyś nadmuchiwał balon.

alimentos para comer para perder grasa

Gdy twoje ciało stanie się bardziej zrelaksowane, poczujesz, jak miednica zaczyna spontanicznie się kołysać w przód iw tył. Stopniowo zwiększaj czas spędzony na rozciąganiu w zgięciu do tyłu do pięciu minut. Aby zrównoważyć zgięcie do tyłu, wykonaj zgięcie do przodu: stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, z palcami lekko skierowanymi do wewnątrz. Pochyl się do przodu, tak aby ciało swobodnie zwisało nad nogami. Delikatnie ugnij i wyprostuj kolana, nigdy ich całkowicie nie prostując, w łatwej akcji pompowania. Wisz się i oddychaj, aż po około pięciu minutach poczujesz mrowienie w nogach.

Pochylenie miednicy również wzmacnia dolną część pleców. Połóż się na plecach z ugiętymi nogami i stopami rozstawionymi na szerokość barków. Powoli przechyl miednicę w górę iw dół, tak aby pośladki uniosły się z podłogi. Powtórz powoli i płynnie 20 razy. Zrobićbrzuszne brzuszkidla ogólnej wytrzymałości żołądka. Na koniec rozluźnij miednicę, obracając biodra, jakbyś wykonywał hula. Rób to przez minutę, raz lub dwa razy dziennie.